Справа №3-89/10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К РА Ї Н И
“10“ березня 2010 року смт.Добровеличківка
Суддя Добровеличківського районного суду, Кіровоградської області ОСОБА_1
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Добровеличківського РВ ГУМНС України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 , 12.03.1952 народження, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, директора приватної фірми «Кетмія», раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.188 – 16 КпАП України , -
В С Т А Н ОВ И В :
ОСОБА_2 працюючи на посаді директора приватної фірми «Кетмія», що в місті Помічна, Добровеличківського району Кіровоградської області, вулиця Луначарського, та являючись посадовою особою, в період з 31.10.2007 року по 12.02.2010 року, допустив невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру щодо розроблення та реалізації заходів у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, а саме: не виконав пункт 4 припису державного інспектора цивільного захисту та техніки безпеки Добровеличківського РВ ГУ МНС України в Кіровоградській області ОСОБА_3 від 31.10.2007 року (далі Припис) про розробку плану локалізації і ліквідації аварійної ситуації (ПЛАС), погодження його з ГУ МНС України в Кіровоградській області, чим порушив статтю 25 Закону України від 08.06.2000 року №1809-ІІІ «Про захист населення територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»; не виконав пункт 5 Припису про забезпечення працюючого персоналу АГЗП засобами індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин, а також промисловими засобами індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин, чим порушив статтю 8 Закону України Про цивільну оборону України» та статтю 15 Закону України «Про захист населення і територій від НС»; не виконав пункт 6 Припису про забезпечення АГЗП локальною системою виявлення надзвичайних ситуацій, чим порушив статтю 8 Закону України «Про цивільну оборону України»; не виконав вимоги пункту 13 Припису про укладення угоди на аварійно-рятувальне обслуговування з аварійно-рятувальними підрозділами, чим порушив Постанову Кабінету міністрів України №1214 «Про затвердження переліку об’єктів та окремих територій, які підлягають постійному та обов’язковому обслуговуванню державними аварійно-рятувальними службами»; не виконав пункт 14 Припису щодо вирішення питання про проведення мікрофільмування проектно-технічної документації з метою закладання до регіонального страхового фонду документації, чим порушив Закон України «Про страховий фонд документації України».
ОСОБА_2 будучи належним чином повідомленим про день, час та місце судового розгляду в судове засідання не з’явився, поважних причин неявки суду не повідомив, надав до суду заяву в якій вину визнає, просить слухати справу за його відсутності, тому суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали адміністративної справи суд прийшов до висновку, що вина ОСОБА_2 в невиконанні законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру доведена повністю, його дії судом кваліфікуються за ч.1 ст 188-16 КУпАП.
При обранні ОСОБА_2 виду та міри адміністративного стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність. Обставиною, що пом’якшуює відповідальність є вчинення правопорушення особою, що раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, щире розкаяння. Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.
З огляду на вказане, вважаю доцільним застосувати до ОСОБА_2 стягнення необхідне й достатнє для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень у вигляді штрафу .
Керуючись ст.ст.33-35, ст 188-16 КУпАП ,-
П О С Т А Н О В И В :
Накласти адміністративне стягнення на ОСОБА_2 у вигляді штрафу в сумі 170 (сто сімдесят) гривень (р/р 31118106700136 державний бюджет Добровеличківське УДК 23684291 МФО 823016 код 21081100) .
Строк пред’явлення постанови до виконання до 10.06.2010 року.
Постанова суду може бути оскаржена ( опротестована прокурором ) до апеляційного суду Кіровоградської області на протязі 10 днів з моменту її винесення, шляхом подачі апеляційної скарги через Добровеличківський районний суд Кіровоградської області .
Суддя Цоток В.В.