Рішення № 83067188, 16.07.2019, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.07.2019
Номер справи
240/5574/19
Номер документу
83067188
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/5574/19

категорія 108080100

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.01.2019 р. №0000544004,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" (далі - Товариство, ТОВ " ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС") звернулось до суду з позовом до Головного управління ДФС у Житомирській області в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000544004 від 10.01.2019.

В обґрунтування позову зазначає, що інвентаризація фактичних залишків нафтопродуктів інспекторами ГУ ДФС у Житомирській області здійснена з численними порушеннями, а відповідальність застосована до позивача за порушення, яке він не вчиняв, виходячи з нижчеподаного. Вважає, що стверджуючи в Акті перевірки про наявність у позивача нестачі палива, яка не облікована у встановленому порядку, у відповідача відсутні будь-які докази того, що позивачем здійснювалася реалізація саме необлікованого палива на суму 99676,65 грн, що дає підстави для застосування фінансової санкції, яка передбачена ст. 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання на 08.05.2019.

Копію ухвали сторони отримали 18 квітня 2019 року, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень. (а.с. 32, 33)

Відділом документального забезпечення суду 08.05.2019 зареєстровано відзив на позовну заяву у якому відповідач вказує, що у результаті порівняння даних бухгалтерського обліку та фактичних даних рівня наповненості резервуарів, виявлено нестачу дизельного палива в кількості 2620,34 літри на суму 66 268,39 грн. та бензину марки А-95 в кількості 1113,98 літри на суму 33 408,26 грн. Рівень наповнення резервуарів, що знаходяться в оренді ТОВ «Полісся Нафтопродукт Плюс», визначений відповідно до затверджених наказом №71-16 від 01.02.2017 градуювальних таблиць на ємності об`ємом 2,7 куб. м., 4,1 куб. м., 5,4 куб. м., 14,6 куб. метрів та засобів вимірювань рівня нафтопродуктів у резервуарах. Кількісний облік нафтопродуктів на АЗС ТОВ «Полісся Нафтопродукт Плюс» здійснюється за формою змінного звіту АЗС № 17-НП. Згідно даних зазначених в звіті 17- НП 20.11.2018 та фактичними залишками нафтопродуктів в резервуарах, на початок проведення фактичної перевірки, встановлена розбіжність в кількості 2620,34 літри дизельного палива та бензину марки А-95 в кількості 1113,98 літри. Станом на 20.11.2018 фактичні залишки нафтопродуктів ТОВ «Полісся Нафтопродукт Плюс», визначені за допомогою градуйованих резервуарів підприємством та засобів вимірювань рівня нафтопродуктів у резервуарах, не відповідають даним відображеним підприємством у звіті № 17-НП та даним бухгалтерського обліку, на дату початку проведення перевірки, що підтверджує факт неведення обліку товарних запасів, у порядку встановленому законодавством, за місцем їх реалізації. Таким чином, встановлено нестача дизельного палива та бензину А-95 в загальній кількості 3 734,32 літри на загальну суму 99676,65 грн., чим порушено п. 12 ст. З Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР. Просить відмовити у задоволенні позову.

До суду 08.05.2019 надійшло клопотання від представника відповідача про відкладення розгляду справи.

Відповідно до протоколу судового засідання від 08.05.2019, враховуючи неявку сторін, підготовче засідання відкладено на 22.05.2019.

Додаткові пояснення Головного управління ДФС у Житомирській області надійшли до суду 22.05.2019. У додаткових поясненнях вказано, що Товариство за період своєї діяльності не проводило інвентаризацію залишків нафтопродуктів, та не створювало інвентаризаційної комісії, також під час проведення перевірки не мали відповідні журнали визначені пунктом 13.13 Інструкції №281/171/578/155 для проведення відповідної інвентаризації. Тому, під час проведення перевірки, ревізорами - інспекторами контролюючого органу для визначення залишку нафтопродуктів було проведено інвентаризацію за участю директора Товариства станом на 20.11.2018. На дату проведення перевірки реалізації товарів, які не обліковані у встановленому порядку, встановлено, що в ході проведення перевірки посадовими особами контролюючого органу разом з працівниками АЗС здійснено перевірку фактичних залишків нафтопродуктів у резервуарах. Дані перевірки відображені в додатку до акту перевірки.

У судовому засіданні 22.05.2019 розгляд справи відкладено на 29.05.2019.

Ухвалою суду від 29 травня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 19 червня 2019 року.

У судовому засіданні 19.06.2019 протокольною ухвалою оголошено перерву для витребування документів від представників сторін. Розгляд справи відкладено на 10.07.2019.

До суду 10.07.2019 надійшло клопотання від представника позивача про долучення доказів до матеріалів справи. До клопотання додано завірені належним чином копії матеріалів інвентаризації за 2017 рік та 2018 рік, копія висновку, копія запиту/вимоги, копія повідомлення.

На виконання вимоги протокольної ухвали від 19.06.2019, Головне управління ДФС у Житомирській області надало до суду 10.07.2019 додаткові пояснення до яких додано копію запиту.

Відділом документального забезпечення суду 10 липня 2019 року зареєстровано заяву представника позивача про проведення розгляду справи в порядку письмового провадження. Позовні вимоги підтримує. Представник відповідача залишив розгляд даного питання на розсуд суду.

У судовому засіданні 10.07.2019, суд протокольною ухвалою перейшов до розгляду справи у порядку письмового провадження.

Суд, розглянувши позовну заяву та відзив, з`ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з таких підстав.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Встановлено, що на підставі наказу Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області № 2536 від 15.11.2018 у період з 20.11.2018 по 29.11.2018, інспекторами ГУ ДФС у Житомирській області проведено фактичну перевірку діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" з питань дотримання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової та роздрібної торгівлі алкогольними напоями, тютюновими виробами та паливом.

Перевірка проведена на складі ППМ, що розташований за адресою: проспект Незалежності, 55, м. Житомир.

За результатом перевірки складено Акт №419/40/40537576 від 29.11.2018 (далі - Акт).

У графі "Перевіркою встановлено" зазначено: "факт неведення у порядку встановленому законодавством обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме: в порівнянні із залишками пального за даними обліку підприємства станом на 20.11.2018 та фактичними залишками станом на 20.11.2018 (відповідно до градуювальних таблиць наданих підприємством) встановлено нестачу пального (А-95 в кількості 1113,98 літрів на суму 33408,26 грн, ДП - в кількості 2620,34 літри на суму 66268,39 гривень) згідно відомості до акту перевірки чим порушено п. 12 ст. 3 ЗУ №265/95 ВР від 06.07.1995" (а.с. 16).

До Акту додано аркуш який містить інформацію про інвентаризацію залишків нафтопродуктів, що знаходяться за адресою: проспект Незалежності , 55 та належать ТОВ "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС". Дизельне паливо (бочка №2) - 1350 мм; дизельне паливо (бочка №3) - 330 мм, об`єм 3,1 куб.м.; бензин А-95 (бочка №4) - 1037 мм; безнин А-95 (резервуар підземний з правої сторони, 2,7 куб. м. зі слів) - 1031 мм; бензин А-92 (резервуар підземний з лівої сторони, 2 куб. м. зі слів) - 950 мм; дизельне паливо (підземний резервуар об`ємом 12 куб. м.) - 340 мм (а.с. 17).

На підставі Акту перевірки №419/40/40537576 від 29.11.2018 Головним управлінням ДФС у Житомирській області було сформовано податкове повідомлення - рішення №0000544004 від 10.01.2019, яким застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 199353,30 грн у зв`язку з порушенням Товариством вимог п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (а.с. 12).

З матеріалів справи вбачається, що Товариство 15.01.2019 звернулося із скаргою до Державної фіскальної служби України про скасування податкового повідомлення-рішення №0000544004 від 10.01.2019 (а.с. 18-19).

Рішенням про результати розгляду скарги №25521/6/99-99-11-06-01251 від 18.03.2019, Державна фіскальна служба України залишила без змін податкове повідомлення-рішення №0000544004 від 10.01.2019, а скаргу Товариства без задоволення. (а.с. 20-23)

Вважаючи податкове повідомлення - рішення №0000544004 від 10.01.2019 необґрунтованим та протиправним, а права та охоронювані законом інтереси порушеними, Товариство звернулось з позовом до суду.

Відповідно до пункту 12 статті 3 Закону України № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265) передбачено, що суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Згідно зі статтею 20 Закону №265 до суб`єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наказом Міністерства економіки України, Міністерство транспорту та зв`язку, Міністерство палива та енергетики, Державний комітет з питань технічного регулювання та споживчої політики, від 20.05.2008, №281/171/578/155 затверджено Інструкцію про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України"

Ця Інструкція встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком нафтопродуктів (усіх типів, марок і видів (залежно від масової частки сірки) визначено Інструкцією №281/171/578/155. Вимоги цієї Інструкції є обов`язковими для всіх суб`єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців), що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України (далі - підприємства).

Відповідач у письмових поясненнях зазначає, що Товариство за період своєї діяльності не проводило інвентаризацію залишків нафтопродуктів та не створювало інвентаризаційної комісії, а також не мали відповідних журналів, визначених п. 13.13. Інструкції №281/171/578/155 для проведення відповідної інвентаризації.

Так, відповідно до вимог п. 13.5 Інструкції №281/171/578/155 для здійснення інвентаризації розпорядчим документом керівника підприємства створюються робочі і постійно діючі інвентаризаційні комісії, до складу яких залучаються особи, що мають досвід здійснення інвентаризації.

Пунктом 13.13 Інструкції №281/171/578/155 визначено, що результати вимірювань у резервуарах і технологічних трубопроводах інвентаризаційною комісією заносяться до журналу реєстрації проведення вимірювань нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою №7-НП, а також до акта вимірювання нафтопродуктів (нафти) у резервуарах за формою №3-НП (додаток 26).

В якості доказів здійснення на Товаристві інвентаризації, позивачем надано до суду: копії наказів №71-15/а від 01.10.2017 та №71/14і від 01.10.2018 "Про проведення річної інвентаризації"; акти про результати інвентаризації товарів (бензин А-95, дизельне пальне, бензин А-92); копію наказу №71-11і від 19.09.2018 про проведення щомісячної інвентаризації; копію розпорядження про інвентаризацію №Р-9 від 19.09.2018, копію Акту інвентаризації (форма №24-ПН); копію Журналу форми №7-НП, копію Акту вимірювання нафтопродуктів у резервуарах за формою №3-НП від 19.09.2018 (а.с. 119-124); копію наказу №71-16від 10.10.18 про проведення щомісячної інвентаризації; копію розпорядження про інвентаризацію №Р-10 від 10.10.2018, копію Акту інвентаризації №10 від 19.10.2018(форма №24-ПН); копію Журналу форми №7-НП; копію Акту вимірювання нафтопродуктів у резервуарах за формою №3-НП від 19.10.2018 (а.с. 125-130); копію наказу №71-19 від 20.11.2018 про проведення щомісячної інвентаризації; копію розпорядження про інвентаризацію №Р-11 від 20.11.2018 (форма №20-НП), копію Акту інвентаризації №11 від 22.11.2018 (форма №24-ПН); копію Журналу форми №7-НП, копію Акту вимірювання нафтопродуктів у резервуарах за формою №3-НП від 22.11.2018 (а.с. 131-136);

Отже, Товариством дотримано вимоги пункту 13.13 Інструкції №281/171/578/155, а тому твердження відповідача є помилковим.

Обґрунтовуючи правомірність винесення оскаржуваного податкового повідомлення-рішення відповідач вказує, що кількісний облік нафтопродуктів на АЗС ТОВ «Полісся Нафтопродукт Плюс» здійснюється за формою змінного звіту АЗС №17-НП. Згідно даних зазначених в звіті 17-НП 20.11.2018 та фактичними залишками нафтопродуктів в резервуарах, на початок проведення фактичної перевірки станом на 16:25 20 листопада 2018 року, встановлено розбіжність в кількості 2620,34 літри дизельного палива та бензину марки А-95 в кількості 1113,98 літри.

Згідно з пунктом 14.3 Інструкції №281/171/578/155 облік нафти і нафтопродуктів у фізичних величинах (за об`ємом, масою) ведеться безпосередньо матеріально відповідальними особами, а бухгалтерська служба підприємства здійснює їх кількісно-грошовий облік.

Вимірювання рівня нафтопродуктів у резервуарах на АЗС має здійснюватись методами та з дотриманням всіх передбачених вимог щодо здійснення таких замірів, що визначені Інструкцією №281/171/578/155, яка є спеціальним нормативним актом, що встановлює єдиний порядок організації та виконання робіт, пов`язаних з прийманням, транспортуванням, зберіганням, відпуском та обліком товарної нафти і нафтопродуктів та є обов`язковою для всіх суб`єктів господарювання, що займаються хоча б одним з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання і реалізація нафти і нафтопродуктів на території України.

Підпунктом 4.2.1 пункту 4.2 Інструкції №281/171/578/155 встановлено, що облік нафти і нафтопродуктів на нафто- та газопереробних заводах, підприємствах із забезпечення нафтопродуктами, підприємствах нафтопровідного і нафтопродуктопровідного транспорту, наливних пунктах ведеться в одиницях маси, а на АЗС - одиницях об`єму. Для визначення маси та об`єму нафти і нафтопродуктів можуть використовуватися об`ємно-масовий статичний, об`ємно-масовий динамічний, прямий масовий (статичне зважування та зважування під час руху) і об`ємний методи вимірювань відповідно до вимог ГОСТ 26976.

Згідно з підпунктами 4.2.2, 4.2.5 пункту 4.2 Інструкції №281/171/578/155 об`ємно-масовим статичним методом визначається маса нафти і нафтопродукту за їх об`ємом, густиною та температурою. Об`єм нафти і нафтопродуктів визначається за допомогою градуйованих резервуарів та засобів вимірювань рівня нафти і нафтопродуктів у резервуарах, залізничних цистернах, танках суден або за повною місткістю мір (автоцистернах, причепах-цистернах, напівпричепах-цистернах).

З матеріалів справи вбачається та сторонами не заперечувалось, що при визначенні залишку нафтопродуктів у резервуарах, що перевірялись, посадовими особами відповідача було використано градуйовані резервуари, надані Товариством.

Відповідачем не заперечувалось, що при інвентаризації залишків нафтопродуктів під час фактичної перевірки позивача здійснювався вимір лише об`єму нафтопродуктів.

Судом досліджено надані позивачем та відповідачем копії інвентаризації залишків нафтопродуктів , що знаходяться за адресою: проспект Незалежності, 55 та належать ТОВ "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС", яку було сформовано під час фактичної перевірки 20.11.2018 у яких зафіксовано залишки:

дизельне паливо (бочка №2), у документі, що наданий відповідачем вказано 5,4к, тоді як документі, який надано позивачем відсутні будь які дописки) - 1350 мм-42750 літрів;

дизельне паливо (бочка №3) - 330 мм - 1236 літрів, об`єм 3,1 куб.м (так у документі, що надав позивач) та 4,1 куб.м. (так у документі, що надав відповідач);

бензин А-95 (бочка №4) - 1037 мм - 3174 літрів, 5.4 куб.м.;

бензин А-95, резервуар підземний з правої сторони, 2,7 куб. м. зі слів - 1031 мм-1894 літрів;

бензин А-92 (у документі, що наданий відповідачем цифру "2" перекреслено та дописано "5", резервуар підземний з лівої сторони, 2,7 куб. м. зі слів) - 950 мм - 1726 літрів;

дизельне паливо (підземний резервуар об`ємом 12 куб. м., - так вказано у документі, що наданий позивачем, а у документі, що наданий відповідачем вказано 14.6 куб. м.) - 340 мм, - 4860 літрів.

Суд зауважує, що подані сторонами копії документів написані від руки, містять дописки та виправлення.

Окрім того, копії які надані сторонами містять різні показники об`ємів резервуарів, що перевірялись, а у копіях документів, які надані Товариством, відсутні показники, визначені у літрах.

Враховуючи те, що документ про інвентаризацію залишків нафтопродуктів, що знаходяться за адресою: проспект Незалежності , 55 та належать ТОВ "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС", який надано до суду відповідачем містить ряд виправлень та суттєво відрізняється від документу, екземпляр якого надано після перевірки платнику податків, суд не бере наданий до суду відповідачем документ, як доказ у справі.

Окрім того, позивач у позові зазначає, що об`єми резервуарів, які вказані в інвентаризації залишків станом на 20.11.2018 не відповідають фактичним об`ємам резервуарів, які використовує Позивач у своїй господарській діяльності.

Відповідно до інвентаризаційної відомості станом на 01.11.2018, Товариством використовуються (а.с. 79):

- резервуар РГС 5, інвентарний номер 101, об`єм 5,4;

- резервуар РГС 5, інвентарний номер 102, об`єм 5,4;

- резервуар РГС 5, інвентарний номер 103, об`єм 5,4;

- резервуар РГС 4, інвентарний номер 105, об`єм 4, 1;

- резервуар РГС 3 , інвентарний номер 106, об`єм 3,2;

- резервуар РГС 14, інвентарний номер 107, об`єм 14.6;

Наказом №71-1б від 01.02.2017 "Про створення розрахунків (градуювальних таблиць) орендованих ємностей для зберігання нафтопродуктів" наказано провести відповідні заміри для обчислення залишків нафтопродуктів та затвердити відповідні розрахунки у вигляді таблиці (а.с. 27).

Під час перевірки позивачем було надано градуювальну таблицю на ємності об`ємом 5,4 куб. м., 4.1 куб. м., 2,7 куб.м., 14.6 куб. м.. Вказана обставина відповідачем не заперечувалась.

Однак, як вбачається з інвентаризації залишків нафтопродуктів, що знаходяться за адресою: проспект Незалежності , 55 та належать ТОВ "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" (а.с. 17), зазначено наступні об`єми резервуарів з нафтопродуктами: 3,1 куб.м., 2,7 куб. м., 2 куб. м., 12 куб. м., що не відповідає об`ємам резервуарів, які використовуються Товариством.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що згідно Змінного звіту АЗС форми №17-НП, оператором перевірявся залишок дизельного пального та бензину А-95, тоді як згідно інформації про зняття фактичних залишків станом нам 16:15 20.11.2018, вказано найменування: дизельне пальне, бензин А-92, бензину А-95 (а.с.60-61), однак у Акті фактичної перевірки зафіксовано нестачу бензину А-95 та дизельного пального (а.с. 16 на звороті).

Окрім того, у Змінних звітах АЗС форми №17-НП за 20.11.2018 зазначено номери резервуарів у яких перевірявся залишок на кінець зміни (без вказівки підземний чи наземний) (а.с. 54-58), а відповідачем при фіксації інвентаризації залишків нафтопродуктів Товариства використано слова: "з правої сторони", "з лівої сторони", "бочка №", "резервуар підземний".

Суд зазначає, що до акту фактичної перевірки №419/40/40537576 від 29.11.2018 не додано документів, які б дали можливість визначити, який саме резервуар із зазначенням інвентарного номеру було інвентаризовано посадовими особами відповідача, що унеможливлює співставлення об`ємів залишку нафтопродуктів у резервуарах, що перевірялись із об`ємами нафтопродуктів, що зафіксовані у документах Товариства.

Враховуючи викладене, суд вважає, що під час перевірки посадовими особами було допущено ряд порушень, які унеможливлюють визначити реальні об`єми нафтопродуктів, які знаходились у резервуарах Товариства на час перевірки.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи викладене суд вважає, що висновки фактичної перевірки є помилковими та такими, що не підтверджуються належними доказами, а тому винесене на їх підставі податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем сплачений судовий збір у розмірі 2990,31 грн, що підтверджується платіжним дорученням №912 від 05.04.2019 (а.с.4).

У зв`язку із задоволенням позовних вимог суд дійшов висновку, що судові витрати, понесені позивачем, належать відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у повному розмірі.

Керуючись статтями 9, 72-77, 90, 242-246, 255, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000544004 від 10.01.2019.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7,Житомир,10003, код ЄДРПОУ 39459195) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ПОЛІССЯ НАФТОПРОДУКТ ПЛЮС" (проспект Незалежності, 55, Житомир,10029, код ЄДРПОУ 40537576) документально підтверджені судові витрати у сумі 2990 (дві тисячі дев`ятсот дев`яносто) гривень 31 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду складено у повному обсязі: 16 липня 2019 року.

Суддя О.В. Лавренчук