Постанова № 83202118, 23.07.2019, Покровський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
23.07.2019
Номер справи
189/1098/19
Номер документу
83202118
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 189/1098/19

3/189/305/19

П О С Т А Н О В А

іменем України

23.07.2019 року смт. Покровське Покровського району Дніпропетровської області

Суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли з Департаменту захисту економіки національної поліції України Управління захисту економіки в Дніпропетровській області стосовно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працює майстром лісу в ДП «Васильківське лісове господарство», В.Михайлівське (Великомихайлівське) лісництво, громадянин України, проживає за адресою: АДРЕСА_1

-у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

До Покровського районного суду Дніпропетровської області надійшла зазначена справа.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду майстра лісу В.Михайлівського (Великомихайлівського) лісництва ДП «Васильківське лісове господарство», згідно з п. п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) є суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, та відповідно до ст. 1 Закону - суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення ст. 45 Закону, вчинив правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю). ОСОБА_1 , у період часу з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року, перебуваючи на території України, в порушення вимог антикорупційного законодавства не своєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством, за наступних обставин. ОСОБА_1 , маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язковість подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, достовірно знаючи про те, що в строк до 01.04.2019 він зобов`язаний подати до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2018 рік, перебуваючи на території України, у приміщенні Великомихайлівського лісництва ДП «Васильківське лісове господарство», а саме за адресою: Дніпропетровська обл., Покровський район, с. Великомихайлівка, вул. Лісова, 2 не своєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2018 рік.

Згідно інформації з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларацію за 2018 рік гр. ОСОБА_1 подав лише 06.04.2019 року. Таким чином, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що про обов`язок подати декларацію знав і минулі роки подавав декларацію вчасно. У 2019 року надав декларацію із запізненням, оскільки тільки 06.04.2019 року виготовив електронний ключ для підтвердження електронно-цифрового підпису.

Поважних причин, чому і запізненням подав декларацію і тільки у квітні 2019 року поцікався станом свого електронного ключа, не навів.

Прокурор Литвиненко В.В. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суддя, вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 5 «Положення про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. № 976, встановлено, що до посадових осіб держлісоохорони належать посадові особи Держлісагєнтства, Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з питань лісового і мисливського господарства, обласних управлінь лісового та мисливського господарства і підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держлісагєнтства.

Згідно додатку до «Положення про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 р. № 976, до посадових осіб держлісоохорони відносяться. зокрема, керівник, головний лісничий, головний мисливствознавець, начальник відділу (сектору) лісового господарства та інженери відділу (сектору) всіх категорій, начальник відділу (сектору) охорони і захисту лісу та інженери відділу (сектору) всіх категорій, лісничий, помічник лісничого, старший майстер лісу, майстер лісу, старший єгер та єгер державного лісогосподарського (лісомисливського) підприємства.

Відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є у тому числі посадові та службові особи державної лісової охорони.

ОСОБА_1 прийнято на посаду лісника у Межівське лісництво, на підставі наказу №81 від 16.09.2002 директора Васильківського державного лісового господарства.

Відповідно до відомостей трудової книжки ОСОБА_1 , Васильківське державне лісове господарство перейменовано у державне підприємство «Васйльківське лісове господарство».

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати рішення з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно до абз. 2 п. 2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» визначено, зокрема, що з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року розпочинає роботу система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування другого етапу.

Зазначені у пункті 1 цього рішення декларації (повідомлення) подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року за № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» затверджено Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та форму декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Таким чином, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції», а саме, майстром лісу в ДП «Васильківське лісове господарство», В.Михайлівське (Великомихайлівське) лісництво, був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2018 рік в термін до 01.04.2019 року.

Згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі лише о 20 годині 10 хвилин 06.04.2019 року.

У своїх письмових поясненнях та в судовому засіданні ОСОБА_1 зазначав, що з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції» він ознайомлений та попереджений про необхідність подачі щорічної декларації.

В судовому засіданні суд не встановив наявності будь-яких поважних причин (хвороби, відрядження, інше) для подачі декларації ОСОБА_1 з порушенням строків або якихось непереборних обставин, які б не дали змоги вчасно це зробити.

З огляду на викладене суд дійшов висновку, що ОСОБА_2 винний у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого корупційного правопорушення, його наслідки, які не є тяжкими та не пов`язані із його професійною діяльністю та особою ОСОБА_1 , який працює, має стійкі соціальні зв`язки, характеризується добре за місцем мешкання та роботи, а також обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що обтяжують або пом`якшують відповідальність, суд не встановив.

У зв`язку з викладеним, суд вважає за доцільне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 384,20грн.

Керуючись ст. ст. ст. 172-6 ч. ч. 1,2,40-1,280, 283-285, 294 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят гривень) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір в сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок), (отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; код ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України(ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.

Суддя О.В. Чорна