Ухвала суду № 83005249, 15.07.2019, Корольовський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
15.07.2019
Номер справи
296/6663/19
Номер документу
83005249
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 296/6663/19

1-кс/296/3542/19

УХВАЛА

Іменем України

15 липня 2019 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Сингаївський О.П., за участі секретаря Четвертухи О.О., розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області Яскажук І.І., погодженого прокурором відділу прокуратури Житомирської області Клименко М.В. по кримінальному провадженню №12018060000000149 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В :

У провадженні СУ ГУ НП в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018060000000149, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.

До суду звернувся слідчий з клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що відповідно до рішення №4 від 30.11.2015 першої сесії VII скликання Житомирської міської ради, депутата Житомирської міської ради ОСОБА_1 обрано секретарем Житомирської міської ради VII скликання.

Приписами статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закону, зокрема підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, передбачено його розповсюдження на посадову особу місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.

Відповідно до Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено два етапи початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, згідно положень Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» гр. ОСОБА_1 , що займає посаду секретаря Житомирської міської ради виник обов`язок здійснювати подачу електронних декларацій з 2016 року.

Так, 13.06.2018 на підставі матеріалів перевірки проведеної УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НП України внесено відомості до ЄРДР за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України, оскільки за результатами вказаної перевірки встановлено, що згідно даних офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції (https://public.nazk.gov.ua/) ОСОБА_1 подала до Реєстру щорічні електронні декларації у 2016, 2017 та 2018 роках. Однак у вказаних деклараціях відсутня інформація про отримання останньою позики у серпні 2015 року загальною сумою 81 000,00 доларів США та 163 200,00 доларів США.

Так, відповідно до заочного рішення Житомирського районного суді Житомирської області по справі №278/2414/16-ц, встановлено, що 12.08.2015 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір позики, відповідно до якого ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_2 в борг грошові кошти у сумі 163 200,00 доларів США. На підставі вказаного заочного рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 31.07.2017 позов ОСОБА_2 щодо стягнення з ОСОБА_1 вказаних коштів повністю задоволено, тобто підтверджено дійсність вказаної угоди.

Крім того, відповідно до рішення Житомирського районного суду Житомирської області по справі №278/2950/17, встановлено, що 20.08.2015 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було укладено договір позики, відповідно до якого ОСОБА_1 отримала від ОСОБА_2 в борг грошові кошти у сумі 81 000,00 доларів США. На підставі рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 02.04.2018 у вказаній справі позов ОСОБА_2 щодо стягнення з ОСОБА_1 вказаних коштів повністю задоволено, тобто підтверджено дійсність вказаної угоди.

Проведеним аналізом оприлюднених електронних декларацій ОСОБА_1 встановлено, що інформація з приводу отримання позики та боргових зобов`язань у жодні із декларацій відсутня.

В ході досудового розслідування проведено допит гр. ОСОБА_2 , який підтвердив факт написання ОСОБА_1 письмової розписки під час передачі грошових коштів від ОСОБА_2 до ОСОБА_1 .

Крім того, 30.10.2018, шляхом направлення листа з доданням копій матеріалів кримінального провадження, до НАЗК ініційовано проведення повної перевірки щорічних декларацій, поданих секретарем Житомирської міської ради Чиж Н .М. за 2015, 2016, 2017 роки.

Так, відповідно до обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак правопорушення, пов`язаного з корупцією, затвердженого Рішенням НАЗК від 26.04.2019 №1253 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді секретаря Житомирської міської ради VII скликання, будучи суб`єктом декларування, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язок подання до Єдиного державного реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2015 рік, шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції із обов`язком зазначення у декларації достовірних відомостей, маючи всі необхідні умови та можливість подати зазначену декларацію із відображенням у ній достовірних відомостей, будучи попередженою 01.12.2015 шляхом підписання попередження про обмеження, пов`язані із прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, у якому роз`яснені вимоги щодо необхідності декларування, та заборони надавати недостовірну інформацію чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування із відображенням недостовірних відомостей, що відрізняються від достовірних на суму 13 618 218, 53 гривень, що перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на день подання декларації, а саме:

У розділі 8 "Корпоративні права" декларації суб`єкт декларування не зазначив відомості про корпоративні права, які станом на 31.12.2015 належали члену сім`ї (особі, яка спільно проживає, але не перебуває у шлюбі) у товаристві з обмеженої відповідальністю «Компанія Грейн Груп» (код ЄДРПОУ 38190679), частка у статутному фонді 100% від загального статутного капіталу, розмір внеску до статутного фонду 50000,00 грн., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 50000,00 гривень.

У розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації:

Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 81 000,00 доларів США. Згідно з копією розписки, датованої 20.08.2015, суб`єкт декларування отримав від третьої особи у борг кошти у сумі 81 000,00 доларів США. Цей факт також підтверджено рішенням Житомирського районного суду Житомирської області №278/2950/17 від 02.04.2018, яке набрало чинності 14.05.2018. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2015 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 81 000,00 доларів США, що за офіційним курсом Національного банку України станом на 31.12.2015 становило 1 944 000,00 гривень.

Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 163 200,00 доларів США. Згідно з копією розписки, датованої 12.08.2015, суб`єкт декларування отримав від третьої особи у борг кошти в сумі 163 200,00 доларів США. Цей факт також підтверджено заочним рішенням Житомирського районного суду Житомирської області № 278/2414/16-ц від 31.07.2017, яке набрало законної сили 16.08.2017. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2015 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 163200,00 доларів США - що за офіційним курсом Національного банку України станом на 31.12.2015 становить 3 916 800,00 гривень.

Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед Публічним акціонерним товариством комерційним банком "ПриватБанк" за кредитним договором №19-VK від 04.04.2006 з додатковими угодами до нього №1 від 02.02.2007, №2 від 19.06.2007, №3 від 24.03.2008та додатковою угодою від 27.03.2009, у розмірі 7 707 418,53 гривень. Згідно з копією рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 30.09.2011 №2-2819/11 (набрало законної сили 14.03.2012), копії рішення Апеляційного суду Житомирської області від 17.04.2018 №2-2819/11 (набрало законної сили 17.04.2018) у суб`єкта декларування наявне фінансове зобов`язання перед ПАТ КБ «ПриватБанк» у розмірі 7 707 418, 53 гривень. Станом на 31.12.2015 зазначене фінансове зобов`язання не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 7 707 418, 53 гривень.

Таким чином, у розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації за 2015 рік суб`єкт декларування ОСОБА_1 зазначила недостовірні відомості про наявні в нього фінансові зобов`язання, що відрізняються від достовірних на суму 13 568 218,53 гривень, чим не дотрималася вимоги пункту 9 частини першої статті 46 Закону.

Крім того, відповідно до обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак правопорушення, пов`язаного з корупцією, затвердженого Рішенням НАЗК від 26.04.2019 №1254 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді секретаря Житомирської міської ради VII скликання, будучи суб`єктом декларування, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язок подання до Єдиного державного реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції із обов`язком зазначення у декларації достовірних відомостей, маючи всі необхідні умови та можливість подати зазначену декларацію із відображенням у ній достовірних відомостей, будучи попередженою 01.12.2015 шляхом підписання попередження про обмеження, пов`язані із прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, у якому роз`яснені вимоги щодо необхідності декларування, та заборони надавати недостовірну інформацію чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування із відображенням недостовірних відомостей, що відрізняються від достовірних на суму 14 347 436,31 гривень, що перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на день подання декларації, а саме:

1.У розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації:

1.1. Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 81 000,00 доларів США. Згідно з копією розписки, датованої 20.08.2015, суб`єкт декларування отримав від третьої особи у борг кошти у сумі 81 000,00 доларів США. Цей факт також підтверджено рішенням Житомирського районного суду Житомирської області №278/2950/17 від 02.04.2018, яке набрало чинності 14.05.2018. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2016 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 81 000,00 доларів США, що за офіційним курсом Національного банку України станом на 31.12.2016 становило 2 202 462, 90 гривень.

Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 163 200, 00 доларів США. Згідно з копією розписки, датованої 12.08.2015, суб`єкт декларування отримав від третьої особи у борг кошти в сумі 163 200, 00 доларів США. Цей факт також підтверджено заочним рішенням Житомирського районного суду Житомирської області № 278/2414/16-ц від 31.07.2017, яке набрало законної сили 16.08.2017. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2016 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 163200,00 доларів США - що за офіційним курсом Національного банку України станом на 31.12.2016 становить 4 437 554, 88 гривень.

1.3. Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед Публічним акціонерним товариством комерційним банком "ПриватБанк" за кредитним договором №19-VK від 04.04.2006 з додатковими угодами до нього №1 від 02.02.2007, №2 від 19.06.2007, №3 від 24.03.2008та додатковою угодою від 27.03.2009, у розмірі 7 707 418,53 гривень. Згідно з копією рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 30.09.2011 №2-2819/11 (набрало законної сили 14.03.2012), копії рішення Апеляційного суду Житомирської області від 17.04.2018 №2-2819/11 (набрало законної сили 17.04.2018) у суб`єкта декларування наявне фінансове зобов`язання перед ПАТ КБ «ПриватБанк» у розмірі 7 707 418, 53 гривень. Станом на 31.12.2016 зазначене фінансове зобов`язання не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 7 707 418, 53 гривень.

Таким чином, у розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації за 2016 рік суб`єкт декларування зазначив недостовірні відомості про наявні в нього фінансові зобов`язання, що відрізняються від достовірних на суму 14 347 436, 31 гривень, чим не дотрималася вимоги пункту 9 частини першої статті 46 Закону.

Крім того, відповідно до обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак правопорушення, пов`язаного з корупцією, затвердженого Рішенням НАЗК від 26.04.2019 №1255 встановлено, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді секретаря Житомирської міської ради VII скликання, будучи суб`єктом декларування, маючи реальну можливість та достовірно знаючи про обов`язок подання до Єдиного державного реєстру декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції із обов`язком зазначення у декларації достовірних відомостей, маючи всі необхідні умови та можливість подати зазначену декларацію із відображенням у ній достовірних відомостей, будучи попередженою 01.12.2015 шляхом підписання попередження про обмеження, пов`язані із прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, у якому роз`яснені вимоги щодо необхідності декларування, та заборони надавати недостовірну інформацію чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування із відображенням недостовірних відомостей, що відрізняються від достовірних на суму 15 383 907, 74 гривень, що перевищує 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на день подання декларації, а саме:

1.У розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації:

1.1. Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 81 000,00 доларів США. Згідно з копією розписки, датованої 20.08.2015, суб`єкт декларування отримав від третьої особи у борг кошти у сумі 81 000,00 доларів США. Цей факт також підтверджено рішенням Житомирського районного суду Житомирської області №278/2950/17 від 02.04.2018, яке набрало чинності 14.05.2018. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2017 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 81 000,00 доларів США, що за офіційним курсом Національного банку України станом на 31.12.2017 становило 2 273 443, 20 гривень.

1.2. Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 5 403 046, 01 гривень. Згідно з копією заочного рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 31.07.2017 №278/2414/16-ц, (набрало законної сили 16.08.2017), у суб`єкта декларування наявне фінансове зобов`язання перед третьою особою у розмірі 5 403 046, 01 гривень. Фінансове зобов`язання станом на 31.12.2017 не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 5 403 046, 01 гривень.

1.3. Суб`єкт декларування не зазначив відомості про наявне в нього фінансове зобов`язання перед Публічним акціонерним товариством комерційним банком "ПриватБанк" за кредитним договором №19-VK від 04.04.2006 з додатковими угодами до нього №1 від 02.02.2007, №2 від 19.06.2007, №3 від 24.03.2008 та додатковою угодою від 27.03.2009, у розмірі 7 707 418,53 гривень. Згідно з копією рішення Корольовського районного суду м. Житомира від 30.09.2011 №2-2819/11 (набрало законної сили 14.03.2012), копії рішення Апеляційного суду Житомирської області від 17.04.2018 №2-2819/11 (набрало законної сили 17.04.2018) у суб`єкта декларування наявне фінансове зобов`язання перед ПАТ КБ «ПриватБанк» у розмірі 7 707 418, 53 гривень. Станом на 31.12.2017 зазначене фінансове зобов`язання не виконано.

Таким чином, недостовірні відомості відрізняються від достовірних на 7 707 418, 53 гривень.

Таким чином, у розділі 13 "Фінансові зобов`язання" декларації за 2017 рік суб`єкт декларування зазначив недостовірні відомості про наявні в нього фінансові зобов`язання, що відрізняються від достовірних на суму 15 383 907, 74 гривень, чим не дотрималася вимоги пункту 9 частини першої статті 46 Закону.

З метою подальшого проведення досудового розслідування, проведення судових експертиз, для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення необхідно встановити обставини, які мають істотне значення для кримінального провадження, слідчих дій виникла потреба у отриманні тимчасового доступу з можливістю їх вилучення (виїмки) до оригіналів наступних документів: виконавчого провадження №56611282, відкритого 15.06.2018 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ПАТ КБ «ПриватБанк», що перебувають у володінні що перебувають у володінні Житомирського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ Житомирській області, що за адресою: м. Житомир, вул. Леха Качинського, буд. 12-А.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, cлідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Виходячи з того, що слідчим доведено, що матеріали виконавчого провадження, що перебуває у володінні що перебувають у володінні Житомирського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ Житомирській області, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а їх вилучення (здійснення їх виїмки) необхідне для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 159-164, 309 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Житомирській області Яскажук І.І. про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.

Надати слідчому СУ ГУ НП в Житомирській області старшому лейтенанту поліції Яскажук Ірині Іванівні, або співробітникам Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, а саме: старшому оперуповноваженому УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ капітану поліції Марченку Дмитру Олеговичу, начальнику сектору протидії корупції УЗЕ в Житомирській області ДЗЕ НПУ капітану поліції Муравському Назару Миколайовичу, за дорученням останньої тимчасовий доступ до документів, а саме можливості їх вилучення (здійснення їх виїмки) оригіналів документів або виготовлення їх копій, що перебувають у володінні Житомирського районного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ Житомирській області, що за адресою: м. Житомир, вул. Леха Качинського, буд. 12-А, а саме: виконавчого провадження №56611282, відкритого 15.06.2018 про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості на користь ПАТ КБ «ПриватБанк».

Встановити строк дії ухвали 30 діб з дня її винесення.

Житомирський районний відділ державної виконавчої служби ГТУЮ Житомирській області, як володілець речей та документів, зобов`язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей та документів.

Згідно ч. 1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом місяця з дня постановлення, тобто до 15.08.2019.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя О. П. Сингаївський