Рішення № 82931247, 08.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.07.2019
Номер справи
420/1531/19
Номер документу
82931247
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/1531/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Марина П.П.

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, в якому позивач просить зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати, яка була надана разом зі зверненням від 06.09.2018 року.

Свої позовні вимоги позивач вважає обґрунтованими та зазначає, що відповідачем протиправно не враховані при призначені пенсії надбавка за високі досягнення особливо важливої роботи, премія, премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавка за ранг, індексація заробітної плати адже суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Представник відповідача у відзиві на позов (а.с.21-22) зазначив, що вимоги позивача є незаконними, необґрунтованими та не підлягають задоволенню. Свою позицію відповідач обґрунтував посилаючись на те, що відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» - заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок, отже матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньої заробітної плати та оклад на оздоровлення при наданні щорічної відпуски, індексація грошових доходів населення не передбачені. Тому вони не враховуються під час обчислення та перерахунку пенсії відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу».

Ухвалою суду від 08.05.2019 року відкрито справдження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.

Як встановлено судом, ОСОБА_1 , з 28.05.2007 року перебуває на обліку в Ізмаїльському об`єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Одеської області та одержує пенсію як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» при загальному стажі роботи 32 роки 21 день, в тому числі стаж роботи на посадах державної служби та на посадах органів місцевого самоврядування складає 14 років 08 місяців 20 днів. (а.с.37).

ОСОБА_1 06.09.2018 року звернулась до управління з заявою в якій просила повідомити чи було при розрахунку пенсії не враховано до розміру заробітної плати матеріальну допомогу, включаючи допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію, тощо. У випадку якщо при розрахунку пенсії не було враховано до розміру заробітної плати матеріальну допомогу, включаючи допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію позивач просила провести відповідний перерахунок (з/б а.с.25).

На заяву позивача, Ізмаїльським об`єднаним управлінням ПФУ Одеської області надано відповідь в якій позивачу повідомлено наступне: «Механізм визначення розміру заробітної плати для призначення пенсій державним службовцям встановлено постановою КМУ від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій», згідно якого виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у розмірі середньої заробітної плати та оклад на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, індексація грошових доходів населення не передбачені як складові заробітної плати державного службовця, тому вони не враховується під час обчислення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», а також Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Крім того, постановою КМУ від 25 березня 2014 року №112 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань пенсійного забезпечення», пунктом 2, внесено зміни до пункту 1 постанови КМУ № 865, а саме: «установити, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Слова і цифри «за останні 24 календарні місяці роботи підряд, яка дає право на даний вид пенсії, перед зверненням за пенсією або» виключити». З урахуванням вище зазначеного, перерахувати пенсію призначену відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу», на підставі довідки №5740/02 від 27.08.2018 року «Про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи підряд перед зверненням за пенсією», з урахуванням виплат зазначених у графі «інші виплати» (індексація, матеріальна допомога) не має законних підстав. Також повідомлено, що відповідно до Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76 від 28.12.2014 року з 01.01.2015 року статтю 37-1 Закону України «Про державну службу» викладено: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій визначаються Кабінетом Міністрів України». Тобто до прийняття Постанови КМУ про здійснення перерахунку пенсій, перерахунок проводити немає законних підстав. Пенсія призначена та виплачується згідно норм чинного законодавства та наявними у пенсійній справі документами» (а.с.15).

Як вбачається з довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати за останні 24 місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначенням пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» №5740/02 від 27.08.2018 року позивач за період з 01.05.2006 року до 30.08.2008 року отримувала наступні надбавки, премії та інші виплати:

надбавка за високі досягнення особливо важливої роботи;

премії;

премії до державних, професійних свят та ювілейних дат;

інші виплати в розмірі всього - 6910,79 грн (індексація, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, надбавки за ранг). На всі виплати включені в довідку, нараховано єдиний внесок на соціальне страхування (а.с.26).

Зазначена відмова відповідача у перерахунку пенсії стала підставою для звернення позивача з позовом до суду.

Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст.1 Закону України від 24.03.1995 року №108/95-ВР «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

До 01 травня 2016 року умови пенсійного забезпечення державних службовців визначалися Законом України «Про державну службу» №3723-ХІІ.

Частиною 2 ст.33 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ (в редакції на час признаення пенсії позивачу), передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Абзац 7 цієї статті передбачає, що державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Відповідно до ч.2 ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

Згідно ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788-XII від 05.11.1991 р., якою врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій, передбачено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Умови оплати праці держслужбовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначає постанова КМУ від 09.03.2006 року №268.

Пункт 3 цієї постанови передбачає виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та допомоги для оздоровлення при наданні щорічної відпустки за рахунок фонду оплати праці.

Крім того, матеріальна допомога, відповідно до пп.2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 року №5 належить до інших заохочувальних та компенсаційних виплат і виплачується за рахунок оплати праці.

Пунктом 4 постанови КМУ від 09.03.2006 року №268 передбачено виплату надбавки за вислугу років державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.1 Закону «Про індексацію грошових доходів населення» (далі Закон №1282-XII), індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

За змістом ст.2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Частиною 1 ст.90 Закону України «Про державну службу» (в редакції чинній на момент звернення позивача за перерахунком пенсії) передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Статтею 40 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року встановлено порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії.

Так, ч.1 вказаної статті (в редакції, чинні на момент призначення пенсії) передбачено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Частинами 1 та 2 ст.41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються, зокрема:

суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування"- максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону; суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування;

суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Зі змісту наведених норм вбачається, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Постановою Правління Пенсійного фонду від 04.09.2013 року №15-1 (зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 26 вересня 2013 року за №1661/24193) на виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах №2а-8893/12/2670, №2а-4753/09/2670 встановлено форму довідки про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України «Про державну службу».

У формі довідки є колонки "Інші", де слід зазначати виплати, які не увійшли до заробітної плати у попередніх колонках, але мають враховуватись при призначенні пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» та з яких сплачено страхові внески, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Аналіз наведених положень дає суду підстави для висновку, що суми виплати матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, входили до системи оплати праці державного службовця.

Таким чином, призначення державному службовцю пенсії та її перерахунок здійснюється з сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Також отримувані застрахованою особою суми виплат, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права була висловлена у постановах Верховного Суду від 15.03.2018 року у справі №466/2402/17, у постанові від 15.03.2018 року у справі №440/1130/16-а та у постанові від 05.07.2018 року у справі №522/25569/16-а.

У постанові від 20 лютого 2012 року у справі № 21-430а11 Верховний Суд України зазначив, що: "висновок касаційного суду про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин стаття 41 Закону №1058-ІV та стаття 66 Закону №1788-ХІІ".

Судом встановлено, що відповідно до довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати №5740/02 від 27.08.2018 року позивач отримувала «інші виплати» (надбавка за високі досягнення особливо важливої роботи; премії; премії до державних, професійних свят та ювілейних дат; інші виплати в розмірі всього - 6910,79 грн., а саме індексація, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, надбавки за ранг. На всі виплати включені в довідку, нараховано єдиний внесок на соціальне страхування (а.с.26).

Отже, суд приходить до висновку, що відповідач, всупереч законодавству України, відмовив ОСОБА_1 , у перерахунку пенсії з урахуванням суми надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати №5740/02 від 27.08.2018 року, у зв`язку з чим суд вважає, для належного захисту прав позивача визнати такі дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії позивача з урахуванням суми надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати №5740/02 від 27.08.2018 року - протипраними.

Відповідно до ст.1 Закону "Про індексацію грошових доходів населення" (далі Закон №1282-XII), індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

За змістом ст.2 Закону №1282-XII індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії.

Згідно з ст. 4 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті. Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв`язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Отже, вказаною нормою передбачено підстави, за яких проводиться індексація, а також розмір грошового доходу, який підлягає індексації, а тому суд вважає вимоги позивача щодо виплати фіксованої індексації пенсії без зміни базового місяця індексації пенсії наростаючим підсумком на суму перерахованої пенсії обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Як вбачається з позовних вимог, позивач просить здійснити перерахунок пенсії з 01.02.2008 року.

Згідно з ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» - перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою ст.35, частиною 2 ст.38, частиною 3 ст.42 і частиною 5 ст.48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Враховуючи те, що позивач звернулася до відповідача 05.09.2018 року, тобто право на перерахунок пенсії у позивача виникло з 01.09.2018 року, а тому, з урахуванням приписів ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», перерахунок пенсії повинен здійснюватися з 01.09.2018 року.

Суд зазначає, що доводи відповідача з приводу того, що пенсії призначені на підставі ЗУ «Про державну службу» не перераховуються, а постанови, які регулювали порядок перерахунку пенсій державним службовцям втратили чинність, суд не приймає до уваги, оскільки позивач звернулася до відповідача не із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку із підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а із заявою про перерахунок пенсії у зв`язку з тим, що на момент її призначення відповідач протиправно не врахував до суми заробітної плати, з якої призначено пенсію, розмір інших виплат, які позивач отримувала працюючи на державній службі.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Частиною 1 ст.72 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши докази, які наявні у справі щодо їх належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає що позов підлягає задоволенню.

Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 9, 72-73, 77, 90, 242, 245, 255, 295 КАС України суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати протиправним дії Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області щодо відмови ОСОБА_1 у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням суми надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати №5740/02 від 27.08.2018 року.

Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити ОСОБА_1 з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування пенсії з урахуванням надбавки за високі досягнення особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати №5740/02 від 27.08.2018 року.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Відповідач: Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області (код ЄДРПОУ 37743414, 68600, Одеська обл., м.Ізмаїл, вул.Кишинівська, 46).

Суддя П.П.Марин

.