
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
08 липня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 1240/2739/18
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.
представника позивача: ОСОБА_1 .В,
представника відповідача: Подройко Н.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Фермерського господарства “Ковалівське” до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та часткове скасування податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017, -
ВСТАНОВИВ:
12 вересня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Фермерського господарства “Ковалівське” до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та часткове скасування податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що Фермерське господарство “Ковалівське” є юридичною особою, що перебуває на податковому обліку в Сватівській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області з 16.04.2004 року за № 683.
У період часу з 20.09.2017 року по 18.10.2017 року та з 19.10.2017 року по 01.11.2017 року працівниками Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області була проведена документальна планова невиїзна перевірка ФГ “Ковалівське” з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2014 року по 30.06.2017 року, податку на додану вартість за період з 01.08.2014 року по 30.06.2017 року, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 02.08.2014 року по 30.06.2017 року, а також єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за результатами якої був складений акт перевірки № 343/12/32/14/13 від 08.11.2017 року. Відповідно до висновків Акту перевірки № 343/12/32/14/13 від 08.11.2017 року, у числі інших, було встановлено, що ФГ “Ковалівське” при списанні готівкових коштів, виданих під звіт своїм працівникам, не затребувані відповідні розрахункові документи, які б підтверджували факт сплати готівкових коштів постачальникам товарно-матеріальних цінностей, надання послуг на суму 1007676.15 грн. Списання готівкових коштів при закупівлі у приватних підприємців та підприємств юридичних осіб, здійснювалось на підставі накладних, закупочних актів, розрахунків на оплату, актів складених посадовими особами ФГ “Ковалівське” про придбання ТМЦ та ін. у яких зазначалось, що було закуплено і у кого відповідні товарно-матеріальні цінності та отримані послуги
У зв`язку з встановленням у висновках Акту перевірки № 343/12/32/14/13 від 08.11.2017 року порушення вимог п.п. 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою НБУ від 15.12.2004 року № 637, відповідачем було прийняте оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017 року, де сума 1007676.15 грн. увійшла до визначеного податковим органом податкового зобов`язання у якості штрафних (фінансових) санкцій.
Позивач вважає, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017 року в частині визначеного податковим органом податкового зобов`язання у якості штрафних (фінансових) санкцій ФГ “Ковалівське” на суму 157676,15 грн є незаконним.
На підставі вищевикладеного позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Луганській області № 00000511413 від 22.11.2017 року в частині визначення податкового зобов`язання у розмірі 157676,15 грн.
Ухвалою суду від 17 вересня 2018 року відкрито провадження у справі, визначено, що справа розглядатиметься в порядку загального позовного провадження (том 1 а.с.1-2).
01 жовтня 2018 року від Відповідача надійшов відзив, яким позовні вимоги ФК «Ковалівське» не визнає (том 1 а.с.131-136). В доводах Відповідач зазначив, що наказом ГУ ДФС у Луганській області від 07.09.2017 № 527 було призначено проведення планової невиїзної документальної перевірки ФГ «Ковалівське» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2014 по 30.06.2017, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 02.08.2014 по 30.06.2017, а також єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки. За результатами проведеної перевірки ГУ ДФС у Луганській області складено акт від 08.11.2017 № 343/12/32/14/13-32899129, відповідно до якого встановлено порушення ФГ «Ковалівське», зокрема, пункту 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 № 40/10320 (зі змінами та доповненнями) в частині звітування за одержані під звіт готівкові кошти без подання документів, що засвідчують вартість понесених витрат у сумі 1 007 676,15 гривень. Вказаний акт отримано позивачем нарочно 08.11.2017, що підтверджується відповідним записом на останній сторінці акту (стор. 104). Внаслідок виявлених порушень ГУ ДФС у Луганській області було прийнято, крім іншого, податкове повідомлення-рішення від 22.11.2017 № 00000511413, згідно з яким до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 1 007 676,15 грн. за проведення готівкових розрахунків без надання одержувачем готівкових коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до приходного ордеру, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів.
Під час проведення перевірки правильності складання звітів про використання готівкових коштів за період з 01.08.2014 по 30.06.2017, наявності та достовірності оригіналів підтверджуючих документів, що додаються до таких звітів, ГУ ДФС у Луганській області було встановлено факт проведення ФГ «Ковалівське» готівкових розрахунків без подання одержувачем готівкових коштів платіжних документів (товарного або касового чека, квитанції до приходного ордеру, іншого письмового документа), які б підтверджували сплату покупцем готівкових коштів. Відповідач зауважує, що надані позивачем під час проведення перевірки накладні не є розрахунковими документами, що підтверджують понесені витрати, складеним відповідно до встановлених вимог законодавства. Отже, будь-які розрахункові документи, які б підтверджували факт сплати ФГ «Ковалівське» готівкових коштів у сумі 157676,15 грн. постачальникам, відсутні. Таким чином, у порушення вимог п. 2.11 Положення № 637 позивачем складено та надано до бухгалтерії підприємства звіт про використання готівкових коштів, виданих на відрядження, без наявності документів, що підтверджують понесені витрати, форма та зміст яких передбачені чинним законодавством. Згідно з абзацом 6 частини 1 статті 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (далі - Указ Президента № 436/95) за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, застосовуються фінансові санкції у розмірі сплачених коштів. Отже, сума штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Положення № 637 становить 157676,15 грн. Доводи позивача про те, що застосування абзацу 6 частини 1 статті 1 Указу Президента № 436/95 має здійснюватися виключно у разі проведення розрахунків між особами, які є суб`єктами підприємницької діяльності, визначеними у даній нормі, є необгрунтованими, оскільки вказана обставина як обов`язкова умова для застосування штрафних санкцій не передбачена законодавством.
На підставі зазначеного Відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою суду від 15 листопада 2018 року позов Фермерського господарства “Ковалівське” до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та часткове скасування податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017 – залишено без розгляду (том 1 а.с.198-200).
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 30 січня 2019 року скасовано ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 15 листопада 2018 року, справу направлено до Луганського окружного адміністративного суду для продовження розгляду (том 2 а.с.18-19).
Ухвалою суду від 21 лютого 2019 року суддя Ірметова О.В, прийняла до свого провадження дану справу та призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження у підготовче засідання на 18 березня 2019 року (том 2 а.с.23).
За клопотанням представника позивача підготовче засідання відкладено на 01.04.2019.
01 квітня 2019 року за клопотанням представника позивача підготовче засідання відкладено на 18.04.2019.
Клопотанням від 18.04.2019 представник позивача просив долучити до матеріалів справи копії звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт із товарними чеками та накладними (том 2 а.с.51-52).
Під час підготовчого засідання представник відповідача заперечував проти долучення до матеріалів справи наданих представником позивача документів, зазначивши, що товарні чеки ФГ «Ковалівське» не надавало. Крім того, документи подані з порушенням вимог ст.79 КАС України, не одночасно з позовною заявою.
Суд усною ухвалою задовольнив клопотання представника позивача та приєднав до матеріалів справи копії звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт із товарними чеками та накладними.
Ухвалою суду від 18 квітня 2019 року підготовче провадження продовжено на 30 календарних днів та наступне підготовче судове засідання призначено на 14 травня 2019 року (том 3 а.с.66).
13 травня 2019 року від відповідача надійшли доповнення до відзиву у зв`язку з поданням представником позивача копій звітів про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт із товарними чеками та накладними (том 3 а.с. 74-77).
У доповнення відповідач зазначив, що ФГ «Ковалівське» окрім накладних, будь-яких інших документів, які в розумінні п. 2.11 розділу 2 Положення № 637 підтверджували витрачання готівки, під час здійснення ГУ ДФС в Луганській області перевірки позивачем не надано, як не долучено до скарги на оскаржене податкове повідомлення-рішення.
Згідно п. 44.6 ст. 44 ПК України, у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.
Абзацом другим пункту 44.7 статті 44 ПК України передбачено, що протягом п`яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки, платник податків має право подати контролюючому органу, що проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності.
З огляду на зазначене, доводи позивача про те, що під час перевірки були товарні чеки, які підтверджують вартість понесених витрат, проте відповідачем не враховані, не є такими, що відповідають дійсності, оскільки на момент перевірки та під час адміністративного оскарження зокрема податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017 в досудовому порядку.
Ухвалою суду від 14 травня 2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 06 червня 2019 року (том 3 а.с.80).
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у позовній заяві.
У судовому засіданні представник відповідача заперечував проти задоволення позовних вимог у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у відзиві та доповненні до відзиву.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд дійшов висновку необгрунтованості позовних вимог ФГ «Ковалівське» з огляду на наступне.
Судом встановлено та підтверджено належними та допустимими доказами наступні обставини справи.
Наказом ГУ ДФС у Луганській області від 07.09.2017 № 527 було призначено проведення планової невиїзної документальної перевірки ФГ «Ковалівське» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.08.2014 по 30.06.2017, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 02.08.2014 по 30.06.2017, а також єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, відповідно до затвердженого плану (переліку питань) документальної перевірки (том 1 а.с.138).
За результатами проведеної перевірки ГУ ДФС у Луганській області складено акт від 08.11.2017 № 343/12/32/14/13-32899129, відповідно до якого встановлено порушення ФГ «Ковалівське», зокрема, пункту 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005 № 40/10320 (зі змінами та доповненнями) в частині звітування за одержані під звіт готівкові кошти без подання документів, що засвідчують вартість понесених витрат у сумі 1 007 676,15 грн (том 1 а.с.9-112).
Вказаний акт отримано позивачем нарочно 08.11.2017, що підтверджується відповідним записом на останній сторінці акту.
Внаслідок виявлених порушень ГУ ДФС у Луганській області було прийнято, крім іншого, податкове повідомлення-рішення від 22.11.2017 № 00000511413, згідно з яким до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 1 007 676,15 грн (том 1 а.с.142). Дана штрафна санкція була застосована відповідно до вимог абз. 6 ст.1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм по регулюванню обігу готівки» за проведення готівкових рахунків без надання одержувачем готівкових коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до приходного ордеру, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів.
Вирішуючи справу по суті суд враховує наступні нормативні акти.
Згідно з підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Підпунктом 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 ПК України визначено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.
Оскільки невиїзна перевірка проводиться не за місцезнаходженням платника податків, завчасне (до початку перевірки) повідомлення його про час та місце проведення перевірки є гарантією його права на об`єктивну, повну та всебічну перевірку дотримання ним податкової дисципліни, включаючи можливість надання платником податків наявних у нього документів для підтвердження показників податкового обліку.
Як зазначено в акті перевірки (том 1 а.с.95-110), в ході перевірки встановлені факти надання звітів про використання коштів, наданих на відрядження або під звіт без подання документів, що засвідчують вартість понесених витрат - товарного або касового чека, квитанції до приходного ордеру, іншого письмового документа. Загальна інформація, стосовно фактів надання звітів про використання коштів, наданих на відрядження, або під звіт без подання документів, що засвідчують вартість понесених витрат, наведені в таблиці (том 1 а.с.97-109).
З огляду загальної інформації стосовно фактів надання звітів про використання коштів, наданих на відрядження, або під звіт, судом встановлено, що до перевірки ФГ «Ковалівське» на підтвердження суми понесених витрат, отриманих під звіт або наданих на відрядження, надані накладні.
Суд зазначає, що під час судового засідання представник позивача визнав, що під час документальної позапланової перевірки органом ДФС товарного або касового чека, квитанції до приходного ордеру не надавались.
Суд зауважує, що згідно п. 44.6 ст. 44 ПК України, у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в абзаці другому пункту 44.7 цієї статті, платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.
Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки (у випадках, передбачених абзацами другим і четвертим пункту 44.7 цієї статті), такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.
Абзацом другим пункту 44.7 статті 44 ПК України передбачено, що протягом п`яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта перевірки, платник податків має право подати контролюючому органу, що проводив перевірку, заперечення та/або додаткові документи, які підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності.
Разом із тим, вказані норми застосовуються у випадках дотримання контролюючим органом норм ПК щодо проведення перевірок платника податків.
Позивачем не оскаржується порядок проведення документальної невиїзної перевірки.
Позивачем не надано жодного належного та допустимого доказу на підтвердження надання товарних чеків, які підтверджують вартість понесених витрат, органу ДФС, який здійснював позапланову документальну перевірку, та приймав рішення про застосування штрафних санкцій, відповідно до вимог ст. 44 ПК України.
Щодо наданих представником позивача копії товарних чеків, на підтвердження вартості понесених витрат, доданих до звітів, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 2.11 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.01.2005р. за №40/10320 зі змінами та доповненнями (далі – Положення №637) – звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Форма звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядок його складання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 №841, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.10.2015 за № 1248/27693 із змінами і доповненнями.
Відповідно до пункту 3.1 Положення №637 - касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Відповідно до пункту 1.2 Положення №637 - касові операції, це операції підприємств (підприємців) між собою та з фізичними особами, що пов`язані з прийманням і видачею готівки під час проведення розрахунків через касу з відображенням цих операцій у відповідних книгах обліку.
Касові документи - документи (касові ордери та відомості на виплату грошей, розрахункові документи, квитанції програмно-технічних комплексів самообслуговування, відомості закупівлі сільськогосподарської продукції, інші прибуткові та видаткові касові документи), за допомогою яких відповідно до законодавства України оформляються касові операції, звіти про використання коштів, а також відповідні журнали встановленої форми для реєстрації цих документів та книги обліку.
Розрахунковий документ - документ встановлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Вимоги щодо форми та змісту розрахункових документів визначені в «Положення
про форму та зміст розрахункових документів» затверджене наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350 (далі – Положення №13) із змінами і доповненнями.
Установлені в цьому Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов`язкові реквізити розрахункових документів.
У разі відсутності в документі хоча б одного з обов`язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий.
Вимоги, щодо змісту та обов`язкових їх реквізитів, відображені також в Законі України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами і доповненнями (далі – Закон України №996) та «Положенні про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за № 168/704 (далі – Положення №88) із змінами і доповненнями.
Відповідно до п.2.4 Положення №88 первинні документи повинні мати такі обов`язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Абзацом 6 статті 1 Указу Президента України від 12.06.1995 № 436/95 передбачена відповідальність за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.
Суд зазначає, що надані представником позивача копії товарних чеків (том 2 а.с.53-252, том 3 а.с.1-63, 98-155) не можуть бути визнані первинними документами на підтвердження вартості понесених витрат підзвітними особами, оскільки вони не містять у повному обсязі обов`язкових реквізитів, визначених п.2.4 Положення №88.
В свою чергу суд зазначає, що товарні накладні, які були надані ФГ «Ковалівське» до перевірки також не можуть вважатися первинними документами, які підтверджують сплату покупцем готівкових коштів.
Оскільки, у судовому засіданні достовірно встановлено та підтверджено належними та допустимими доказами факт не надання ФГ «Ковалівське» під час здійснення позапланової невиїзної перевірки документів, а тому в силу ст.44 ПК України вважається таким, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності, що у свою чергу надає право відповідачу застосувати штрафні санкції за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, та встановлення судом невідповідності наданих представником позивача товарних чеків п.2.4 Положення №88, суд дійшов висновку про правомірність застосування ГУ ДФС у Луганській області штрафних санкцій у розмірі сплачених коштів, які не підтверджені відповідними платіжними документами та як наслідок прийняття податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017 в цій частині.
З урахуванням вимог ст. 139 КАС України питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.
Керуючись статтями 2, 72, 77, 90, 94, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Фермерського господарства “Ковалівське” до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та часткове скасування податкового повідомлення-рішення № 00000511413 від 22.11.2017, - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено та підписано 12 липня 2019 року.
Суддя О.В. Ірметова