Рішення № 83067299, 24.06.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2019
Номер справи
280/2411/19
Номер документу
83067299
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

24 червня 2019 року о/об 09 год. 10 хв.Справа № 280/2411/19 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (69002, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Гоголя, буд.105-А; код ЄДРПОУ 40311343)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "УМВЕЛЬТ Мелітополь" (72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115; код ЄДРПОУ 36899947)

про стягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області (далі - позивач, ГУ Держпродспоживслужба в Запорізькій області) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "УМВЕЛЬТ Мелітополь" (далі - відповідач, ТОВ "УМВЕЛЬТ Мелітополь"), в якому позивач просить суд стягнути з ТОВ "УМВЕЛЬТ Мелітополь" до Державного бюджету штрафні санкції у розмірі 3400 грн. 00 коп. за наступними реквізитами: р/р31116106008003, код платежу 21081100, МФО 899998, одержувач УК в Олександрівському районі м.Запоріжжя, код ЄДРПОУ 38025440.

У позові позивач зазначив, що наказом ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 26.11.2018 за №964 затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік. Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік, у графі 17037 було заплановано здійснення заходу державного нагляду у Товаристві з обмеженою відповідальністю «УМВЕЛЬТ Мелітополь», місцезнаходження суб`єкта господарювання та місце провадження господарської діяльності: 72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115, код ЄДРПОУ 36899947, на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, дата початку здійснення заходу 04.02.2019, строк здійснення заходу 10 днів. Крім цього, наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 за №152 затверджено план здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, за яким у графі 25305 було заплановано здійснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заходу державного нагляду Товариства з обмеженою відповідальністю «УМВЕЛЬТ Мелітополь», місцезнаходження суб`єкта господарювання та місце провадження господарської діяльності: 72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115, код ЄДРПОУ 36899947, на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, дата початку здійснення заходу 04.02.2019, строк здійснення заходу 10 днів. З 06.02.2019 по 14.02.2019 на підставі наказу ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 16.01.2019 за №58, направлення на проведення перевірки від 16.01.2019 за №82 завідуючим сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено планову перевірку додержання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь». Під час здійснення державного нагляду (контролю), а саме 12.02.2019 у ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» завідуюча сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області в письмовій формі звернулась до відповідача з вимогою про надання до 14.02.2019 завірених копій документів за період з 01.02.2018 по 31.01.2019, а саме: копій установчих документів (статуту, витягу з ЄДРПОУ, свідоцтва платника податків тощо); копій розпорядчих документів про облікову політику підприємства з визначенням бази розподілу понесених витрат; розрахунки тарифів та їх складових; річний план надання послуг; копій рішень органів місцевого самоврядування про затверджені діючи норми вивезення побутових відходів; копію дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами; помісячний розрахунок побутових відходів; копій документів, що підтверджують коефіцієнти щільності побутових відходів; копій наказів щодо призначення керівника, головного бухгалтера та особи, відповідальної за формування, встановлення та застосування тарифів; копій договорів пов`язаних з наданням послуг та виконанням робіт, розпорядчих документів щодо встановлення тарифів; копій документів, якими підтверджується обґрунтованість статей витрат в собівартості діючих тарифів. 14.02.2019 за вих.№83 TOB «УМВЕЛЬТ Мелітополь» повідомило позивача, що інформацію стосовно позиції ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» з приводу здійснення заходу державного нагляду викладено у листі ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» від 06.02.2019 за №67. Цим листом відповідач повідомив позивача про відмову від проведення комплексного заходу на підставі ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Позивачем було проінформовано відповідача про проведення заходу зі здійснення державного нагляду (контролю), зокрема, до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області на 2019 рік, затвердженого наказом ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 26.11.2018 за №964, та копію направлення позивача від 16.01.2019 за №82 було отримано перед початком здійснення цього заходу генеральним директором ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» Біденку О.А. , що підтверджується його особистим підписом. За результатом проведеного планового заходу складено Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.02.2019 за №82 зафіксовані порушення ст.18 Закону України «Про ціни та ціноутворення» і ст.11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.02.2019 за №82 направлений ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» поштою та отримано останнім 18.02.2019. 20.02.2019 позивачем за створення перешкоди ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» для виконання посадовою особою ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладених на неї контрольно-наглядових функцій за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, що є порушенням прав посадової особи органу державного нагляду, які передбачені п.2, п.3 ч.1 ст.18 Закону України «Про ціни і ціноутворення», та порушення абз.4 ст.11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», що призвело до неможливості проведення планової перевірки ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, прийнято рішення №0001, яким застосовано до ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в сумі 3400,00 грн. За таких обставин, законність винесення позивачем рішення підтверджено застосуванням належних норм матеріального права. 20.02.2019 позивачем направлено на адресу ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення, що підтверджується квитанцією пошти №215600426655. Згідно поштового повідомлення відповідач отримав рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій 22.02.2019. На теперішній час адміністративна-господарська санкція у розмірі 3400,00 грн. відповідачем не сплачена.

Позивач позов підтримав.

Відповідачем подано до суду відзив на позов, в якому зазначено, що ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» включено до плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. 22.01.2019 ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» отримало від Держпродспоживслужби Повідомлення №7 від 10.01.2019 про проведення планового заходу з державного нагляду (контролю) за підписом першого заступника начальника ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області О.В. Сівової. В Повідомленні зазначено, що дата початку здійснення заходу - 04.02.2019, закінчення - 15.02.2019. Відповідно до ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 за №877-V «Суб`єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) шляхом письмового звернення до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності». Відповідач звернувся до Голови Державної регуляторної служби України з листом (вих.№59 від 28.01.2019), в якому зазначалося, що ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» на підставі ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» відмовляється від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Відповідач на дату початку перевірки відповіді на лист від 28.01.2019 не отримав. Відповідач вважає, що діяв в межах норм, передбачених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». При цьому законодавчо передбачено, що суб`єкт господарювання може відмовитися від формату комплексної перевірки, якщо останній його не влаштовує. З приводу цього до Державної регуляторної служби відповідачем було подано відповідне звернення. Виходячи з положень ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», таке звернення не потребує зазначення мотивів, строк подачі такого звернення про відмову від комплексної перевірки Закон також не містить. Відповідно до вимог ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» у разі такої відмови, ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» повинен був вилучений з комплексного плану перевірок і контроль щодо нього повинен здійснюватися всіма органами окремо, згідно з раніше затвердженими річними планами. 20.02.2019 ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» отримано Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.02.2019 за №82. Перша сторінка Акту містить напис: «ЗАТВЕРДЖЕНО. Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 14.08.2013 №956». Відповідач вважає, що позивач неправомірно використав форму Акту перевірки, що затверджена Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 14.08.2013 №956, виходячи з наступного: згідно з положеннями ч.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» при здійсненні заходів державного нагляду (контролю) посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов`язані використовувати виключно уніфіковані Форми актів. На думку відповідача, позивачем порушено строк здійснення планового заходу. Відповідно до Повідомлення №7 від 10.01.2019 про проведення планового заходу з державного нагляду (контролю), дата початку здійснення заходу - 04.02.2019, закінчення - 15.02.2019. 05.02.019 генеральному директору ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» було пред`явлено Направлення №82 від 16.01.2019, де також зазначено дату початку здійснення заходу - 04.02.2019, закінчення - 15.02.2019. Відповідно до абз.1 ч.5 ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» строк здійснення планового заходу не може перевищувати десяти робочих днів, а щодо суб`єктів мікро-, малого підприємництва - п`яти робочих днів. Продовження строку здійснення планового заходу не допускається. Враховуючи, що строк здійснення планового заходу щодо ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» перевищив п`ять робочих днів, відповідач вважає, що у посадових осіб ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області відсутні достатні законні підстави для витребування документів, зазначених у листі (вх.№59 від 12.02.2019) в зв`язку з перевищенням посадовою особою органу державного нагляду (контролю) визначеного цим Законом максимального строку здійснення такого заходу - п`яти робочих днів. 20.02.2019 ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області на підставі Акту перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.02.2019 №82 прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №0001, згідно якого до ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» застосовані адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 3400,00 грн. Рішення відповідач отримав 22.02.2019, в ньому зазначена суть порушення - за створення перешкод для виконання ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладених на нього функцій. Відповідач вважає, що Рішення ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 20.02.2019 за №0001 про застосування адміністративно-господарських санкцій за створення перешкод для виконання ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладених на нього функцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. протиправним та таким, що підлягає скасуванню. А сама суть порушення, зазначена в Рішенні, - «за створення перешкод для виконання Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладених на нього функцій», не відповідає фактичним обставинам справи.

Відповідач проти задоволення позову заперечував.

Ухвалою судді від 27.05.2019 відкрито провадження та призначено судове засідання за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін на 24.06.2019 об 09 год. 10 хвил.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

ТОВ "УМВЕЛЬТ Мелітополь" (код ЄДРПОУ 36899947) зареєстровано юридичною особою 14.01.2010, види діяльності за КВЕД: 38.11 Збирання безпечних відходів; 49.41 Вантажний автомобільний транспорт; 37.00 Каналізація, відведення й очищення стічних вод; 38.12 Збирання небезпечних відходів, про що свідчить інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Наказом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №964 від 26.11.2018 «Про затвердження річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік» затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік (а.с.11).

Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2019 рік, у графі 17037 було заплановано здійснення заходу державного нагляду у ТОВ «УМВЕЛЬТ-Мелітополь», місцезнаходження суб`єкта господарювання та місце провадження господарської діяльності: 72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115, код ЄДРПОУ 36899947, на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, ступінь ризику - високий, дата початку здійснення заходу 04.02.2019, строк здійснення заходу 10 днів (а.с.12-13).

Наказом Державної регуляторної служби України №152 від 15.11.2018 «Про затвердження Плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік» затверджено план здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, за яким у графі 25305 було заплановано здійснення Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів заходу державного нагляду ТОВ «УМВЕЛЬТ-Мелітополь», місцезнаходження суб`єкта господарювання та місце провадження господарської діяльності: 72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115, код ЄДРПОУ 36899947, на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, ступінь ризику - високий, дата початку здійснення заходу 04.02.2019, строк здійснення заходу 10 днів (а.с.9-10).

21.01.2019 відповідачем отримано Повідомлення №7 від 10.01.2019 ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області про проведення заходу з державного нагляду (контролю) у період з 04.02.2019 по 15.02.2019 (а.с.14).

16.01.2019 позивачем винесено Наказ №58 від 16.01.2019 «Про проведення планового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю)», в якому зазначено: «… НАКАЗУЮ: Завідувачу сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Чорній Світлані Едуардівні здійснити плановий захід з державного нагляду (контролю) на предмет дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін суб`єктом господарювання Товариством з обмеженою відповідальністю «УМВЕЛЬТ МЕЛІТОПОЛЬ» за адресою: вул.Олександра Невського, буд.115, м.Мелітополь, Запорізька обл., 72314, в термін з 04.02.2019 по 15.02.2019 року. …» (а.с.15).

З 06.02.2019 по 14.02.2019 на підставі наказу ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області від 16.01.2019 №58, направлення на проведення перевірки від 16.01.2019 за №82 завідуючим сектору контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області проведено планову перевірку додержання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь».

За результатами цієї перевірки складено Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 14.02.2019 за №82 (а.с.22-28).

В Акті №82 від 14.02.2019 у розділі «Порушення вимог законодавства, виявлені під час перевірки» зазначено: «Посилання на нормативно-правовий акт, вимоги якого порушено - ст.18 ЗУ «Про ціни та ціноутворення», ст.11 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Детальний опис виявленого порушення - … 1.Підприємством надано Журнал проведення перевірок, запис про перевірку до відповідного журналу суб`єкта господарювання внесено. 2.Підприємством надано лист про відмову від відеофіксації при проведенні планового заходу з державного нагляду (контролю) посадовою особою Головного управління Держпродспоживслужби (лист від 06.02.2019 №68). 3.Керівнику було вручено копію направлення щодо здійснення планової перевірки Підприємства (від 16.01.2019 №82). 4.Підприємством надано лист щодо відмови в проведенні комплексного планового заходу шляхом письмового звернення до Державної регуляторної служби (від 06.02.2019 №67). Ст.5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачено, що у випадку відмови суб`єктом господарювання в проведенні комплексного планового заходу перевірка проводиться згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю). 5.Оскільки строки початку перевірки ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» і у Річному плані здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік, затверджений наказом Держпродспоживслужби від 26.11.2018 за №964 і у Плані здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік, затверджений наказом Державної регуляторної служби України від 15.11.2018 за №152 збігаються та становлять 04.02.2019 фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області проводиться перевірка згідно із Річним планом здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2019 рік, затверджений наказом Держпродспоживслужби від 26.11.2018 за №964. 6. 12.02.2019 фахівцем Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області здійснено вихід на підприємство. Однак, керівника ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» на підприємстві не було. Уповноважену особу для проведення перевірки не визначено. 7.Фахівцем Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області надано ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» вимогу про надання документів в термін до 11-00 год. 14.02.2019 (вх.№59 від 12.02.2019). 8.Станом на 11-00 год. 14.02.2019 зазначену інформацію до перевірки ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» не надано. …».

20.02.2019 позивачем відносно відповідача прийнято Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №0001.

У Рішенні позивача №0001 від 20.02.2019 зазначено: «… Начальник Головного управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Запорізькій області … ВИРІШИВ: застосувати до Товариства з обмеженою відповідальністю «УМВЕЛЬТ Мелітополь» адміністративно-господарські санкції у виді штрафу за створення перешкод для виконання Головним управлінням Держпродспоживслужби в Запорізькій області покладених на нього функцій в дохід Державного бюджету, УК в Олександрівському районі у м.Запоріжжя, одержувач 21081100, № рахунку 31116106008003, МФО 899998, код ЄДРПОУ - 38025440 у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі 3400,00 грн. (три тисячі чотириста грн. 00 коп.). Це рішення направляється для виконання в 10-денний термін ТОВ «УМВЕЛЬТ Мелітополь» (72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.О.Невського, 115). Копії платіжних документів про сплату адміністративно-господарських санкцій, передбачених даним рішенням, надати до Головного управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області за адресою: 69002. м.Запоріжжя, вул.Гоголя, 105а. В разі невиконання рішення у встановлений термін. Головне управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області звернеться до суду з позовом про стягнення до бюджету коштів у встановленому порядку. …» (а.с.29-30).

У зв`язку з несплатою відповідачем вказаної заборгованості у добровільному порядку ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області звернулось із даним позовом до суду.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з ст.11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний: допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом; виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.

У ч.1 ст.16 Законом України "Про ціни та ціноутворення" зазначено, що органами державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення (далі - уповноважені органи) є: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з контролю за цінами; інші органи, визначені законом.

Як зазначено у ст.18 Закону України "Про ціни та ціноутворення", уповноважені органи мають право: 1) проводити у суб`єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки: достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов`язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін; наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб; 2) одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки; 3) одержувати безоплатно від суб`єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб`єктами господарювання на їх вимогу; 4) робити запити та одержувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в повному обсязі інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них функцій; 5) вимагати від суб`єктів господарювання, що перевіряються, усунення виявлених порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 6) приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 7) надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, суб`єктам господарювання обов`язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 8) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.20 Закону України "Про ціни та ціноутворення" до суб`єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за: невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно з ч.3 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» порядок стягнення сум адміністративно-господарських санкцій, передбачених цією статтею, визначається Господарським кодексом України.

Як зазначено у ч.6 ст.19 Господарського кодексу України, органи державної влади і посадові особи зобов`язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб`єктів господарювання неупереджено, об`єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб`єктів господарювання.

Відповідно до ч.1 ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб`єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.

Згідно з ч.2 ст.241 Господарського кодексу України перелік порушень, за які з суб`єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Відповідач не надав до суду доказів визнання протиправним та скасування Рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №0001 від 20.02.2019.

У ході розгляду справи судом з`ясовано, що відповідач свій обов`язок по сплаті штрафу у сумі 3400,00 грн. не виконав, що підтверджується відзивом на позов відповідача.

Таким чином, штраф у сумі 3400,00 грн. за Рішенням про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення законодавства про ціни і ціноутворення №0001 від 20.02.2019 має бути стягнутий з відповідача у судовому порядку.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УМВЕЛЬТ Мелітополь" (72314, Запорізька область, м.Мелітополь, вул.Олександра Невського, буд.115; код ЄДРПОУ 36899947) до Державного бюджету штрафні санкції у розмірі 3400 грн. 00 коп. за наступними реквізитами: р/р31116106008003, код платежу 21081100, МФО 899998, одержувач УК в Олександрівському районі м.Запоріжжя, код ЄДРПОУ 38025440.

У стягненні з відповідача на користь позивача суми сплаченого судового збору за подання адміністративного позову до суду - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повний текст судового рішення складено 24.06.2019.

Суддя О.О. Прасов