Постанова № 8303756, 28.01.2010, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
28.01.2010
Номер справи
2-а-86
Номер документу
8303756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2- а-86/10

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 січня 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по допомозі як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення та доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд стягнути на його користь 28229, 20 грн. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення та 5792.40 грн. недоплаченої допомоги, як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що він є потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи 4-ої категорії, проживають та позивач працює на радіоактивно забрудненій території і мають право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач в судове засідання не з’явився, відповідно до заперечення просить справу розглядати без участі представника, заперечує стосовно задоволення позову.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є потерпілим 4-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій проживає та працює позивач, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, довідкою з місця проживання, посвідченням потерпілого внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Позивач працює на посаді головного інженера ВАТ «Олевське ШБУ-42» і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується довідками з місця роботи позивача.

Відповідно до ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зоні посиленого радіоекологічного контролю - 30 % процентів від мінімальної заробітної плати та доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Допомога та доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно допомога в розміри 1.60 грн., доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

Позивач зазначає, що з 01.11.2007 року по 31.12.2008 року йому не доплачена допомога, як особі, яка разом з неповнолітньою дитиною проживає на території радіоактивного забруднення в сумі 5792,40 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок допомоги проведений з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі року та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.

Крім того, за розрахунками позивача з 01.01.2002 року по 31.04.2009 року позивачу не доплачена доплата до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 25 624.40 грн., що судом перевірено і встановлено, що розрахунок доплати проведений з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі даного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з яких слідує, що громадянам які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога на придбання чистих продуктів харчування, у зоні посиленого радіоекологічного контролю – 30 % від мінімальної заробітної плати, а також виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Допомога та доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи та за місцем проживання.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри допомоги та доплати. Виплата допомоги та доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян. Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання допомоги в розмірі зазначеному в ст.ст.37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Позовна вимога позивача про стягнення доплати до заробітної плати підлягає до задоволення, оскільки виплата зазначених коштів, передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата допомоги, доплати як потерпілому внаслідок Чорнобильської катастрофи і доплата до заробітної плати є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України. Зазначена доплата стягується в розмірі 25 624.40 грн. за період з 01.01.2002 року по 01.04.2009 року, відповідно до доказів наданих позивачем, а саме довідок про період та розмір отриманої доплати.

Крім того з урахуванні ст. 99 КАС України до стягнення підлягає допомога за проживання в зоні радіоактивного забруднення за останній рік в розмірі 2896, 20 грн. на одну особу, оскільки позивачем надана довідка, в якій зазначено, що він отримував допомогу на чисте харчування в розмірі 1, 60 грн. за період з 01.11.2007 року по 31.12.2008 року, а на дитину даної допомоги відповідно до довідки він не отримував.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 162 КАС України передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов ОСОБА_1 в своїх інтересах та в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по допомозі як особам, які проживають на території радіоактивного забруднення та доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 не в повному обсязі, коштів передбачених ст. ст. 37, 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 2896, 20 грн. допомоги, як особі, яка проживає на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35213006000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54,40 грн. судового збору.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 25 624.40 грн. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 256.24 грн. судового збору.

В решті позову відмовити за безпідставністю.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя :