
Справа № 405/5239/19
Провадження №3/405/1202/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Кропивницький 24 липня 2019 року
Суддя Ленінського районного суду м.Кіровограда Мягкий О.В., за участю прокурора Гуземи О.А., особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, що надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , уродженки м.Кіровограда,зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до 13.06.2018 працювала на посаді головного спеціаліста Управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації Кіровоградської області,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи, у т.ч. станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), а саме: особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону - державним службовцем, у період часу з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 до 01.04.2019 в порушення вимог частини першої статті 45 Закону (особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а»і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства деклараціюособи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством), відповідно до пункту 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) від 10.06.2019 № 2 (яким НАЗК визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи: перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для у тому числі щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, а зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці; другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом), несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 03.06.2019 о 08 год. 37 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, про що начальником сектору протидії корупції Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки НПУ складено 10.07.2019 у відношенні ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за № 238/19.
У судове засідання ОСОБА_1 з`явилась, їй роз`яснені права особи, що притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, вказаних у протоколі, визнала.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю - несвоєчасне, без поважної причини, подання декларації особою, уповноваженої на виконання функції держави, при звільненні із служби.
Вислухавши пояснення учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 10.07.2019 за № 238/19 (а.п. 1-7), копією декларації (після звільнення) з сайту НАЗК (а.п. 9-16), копією наказу начальника Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 01.09.2016 за № 36-к (а.п. 20), копією наказу начальника Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 13.06.2018 №21-к (а.п. 21), письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах справи, та наданими в судовому засіданні під час розгляду справи судом, відповідно до яких з положеннями антикорупційного законодавства вона ознайомлена, про необхідність подачі декларації при звільненні знала, доступ до мережі Інтернет мав, документально підтверджені поважні причини, які б перешкоджали подачі декларації, відсутні (а.п. 23).
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають з`ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Наказом начальника Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації за № 36-к 01.09.2016 ОСОБА_1 переведена на посаду головного спеціаліста з питань режимно-секретної роботи Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації (а.п. 20).
Відповідно до заяви ОСОБА_1 від 22.05.2018 за угодою сторін (ст.86 Закону України «Про державну службу», п.1 ст.36 КЗпП України) наказом начальника Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації від 13.06.2018 за № 21-к ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації 15 червня 2018 року (а.п. 21).
Таким чином, станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2019 ОСОБА_1 була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 та 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону. Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства деклараціюособи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування наступного року після припинення діяльності в установленому ч. 1 ст. 45 Закону порядку.
У суб`єкта декларування - державного службовця, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, ОСОБА_1 01.01.2019 виник обов`язок подати декларацію за 2018 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2019 до 00 год. 00 хв. 31.03.2019 включно.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2018 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі hhtp://public.nazk.gov.ua 03.06.2019 о 08 год. 37 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі - hhtp://public.nazk.gov.ua/declaration/30cffb54-5аdf/-42а8-ае/8-27b6а8f8ae9d).
04.07.2019 опитана ОСОБА_1 повідомила, що запізнилася із подачею декларації до НАЗК у встановлений термін, оскільки в неї виникли технічні перешкоди із подачею декларації на сайті НАЗК, а також те, що у зв`язку з технічною помилкою подала щорічну декларацію 03.06.2019, хоча мала на увазі декларацію за 2018 рік після звільнення (а.п. 23).
При цьому, рішенням від 04.04.2017 №124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій, зокрема, є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Листом адміністрації Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державного підприємства "Українські спеціальні системи" (ДП "УСС") від 08.05.2019 за № 07-1000 інформувало Департамент захисту економіки НПУ про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі реєстр), за період з 19 лютого 2019 року по теперішній час, а саме: починаючи з 04.03.2019 у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 о 14:40; починаючи із зазначеного часу дотепер портал Реєстру функціонує в штатному режимі (а.п. 31, 37).
Таким чином, на лікуванні ОСОБА_1 протягом 01.01.2019-03.06.2019 не перебувала, ознайомлена з вимогами антикорупційного законодавства щодо подачі декларації при звільненні зі служби, мала фізичну та технічну можливість подати до НАЗК е-декларацію, усвідомлювала необхідність подачі е-декларації при звільненні зі служби, знала про настання відповідальності та наслідки такого порушення, однак проігнорувала вимоги закону та не вжила необхідних заходів щодо своєчасної подачі декларації. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі е-декларації ОСОБА_1 суду не надано, відсутні докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю і в матеріалах справи.
Таким чином, несвоєчасна подача без поважних причин головним спеціалістом Управління з питань цивільного захисту Кіровоградської обласної державної адміністрації Васильєвою С. В . декларації суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконання функцій держави, є протиправною, тобто такою, що порушує положення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Оскільки адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, в діях ОСОБА_1 є склад даного адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 287 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції»,
постановив:
визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП,та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами:рахунок отримувача 31115106011002, МФО: 899998, код отримувача (ЄДРПОУ): 38037409, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у м. Кроп./м.Кропивницький/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), призначення платежу - штраф по справі про адміністративне правопорушення № 405/5239/19, 3/405/1202/19 ( ОСОБА_1 ).
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) - 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда.
Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Олексій Вікторович Мягкий