
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"19" липня 2019 р. Справа № 300/1519/19
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Кафарський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0009791306, №0009801306, №0009851306, №0009861306, №0009901306 та №0009841306 від 25.04.2019, вимоги №Ф-0009881306 від 25.04.2019 та рішення №0009871306 від 25.04.2019, -
В С Т А Н О В И В:
16.07.2019 представник фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0009791306, №0009801306, №0009851306, №0009861306, №0009901306 та №0009841306 від 25.04.2019, вимоги №Ф-0009881306 від 25.04.2019 та рішення №0009871306 від 25.04.2019.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України «Про судовий збір» платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Із змісту адміністративного позову слідує, що позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009791306 від 25.04.2019, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, що сплачується за результатами річного декларування на загальну суму 207 677,60 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009801306 від 25.04.2019, яким позивачу нараховано штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009851306 від 25.04.2019, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання по єдиному податку з фізичних осіб на загальну суму 9 504,94 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009861306 від 25.04.2019, яким позивачу нараховано штрафну санкцію в розмірі 170,00 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009901306 від 25.04.2019, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з податку на додану вартість на загальну суму 9 973,25 грн.;
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0009841306 від 25.04.2019, яким позивачу визначено адміністративний штраф у розмірі 510,00 грн.;
- визнати протиправною та скасувати вимогу №Ф-0009881306 від 25.04.2019 про сплату боргу (недоїмки), якою позивачу донараховано недоїмку зі сплати єдиного внеску у розмірі 56 420,32 грн.;
- визнати протиправним та скасувати рішення №0009871306 від 25.04.2019 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску, яким позивачу донараховано штрафну санкцію у розмірі 28 210,16 грн.
Таким чином, позивачем заявлено вимоги майнового характеру на загальну суму 312 636,27 грн.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», який вступив в дію з 01.01.2019, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2019 року складає 1 921,00 грн.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою-підприємцем – 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як наслідок, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 позовними вимогами майнового характеру складає 3 126,36 грн., проте позивачем згідно квитанції №0.0.1409814391.1 від 16.07.2019, яка долучена представником позивача до матеріалів справи, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1250,00 грн.
За таких обставин суд дійшов висновку, що позивачем в порушення вимог Закону України «Про судовий збір», сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Враховуючи викладене, позовну заяву подано без додержання вимог пункту 2 частини 5 статті 160 та частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно частини 2 статті 169 Кодексу в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку із вищевикладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом приведення у відповідність адміністративного позову до встановлених пунктом 2 частини 5 статті 160 та частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України вимог.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
позовну заяву, подану представником фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень №0009791306, №0009801306, №0009851306, №0009861306, №0009901306 та №0009841306 від 25.04.2019, вимоги №Ф-0009881306 від 25.04.2019 та рішення №0009871306 від 25.04.2019 – залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання (долучення) документа про сплату судового збору у розмірі 1 876,36 грн.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Кафарський В.В.