Постанова № 83011174, 08.07.2019, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
08.07.2019
Номер справи
334/4555/19
Номер документу
83011174
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 08.07.2019

Справа № 334/4555/19

Провадження № 3/334/1111/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2019 року суддя Ленінського районного суду м. Запоріжжя БарулінаТ.Є., за участю представника Запорізької митниці ДФС Гереги К.М., розглянувши адміністративний матеріал за фактом порушення митних правил громадянином Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , м. Тартус (Сирія ) , працює капітаном теплоходу «AMIR BEY» (прапор Танзанія), посвідчення особи моряка № НОМЕР_1 видане 23.07.2017, мешкає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за статтею 472 Митного кодексу України,

ВСТАНОВИВ:

07.03.2019 співробітниками Запорізької митниці ДФС та Бердянського прикордонного загону було спільно здійснено огляд т/х «AMIR BEY» (прапор Танзанія), на прохід до порту Бердянськ з порту Бургас (Болгарія), капітан судна ОСОБА_2 подав необхідні документи для митного контролю, в тому числі списки медпрепаратів: Medical List (Narcotic) та Medical List. Також повідомив, що він усе задекларував і доповнити йому не має чого. Під час проведення митного огляду приміщення госпіталю, кінологічною командою, відбулося спрацювання службового собаки на настінну шафу, в якій серед інших не підконтрольних медпрепаратів було виявлено без ознак приховування 10 (десять) таблеток медичного препарату АСТ-3 з вмістом прекурсору псевдоефедрин, який не був задекларований за встановленою формою капітаном т/х «AMIR BEY» - ОСОБА_2.

Факт цього виявлення підтверджено рапортом інспектора прикордонної служби старшим сержантом Лоскутовим О.О.

Таким чином, гр. ОСОБА_2 не заявив за встановленою формою точних та достовірних відомостей про наявність 10 (десяти) таблеток медичного препарату АСТ-3, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення їх через митний кордон України.

Зазначені дії гр. ОСОБА_2 мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ст. 472 МК України.

07.03.2019 р. Запорізькою митницею ДФС у відношенні громадянина Сирії ОСОБА_2 складено протокол про порушення митних правил № 0036/11200/19 за ст. 472 МК України.

07.03.2019, відповідно до ст. 511 МК України, товари, що є безпосередніми предметами порушення митних правил, тимчасово вилучені протоколом про порушення митних правил № 0036/11200/19 та 11.03.201 передані на зберігання на склад Запорізької митниці ДФС.

У судовому засіданні представник Запорізької митниці ДФС підтримав факти, викладені у протоколі про порушення митних правил №0066/11200/19 та просив суд прийняти рішення в межах ст. 472 МК України.

Громадянин Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , не з`явився у судове засідання, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином. В своїх письмових поясненнях, наданих 07.03.2019, гр. ОСОБА_2 повідомив, що він відповідальний за медицину та сильнодіючі препарати. Під час декларування медицини, комп`ютер зробив помилку та не вніс медпрепарат АСТ-3 в загальний список. Свою провину визнає. Також, гр. ОСОБА_2 на ім`я голови Ленінського районному суду м. Запоріжжя подав заяву, щодо розгляду адміністративної справи №0036/11200/19 без його участі. .

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються: протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовим доказами, показами технічних приладів та технічних засобів, протоколом про вилучення речей і документів, а також, іншими документами.

Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 335 Митного кодексу України, під час переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України декларант, уповноважена ним особа або перевізник залежно від виду транспорту, яким здійснюється перевезення товарів, надають органу доходів і зборів в паперовій або електронній формі такі документи та відомості: 2) при перевезенні водним транспортом: а) генеральна декларація, що містить, зокрема, найменування та опис судна, відомості про його реєстрацію та національну належність, прізвище капітана, прізвище та адресу суднового агента; б) декларація про вантаж, яка містить, зокрема, відомості про найменування портів відправки, портів заходу судна, завантаження та вивантаження товарів, першого порту відправки товарів, порту вивантаження товарів, що залишаються на борту, перелік коносаментів або інших документів, що підтверджують наявність та зміст договору морського (річкового) перевезення, кількість вантажних місць товару, опис та вид упаковки товарів, які підлягають вивантаженню у даному порту; в) декларація про припаси (суднові припаси), яка містить, зокрема, відомості про найменування суднових припасів, що є в наявності на судні, та їх кількість; г) декларація про особисті речі екіпажу судна; ґ) суднова роль, що містить відомості про кількість і склад членів екіпажу під час прибуття і відправлення судна, зокрема, прізвища, імена, громадянство, звання або посаду, дату і місце народження, вид і номер документа, що посвідчує особу; д) список пасажирів, що містить відомості про пасажирів під час прибуття і відправлення судна, зокрема, кількість пасажирів на судні, прізвища, імена, громадянство, дату і місце народження, порти посадки і висадки; е) визначений актами Всесвітнього поштового союзу документ, що супроводжує міжнародні поштові відправлення (за їх наявності); є) транспортні (перевізні) документи на товари (за наявності), які містять, зокрема, відомості про загальну кількість товарів, кількість вантажних місць, найменування товарів, вид упаковки; ж) комерційні документи (за наявності) на товари та відомості про розміщення товарів на борту судна; з) відомості про наявність (відсутність) на борту судна товарів, ввезення яких на митну територію України заборонено або обмежено, включаючи валютні цінності, наявні у членів екіпажу, лікарські засоби, до складу яких входять наркотичні, сильнодіючі засоби, психотропні та отруйні речовини; и) відомості про наявність (відсутність) на борту судна небезпечних товарів, зброї, боєприпасів.

Судом з матеріалів справи встановлено, що 07.03.2019 співробітниками Запорізької митниці ДФС та Бердянського прикордонного загону було спільно здійснено огляд т/х «AMIR BEY» (прапор Танзанія), на прохід до порту Бердянськ з порту Бургас (Болгарія), капітан судна ОСОБА_2 подав необхідні документи для митного контролю, в тому числі списки медпрепаратів: Medical List (Narcotic) та Medical List. Також повідомив, що він усе задекларував і доповнити йому не має чого. Під час проведення митного огляду приміщення госпіталю, кінологічною командою, відбулося спрацювання службового собаки на настінну шафу, в якій серед інших не підконтрольних медпрепаратів було виявлено без ознак приховування 10 (десять) таблеток медичного препарату АСТ-3 з вмістом прекурсору псевдоефедрин, який не був задекларований за встановленою формою капітаном т/х «AMIR BEY» - ОСОБА_2.

Відповідно до висновку № 142005901-0576 від 31.05.2019 Управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Департаменту податкових та митних експертиз ДФС, встановити вартість предмету правопорушення препарату «АСТ-3» на території України не видається можливим.

Вартість предмету правопорушення відповідно до протоколу про порушення митних правил від 07.03.2019 № 0036/11200/19 становить 130 грн.

Відповідно до ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Санкція ст. 472 Митного кодексу України передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів з конфіскацією зазначених товарів, транспортних засобів.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, оцінивши наявні у справі докази суддя вважає, що гр. Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), вчинив порушення митних правил, передбачених ст.472 МК України, які суд кваліфікує як порушення встановленого Митним кодексом України, а саме недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто не заявлення за встановленою формою точних та достовірних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обов`язковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України.

Вина гр. Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), підтверджується зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0036/11200/19 від 07.03.2019; поясненням гр. Сирії ОСОБА_2 від 07.03.2019; доповідною запискою головного інспектора ОСОБА_3 , Протоколом №25/19 спільного виявлення предметів та матеріалів, які переміщуються через кордон з порушенням митних правил, фото з місця виявлення правопорушення.

Враховуючи характер правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави.

Згідно ч. 3 ст. 511 МК України, у разі вчинення порушення митних правил особою, яка не має в Україні постійного місця проживання або адреси, допускається вилучення товарів, у кількості, необхідній для забезпечення стягнення штрафу або вартості товарів відповідно до частини другої ст.541 цього Кодексу.

Так як громадянин Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), не має в Україні постійного місця проживання або адреси, Запорізькою митницею ДФС протоколом про порушення митних правил № 0036/11200/19 у даної особи вилучено 130 грн. необхідні для забезпечення стягнення штрафу.

Згідно вимог ч. 1 ст. 520, ст. 541 МК України, витрати у справі про порушення митних правил відшкодовуються особою, щодо якої винесено постанову про накладання стягнення.

Відповідно до довідки про витрати митного органу в справі про порушення митних правил №0036/11200/19, обрахована вартість за добу зберігання предметів порушення митних правил на складі митного органу з 07.03.2019 становить - 0,000374 Євро, що становить 1,30 грн.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, судовий збір сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ч. 2 Закону України «Про судовий збір» з гр. Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), підлягає стягнення судовий збір в розмірі - 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 472, 487, 511, 519, 520, 541 МК України, ст. 283, 284 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати громадянина Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), винним у вчиненні порушення митних правил, передбачених ст. 472 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товару 130 грн. (сто тридцять гривень) в дохід держави з конфіскацію товару, що став предметом порушення митних правил, а саме: 10 (десять) таблеток медичного препарату АСТ-3 з вмістом прекурсору псевдоефедрин.

На підставі ч. 3 ст.511 МК України перерахувати вилучені для забезпечення стягнення штрафу у громадянина Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), кошти у сумі 130 грн., згідно квитанцій від 07.03.2019, в рахунок погашення штрафу.

Стягнути з громадянина Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ),на користь держави судовий збір в розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).

Стягнути з громадянина Сирії ОСОБА_2 (ОСОБА_2 ), витрати на зберігання товарів, що є безпосередніми предметами порушення митних правил у сумі 1,30 грн. на рахунок: 31258250189086 в УДКСУ у м. Києві, МФО банку 820172, одержувач - Запорізька митниця ДФС, код ЄДРПОУ 39477764.

Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Баруліна Т. Є.