Рішення № 83237257, 19.07.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2019
Номер справи
1.380.2019.002448
Номер документу
83237257
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№1.380.2019.002448

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 1.380.2019.002448 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО ВІК» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач – Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО ВІК» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Стрийського управління ГУ ДФС у Львівській області №0036305412 від 10.04.2019 року про нарахування штрафу в розмірі 15548,11 гривень.

Позовні вимоги позивач обґрунтовані тим, що позивач не згідний із висновками акта перевірки, на підставі яких прийнято спірне податкове повідомлення-рішення. На виконання вимог Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 р. №1246, позивач 28.12.2018 року склав податкову накладну № 359, граничним терміном реєстрації якої є 15.01.2019 року. 15.01.2019 року через програму M.E.DOK позивачем запущено обробку підписів та автоматичне надсилання до ДФС зазначеної податкової накладної в електронній формі. Позивач зазначає, що ним в межах граничних строків направлено на реєстрацію податкову у повній відповідності з вимогами п. 11 Порядку № 1246, та вчинено усі дії, які вимагає від платника законодавство України, обставини, за яких не було сформовано ні квитанції про прийняття та реєстрації податкової накладної, протягом операційного дня її відправки виникли не з вини позивача, з незалежних від нього обставин.

З наявних в матеріалах справи доказів, відповідач проти позову заперечив з підстав, що згідно з квитанцією реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному державному реєстрі податкових накладних податкові накладні зареєстровані з порушенням терміну реєстрації.

Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 20 травня 2019 року відкрито спрощене провадження у справі.

Судом встановлені наступні обставини:

26.03.2019 року Стрийським управлінням ГУ ДФС у Львівській області проведено камеральну перевірку дотримання вимог п. 192.1 ст. 192, п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями) ТОВ «ЄВРО ВІК» за період з 25.12.2018 року по 30.01.2019 року. За результатами перевірки складено акт № 743/13-01-54-12/31362366.

10.04.2019 року Стрийським управлінням ГУ ДФС у Львівській області прийнято податкове повідомлення-рішення № 0036305412, яким на підставі акта перевірки № 743/13-01-54-12/31362366 від 26.03.2019 року встановлено порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених статтею 201, та згідно статтею 120 Податкового кодексу України, за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ застосовано штраф у розмірі 10 % у сумі 15548,11 грн.

Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає, що спірне рішення відповідача, яким до позивача застосовано штрафні санкції є протиправним та підлягає скасуванню, оскільки вищевказані позивачем обставини підтверджені наявними у справі доказами.

Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246, визначено, що цей Порядок визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі - податкова накладна та/або розрахунок коригування), до Єдиного реєстру податкових накладних, звіряння даних, що містяться у виданих платникам податку на додану вартість - отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній та/або розрахунку коригування, з відомостями, які містяться у Реєстрі.

Згідно з п.7 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі до ДФС здійснюється їх розшифрування, перевіряється електронний цифровий підпис, визначається відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, та у разі відсутності причин для відмови проводиться їх реєстрація.

Для підтвердження прийняття податкової накладної та/або розрахунку коригування до реєстрації платникові податку, який здійснює реєстрацію, видається квитанція в електронній формі, у якій наводяться реквізити зазначених документів, відповідність електронного документа формату (стандарту), затвердженому в установленому порядку, результати перевірки електронного цифрового підпису, інформація про постачальника (продавця) товарів (послуг), дата і час прийняття, реєстраційний номер, податковий період, за який подається податкова накладна та/або розрахунок коригування. Квитанція, на яку накладається електронний цифровий підпис ДФС, підлягає шифруванню та надсилається платникові податку, який здійснює реєстрацію, засобами телекомунікаційного зв`язку. Примірник квитанції в електронній формі зберігається у ДФС (п. 8 Порядку №1246).

Пунктом 10 Порядку №1246 визначено, що датою та часом подання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі ДФС є дата та час, зазначені у квитанції про їх прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття.

Відповідно до п.11 Порядку №1246 квитанція, що підтверджує факт реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, надсилається протягом операційного дня платникові податку.

Якщо протягом операційного дня платникові податку не надіслано квитанцію, що підтверджує прийняття (підтвердження реєстрації) або неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування, такі податкова накладна та/або розрахунок коригування вважаються зареєстрованими.

При цьому, пунктом 2 Порядку №1246 визначено, що внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування, до Реєстру (далі - реєстрація) здійснюється шляхом подання протягом операційного дня зазначених документів в електронній формі ДФС з використанням електронного цифрового підпису та внесення відповідних відомостей до Реєстру.

Операційний день триває з 0 до 23-ї години.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи письмових доказів, 15.01.2019 року позивачем направлено до контролюючого органу на реєстрацію податкову накладну № 359 від 25.12.2018 року о 16:35 год., однак відповідачем не було сформовано квитанції ні про прийняття та реєстрацію, ні квитанції про неприйняття електронного документа.

Судом враховуються аргументи позивача зазначені в позовній заяві, оскільки фактично податкова накладна № 359 була надіслана до 23:00 год. 15 січня 2019 року, про що свідчать відповідний витяг з програми M.E.DOK у властивостях документа зазначено «Стан: Поданий; Одержувач: Державна фіскальна служба; Відправлено: дата та час: 15.01.2019 16:35».

Отже, з наведеного слідує, що позивачем було виконано вимоги Податкового кодексу України та Порядку №1246 у частині надіслання контролюючому органу у межах 15 календарних днів, податкових накладних до ЄРПН, тобто у визначений законодавством строк.

З цих же підстав судом не враховуються заперечення відповідача, оскільки причин за яких не було отримано квитанції по податковій накладній у день першої відправки 15.01.2019 року виникли не з вини позивача, з незалежних від нього обставин, за відсутності умислу на порушення граничного строку реєстрації податкових накладних, що в сукупності виключає можливість притягнення позивача до відповідальності за порушення строку реєстрації податкової накладної у вигляді штрафу, передбаченого ст. 120-1 ПК України.

Таким чином, підстави для застосування до позивача штрафу відповідно до п.120-1.1 ст.120 Податкового кодексу України відсутні, відтак податкове повідомлення-рішення №0036305412 від 10.04.2019 року про нарахування штрафу в розмірі 15548,11 грн. підлягає скасуванню.

Норми права, які застосував суд, наступні:

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 року №1246

Пункт.120-1.1 ст.120 Податкового кодексу України, встановлено, порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.

Відповідно до вимог ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Тому на користь позивача слід стягнути сплачений судовий збір за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО ВІК» (82600, Львівська область, м. Сколе, вул. Лісна, 3б) до Головного управління ДФС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0036305412 від 10.04.2019 року, - задоволити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Стрийського управління Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області №0036305412 від 10.04.2019 року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Львівській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄВРО ВІК» (ЄДРПОУ 31362366, Львівська область, м. Сколе, вул. Лісна, 3б) 1921,00 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 -297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.

Рішення складено у повному обсязі 24.07.2018 року.

Суддя Гавдик З.В.