
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
15 липня 2019 року м. Київ №640/12432/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костенко Д.А., ознайомившись з позовною заявою Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.Києві про визнання постанови такою, що не підлягає виконання,
в с т а н о в и в:
У позовній заяві представник ГУ ДФС у м. Києві за довіреністю Логовська Г. просить визнати постанову про відкриття виконавчого провадження від 12.06.2019 ВП №59336915 головного державного виконавця ВПВР УДВС ГУТЮ у м. Києві Бочковського Т.О. такою, що не підлягає виконанню.
Позовна заява подана без додержання вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, зважаючи на таке.
І) Всупереч ч. 6 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено відомості, визначені у п. 2 ч. 5 цієї статті стосовно представника (повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти).
ІІ) Всупереч ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору у сумі 1921 грн. або документи, які підтверджують підстави звіль-нення від сплати судового збору відповідно до закону.
Оскаржувана постанова державного виконавця стосується відкриття виконавчого про-вадження та стягнення з ГУ ДФС у м. Києві виконавчого збору в сумі 16692 грн., тобто заяв-лено позов майнового характеру, тому відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за його подання слід сплатити судовий збір в сумі 1921 грн.
ІІІ) Відповідно до ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Частиною 2 цієї статті передбачено, що захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадя-нина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Заявлена позовна вимога не відповідає ч. 1 ст. 5 КАС України, при цьому позовній заяві не наведено відповідної норми закону чи підзаконного акта, яким передбачено можли-вість суду визнавати постанову державного виконавця такою, що не підлягає виконанню.
Таким чином, позовна заява не відповідає вимогам п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС.
V) Всупереч ч. 6 ст. 161 КАС України до позовної заяви не додано заяви (клопотання) про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 2 ст. 287 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як зазначається у позовній заяві і підтверджується додатками до неї, оскаржувану постанову від 12.06.2019 ВП №59336915 позивач отримав 18.06.2019, тому десятиденний строк звернення до суду закінчився 28.06.2019, водночас цей позов подано після закінчення вказаного строку, а саме 04.07.2019.
Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністра-тивного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Керуючись ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя
у х в а л и в:
1. Залишити без руху позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання до суду нової позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог ст.ст. 160, 161 КАС України, а саме:
- зазначити у позовній заяві необхідні відомості про представника позивача;
- зміст позовних вимог привести у відповідність до ч. 1 ст. 5 КАС України;
- додати документ про сплату судового збору у сумі 1921 грн. на рахунок Окружного адміністративного суду м. Києва;
- додати заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, в якій вказати причини для поновлення такого строку з урахуванням висновків суду у цій ухвалі.
Попередити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде повернена йому.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху згідно з ч. 2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання та згідно з ч. 1 ст. 294 КАС України не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.
Суддя Д.А. Костенко