
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у встановленні порядку виконання рішення суду
11 липня 2019 року № 320/5275/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Леонтовича А.М., розглянувши у письмовому провадженні заяву Головного управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, треті особи: Миронівська районна державна адміністрація, Шандрівська сільська рада Миронівського району Київської області про зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 10.12.2018 в адміністративній справі № 320/5275/18 адміністративний позов задоволено повністю та зобов`язано Головне управління Держгеокадастру у Київській області прийняти рішення щодо виділення ОСОБА_1 земельної ділянки в натурі (на місцевості) як власнику земельної частки (паю) в розмірі 4,19 умовних кадастрових гектарів, право на яку виникло на підставі рішення Миронівського районного суду від 14 листопада 2016 року.
03 липня 2019 року до суду надійшла заява Головного управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18.
Заява обґрунтована тим, що виконання рішення Київського окружного адміністративного суду передбачає вчинення однієї із дій передбачених частиною 7 статті 118 Земельного Кодексу України, а саме прийняття одного із рішень, яким надається дозвіл на розробку проекту землеустрою або надається відмова у наданні такого дозволу.
Представник позивача просив розглядати заяву Головного управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення порядку виконання рішення суду без участі позивача та його представника.
Представник заявника надав до суду клопотання про розгляд заяви у письмовому провадженні.
Вирішуючи питання про наявність підстав для встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18, суд виходив з наступного.
Відповідно до частини 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з частиною 3 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Під встановленням порядку виконання рішення розуміється прийняття судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання у раніше встановленому порядку. Тобто, суд за наявності обґрунтованих підстав та належних доказів, може встановити порядок виконання рішення суду, або ж відмовити по даному питанню, не змінюючи при цьому його змісту.
Разом з тим, суд може встановити порядок виконання рішення лише за наявності обставин, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Як вбачається з заяви про встановлення порядку виконання судового рішення, заявник не наводить обґрунтування доцільності і необхідності встановлення порядку виконання рішення суду, а фактично просить суд встановити спосіб виконання судового рішення.
Жодних доказів на підтвердження існування істотних обставин, що ускладнюють виконання рішення суду або роблять його неможливим заявник не надав.
Крім того, аналіз статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави вважати, що суд може встановити порядок виконання рішення лише за заявою стягувача або виконавця.
Натомість, як вбачається з матеріалів справи, із заявою про встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18 звернувся боржник.
10 грудня 2018 року Київським окружним адміністративним судом у справі №320/5275/18 виданий виконавчий лист.
Будь-яких заяв по встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18 від стягувача та виконавця до суду не надходило.
За таких обставин, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що заява Головного управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення порядку виконання судового рішення у справі 320/5275/18 є необґрунтованою та задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись статей 248, 378 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Головного управління Держгеокадастру у Київській області про встановлення порядку виконання рішення суду від 10.12.2018 у справі №320/5275/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, треті особи: Миронівська районна державна адміністрація, Шандрівська сільська рада Миронівського району Київської області про зобов`язання вчинити дії, - відмовити.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя Леонтович А.М.