Постанова № 82897582, 05.07.2019, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
05.07.2019
Номер справи
236/1603/19
Номер документу
82897582
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 236/1603/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.07.2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області Саржевська І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст. 163-2, ч.1 ст. 163-4 КУпАП

ОСОБА_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народженого у м. Донецьку Донецької області, який є громадянкою України, одружений, утримує малолітню дитину, обіймає посаду директора ТОВ «Леман Бетон» (адреса юридичної особи: Донецька область, м. Лиман, вул. Переїздна, 1-В), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИЛА:

До Краснолиманського міського суду Донецької області з Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області надійшли матеріали у справі про адміністративні правопорушення відносно громадянина ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст. 163-2, ч.1 ст. 163-4 КУпАП.

Протокол № 308 від 06.05.2019 року у справі про адміністративні правопорушення складено відносно директора ТОВ «Леман-Бетон» ОСОБА_1 ..

У вказаному протоколі службовими особами органу ДФС зафіксовані порушення ОСОБА_1 :

-п.п. 14.1.11, 14.1.257 п.14.1 ст. 14; п.44.1, п.44.2 ст. 44; п.п.134.1.1. п.134.1 ст. 134 Податкового кодексу, в результаті чого занижено податок на прибуток в періоді, що перевірявся, на загальну суму 312731,00 грн. (в тому числі за ІІІ квартал 2017 року – в сумі 168907 грн., за IV квартал 2017 року – в сумі 13271,00 грн., за І квартал 2018 року – в сумі 14,00 грн., за ІІ квартал 2018 року – в сумі 130539,00 грн);

-п.44.1 ст. 44; п.197.1; п.187.7 ст. 187; п.192.1 ст. 192; п. п. 198.1, 198.2, 198.3,198.6 ст. 198 Податкового кодексу України, внаслідок чого занижено податок на додану вартість в періоді, що перевірявся, на загальну суму 527973,00 грн. (у тому числі за липень 2017 року – у сумі 171062,00 грн., за вересень 2017 року – у суму 38072,00 грн.,за жовтень 2017 року – у сумі 56258,00 грн.,за листопад 2017 року – у сумі 5130,00 грн., за грудень 2017 року – у сумі 263363,00 грн., за березень 2018 року – в сумі 182,00 грн.; за квітень 2018 року – в сумі 1200,00 грн.;за травень 2018 року – в сумі 6,00 грн.; за грудень 2018 року – в сумі 2700,00 грн.);

-п.201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (не здійснено реєстрацію податкових накладних (відсутня реєстрація) в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму 396534,00 грн.;

-п. п. 14.1.180 п.14.1 ст. 14; п. п. 16.1.3 п.16.1 ст.16; п.п. б) п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу, розд. ІІІ, IV Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затв. наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, зареєстр. у МЮУ 30.01.2015 року за № 111/26556 – в частині подання не у повному обсязі з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, і сум утриманого з них податку.

Підставою для складання відносно ОСОБА_1 протоколу у справі про адміністративне правопорушення став акт перевірки органу ДФС від 08.04.2019 року № 354/05-99-14-16/34843832. Предметом перевірки стало дотримання вимог податкового, валютного законодавства юридичною особою в період з 01.07.2017 року по 31.12.2018 року, дотримання порядку сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.07.2017 року по 31.12.2018 року. Зі змісту вказаного акта вбачається, що органом фіскальної служби зафіксовані порушення податного обліку ТОВ «Леман-Бетон» в період з липня 2017 року по грудень 2018 року, при цьому відповідальними за ведення бухгалтерського обліку на підприємстві особами зазначені ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 .

ОСОБА_1 був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення, однак для участі в судовому засіданні щодо розгляду матеріалів про адміністративні правопорушення не прибув, про наявність поважних причин для цього суд не повідомив, заяви про необхідність відкладення розгляду справи до суду не надав.

Відповідно до ч.1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Отже, з урахуванням викладеного, суддя здійснює розгляд справи про адміністративне правопорушення без участі ОСОБА_1 ..

Суддя, дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що з матеріалів справи вбачається наявність обставин, які виключають здійснення провадження.

Зокрема, відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

Зафіксовані службовими особами органу ДФС правопорушення пов`язані із неправильним поданням ТОВ «Леман Бетон» податкової звітності (заниженням сум податку на прибуток, податку на додану вартість).

Згідно із п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:

-календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

-календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

-календарному року, крім випадків, передбачених підпунктами 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

-календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним, крім випадків, передбачених розділом IV цього Кодексу;

-календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

-календарному року для платників податку на прибуток для податкової декларації, яка розраховується наростаючим підсумком за рік, - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року.

У протоколі № 308 від 06.05.2019 року у справі про адміністративні правопорушення, складеному відносно директора ТОВ «Леман-Бетон» ОСОБА_1 , датою вчинення правопорушень зазначено «01.04.2019 року».

ОСОБА_4 ставлять в вину діяння, вчинені у 2017-2018 рр.; на час розгляду суддею матеріалів про адміністративні правопорушення визначений законом строк накладення адміністративних стягнень за вчинення правопорушень, вже сплинув.

Вказані обставини дозволяють дійти висновку про сплив у даному випадку передбачених законом строків накладення адміністративного стягнення на правопорушника.

Згідно із ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.

У зв`язку зі спливом строку накладення адміністративного стягнення, ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст. 163-2, ч.1 ст. 163-4 КУпАП, провадження по справі закрити.

Керуючись ч.3 ст.38, ст.ст. 247, 283,284 КУпАП,суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст. 163-1, ч.1 ст. 163-2, ч.1 ст. 163-4 КУпАП, провадження у справі закрити у зв`язку зі спливом строків накладення адміністративних стягнень, передбачених ч.3 ст. 38 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена особою, яка притягувалась до адміністративної відповідальності, до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова судді набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.

Суддя -