Постанова № 82924886, 09.07.2019, Херсонський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
766/12825/19
Номер документу
82924886
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 766/12825/19

н/п 3/766/4902/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Стамбула Н.В., за участю прокурора Холоши Х.Ю., секретаря Трепетіної І.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління захисту економіки Департаменту захисту економіки національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, який народився в м. Херсоні, на момент вчинення правопорушення перебував на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки ДУ «Херсонська виправна колонія (№61)», проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст.172-6 ч. 1 КУпАП,

в с т а н о в и в :

Відповідно до наказу начальника Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)» № 70о/с від 06.12.2017 року ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки з 06.12.2017 року.

Відповідно до наказу начальника Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)» № 71о/с від 1112.2017 року ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну кримінально-виконавчу службу України» присвоєне спеціальне звання «молодший сержант внутрішньої служби».

Відповідно до наказу начальника Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61) - міжобласна туберкульозна лікарня» № 76о/с від 08.08.2018 року ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про державну кримінально-виконавчу службу України» присвоєно спеціальне звання «сержант внутрішньої служби».

Наказом міністерства юстиції України від 27.06.2018 року № 2108/5 затверджено Положення про Держану установу «Херсонська виправна колонія («61)», згідно якого Державна установа «Херсонська виправна колонія (№ 61)» входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Відповідно до ч.1,2 ст. 14 Закону України « Про державну кримінально-виконавчу службу України» до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби належать особи рядового і начальницького складу спеціалісти, які не мають спеціальних звань, та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України. Служба в Державній кримінально-виконавчій службі України є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України.

Відповідно до ч.6 ст. 14 Закону України « Про державну кримінально-виконавчу службу України» спеціальне звання «молодший сержант внутрішньої служби» належить до молодшого начальницького складу кримінально-виконавчої служби.

Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України «Про державну кримінально-виконавчу службу України» персонал Державної кримінально-виконавчої служби України зобов`язаний неухильно виконувати закони України.

Згідно із ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п.п «д» п. 1 ч.1 ст. 3 Закону України « Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язане з корупцією.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами декларування є особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п. 2, п.4 і 5 ч.1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Таким чином, згідно зі ст. 1, п.п «д» п.1 ч.1 ст. з Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно із ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п. п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Відповідно до п. 1 ч.1 розділу І Рішення НАЗК № 3 від 10.06.2016 року «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно0, що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Подання декларації здійснюється згідно із законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з листом НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб`єктами декларування документів до Реєстру.

Таким чином, молодший сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 , обіймаючи станом на 31.12.2017 року посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)», був зобов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у період з 00-00 години 01.01.2018 року до 23:59 години 31.03.2018 року.

Однак, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру

декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого

самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічну декларацію

особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого

самоврядування, за 2017 рік, лише 07.06.2018 о 22-16 годині, тобто несвоєчасно (https://public.nazk.gov.ua/declaration/fff3701c-ef76-4b00-ac8e-3b3fl8574af4).

Відповідно до пояснень ОСОБА_1 встановлено, що він був своєчасно ознайомлений з вимогами антикорупційного законодавства, у тому числі з вимогами фінансового контролю. Був обізнаний про необхідність подання до 01 квітня кожного року щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого

самоврядування. Також останній зазначив, що причиною несвоєчасного подання ним щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік є те, що він забув про необхідність її подання. У період з 01.01.2018 року по 31.03.2018 року включно, тобто у встановлені ч.1 ст. 45 Закону України « Про запобігання корупції » строки, жодних дій , направлених на своєчасне подання вищевказаної декларації, у Реєстрі не здійснював.

Також, ОСОБА_1 пояснив, що поважних причин щодо несвоєчасного подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік у нього немає.

Відсутність поважних причин несвоєчасної подачі ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік також підтверджується наступними доказами.

Відповідно до листа Державного підприємства «Українські спеціальні системи» від 04.12.2018 року № 07-2056 встановлено, що 02.01.2018 року близько 09-00 години виявлено помилки при спробі авторизації в реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09-50 години 02.01.2018 року. Близько 12-00 годині 15.03.2018 року Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502), доступ до усіх компонентів системи був відсутній. О 12-40 годині 15.03.2018 року роботу Реєстру відновлено.

Іншим часом у вказаному періоді (з 01.01.2017 року по 26.11.2018 року) складова частина для подання електронних документів інформаційно-телекомунікаційної системи Реєстр функціонувала у штатному режимі (без збоїв).

Встановлено, що ОСОБА_1 у період з 01.01.2018 року по 01.04.2018 року на лікарняному, у відрядженні та відпустці не перебував.

05.12.2017 року ОСОБА_1 під особистий підпис був попереджений про вимоги антикорупційного законодавства, а саме щорічно до 01 квітня подавати шляхом звернення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

З додатку до листа Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)» № 27/16-1381 Брг від 05.04.2019 року вбачається, що в установі є комп`ютерна техніка з доступом до мережі Інтернет, яка використовується працівниками установи тільки з персональних робочих місць в кабінетах адміністративної будівлі у службових цілях.

З пояснень фахівця відділу по роботі з персоналом ДУ «Херсонська виправна колонія (№61)» Третяк Р ОСОБА_2 вбачається, що всі працівники установи своєчасно ознайомлені з вимогами ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», у тому числі щодо необхідності та строків подання щорічної декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до 01 квітня наступного року. Також усім працівникам ДУ «Херсонська виправна колонія (№61)» доведено про механізм і алгоритм подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також доводилось до відома, що у разі необхідності надання допомоги у заповнені таких декларацій, вони можуть звертатись до ОСОБА_3 . Крім того, ОСОБА_3 повідомила, про те, що в ДУ «Херсонська виправна колонія (№61)» наявна комп`ютерна техніка із доступом до мережі Інтернет. ОСОБА_1 за допомогою до неї не звертався.

Указане вище свідчить про наявність технічної та фізичної можливості для своєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік та відсутність поважних причин щодо несвоєчасного подання указаної декларації.

Одним із основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане як малозначне.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Об`єктивна сторона ч. 1 ст. 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, суб`єктивна сторона у формі непрямого умислу ч.1 ст. 172-6 КУпАп полягає у тому, що ОСОБА_1 своєчасно був обізнаний з вимогами фінансового контролю, попереджений про обмеження та відповідальність за невиконання вимог, передбачених Законом України «Про запобігання корупції », зокрема про строки подачі щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, наслідками за порушення цих вимог, а також про алгоритм необхідних дій в Реєстрі для подання щорічної декларації, але свідомо допускав настання таких наслідків.

Зокрема, про обізнаність ОСОБА_1 з вимогами антикорупційного законодавства, наявності технічної, фізичної можливості та вміння працювати у Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, також свідчить той факт, що ним 28.11.2017 року подано декларацію кандидата на посаду особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)», тобто під час подання щорічної декларації особи, уповноважено на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік він був обізнаний про порядок, алгоритм та строки подання вказаної декларації та обов`язкове інформування НАЗК суб`єкта декларування на його електронну адресу про успішне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, що є підтвердженням факту її подання.

Відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог ст. 22 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи станом на 31.12.2017 року молодшим сержантом внутрішньої служби ( особою молодшого начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби), обіймаючи посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки Державної установи «Херсонська виправна колонія (№61)», являючись суб`єктом декларування та відповідальності відповідно до п. п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону, у порушення ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно (07.06.2018 року о 22-16 год.) без поважних на те причин, подав на офіційному веб-сайті НАЗК, щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Отже, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання правопорушник свою провину визнав повністю.

Представник УЗЕ в Херсонській області ДЗЕ в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши учасників судового розгляду, думку прокурора, який підтримав складений протокол та просив ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП, суд прийшов до висновку про наявність вини останнього у вчинені зазначеного адміністративного правопорушення.

Вина порушника підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №123/2019 від 26.06.2019 року, інформацією ЄДРД осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копією наказу № 70 о/с від 06.12.2017 року; копією наказу № 71 о/с від 11.12.2017 року; копією наказу № 76 о/с від 08.08.2018 року; довідкою ДУ «ХВК № 61» щодо перебування ОСОБА_1 на лікарняному та відпустці; копією присяги від 11.12.2017 року; копією відомості про ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства; копією листа –попередження; поясненнями ОСОБА_1 ; копією листа НАЗК від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17; та іншими матеріалами отриманими під час проведення перевірки.

Таким чином, вина правопорушника у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доказана повністю. Обставин, що обтяжують чи пом`якшують відповідальність, судом не встановлено. Обираючи правопорушнику вид стягнення, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан. На підставі викладеного суд вважає, що стягнення повинно бути обрано у вигляді штрафу.

Крім того, в силу ст.40-1 КУпАП, стягненню з особи, на яку накладено стягнення, підлягає судовий збір.

Керуючись ст.33-35, 40-1, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд –

п о с т а н о в и в :

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу у сумі 850,00 грн. (Штраф перерахувати на Р/р 31116106021002 Одержувач – ГУК у м Херсон /м Херсон /21081100 Код отримувач( ЄДРПОУ) – 37959779 Назва банку – Казначейство України (ЕАП) Код банку (МФО) – 899998. Призначення платежу: штрафи у сфері громадської безпеки).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у сумі 384,20 грн. (УК у м Херсоні /м Херсон/22030101, код за ЄДРПОУ 37959779 , банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, р/р 31210206021002).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Херсонського апеляційного суду через Херсонський міський суд Херсонської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги та з цього часу її може бути звернено до виконання протягом трьох місяців.

Постанова набирає чинності ______року.

Суддя: Н.В.Стамбула