
221/2753/19
3/221/1415/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Чальцева Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Брянка Луганської області, громадянина України, який не працює, зареєстрований і проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Вугледарським МС ГУДМС України в Донецькій області 05.05.2017 року, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого за ч. 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 0341 від 02.04.2019 року, ОСОБА_1 02.04.2019 року приблизно о 07.30 годині приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь (через Волноваху)») після детального огляду автомобіля «Volkswagen Transporter», д.н.з. НОМЕР_2 та речей, працівниками ДФС України та оперативною групою 1 операції в органах військового управління оперативного тактичного угрупування «СХІД» ТА спільною (міжвідомчою) групою підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено перевезення товарно-матеріальних цінностей, а саме: підсилювач потужності Dynacord SL 2400 в кількості 1 шт. вартістю 32719 грн..
Вказані ТМЦ ОСОБА_1 перевозив з м. Вугледар до м. Донецьк, рухався в сторону непідконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостами другим та першим рубежів.
Тим самим, ОСОБА_1 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, які переміщуються через лінію розмежування. Також, ОСОБА_1 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, а також переміщення ТМЦ що відсутні в переліку дозволених для провозу, чим порушено вимоги пункту 9 порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого Постановою КМУ № 99 від 01.03.2017 року та порушення вимог наказу від 24.03.2017 року № 39 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» тобто не відповідність до товарів зазначених у Переліку.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).
У судовому засідання ОСОБА_1 свою провину не визнав та пояснив, що вказаний в протоколі підсилювач потужності придбав для себе, щоб його знайомий вмонтував йому в машину, також зазначив, що вартість підсилювача потужності згідно чеку становить 9500 грн.. Оскільки вартість підсилювача потужності становить менше ніж 10000 грн., вважає, що в його діях відсутні склад і подія вказаного правопорушення, у зв`язку з чим просив повернути вилучений в нього підсилювач потужності.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, та тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.
Наказом Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України за № 39 від 24.03.2017 року, зареєстрованого в міністерстві юстиції України 28.03.2017 року за № 417/30285 «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення», затверджено Перелік товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення.
Пунктом 4 Переліку встановлено обсяг товарів (крім особистих речей та підакцизних товарів), що переміщуються фізичними особами: через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію та у зворотному напрямку - товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу.
Факт скоєння адміністративного правопорушення підтверджений протоколом про адміністративне правопорушення №0341 від 02.04.2019 року, який складений відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, актом прийому-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання від 02.04.2019 року, фототаблицею до протоколу, поясненнями ОСОБА_1 долучених на окремому аркуші до протоколу згідно яких він зазначив, що прямував з м. Донецька до м. Вугледар через лінію розмежування КПВВ «Новотроїцьке», перевозив підсилювач потужності Dynacord SL 2400, ціна якого йому була невідома. Документів до даного підсилювача він не має. Вказаний підсилювач потужності забрав на новій пошті, віз для себе, щоб поставити у машину; поданою ОСОБА_1 заявою про те, що вартість підсилювача потужності становить 9500 грн. згідно чеку, але в обґрунтування вартості вказаного підсилювача до своєї заяви жодного документального підтвердження про дійсну вартість підсилювача потужності не надав, у зв`язку з чим, суддя ставить до вказаної заяви критично та не приймає її як доказ в обґрунтування невинуватості ОСОБА_1 ..
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції та скоїв правопорушення, передбачене частиною 1 статті 204-3 КУпАП, оскільки вказані вище факти його вини є переконливими, достатніми, відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно досліджені в ході судового засідання.
На підставі наведеного та враховуючи особу порушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, його ставлення до скоєного, характер вчиненого правопорушення, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення в межах мінімального розміру, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскації товарів.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» необхідно стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384,20 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, Постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Законом України «Про судовий збір»,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (ста сімдесяти) гривень в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н/21081100, ЄДРПОУ 37980308, банк отримувача Казначейство України (ел.адм.податків), код класифікації доходів бюджету 21081100, найменування коду класифікації «Адміністративні штрафи та інші санкції» з конфіскацією товарно-матеріальних цінностей, а саме: підсилювач потужності Dynacord SL 2400 в кількості 1 шт. вартістю 32719 грн., які згідно акту прийому-передачі ТМЦ на відповідальне зберігання від 02.04.2019 року передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області підполковнику податкової міліції ОСОБА_2 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке».
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного бюджету України на р/р №31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, до 30.09.2019 року.
Суддя Т.В.Чальцева