
Зіньківський районний суд Полтавської області
Справа № 530/594/19
Номер провадження 3/530/110/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.07.2019 м. Зіньків
Зіньківський районний суд Полтавської області у складі головуючого судді Дем`янченко С.М., секретарі Тараненко Т.І., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли від Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП,
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
що проживає в
АДРЕСА_1 , не працюючої, індивідуальний ідентифікаційний
номер суду невідомий, до адміністративної відповідальності
раніше не притягувалася,-
ВСТАНОВИВ:
30.04.2019 року о 21 годині 50 хвилин в смт Опішня по вулиці П.Мирного,73, Полтавської області водій ОСОБА_1 керувала мопедом Хонда б/н з явними ознаками алкогольного сп`яніння ( різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нечітка мова). Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння відмовилася в присутності двох свідків, чим порушила вимоги п.2.5 ПДР України. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. Від підпису протоколу та пояснення відмовилася в присутності двох свідків ( а.с.1).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП не визнала та стверджувала, що вона керувала мопедом, але не була в стані алкогольного сп`яніння, вважає протокол за ч.1 ст. 130 КУПАП відносно неї складено неправомірно.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_2 суду пояснив, що він працює поліцейським СРПП №1 Зіньківського ВП Гадяцького ГУНП в Полтавській області, 30.04.2019 року близько 22 год. 00 хв. разом з поліцейським Плескачем С.В. в смт. Опішня Зіньківського району Полтавської області проводили патрулювання та зупинили мопед на якому рухалося двоє осіб без шоломів, мопед не зареєстрований, за кермом була ОСОБА_1 зі своїм знайомим, при собі не мала водійського посвідчення, під час спілкування було чути запах алкоголю з ротової порожнини, від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у визначеному законом порядку ОСОБА_1 відмовилася в присутності свідків, в результаті було складено адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_3 суду пояснив, що він працює інспектором СРПП №3 Зіньківського ВП 30.04.2019 року, близько 22 год 00 хв разом з поліцейським Штепою О.В. в смт Опішня Зіньківського району Полтавської області проводили патрулювання та зупинили мопед на якому рухалося двоє осіб без шоломів, мопед був не зареєстрований, за кермом була ОСОБА_1 зі своїм знайомим, при собі не мала водійського посвідчення, під час спілкування з останньою було чути запах алкоголю з ротової порожнини, від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у визначеному законом порядку ОСОБА_1 відмовилася в присутності свідків, в результаті було складено адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , поліцейського СРПП №1 Зіньківського ВП Штепу ОСОБА_4 . ОСОБА_5 ., інспектора СРПП №3 Зіньківського ВП Плескача С.В., дослідивши та проаналізувавши письмові докази наявні в матеріалах справи, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП підтверджується наступними доказами дослідженими в судовому засіданні. Протоколом про адміністративне правопорушення, за ч.1 ст. 130 КУпАП від 30.04.2019 року відносно ОСОБА_1 з якого вбачається, що остання керувала мопедом Хонда б/н з явними ознаками алкогольного сп`яніння ( різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нечітка мова). Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння відмовилася в присутності двох свідків, чим порушила вимоги п.2.5 ПДР України. Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП. Від підпису протоколу та пояснення відмовилася в присутності двох свідків ( а.с.1), поясненнями свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які підтвердили той факт що ОСОБА_1 відмовилася в їх присутності проходити медичний огляд на стан сп`янінні ( а.с.4-5), рапортом Поліцейського СРПП №1 Зіньківського ВП Штепи О.В. про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.130КУпАП (а.с.6), копіями постанов про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у свері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі відносно ОСОБА_1 , за ч.5 ст. 121КУпАП, ч.6 ст.121 КУпАП, ч.1 ст.126 КУпАП, ч.2ст.126 КУпАП (а.с.7-10).
Суд приймає до уваги протокол серії БД № 271604 від 30.04.2019 року про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки його зміст, та відмова ОСОБА_1 від проходження медогляду на встановлення факту сп`яніння узгоджуються з дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи, а також поясненнями самих працівників поліції ОСОБА_2 , ОСОБА_3 допитаних в судовому засіданні.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 251 КУпАП передбачає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчинені та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, відеозаписом, тощо.
Частиною 1 ст.130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність особи за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин ( п. 2.5 ПДР України). Порядок огляду водія на стан алкогольного та іншого сп`яніння чітко та послідовно визначений ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За змістом частин 2, 3, 5 ст. 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення огляд водія на стан алкогольного сп`яніння або щодо перебування його під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівником поліції у присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння або щодо перебування його під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником поліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я. Перелік закладів охорони здоров`я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного сп`яніння, затверджується управлінням охорони здоров`я в місцевих державних адміністраціях. Проведення огляду осіб на стан сп`яніння в інших закладах забороняється. Огляд особи на стан алкогольного сп`яніння або щодо перебування його під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку ( 1103-2008-п ), визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N1103 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» передбачено, що огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп`яніння), згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС, при цьому огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків, а результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в акті огляду, форма якого затверджується МОЗ за погодженням з МВС. У разі встановлення стану сп`яніння результати огляду, проведеного поліцейським, зазначаються в протоколі про адміністративне правопорушення, до якого долучається акт огляду. Акт огляду на стан сп`яніння за результатами такого огляду, проведеного поліцейським, складається у двох примірниках, один з яких вручається водію, а другий залишається в поліцейського та/або долучається до протоколу про адміністративне правопорушення вразі встановлення стану сп`яніння. Підтвердження стану сп`яніння в результаті огляду та згода водія транспортного засобу з результатами такого огляду є підставою для його притягнення згідно із законом до відповідальності. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я.
Розділом ІІ (п.1) «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затв. Наказом МВС України № 1452/735 від 09 листопада 2015 року /далі по тексту Інструкція/ визначено, що поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції. Огляд на стан сп`яніння проводиться за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків.
Встановлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові (п.7).
В подальшому, у відповідності із діючим законодавством (ст.266 КУпАП, п.7 розділу І Інструкції) лише у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, працівником міліції з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров`я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.
Враховуючи вищевикладене, суд критично оцінює, посилання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 стосовно того, що вона не керувала мопедом Хонда б/н з явними ознаками алкогольного сп`яніння, та не відмовлялась від проходження медичного огляду на стан сп`яніння, оскільки дані пояснення спростовуються доказами, що досліджені в судовому засіданні, а також письмовими поясненнями свідків ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , які приєднані до матеріалів справи ( а.с.4-5). Будь – яких допустимих доказів на підтвердження своєї невинуватості у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП ОСОБА_1 суду не надала.
Суд вважає, що не визнання ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні правопорушення передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП є способом захисту та намаганням уникнути відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення.
Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.
Враховуючи обставини вчинення правопорушення, особу правопорушника ОСОБА_1 відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд вважає за можливе застосувати відносно ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з позбавленням прав керування всіма видами транспортних засобів, в межах санкції статті передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст. 40-1,289, 294, ч.1 ст.130 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" суд,-
постановив:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП і накласти стягнення у виді штрафу в сумі 10200 (десять тисяч двісті) грн. на користь держави з позбавленням прав керування всіма видами транспортних засобів на один рік.
Термін позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів згідно ст.321 КУпАП обчислюється з дня винесення постанови про позбавлення цього права. В разі ухилення від здачі документа, строк позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів обчислюється з дня здачі або вилучення такого документа.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом 15 днів з дня вручення копії постанови.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий, 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. судового збору
Стягнення судового збору проводити на рахунок
Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)
Код банк 1 отримувача ( МФО):899998
Рахунок отримувача: 31211256026001
Код класифікації доходів бюджету : 22030106
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд Полтавської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя –