Рішення № 83318507, 29.07.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2019
Номер справи
560/1384/19
Номер документу
83318507
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 560/1384/19

РІШЕННЯ

іменем України

29 липня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Салюка П.І.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Хмельницькій області, в якому просить суд:

скасувати податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2019 року № 0000975705 у сумі 1 646 321,87 грн. винесене Головним управлінням Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що головним управлінням Державної фіскальної служби України у Хмельницькій області було винесено Податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2019 року № 0000975705, яким ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" нараховано штрафні санкції на загальну суму 1 646 321,87 грн. за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних за звітний період 01.2017 - 09.2017; 03.2018 - 09.2018 року. Вказане податкове повідомлення-рішення надійшло на адресу ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" 18 січня 2019 року та зареєстровано у Журналі вхідної кореспонденції за вх. № 61.

Позивач також вказує на те, що згідно із пунктом 8 Порядку електронного адміністрування ПДВ показник ЕПеревищ визначається як різниця між: сумами податкових зобов`язань за операціями з постачання товарів (послуг) та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, та їх подальшого коригування згідно зі статтею 192 Кодексу, задекларованими платником у податкових деклараціях з ПДВ з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них та сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), та розрахунках коригування до них, зареєстрованих у ЄРПН.

Тобто, на переконання позивача система електронного адміністрування ПДВ сама не дає можливість реєструвати в ЄРПН вказані податкові накладні.

Крім цього, позивач зазначив, що ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" зверталося до Державної фіскальної служби України із скаргою, якою просило скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000975705 від 16 січня 2019 року, проте Рішенням ДФС України про результати розгляду скарги позивачу було відмовлено у її задоволенні.

Позивач вважає, що податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2019 року № 0000975705 не відповідає вимогам чинного законодавства і підлягає до скасування, тому звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 06 травня 2019 року відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду за правилами загального позовного провадження.

20 травня 2019 року представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що ГУ ДФС у Хмельницькім області проведено камеральну перевірку ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" своєчасності реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування по податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) за період січня - липня 2017 року, березня - вересня 2018 року, якою встановлено порушення вимог п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України.

Вказаною перевіркою встановлено, що згідно 1С ЄРПН ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" податкові накладні за січень - липень 2017 року, березень - вересень 2018 року, детальний перелік яких наведений в акті перевірки, на загальну суму ПДВ 4780670,54 грн., зареєстровано в ЄРПН:

16 податкових накладних на суму ПДВ 483301,12 грн. із затримкою реєстрації на 15 і менше календарних днів;

10 податкових накладних на суму ПДВ 331074,50 грн. із затримкою реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

17 податкових накладних на суму ПДВ 797792,74 грн. із затримкою реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

53 податкових накладних на суму ПДВ 2918121,25 грн. із затримкою реєстрації від 61 і більше календарних днів;

1 податкова накладна на суму ПДВ 250380,93 грн. із затримкою реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Представник відповідача зазначає, що у зв`язку із порушенням строку реєстрації вказаних податкових накладних, відповідно до п.п. 120.1.1 ст. 120.1 Податкового кодексу України, ГУ ДФС у Хмельницькій області винесено податкове повідомлення - рішення від 16 січня 2019 року №0000975705 щодо застосування штрафу на загальну суму 1646321,87 грн., в тому числі: в розмірі 10% в сумі 48330,12 грн., в розмірі 20% в сумі 66214,92 грн., в розмірі 30% в сумі 239337,84 грн., в розмірі 40% в сумі 1167248,52 грн., в розмірі 50% в сумі 125190,47 грн., тому просить у задоволенні позову ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" відмовити.

Представник позивача у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву в якій просить розглядати справу без його участі, зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить суд задоволити їх.

Представник відповідача також подав до суду клопотання в якому просить провести розгляд справи без його участі, проти позову заперечує у повному обсязі з підстав викладених у відзиві на позовну заяву.

Положеннями ст. 205 КАС України визначено, що неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Враховуючи, що від представників сторін надійшли заяви та клопотання про розгляд справи без їх участі, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження без участі сторін на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Суд встановив, що ГУ ДФС у Хмельницькій області проведено камеральну перевірку ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" своєчасності реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування по податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) за період січня - липня 2017 року, березня - вересня 2018 року.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 12 грудня 2018 року за №127/22-01-57-05/37587657 та встановлено, що в порушення п. 201.10 ст. 201 ПК України ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" здійснив несвоєчасну реєстрацію податкових накладних в ЄРПН, а саме:

16 податкових накладних на суму ПДВ 483301,12 грн. із затримкою реєстрації на 15 і менше календарних днів;

10 податкових накладних на суму ПДВ 331074,50 грн. із затримкою реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

17 податкових накладних на суму ПДВ 797792,74 грн. із затримкою реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

53 податкових накладних на суму ПДВ 2918121,25 грн. із затримкою реєстрації від 61 і більше календарних днів;

1 податкова накладна на суму ПДВ 250380,93 грн. із затримкою реєстрації на 366 і більше календарних днів.

За результатами проведеної документальної позапланової виїзної перевірки та на підставі акту ГУ ДФС у Хмельницькій області від 12 грудня 2018 року за №127/22-01-57-05/37587657 відповідно до п. п. 120.1. 1 ст. 120.1 ПК України, винесено податкове повідомлення - рішення від 16 січня 2019 року №0000975705 щодо застосування штрафу на загальну суму 1646321,87 грн., в тому числі: в розмірі 10% в сумі 48330,12 грн., в розмірі 20% в сумі 66214,92 грн., в розмірі 30% в сумі 239337,84 грн., в розмірі 40% в сумі 1167248,52 грн., в розмірі 50% в сумі 125190,47 грн.

Не погоджуючись з податковими повідомленнями-рішеннями ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" оскаржило їх в адміністративному порядку до ДФС України.

Рішенням про результати розгляду скарги від 26 березня 2019 року № 14328/6/99-99-11-06-01-25, ДФС України залишила скаргу ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" без задоволення, а податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2019 року №0000975705 без змін.

Позивач не погоджується з такими висновками контролюючого органу, зробленими відповідачем в результаті проведення перевірки та винесеним податковим повідомленням - рішенням, у зв`язку із чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Пункт 201.1 ст. 201 ПК України визначає, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов`язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов`язань за відповідний звітний період.

Платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200.1.3 статті 200.1 цього Кодексу.

Якщо сума, визначена відповідно до п. 200.1.3 ст. 200.1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов`язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість регулюються статтею 200.1 ПК України.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (далі - Порядок).

Згідно з п.13 Порядку сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Реєстрі обчислюється автоматично.

Відповідно до п. 200.1.3 ст. 200.1 ПК України, платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку (ЕНакл), обчислену за такою формулою:

ЕНакл = ЕНаклОтр + ЕМитн + ЕПопРах + ЕОвердрафт - ЕНаклВид - ЕВідшкод - ЕПеревищ, де:

ЕНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до пункту 208.2 статті 208 цього Кодексу та зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних;

ЕМитн - загальна сума податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України, крім сум податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником;

ЕПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника - сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах "а" - "в" пункту 200-1.2 цієї статті.

Під час розрахунку показника ЕПопРах також враховується сума коштів у разі проведення органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, розрахунків платника податку з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв`язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам з подальшим спрямуванням коштів відповідно до Закону України про Державний бюджет України в рахунок погашення заборгованості з податку. При цьому для поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов`язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, строк сплати яких настав, що обліковується органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, до виконання в повному обсязі за коригуючими реєстрами.

Порядок та строки врахування таких сум у системі електронного адміністрування податку встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Е Овердрафт - сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу.

Показник Е Овердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені, а також задекларовані платником - сільськогосподарським підприємством, що обрав спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу. Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.

Е Перевищ - загальна сума перевищення податкових зобов`язань, зазначених платником податку у поданих контролюючому органу податкових деклараціях з податку, суми податку, зазначеної у складених таким платником податкових накладних, зареєстрованих у Реєстрі, яка визначається як різниця між:

сумами податкових зобов`язань за операціями з постачання/надання товарів/послуг та отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України, здійсненими після 1 липня 2015 року, та їх подальшого коригування згідно із статтею 192 Кодексу, задекларованими платником у податкових деклараціях з податку (поданих контролюючому органу починаючи з податкової звітності за липень 2015 року для платників податку, що застосовують місячний звітний період, за III квартал 2015 року - для платників податку, що застосовують квартальний звітний період) з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них;

сумами податку, зазначеними платником податку в податкових накладних, що складені за такими операціями (в тому числі податкових накладних, які не видаються отримувачу, а також складених під час отримання послуг від нерезидента, місцем постачання яких визначено митну територію України), здійсненими після 1 липня 2015 року, та розрахунків коригування, складених починаючи з 1 липня 2015 року та зареєстрованих в Реєстрі, до податкових накладних, складених до 1 липня 2015 року (п.9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 (із змінами і доповненнями).

Згідно з п. 200.1.9 ст. 200.1 ПК України, якщо у платника податку загальна сума податкових зобов`язань, зазначених ним у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, перевищує суму податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (Е Перевищ), а сума, визначена пунктом 200.1.3 статті 200.1 цього Кодексу (Е Накл), є недостатньою для реєстрації таким платником податкової накладної або розрахунку коригування до такої податкової накладної за звітні періоди виникнення такого перевищення, платник податку має право зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на суму податку, що дорівнює значенню показника Е Перевищ, зменшеного на суму задекларованих до сплати податкових зобов`язань за періоди починаючи з 1 липня 2015 року (включаючи податкові зобов`язання, які були сплачені платником податку, та податкові зобов`язання, які не були сплачені платником податку) та збільшеного на значення показника Е ПопРах незалежно від значення показника Е Накл, визначеного відповідно до пункту 200.1.3 цієї статті.

Платник податку має право зареєструвати в порядку, визначеному абзацом першим цього пункту, тільки податкові накладні за звітні періоди, в яких виникло перевищення податкових зобов`язань, зазначених платником у поданих податкових деклараціях з урахуванням уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (Е Перевищ).

Згідно з п. 120.1.1 ст. 120.1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Як встановив суд, у ході дослідження матеріалів справи та здійснення судового розгляду, згідно з поданими ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" на вимогу суду податковими накладними та відомостями про їх реєстрацію в ЄРПН встановлено:

податкова накладна №147 від 31 січня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 лютого 2017 року з порушенням терміну реєстрації 1 день на суму 38664,07 грн.

податкова накладна №166 від 31 березня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 18 квітня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 3 дні на суму 228348,02 грн.

податкова накладна №148 від 30 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 1 день на суму 176134,54 грн.

податкова накладна №3 від 05 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 2901,55 грн.

податкова накладна №11 від 12 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 112,21 грн.

податкова накладна №10 від 10 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 2868,68 грн.

податкова накладна №14 від 11 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 353,85 грн.

податкова накладна №8 від 12 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 2605,11 грн.

податкова накладна №6 від 10 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 1975,71 грн.

податкова накладна №1 від 03 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 1296,07 грн.

податкова накладна №9 від 13 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 1736,26 грн.

податкова накладна №4 від 06 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 111 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 432,86 грн.

податкова накладна №7 від 11 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 2894,51 грн.

податкова накладна №12 від 06 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 16784,94 грн.

податкова накладна №2 від 04 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 135,12 грн.

податкова накладна №5 від 07 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 11 травня 2017 року з порушенням терміну реєстрації 11 днів на суму 6057,44 грн.

податкова накладна №8 від 30 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 30 днів на суму 79907,70 грн.

податкова накладна №9 від 30 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 30 днів на суму 100850,24 грн.

податкова накладна №7 від 30 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 30 днів на суму 16401,28 грн.

податкова накладна №2 від 27 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 30 днів на суму 1380,00 грн.

податкова накладна №6 від 30 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 13 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 29 днів на суму 146,90 грн.

податкова накладна №10 від 23 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 30 днів на суму 118031,09 грн.

податкова накладна №5 від 03 серпня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 18 днів на суму 5040,63 грн.

податкова накладна №8 від 17 серпня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 18 днів на суму 583,33 грн.

податкова накладна №4 від 23 серпня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 18 днів на суму 8333,33 грн.

податкова накладна №9 від 22 серпня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 18 днів на суму 400,00 грн.

податкова накладна №7 від 19 вересня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 30 листопада 2018 року з порушенням терміну реєстрації 46 днів на суму 400,00 грн.

податкова накладна №11 від 22 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 400,00 грн.

податкова накладна №15 від 24 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 388638,83 грн.

податкова накладна №16 від 31 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 25145,73 грн.

податкова накладна №14 від 31 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 237825,22 грн.

податкова накладна №13 від 31 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 128608,82 грн.

податкова накладна №6 від 18 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 5511,32 грн.

податкова накладна №12 від 23 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 583,33 грн.

податкова накладна №7 від 22 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 60 днів на суму 305,00 грн.

податкова накладна №1 від 14 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 45 днів на суму 2453,33 грн.

податкова накладна №5 від 14 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 45 днів на суму 949,20 грн.

податкова накладна №3 від 08 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 45 днів на суму 583,33 грн.

податкова накладна №4 від 22 червня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 04 вересня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 51 день на суму 400,00 грн.

податкова накладна №9 від 23 липня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 49 днів на суму 4528,00 грн.

податкова накладна №8 від 18 липня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 49 днів на суму 87,10 грн.

податкова накладна №6 від 20 липня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 49 днів на суму 400,00 грн.

податкова накладна №7 від 14 серпня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 33 дні на суму 973,53 грн.

податкова накладна №11 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 26488,99 грн.

податкова накладна №10 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 133,54 грн.

податкова накладна №8 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 15366,91 грн.

податкова накладна №13 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 730723,32 грн.

податкова накладна №7 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 117403,39 грн.

податкова накладна №12 від 31 травня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 336 днів на суму 171984,13 грн.

податкова накладна №5 від 30 червня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 305 днів на суму 43069,46 грн.

податкова накладна №7 від 30 червня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 305 днів на суму 16666,67 грн.

податкова накладна №4 від 30 червня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 305 днів на суму 18385,68 грн.

податкова накладна №6 від 30 червня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 305 днів на суму 71060,93 грн.

податкова накладна №8 від 30 червня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 305 днів на суму 232,94 грн.

податкова накладна №9 від 31 липня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 275 днів на суму 83047,80 грн.

податкова накладна №10 від 31 липня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 275 днів на суму 203,19 грн.

податкова накладна №7 від 10 липня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 290 днів на суму 1355,32 грн.

податкова накладна №8 від 31 липня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 17 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 275 днів на суму 62521,34 грн.

податкова накладна №6 від 13 вересня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 30 листопада 2018 року з порушенням терміну реєстрації 61 день на суму 1208,54 грн.

податкова накладна №1 від 04 вересня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 30 листопада 2018 року з порушенням терміну реєстрації 61 день на суму 3275,02 грн.

податкова накладна №3 від 04 вересня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 30 листопада 2018 року з порушенням терміну реєстрації 61 день на суму 43,55 грн.

податкова накладна №5 від 10 вересня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 30 листопада 2018 року з порушенням терміну реєстрації 61 день на суму 583,33 грн.

податкова накладна №32 від 30 березня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 122 дні на суму 60,19 грн.

податкова накладна №71 від 31 березня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 122 дні на суму 1672,27 грн.

податкова накладна №123 від 31 березня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 122 дні на суму 4079,66 грн.

податкова накладна №57 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 18,29 грн.

податкова накладна №17 від 17 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 днів на суму 62,85 грн.

податкова накладна №59 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 134,47 грн.

податкова накладна №97 від 16 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 1807,27 грн.

податкова накладна №39 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 101,71 грн.

податкова накладна №111 від 19 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 6875,09 грн.

податкова накладна №130 від 26 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 235,54 грн.

податкова накладна №85 від 03 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 107 днів на суму 14648,21 грн.

податкова накладна №16 від 17 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 102,09 грн.

податкова накладна №50 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 132,18 грн.

податкова накладна №99 від 16 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 6749,93 грн.

податкова накладна №131 від 26 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 9518,02 грн.

податкова накладна №7 від 12 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 107 днів на суму 7,62 грн.

податкова накладна №25 від 17 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 34,67 грн.

податкова накладна №132 від 26 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 437,23 грн.

податкова накладна №122 від 30 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 19170,20 грн.

податкова накладна №135 від 30 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 290820,86 грн.

податкова накладна №141 від 30 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 1079089,92 грн.

податкова накладна №64 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 31,62 грн.

податкова накладна №71 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 7,62 грн.

податкова накладна №70 від 23 квітня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 92 дні на суму 8,38 грн.

податкова накладна №8 від 29 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 15 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 61 день на суму 2435,71 грн.

податкова накладна №3 від 14 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 1892,42 грн.

податкова накладна №2 від 10 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 106938,50 грн.

податкова накладна №4 від 14 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 1790,00 грн.

податкова накладна №9 від 14 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 925,20 грн.

податкова накладна №1 від 04 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 549,39 грн.

податкова накладна №5 від 15 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 2251,35 грн.

податкова накладна №10 від 11 травня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 14 серпня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 75 днів на суму 112,21 грн.

податкова накладна №4 від 06 липня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 64 дні на суму 583,33 грн.

податкова накладна №5 від 10 липня 2018 року зареєстрована в ЄРПН 03 жовтня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 64 дні на суму 1083,20 грн.

податкова накладна №149 від 30 квітня 2017 року зареєстрована в ЄРПН 16 травня 2018 року з порушенням терміну реєстрації 366 днів на суму 250380,93 грн.

Враховуючи зазначене суд приходить до висновку про обґрунтованість обставин встановлених у ході проведення перевірки податковим органом, а саме матеріалами справи підтверджується, що податкові накладні за січень - липень 2017 року, березень - вересень 2018 року, перелік яких наведено вище зареєстровано ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" з порушенням терміну визначеного п. 201.10 ст. 201 ПК України.

Отже, відповідно до положень п.п.120.1 ст. 120 ПК України, ГУ ДФС у Хмельницькій області правомірно винесено податкове повідомлення - рішення від 16 січня 2019 року №0000975705 щодо застосування штрафу на загальну суму 1646321,87 грн., в тому числі: в розмірі 10% в сумі 48330,12 грн., в розмірі 20% в сумі 66214,92 грн., в розмірі 30% в сумі 239337,84 грн., в розмірі 40% в сумі 1167248,52 грн., в розмірі 50% в сумі 125190,47 грн.

Позивач стверджував, що причиною несвоєчасної реєстрації вищевказаних податкових накладних в ЄРПН, є не доопрацювання системи електронного адміністрування ПДВ, в частині обрахунку суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні, з метою реалізації вимог п.200.1.9 ст. 200.1 Кодексу, однак суд з цього приводу зазначає наступне.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 "Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних" (далі - Порядок №1246) встановлений механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних.

Відповідно до Порядку №1246 абзацу 9 п. 12, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200.1.3 і 200.1.9 статті 200.1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 року).

Згідно з п. 13 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Відповідно до п.15 у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Пунктом 201.10. ст.201 ПК України визначено, що підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня. В розділі "Результат обробки" зазначається прийняття або неприйняття даного документу та у разі неприйняття вказується причина.

При цьому, ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" не надано інформації щодо підтвердження своєчасної реєстрації податкових накладних в ЄРПН, як і не надано доказів того, що позивач звертався зі скаргами до ДФС України з приводу неналежної роботи системи електронного адміністрування та затримки в реєстрації податкових накладних.

Крім цього, позивач вказував на те, що оскаржуваним податковим повідомленням- рішенням застосовано штраф в розмірі 40% у сумі 1 167 248,53 грн., а в розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення сума штрафу за ставкою складає 1 167 248,52 грн., однак на переконання суду, вказана позивачем технічна описка не впливає на розмір застосованих штрафних санкцій, визначених оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням.

В обґрунтування позовних вимог, повивач також вказував на відсутність печатки на розрахунку штрафу за порушення термінів реєстрації податкових накладиих/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄДРПН, проте, суд звертає увагу на те, що відповідно до п. 9. р. II "Порядок складання контролюючими органами податкових повідомлень - рішень", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28 грудня 2015 року № 1204 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2016 року № 124/28354 до податкового повідомлення - рішення додається розрахунок податкового зобов`язання (за наявності), зменшення (збільшення) суми податкових зобов`язань та/або податкового кредиту та/або зменшення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість та/або зменшення від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість, штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та пені із зазначенням у ньому дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку), звіту за відповідний звітний період, щодо якого здійснюється розрахунок, та/або іншої інформації, необхідної для їх визначення.

При цьому, скріплення печаткою розрахунку штрафних санкцій до податкового повідомлення-рішення жодним нормативним документом не передбачено.

Таким чином, беручи до уваги вищевказане, на підставі висновків акта перевірки ГУ ДФС у Хмельницькій області було правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 16 січня 2019 року № 0000975705 про застосування штрафу на загальну суму 1646321,87 грн., в тому числі: в розмірі 10% в сумі 48330,12 грн., в розмірі 20% в сумі 66214,92 грн., в розмірі 30% в сумі 239337,84 грн., в розмірі 40% в сумі 1167248,52 грн., в розмірі 50% в сумі 125190,47 грн.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, оцінюючи у сукупності встановлені обставини та перевіривши наявні в матеріалах справи докази, оскільки суд встановив, що ТОВ "Шепетівка Енергоінвест" податкові накладні, зареєстровано з порушенням граничного строку, встановленого пунктом 201.10 статті 201 ПК України, то в такому випадку податковим органом правомірно застосовано до позивача штрафні санкції визначені п.п. 120-1.1 ст. 120-1 ПК України, відтак суд приходить до висновку про обґрунтованість висновків податкового органу здійснених у ході проведення перевірки, що як наслідок свідчить про правомірне винесення відповідачем оскарженого податкового повідомлення-рішення.

Враховуючи викладене, матеріалами справи дослідженими у ході судового розгляду підтверджено, що висновки акта про результати камеральної перевірки є правомірними, відповідають вимогам законодавства, а оскаржене податкове повідомлення - рішення, що прийняте за результатом перевірки є правомірним та відповідає вимогам Податкового кодексу України, отже відповідач довів правомірність своїх дій та підтвердив їх належними та допустимими доказами наданими суду в ході розгляду справи, відтак у суду відсутні підстави для задоволення даного адміністративного позову.

Оскільки суд прийшов до висновку про відмову у задоволенні даної позовної заяви, відповідно до положень статті 139 КАС України, судові витрати на користь позивача не присуджуються.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" до Головного управління ДФС у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 30 липня 2019 року

Позивач:Товариство з обмеженою відповідальністю "Шепетівка Енергоінвест" (вул. Героїв Небесної Сотні, 95, Шепетівка, Шепетівський район, Хмельницька область, 30400 , код ЄДРПОУ - 37587657) Відповідач:Головне управління ДФС у Хмельницькій області (вул. Пилипчука, 17, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39492190)

Головуючий суддя П.І. Салюк