Ухвала суду № 83101711, 16.07.2019, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2019
Номер справи
460/1654/19
Номер документу
83101711
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 липня 2019 року м. Рівне№460/1654/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудар О.М., перевіривши виконання вимог статті 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою

Управління Держпраці у Рівненській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радема"

про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В:

Управління Держпраці у Рівненській області звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радема" про застосування заходів реагування шляхом повного зупинення експлуатації об`єктів, а саме:

- вертикальних ємностей для зберігання рафінованої олії №1-8;

- відцентрованих насосів №1-5 для перекачки олії;

- ліній охолодження рафінованої олії;

- технологічної лінії випаровування азоту;

- ресиверів КР-1000-11 зав..№12427, КР-500-40 зав.№12427;

- ресивера газоподібного азоту;

- цистерни для транспортування зрідженого азоту ЦТК-1/0,25 №8507255;

- ємності для зрідженого азоту;

- заземлювальних пристроїв.

Відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам статей 160, 161, 171 КАС України, суд приходить до висновку, що дану позовну заяву слід залишити без руху, з огляду на наступне.

Відповідно до ч.2 ст.160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Згідно з ч.3 ст.43 КАС України, здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).

Частиною 1 статті 55 КАС визначено, що сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (частина 3 статті 55 КАС).

Згідно з ч.4 ст.55 КАС України, держава, територіальна громада бере участь у справі через відповідний орган державної влади, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник або представник.

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що право на подання і підписання позовної заяви від імені юридичної особи має особисто керівник, уповноважений на це законом чи установчими документами, або його представник, повноваження якого підтверджуються оригіналом довіреності підписаної таким керівником або її копією, засвідченою у визначеному законом порядку.

Згідно з п.1 ч.1 ст.59 КАС України, повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Частиною 3 статті 59 КАС України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Позовну заяву Управління Держпраці у Рівненській області підписано ОСОБА_1 із зазначенням посади "перший заступник начальника управління".

Отже, адміністративний позов від імені суб`єкта владних повноважень подано до суду не керівником, який відповідно до закону вправі діяти без додаткового уповноваження, а іншою посадовою особою суб`єкта владних повноважень.

Судом встановлено, що до позовної заяви на підтвердження повноважень підписувати процесуальні документи долучено копію наказу від 28.12.2018 №1600 "Про затвердження розподілу функціональних обов`язків між керівництвом Управління Держпраці у Рівненській області".

Проте, жодних доказів на підтвердження тих обставин, що ОСОБА_1 є першим заступником начальника управління, з позовною заявою до адміністративного суду не надано.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Всупереч викладеному, у позовній заяві не зазначені відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача.

Частиною 2 статті 161 КАС України передбачено, що суб`єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи, які не мають офіційної електронної адреси, копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Всупереч вказаним вимогам, позивач додає до позовної заяви фіскальний чек відділення поштового зв`язку від 25.06.2019 про надіслання позовної заяви та доданих до неї документів до Касаційного адміністративного суду, а не відповідачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Радема".

Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі - Закон №3674-VI), судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII установлено з 01.01.2019 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1921,00 грн. на одну особу.

Судом встановлено, що подана позовна заява містить 1 вимогу немайнового характеру.

Статтею 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За приписами статті 9 Закону №3674-VI, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відтак, за подання даного адміністративного позову позивачу належало сплатити судовий збір у сумі 1921,00грн.

Позивачем до адміністративного позову додано платіжне доручення про сплату судового збору від 11.06.2019 №315 в сумі 1921,00грн.

Суд зазначає, що відповідно до даних КП "ДСС" та виписки про зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України вказане платіжне доручення вже подавалося позивачем на підтвердження сплати судового збору у справі №460/1527/19.

Відтак, платіжне доручення від 11.06.2019 №315 не є належним документом, який підтверджує сплату судового збору за подання даної позовної заяви.

Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, позов слід залишити без руху та запропонувати Управлінню Держпраці у Рівненській області у встановлений судом строк усунути недоліки позовної заяви шляхом подання суду:

- адміністративного позову, форма та зміст якого відповідає вимогам ст.ст.160-161 КАС України;

- доказу надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів рекомендованим листом з повідомленням про вручення;

- доказів на підтвердження обставин, що ОСОБА_1 є першим заступником начальника управління;

- документа про сплату судового збору в сумі 1921,00грн. за такими реквізитами: одержувач – УК у м.Рівному/м.Рівне/22030101, код ЄДРПОУ 38012714, рахунок №34311206084031, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО банку 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: "Судовий збір за позовом ___ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".

Керуючись статтями 169, 256 КАС України, суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву Управління Держпраці у Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радема" про застосування заходів реагування залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.

Суддя Дудар О.М.