Ухвала суду № 82900184, 09.07.2019, Буський районний суд Львівської області

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
440/1220/19
Номер документу
82900184
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

Єдиний унікальний номер №440/1220/19

Провадження № 2-а/440/137/2019

09 липня 2019 року

Суддя Буського районного суду Львівської області Кос І.Б., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Буської міської ради Львівської області та Львівської міської ради про визнання дії адміністративних договорів продовженими, -

в с т а н о в и в :

08 липня 2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся до Буського районного суду Львівської області з адміністративним позовом до Буської міської ради Львівської області та Львівської міської ради про визнання дії адміністративних договорів продовженими. Просить позов задоволити, визнавши дію договорів № 132 П/Т, 134 П/Т, 138 П/Т, укладених між сторонами 01 квітня 2019 року продовженими на період з 08 липня 2019 року по 08 липня 2022 року на тих самих умовах. Як правову підставу на обгрунтування заявлених вимог позивач покликається на три вищевказані адміністративні договори, укладені між позивачем ОСОБА_1 та Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо використання земельних ділянок, спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів за адресами: на вул. Стуса (транспортна розв`язка) площею 598,0 кв.м.; на вул. Г. Хоткевича, 10 площею 287,5 кв.м. та на вул. Зеленій, 150 площею 345,0 кв.м.).

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 КАС України).

Частиною першою статті 20 КАС України визначено вичерпний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а саме: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Натомість, відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Тобто, частиною другою статті 20 КАС України визначено, що справи за позовами фізичних осіб із суб`єктами владних повноважень у спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів предметно підсудні окружним адміністративним судам. Вказаний вище перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, як згадано вище, є вичерпним.

Позивач звернувся до місцевого загального суду з адміністративним позовом до Буської міської ради Львівської області та Львівської міської ради про визнання дії адміністративних договорів продовженими. Просить позов задоволити, визнавши дію договорів № 132 П/Т, 134 П/Т, 138 П/Т, укладених між сторонами 01 квітня 2019 року продовженими на період з 08 липня 2019 року по 08 липня 2022 року на тих самих умовах. Як правову підставу на обгрунтування заявлених вимог позивач покликається на три вищевказані адміністративні договори, укладені між позивачем ОСОБА_1 та Департаментом житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради щодо використання земельних ділянок, спеціально визначених для забезпечення паркування транспортних засобів. Тобто заявлений позов за своєю предметною підсудністю повинен розглядатися не місцевим загальним судом, а окружним адміністративним судом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відтак, місцевий загальний суд, як адміністративний суд, позбавлений права розглядати предметно не підсудний йому позов через те, що не є тим судом, який встановлений законом для розгляду справ даної категорії.

У зв`язку з наведеним подана позовна заява предметно не є підсудною Буському районному суду Львівської області, а належить до предметної підсудності Львівського окружного адміністративного суду.

Питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено (ч. 6 ст. 29 КАС України).

Частиною 8 статті 29 КАС України передбачено, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Відповідно до статті 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.

Зважаючи на викладене, вивчивши матеріали за адміністративним позовом, суд приходить до висновку, що адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Буської міської ради Львівської області та Львівської міської ради про визнання дії адміністративних договорів продовженими, не може в силу вимог процесуального закону розглядатися в порядку адміністративного судочинства Буським районним судом Львівської області як адміністративним судом, якому вона не підсудна, а дана справа підлягає передачі за предметною підсудністю для розгляду до Львівського окружного адміністративного суду.

Ураховуючи наведене та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 19, 20, 26, 29, 30, 171, 241, 242, 248 КАС України, суддя -

п о с т а н о в и в :

Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Буської міської ради Львівської області та Львівської міської ради про визнання дії адміністративних договорів продовженими, - передати за підсудністю на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.

Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями). Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Буський районний суд Львівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її оголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги, - після залишення її без задоволення.

Суддя І.Б.Кос