ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65-в
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 лютого 2010 року Справа № 2а-672/10/0870
11 год. 55 хв.
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Лазаренко М.С.
при секретарі Гончаренко Н.А.
за участю представників
від позивача: Стрільбицької Ю.П.
від відповідача:Шевченко Н.А., Циплухіна Р.М.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області
до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремондіс Запоріжжя»
про стягнення економічних санкцій у розмірі 60005094 грн. 75 коп.
ВСТАНОВИВ:
Державна інспекція з контролю за цінами в Запорізькій області звернулась з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремондіс Запоріжжя» про стягнення економічних санкцій в сумі 6005094 грн. 75 коп., посилаючись на те, що за результатами перевірки встановлено, що відповідач в період з 01.01.2009р. по 31.10.2009р. необґрунтовано одержав виручку в сумі 2001698 грн. 25 коп. внаслідок завищення розміру плати за захоронення твердих побутових відходів для бюджетних установ та інших споживачів внаслідок подвійного стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища та завищення розміру плати споживачам послуг з вивезення твердих побутових відходів за рахунок предявлення до оплати за фактично не наданий обсяг цих послуг, тим самим Відповідачем було порушено вимоги п.5 ч.1 ст. 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.п 3 п.13 постанови Кабінету міністрів України від 26.07.2006р. №1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів».
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив їх задовольнити та дав пояснення в обґрунтування позову аналогічні викладеним у позовній заяві.
Відповідачем подані заперечення проти позову, відповідно до яких відповідач позов не визнав та просив у його задоволенні відмовити у звязку з безпідставним припущенням щодо завищення Товариством розміру плати за захоронення ТПВ внаслідок подвійного стягнення збору, неправомірним застосуванням норм підзаконних актів, які не стосуються спірного питання, порушення чинного законодавства під час перевірки товариства, що призвело до неправильного висновку за результатами перевірки.
Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі посвідчення від 17.11.2009р. №525 та відповідно до ст..13 Закону України «Про ціни та ціноутворення», постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. №1819 «Питання державної інспекції з контролю за цінами» та п.4.1.1 плану роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області на ІІІ квартал 2009 року позивачем проведено планову перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Ремондіс Запоріжжя» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні. Встановленні та застосуванні тарифів на житлово-комунальні послуги, відповідності змін їх розмірів, а також відшкодування населенням вартості послуг за підсумками виробничої діяльності субєктів господарювання за період з 01.01.2009р. по 30.10.2009р. За результатами перевірки складено Акт №425 від 21.12.2009р.
Перевіркою встановлено необґрунтоване отримання виручки внаслідок завищення розмірів плати за захоронення твердих побутових відходів для бюджетних установ та інших споживачів внаслідок подвійного стягнення збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2,10 грн. за 1м3 побутових відходів. Зазначене є порушенням вимог пп.3 п.13 «Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006р. №1010. За рахунок чого ТОВ «Ремондіс Запоріжжя» за період з 01.01.2009р. по 31.10.2009р. необґрунтовано отримано виручку у сумі 398106 грн. 16 коп. Окрім того, встановлено необґрунтоване отримання виручки внаслідок завищення розміру плати споживачам послуг з вивезення твердих побутових відходів за рахунок предявлення до оплати за фактично не наданий обсяг цих послуг. Зазначене є порушенням вимог п.5 ст.30 закону України «Про житлово-комунальні послуги». Внаслідок чого. ТОВ «Ремондіс Запоріжжя» за період з 01.01.2009р. по 31.10.2009р. необґрунтовано отримано виручку у сумі 1603592 грн. 09 коп.
Загальна сума необґрунтовано отриманої виручки склала 2001698 грн. 25 коп.
Відповідно до п.3. 1 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області відповідно до Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 13.12.2000р. №1819, згідно з ст. 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення», п.15 ст.2 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік» і п.1.3 Інструкції про порядок застосування економічних, фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції та Міністерства фінансів України від 03.12.2001р. №298/519, прийнято Рішення №181 від 23.12.2009 р. щодо стягнення економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 6005094 грн. 75 коп.
Відповідно до п. 3 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами в Запорізькій області, основним завданням держінспекції цін є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін та тарифів.
Відповідно до ч.1 ст.14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» необґрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.
П.1.6 Інструкції передбачено, що необґрунтовано одержані субєктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються субєктами підприємницької діяльності порушниками за належністю самостійно.
Прийняте Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області прийнято Рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін Рішення №181 від 23.12.2009р. в адміністративному та в судовому порядку не оскаржувалося.
На момент розгляду справи в суді, вказана сума відповідачем не сплачена, загальний борг економічних санкцій становить 6005094 грн. 75 коп.
Враховуючи, що рішення про застосування економічних санкцій в повному обсязі не виконано, відповідач має заборгованість зі сплати економічних санкцій, суд приходить до висновку, що вимоги про стягнення суми заборгованості зі сплати економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ремондіс Запоріжжя» економічні санкції у розмірі 60005094 грн. 75 коп. в доход державного бюджету Шевченківського району м. Запоріжжя на рахунок №31114106700009, ЄДРПОУ 34676911, МФО 813015, ГУДКУ в Запорізькій області
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі - з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя М.С. Лазаренко
Постанову виготовлено у повному обсязі та підписано 09 березня 2010р.