
Справа № 636 / 2918 / 19
Провадження № 3 / 636 / 760 / 19
П О С Т А Н О ВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2019 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі:
головуючого - судді Ковригіна О.С.,
за участю секретаря судового засідання - Фатєєвої С.М.,
прокурора Чугуївської місцевої прокуратури - Рент-Яциченко М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, що надійшли від заступника начальника Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції Українипро притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 176-2 та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт. Малинівка Чугуївського району Харківської області, громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , депутата Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області, що зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
В С Т А Н О В И В:
18.07.2019 року до суду від заступника начальника Управління захисту економіки в Харківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов адміністративний протокол, який складений від 16.07.2019 року за № 438 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП (єдиний унікальний номер судової справи справа № 636/2918/19), а також адміністративні протоколи, які складені від 16.07.2019 року за № 436 та 437 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (єдині унікальні номери судових справ № 636/2920/19 та № 636/2923/19)
В призначене судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про дату час та місце його проведення повідомлявся належним чином, від нього до суду надійшла заява про розгляд матеріалів відносно нього без його участі, вину визнає повністю, розкаюється. Також, просить об`єднати матеріали в одне провадження.
Відповідно до вказаних протоколів, ОСОБА_1 виконуючи повноваження депутата Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області та будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані щодо отримання подарунку у негрошовій формі та придбання 11.04.2018 нерухомого майна, а саме квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , загальною площею 76,9 м. кв., вартість яких перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 01 січня 2018 року, тобто понад 88100 грн. (вартість квартири становить 261500 грн.), а повідомив про це лише 11.07.2019 року.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна за № 173536681 від 11.07.2019 року, вищевказана квартира належить ОСОБА_1 на підставі права власності згідно договору купівлі-продажу від 11.04.2018 року, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Клопотовим С.Д.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги, які передбачені ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», а саме десятиденний строк повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції відносно суттєвих змін в майновому стані, що перевищує 50 мінімальних прожиткових мінімумів громадян встановлених станом на 01.01.2018 року.
Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані
Крім того, ОСОБА_1 будучи депутатом Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області VII скликання з 05.11.2015 року, тобто будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, за формою, що визначається Національним агентством, яку необхідно було подати у строк з 01.01.2018 року по 30.03.2018 року включно, а фактично подано (оприлюднено) 19.04.2018 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги, які передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме порушення строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Крім цього, ОСОБА_1 будучи депутатом Есхарівської селищної ради Чугуївського району Харківської області VII скликання з 05.11.2015 року, тобто будучи суб`єктом на якого поширюються вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства, за формою, що визначається Національним агентством, яку необхідно було подати у строк з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року включно, а фактично подано (оприлюднено) 04.04.2019 року.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги, які передбачені ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а саме порушення строку подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Тому, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В судовому засіданні прокурор підтримав вказані протоколи як обґрунтовані та просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні вищезазначених адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи, що справи про вчинення адміністративних правопорушень одночасно розглядаються однією і тією ж посадовою особою, а також те, що зазначені адміністративні правопорушення пов`язані з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції» та віднесені до адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, суд приходить до висновку про доцільність їх об`єднати та розглянути в одному провадженні згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП.
Оскільки ОСОБА_1 вчинив декілька адміністративних правопорушень пов`язаних з корупцією, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує дані щодо особи ОСОБА_1 , характер адміністративних правопорушень, його ставлення до скоєного,ступінь його вини, відсутність обставин, що згідно статей 34, 35 КУпАП пом`якшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, і застосовує адміністративне стягнення передбачене ч. 2 ст. 172-6 КУпАП у виді штрафу, що вважає достатнім для його виправлення та попередження вчинення ним нових правопорушень, а також, яке буде відповідати меті адміністративного стягнення.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при ухваленні судом постанови про накладення адміністративного стягнення, стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст. 24, 36, 40-1, 172-6, 279, 280, 281, 283, 284 КпАП України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення за № 636/2918/19, номер провадження 3/636/760/19 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП об`єднати в одне провадження зі справами про адміністративне правопорушення № 636/2920/19, номер провадження 3/636/761/19 та № 636/2923/19, номер провадження 3/636/762/19 про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши справі єдиний унікальний номер № 636/2918/19, номер провадження 3/636/760/19.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 172-6 КУпАП та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в дохід держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р № 31111106020020, код бюджетної класифікації 21081100, одержувач: Чугуївське УК/м. Чугуїв/, код одержувача: 37792204, банк: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя -