
308/5570/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05.06.2019 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Іванов А.П., ознайомившись з матеріалами справи, які надійшли з Головного управління ДФС у Закарпатській областіпро притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканку АДРЕСА_1 , розлучену, на утриманні в якої одна дитина, код платника податків НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий Ужгородським МВ УМВС України в Закарпатській області 15.12.2003 року,
- за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №26/13-07 від 12.04.2019 року, при проведенні планової виїзної перевірки ТОВ «Дастор Ужгород» встановлено, що головним бухгалтером ТОВ «Дастор Ужгород» ОСОБА_1 було вчинено порушення ведення податкового обліку за період з 01.10.2017 року по 31.12.2018 рік, внаслідок чого встановлено заниження до сплати в бюджет податок на доходи фізичних осіб за перевіряємий період в загальній сумі 1259,64 грн., в тому числі: у грудні 2018 р. в сумі 1259,64грн., (акт перевірки від 05.04.2019 №284/07-16-14-01/34325992), чим порушено п.п.164.2.211, п.164.2,ст.164, п.п.168.1.4. п.168.1ст.168 розділу ІV Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VIіз змінами і доповлепннями та ч.1ст.163-4 КУпАП.
У судовезасідання ОСОБА_1 не з`явилася,про часі місцерозгляду справибула належнимчином повідомлена. Окрім того, інформація про дату та час судового засідання була також відображена на офіційному веб-порталі Судової влади України на сторінці Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за посиланням http://ug.zk.court.gov.ua/sud0712/gromadyanam/csz/.
Вина ОСОБА_1 підтверджується Протоколом про адміністративне правопорушення №26/13-07 від 12.04.2019 року (а.с.1) та Актом документальної планової виїзної перевірки податкового, валютного та іншого законодавства, контролю за дотриманням якого покладено на контролюючі органи №284/07-16-14-01/34325992 від 05.04.2019 року (а.с.2-6)
Згідно з приписами ст. ст.245,251,252,280 КУпАП Українизавданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За правилами ст. ст.252,254,255,256 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушенняце офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння (діянь), яке (які) містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченогоКУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи, приходжу до переконання, що своїм діянням ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.163-4 КУпАП, а саме неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
Згідно дост.280 КпАП Україниорган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Враховуючи характер та обставини адмінправопорушення, особу порушника, приходжу до переконання про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбаченого ч.1ст.163-4 КУпАПу вигляді адміністративного штрафу.
Відповідно дост. 40-1 КУпАПсудовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст. ст.283,284, ч.1 ст.163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.163-4 кодексу України про адміністративні правопорушеннята призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі34 (тридцять чотири) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 - на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Строк звернення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду А.П. Іванов