
Справа № 161/9716/19
Провадження № 3/161/2793/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Луцьк 15 липня 2019 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Плахтій І.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП невідомий,
- за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А :
На адресу суду з Управління патрульної поліції у Волинській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП, відносно ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення слід повернути на дооформлення виходячи з наступних підстав.
Згідно п. 2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Ст.ст. 213, 221, 256, 278 КУпАП передбачено, що на розгляд уповноважених на те органів і посадових осіб, в тому числі до суду, повинні надходити належно оформленні справи про адміністративні правопорушення, а не протоколи про адміністративні правопорушення, в яких лише зазначається фактичні обставини справи, що підлягають перевірці на підставі зібраних документів.
Вимогами Інструкції з оформлення працівниками поліції матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху передбачено, що до протоколу про адміністративне правопорушення, додаються показання технічних приладів та засобів фото, відео фіксації; інші матеріали, які необхідні для прийняття рішення в справі.
Відповідно до ст.ст. 248 та 251 КпАП України, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом, який розглядає справу.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що до протоколу додається відео з нагрудної боді-камери ZM0337, однак в матеріалах адміністративної справи відсутнє вказане відео.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23.12.2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення
На підставі вищевказаного, з метою об`єктивного з`ясування всіх обставин справи при розгляді справи в суді, посадовою особою, що направляє матеріали справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищевказані недоліки.
При доопрацюванні матеріалів справи, посадовою особою, необхідно врахувати, вимоги передбачені ст. 38 КУпАП, щодо строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 221, 245, 251, 268, 278, 280 КУпАП, суд-
П О С Т А Н О В И Л А :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.173 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції у Волинській області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій