
У Х В А Л А
11 липня 2019 року Справа № 160/6466/19 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Барановський Р.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни про захист інтересів позивача, пов`язаних з виборчим процесом, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
10.07.2019р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла направлена 04.07.2019р. (за даними веб-сайту ПАТ "Укрпошта") засобами поштового зв`язку позовна заява ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни, в якому позивач просить суд:
захистити інтереси позивача, пов`язані з виборчим процесом, забезпечити право голосу позивача на виборах президента 21.04.2019р., зазначивши закон чи інший нормативно-правовий акт, вимоги яких начальником Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіною Оксаною Володимирівною порушено згідно ст. 249 КАС України;
зобов`язати начальника Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіну Оксану Володимирівну індивідуальним актом визначити місце мешкання позивача за адресою: АДРЕСА_1 , за якою позивач надає соціальні послуги інваліду, вжити системи заходів, спрямованих на внесення фактичної інформації стосовно позивача до Єдиного державного демографічного реєстру для включення ОСОБА_1 до уточненого списку виборців на дільниці №121699 із зазначенням у списку виборчої адреси: АДРЕСА_2 та внести особисті дані позивача до державного реєстру виборців виборчого пункту, чим забезпечити право голосу на виборах президента, наданого ст. 70, 71 Конституції України відповідно до заяви від 13.03.2019р. вх. №351.
Справі за вищезазначеним позовом присвоєно єдиний унікальний номер судової справи - 160/6466/19 та у зв`язку з автоматизованим розподілом дана адміністративна справа була передана для розгляду судді Барановському Р.А.
Пунктом 5 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено обов`язок суду з`ясувати чи подано позовну заяву у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у вищезазначеній справі, суд виходить з наступного.
Зі змісту заявлених ОСОБА_1 до суду позовних вимог слідує, що позивач оскаржує дії посадової особи органу виконавчої влади, які порушують законодавство про вибори під час проведення виборів Президента України - 21.04.2019 року.
Статтею 277 Кодексу адміністративного судочинства України визначено особливості провадження у справах, пов`язаних із виборами Президента України.
За змістом частини 4 статті 277 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, закладів та організацій, їхніх посадових та службових осіб можуть бути оскаржені у порядку, передбаченомустаттею 275 цього Кодексу.
Згідно частини 4 статті 275 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частинами шостою - сьомою статті 273 цього Кодексу.
Відповідно до частини 6 та 7 статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України, позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п`ятиденний строк із дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.
Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, що мали місце до дня голосування, може бути подано до адміністративного суду у строк, встановлений частиною шостою цієї статті, але не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.
Отже, нормами Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позовна заява про оскарження дій посадової особи органу виконавчої влади, які порушують законодавство про вибори під час проведення виборів президента України і які мали місце до дня виборів, може бути подана до адміністративного суду не пізніше двадцять другої години дня, що передує дню голосування.
Згідно із приписами частини 1 та частини 5 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України, на обчислення строків, встановлених статтями 273-277, 280-283 цього Кодексу, не поширюються правилачастин другої - десятої статті 120 цього Кодексу.
Днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені у справах, визначених цією статтею, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.
Враховуючи, що позивачем оскаржуються дії щодо під час проведення виборів президента України - 21.04.2019р., то така позовна заява може бути подана до 22 год. 00 хв. 20.04.2019р.
Натомість, позивач звернувся із цим позовом до суду 04.07.2019р., що підтверджується даними веб-сайту ПАТ "Укрпошта" щодо поштового відправлення за штрих-кодом "5008310090602".
Викладене свідчить про те, що позивачем подано вищезазначену позовну заяву поза межами строку звернення до суду.
Враховуючи викладені обставини, оскільки позивачем пропущено строк подання позову, який не може бути поновлений, то у суду наявні правові підстави для залишення позовної заяви без розгляду на підставі частини 5 статті 270 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, враховуючи те, що позовна заява ОСОБА_1 щодо внесення змін до списку виборців стосовно ОСОБА_1 та його місця перебування з метою забезпечення права голосу позивача під час виборів президента України 21.04.2019р., а відповідна позовна заява направлена 04.07.2019р. та надійшла до Дніпропетровського окружного адміністративного суду лише 10.07.2019р., тобто вже після дня голосування, а, отже, поза межами строків, визначених ст. 274 Кодексу адміністративного судочинства України, суд відповідно до вимог ч. 5 ст. 270 Кодексу адміністративного судочинства України залишає вищезазначену позовну заяву без розгляду.
Керуючись ст.ст. 240, 243, 248, 270, 273, 275, 277 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до начальника Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради Каретіної Оксани Володимирівни про захист інтересів позивача, пов`язаних з виборчим процесом, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Копію ухвали направити особі, яка звернулась до суду із даним позовом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 272 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтею 278 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.А. Барановський