
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд до іншого суду
11 липня 2019 року м. Київ № 320/3538/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Дудін С.О., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України та Державної виконавчої служби Подільського району у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Державної фіскальної служби України та Державної виконавчої служби Подільського району у м.Києві, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення: повідомлення №Ф272364-17 від 29.12.2018, рішення без № та дати, без № акта проведення перевірки;
повідомлення №120981-17 від 25.04.2019 без № рішення, відсутність дати винесеного рішення, без № акта щодо проведення податкової перевірки ОСОБА_1 як ФОП в частині безпідставного нарахування податкового штрафу в розмірі 15819,54 грн.;
повідомлення №Ф-272364-17 від 10.05.2019 без № та дати прийняття рішення, без № акта та відсутність № проведення податкової перевірки в частині безпідставно нарахованого боргу податкового штрафу в розмірі 21030,00 грн.;
- закрити виконавче провадження №59306950, яке було відкрито від 14.06.2019 ДВС Подільського району м.Києва державним виконавцем Бабенко О.О. на підставі сплачених ФОП ОСОБА_1 грошових коштів в сумі 1973,56 грн. в рахунок податкового збору та військового збору особисто на реквізити до Державної фіскальної служби України, яким є ДФСУ к м.Києві від 08.05.2019, а інші незаконно нараховані суми, пеню та штрафні санкції в розмірі 18056,44 грн., які безпідставно нараховані.
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
З`ясовуючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає таке.
Відповідно до абзацу 1 частини першої статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з даними позовної заяви зареєстрованим місцем проживання позивача є: АДРЕСА_1 .
Вказана адреса місця реєстрації позивача зазначена також і в копії паспорту громадянина України – ОСОБА_1 , яка додана до позовної заяви.
У позовній заяві вказано, що місцезнаходженням Державної фіскальної служби України є: 04116, м.Київ, вул.Шолуденка, 33/19.
Відповідно до позовної заяви місцезнаходженням Державної виконавчої служби Подільського району у м.Києві є: 04208, м.Київ, пр-т Г.Гонгадзе, 5-Б .
Отже, вирішення спору за місцезнаходженням обох сторін має здійснюватися окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (Окружний адміністративний суд міста Києва).
У той же час, позивач звернувся із цим позовом до Київського окружного адміністративного суду, юрисдикція якого згідно Додатку № 1 до Указу Президента України від 16.11.2004 N1417/2004 “Про утворення місцевих та апеляційних адміністративних судів, затвердження їх мережі” розповсюджується на територію Київської області.
За таких обставин та враховуючи те, що місцезнаходженням обох сторін є м.Київ, дана справа не підсудна Київському окружному адміністративному суду, а її розгляд має здійснюватись за правилами територіальної підсудності окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ (Окружним адміністративним судом міста Києва).
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Частиною п`ятою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Відповідно до частин шостої та восьмої статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Отже, враховуючи підсудність даної справи Окружному адміністративному суду міста Києва, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу до цього суду.
Керуючись статтями 25, 26, 29, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1.Адміністративну справу № 320/3538/19 за позовом ФОП ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України та Державної виконавчої служби Подільського району у м.Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та зобов`язання вчинити певні дії передати за підсудністю доОкружного адміністративного суду міста Києва.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст ухвали складений 11.07.2019 р.
Суддя Дудін С.О.