Рішення № 82942999, 04.07.2019, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2019
Номер справи
810/1623/18
Номер документу
82942999
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, тел. +380 (044) 207 80 91

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 липня 2019 року № 810/1623/18

Київський окружний адміністративний суду у складі:

головуючого судді – Лапія С.М.,

за участі: секретаря судового засідання – Колеснікової О.І.,

позивачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2

представника відповідача ОСОБА_3 ,

представника третьої особи Самсоновича О.А.

розглянувши в м. Києві у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом гр. ОСОБА_1 , гр. ОСОБА_2 до Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, треті особи: гр. ОСОБА_4 , гр. ОСОБА_5 про визнання протиправними та скасування Протоколу № 9 детального плану території земельної ділянки від 10.01.2017 та рішення від 28.04.2017 № 15 “Про затвердження детального плану території під розміщення багатоповерхової забудови по АДРЕСА_1 . Покровська в межах села Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області”,-

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулись гр. ОСОБА_1 та гр. ОСОБА_2 з позовом, в якому просять:

- визнати протиправним та скасувати Протокол № 9 детального плану території земельної ділянки площею 0,7 га під розміщення багатоповерхової забудови по АДРЕСА_2 в межах села Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 10.01.2017;

- визнати протиправним та скасувати рішення Гатненської сільської ради від 28.04.2017 № 15 Про затвердження детального плану території під розміщення багатоповерхової забудови по вул. Покровська в межах села Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

На обґрунтування позовних вимог позивачі зазначили, що відповідачем при прийнятті оскаржуваних протоколу та рішення було порушено процедуру проведення громадських слухань при затвердженні детального плану території, що призвело до порушення прав позивачів на користування своїм майном.

Представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він проти позову заперечує та просить відмовити у його задоволенні, оскільки відповідач при затвердженні детального плану території діяв у межах та спосіб, передбачений законом.

Представник третьої особи ОСОБА_6 .А. надав суду пояснення на позовну заяву, в яких проти позову заперечує та просить відмовити у його задоволенні.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.04.2018 позовну заяву залишено без руху з наданням позивачам п`ятиденного строку для усунення недоліків.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2018 відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.04.2018 у задоволенні заяви про забезпечення позову відмовлено.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.06.2018 продовжено процесуальний строк для проведення підготовчого провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.09.2018 повернуто заяву представника позивачів про забезпечення доказів.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2019 залучено до участі у справі в якості третьої особи гр. ОСОБА_4 .

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.03.2019 залучено до участі у справі в якості третьої особи гр. ОСОБА_5 .

Представник позивачів та позивачі у судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у відзиві на позовну заяву.

Представник третьої особи гр. ОСОБА_5 у судовому засіданні проти позову заперечив та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Судом встановлено, що позивачі є власниками квартир по АДРЕСА_2 .

Як слідує з матеріалів справи, земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 на підставі договорів купівлі-продажу від 24.11.2016 належали на праві власності гр. ОСОБА_4 .

Рішенням Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 05.12.2016 № 13 надано дозвіл ОСОБА_4 на розроблення детального плану території, яке було опубліковане 09.12.2016 в номері 48 місцевої газети "Час Київщини”, засновниками якої являються Київська обласна державна адміністрація та Київська обласна рада.

Як слідує з матеріалів справи, між Гатненською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області (замовник) та ТОВ «НАУКОВО ДОСЛІДНИЙ ПРОЕКТНИЙ ІНСТИТУТ КИЇВ-ПРОЕКТ» (виконавець) та гр. ОСОБА_4 (інвестор) укладено договір від 08.12.2016 № 30-16-2 (далі – Договір від 08.12.2016).

Відповідно до п. 1.1 розділу 1 Договору від 08.12.2016 в порядку та на умовах, визначених цим Договором, відповідно до рішення від 05.12.2016 № 13 Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області замовник доручає, інвестор сплачує, а виконавець бере на себе зобов`язання по виконанню наступних робіт: Детальний план території під розміщення багатоповерхової забудови по вул. Покровська в межах с. Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Як слідує з супровідного листа ТОВ «НДПІ КИЇВ-ПРОЕКТ» від 08.12.2016 на виконання умов Договору від 08.12.2016 ТОВ «НДПІ КИЇВ-ПРОЕКТ» передав Гатненській сільській раді Києво-Святошинського району Київської області розроблений проект Детального плану території під розміщення багатоповерхової забудови по вул. Покровська в межах села Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області (текстові та графічні матеріали) для початку процедури його обговорення.

У свою чергу, 08.12.2016 зазначений проект Детального плану отримав представник Гатненської сільської ради ОСОБА_7 .Я.

У номері 48 місцевої газети "Час Київщини” 09.12.2016 опубліковано оголошення про те, що Гатненська сільська рад повідомляє про початок розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті детального плану території під розміщення багатоквартирної житлової забудови по вул. Покровській в с. Гатне Гатненської сільської ради АДРЕСА_3 . До участі запрошуються представники громадськості села, зацікавлені особи. Замовником детального плану території є ОСОБА_4 . Початок проведення громадських слухань починається з дати виходу номера газети, а саме, 09.12.2016. З пропозиціями (зауваженнями) та з метою ознайомлення з проектом детального плану території звертатися за адресою: АДРЕСА_3 , до 10:00 години 10.01.2017, крім вихідних днів. Відповідальна особа ОСОБА_8 . Презентація та громадські слухання проекту детального плану території відбудеться 10.01.2017 о 16:00 годині за адресою: Київська область, Києво-Святошинський район. С. Гатне, вул. Київська, 138, 2 поверх, зала засідань.

Отже, з 09.12.2016 розпочалася процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті детального плану території під розміщення багатоквартирної житлової забудови по вул. Покровській АДРЕСА_4 с. АДРЕСА_5 сільської ради АДРЕСА_3 Київської АДРЕСА_6 .

Як слідує з протоколу Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 10.01.2017 № 9, на громадських слуханнях були присутні згідно листів реєстрації 83 особи.

На порядок денний, зокрема, включено висловлення громадськістю своєї думки про детальний план забудови території багатоквартирної та житлової забудови по АДРЕСА_5 . Власник земельної ділянки площею 0,7 га ОСОБА_4 .

За результатами засідання було оголошено про завершення громадських слухань з обговорення зазначеного детального плану забудови території.

Рішенням Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області від 28.04.2017 № 15 затверджено детальний план території під розміщення багатоповерхової забудови по вул. Покровська в межах села Гатне Гатненської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Не погоджуючись з протоколом від 10.01.2017 № 9 та рішенням Гатненської сільської ради від 28.04.2017 № 15, позивачі звернулися до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам, що склалися, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Європейської хартії місцевого самоврядування органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу.

Згідно п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Відповідно до ст. 12 Земельного Кодексу України до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить:

а) розпорядження землями територіальних громад;

б) передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу;

в) надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

г) вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу;

ґ) викуп земельних ділянок для суспільних потреб відповідних територіальних громад сіл, селищ, міст;

д) організація землеустрою;

е) координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів;

є) здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного та екологічного законодавства;

ж) обмеження, тимчасова заборона (зупинення) використання земель громадянами і юридичними особами у разі порушення ними вимог земельного законодавства;

з) підготовка висновків щодо вилучення (викупу) та надання земельних ділянок відповідно до цього Кодексу;

и) встановлення та зміна меж районів у містах з районним поділом;

і) інформування населення щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок;

ї) внесення пропозицій до районної ради щодо встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст;

й) вирішення земельних спорів;

к) вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.

Приписами ст. 6 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", встановлено, що управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування.

Планування територій здійснюється на державному регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.

Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку.

Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації. (ст. 8).

Планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Містобудівна документація на місцевому рівні розробляється з урахуванням даних державного земельного кадастру на актуалізованій картографічній основі в цифровій формі як просторово орієнтована інформація в державній системі координат на паперових і електронних носіях (ст. 16).

Детальний план у межах населеного пункту уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

Детальний план розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації кварталу, мікрорайону, іншої частини території населеного пункту,призначених для комплексної забудови чи реконструкції.

На підставі та з урахуванням положень затвердженого детального плану території може розроблятися проект землеустрою щодо впорядкування цієї території для містобудівних потреб, який після його затвердження стає невід`ємною частиною детального плану території.

Детальний план території визначає:

1) принципи планувально-просторової організації забудови;

2) червоні лінії та лінії регулювання забудови;

3) функціональне призначення, режим та параметри забудови однієї чи декількох земельних ділянок, розподіл територій згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами;

4) містобудівні умови та обмеження (у разі відсутності плану зонування території) або уточнення містобудівних умов та обмежень згідно із планом зонування території;

5) потребу в підприємствах і закладах обслуговування населення, місце їх розташування;

6) доцільність, обсяги, послідовність реконструкції забудови;

7) черговість та обсяги інженерної підготовки території;

8) систему інженерних мереж;

9) порядок організації транспортного і пішохідного руху;

10) порядок комплексного благоустрою та озеленення, потребу у формуванні екомережі;

11) межі прибережних захисних смуг і пляжних зон водних об`єктів (у разі відсутності плану зонування території).

Детальний план території складається із графічних і текстових матеріалів.

Склад, зміст, порядок розроблення та затвердження детального плану території визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, відповідна районна державна адміністрація забезпечують оприлюднення детального плану території протягом 10 днів з дня його затвердження.

Детальний план території у межах населеного пункту розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради протягом 30 днів з дня його подання, а за відсутності затвердженого в установленому цим Законом порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою.

Детальний план території не підлягає експертизі.

Внесення змін до детального плану території допускається за умови їх відповідності генеральному плану населеного пункту та плану зонування території (ст. 19).

Також "Порядком розроблення містобудівної документації", затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України16.11.2011 № 290, визначено механізм розроблення або внесення змін до містобудівної документації з планування території на державному рівні в частині схем планування окремих частин території України та містобудівної документації з планування території на регіональному і місцевому рівнях.

Організація розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї здійснюється шляхом забезпечення: оприлюднення рішення про розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї; визначення розробника містобудівної документації або внесення змін до неї та укладання договору з урахуванням положень, встановлених Законом України "Про здійснення державних закупівель"; складання разом із розробником та затвердження проекту завдання на розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї; надання розробнику вихідних даних, а також вимог щодо розміщення об`єктів державного й регіонального значення або доручення щодо їх збирання; фінансування розроблення містобудівної документації або внесення змін до неї відповідно до укладеного договору; надання розробнику оновленої картографічної основи, складеної відповідно до вимог законодавства; здійснення контролю за розробленням або внесенням змін до містобудівної документації; узгодження проекту містобудівної документації з органами місцевого самоврядування, що представляють інтереси суміжних територіальних громад, в частині врегулювання питань щодо територій спільних інтересів; розгляду проекту містобудівної документації архітектурно-містобудівною радою згідно зі статтею 20 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"; подання проекту містобудівної документації з планування території на державному рівні в частині схем планування окремих частин території України, містобудівної документації з планування територій на регіональному рівні, генерального плану міст експертній організації для проведення експертизи в порядку,визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 548 "Про затвердження Порядку проведення експертизи містобудівної документації"; подання на затвердження завершеного проекту містобудівної документації (п.1.4).

Розробник містобудівної документації: готує проект договору на розроблення або внесення змін до містобудівної документації; бере участь у складанні проекту завдання на розроблення або внесення змін до містобудівної документації; збирає вихідні дані за дорученням замовника; розробляє містобудівну документацію або вносить до неї зміни відповідно до вимог державних будівельних норм, державних стандартів; бере участь у розгляді архітектурно-містобудівною радою відповідного рівня та сесією відповідної ради розробленої ним містобудівної документації; пропонує замовнику у разі необхідності залучити інші науково-дослідні та проектні організації до проведення додаткових досліджень, розроблення окремих розділів містобудівної документації (1.5.).

Розділом ІV вказаного "Порядку" визначено порядок розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні.

Рішення про розроблення генерального плану, плану зонування території, детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, а також внесення змін до цієї містобудівної документації приймає відповідна сільська, селищна, міська рада ( 4.1.).

Замовником розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні або внесення змін до неї є: при розробленні генерального плану населеного пункту, плану зонування території, а також детального плану території, яка розташована в межах населеного пункту, - виконавчий орган сільської, селищної, міської ради, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації (4.3.).

Відповідно до п. 4.8 Порядку розроблення містобудівної документації Детальний план території розробляється для територій житлових районів, мікрорайонів, кварталів нової забудови, комплексної реконструкції кварталів, мікрорайонів застарілого житлового фонду, територій виробничої, рекреаційної та іншої забудови. Послідовність розроблення та площі територій, для яких розробляються детальні плани, визначає відповідний уповноважений орган містобудування та архітектури відповідно до генерального плану населеного пункту, а якщо територія розташована за межами населеного пункту, відповідно до схеми планування території району (в разі відсутності адміністративного району - відповідно до схеми планування території Автономної Республіки Крим, області).

Крім функцій, визначених у пункті 1.4 розділу I цього Порядку, замовник розроблення містобудівної документації з планування території на місцевому рівні: звертається до обласної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим (для міст обласного та республіканського Автономної Республіки Крим значення), Мінрегіону України (для міст Києва та Севастополя) щодо визначення державних інтересів для їх урахування під час розроблення генерального плану населеного пункту; забезпечує проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації на місцевому рівні в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 "Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні" (4.9.).

Крім того, розробник містобудівної документації на місцевому рівні: бере участь у розгляді пропозицій громадськості до проекту генерального плану, плану зонування території, детального плану території в процесі проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів; доопрацьовує в разі необхідності проект містобудівної документації за результатами розгляду на архітектурно-містобудівній раді та громадських слухань щодо врахування громадських інтересів. (4.10.).

Детальний план території, яка розташована в межах населеного пункту, розглядається і затверджується виконавчим органом сільської, селищної, міської ради, а за відсутності затвердженого в установленому порядку плану зонування території - відповідною сільською, селищною, міською радою протягом 30 днів з дня його подання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 затверджено Порядок проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні" (далі – Порядок № 555).

Згідно пункту 3 Порядку № 555 (в редакції, чинної на час виникнення спірних правовідносин) на відповідача покладено обов`язок оприлюднення прийнятих рішень щодо розроблення проектів містобудівної документації з прогнозованими правовими, економічними та екологічними наслідками; оприлюднення розроблених проектів містобудівної документації і доступ громадськості до зазначеної інформації; реєстрацію, розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації; узгодження спірних питань між громадськістю і замовниками проектів містобудівної документації через погоджувальну комісію (у разі її утворення); оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації.

Пунктом 4 Порядку № 555 встановлено, що оприлюднення розроблених в установленому законодавством порядку проектів містобудівної документації здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх подання розробником до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради шляхом розміщення матеріалів (планшетів, макетів) у визначеному органом місцевого самоврядування місці та інформування громадян через розповсюдження брошур і повідомлень, засоби масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення інформації на офіційному веб-сайті відповідного органу місцевого самоврядування.

Відповідно до пункту 5 Порядку № 555 повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації має містити:

1) інформацію про мету, склад та зміст містобудівної документації, викладену у скороченій та доступній для широкої громадськості формі;

2) основні техніко-економічні показники, зокрема графічні матеріали, що відображають зміст містобудівної документації;

3) відомості про замовника та розробника проектів містобудівної документації та підстави для їх розроблення;

4) інформацію про місце і строки ознайомлення з проектом містобудівної документації;

5) інформацію про посадову особу органу місцевого самоврядування, відповідальну за організацію розгляду пропозицій;

6) відомості про строк подання і строк завершення розгляду пропозицій;

7) інформацію стосовно запланованих інформаційних заходів (презентація, прилюдне експонування, телевізійні програми, публічні конференції тощо).

За правилами пункту 6 Порядку № 555 повідомлення про початок процедури розгляду проектів містобудівної документації є підставою для подання пропозицій до цих проектів відповідному органу місцевого самоврядування.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 09.12.2016 у номері 48 місцевої газети "Час Київщини” було опубліковано відповідачем повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозиції громадськості щодо детального плану території під розміщення багатоквартирної житлової забудови по вул. Покровській в с. Гатне Гатненської сільської ради Києво АДРЕСА_7 Святошинського району Київської області. Вказане повідомлення містить всю необхідну інформацію, за виключенням графічних матеріалів, однак, з такими можна було ознайомитись в приміщенні сільської ради, про що зазначено в самому повідомленні.

Зазначене свідчить, що відповідачем було забезпечено право фізичних та юридичних осіб ознайомитись з даним проектом та подати свої зауваження і пропозиції.

Отже, суд дійшов висновку, що відповідачем належним чином поінформовано громадськість про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості

Таким чином, позивачами не доведено порушення їх прав та інтересів під час розроблення та затвердження проекту детального плану.

Суд звертає увагу, що в розумінні КАС України захист прав, свобод та інтересів осіб передбачає наявність встановленого судом факту їх порушення. При цьому, особа, яка звернулася за судовим захистом повинна довести факт порушення її прав чи охоронюваних законом інтересів оскаржуваним рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень.

Аналогічна позиція у подібних правовідносинах була висловлена Верховним Судом у постановах від 21 червня 2018 року у справі №826/4504/17, від 19.09.2018 у справі 463/1230/16-а, від 03 квітня 2019 року у справі №509/4722/16-а та від 26 квітня 2019 року у справі №826/11046/16.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Під час розгляду справи відповідач як суб`єкт владних повноважень надав суду достатньо належних і достовірних доказів та довів правомірнімть свого рішення.

Згідно ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Також суд звертає увагу, що хоча пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не може розумітись як вимога детально відповідати на кожен довод (рішення Європейського Суду з прав людини у справі Трофимчук проти України, no. 4241/03, від 28.10.2010).

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивачів є необґрунтованими та такими, що задоволенню не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення .

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лапій С.М.

Дата виготовлення і підписання повного тексту рішення- 10 липня 2019 р.