
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 липня 2019 року м. Київ № 826/15638/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Патратій О.В., розглянувши матеріали справи за позовом
ОСОБА_1 до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни про визнання протиправними дій, скасування постанови від 13.04.2018р., третя особа Публічне акціонерне товариство "Перший український міжнародний банк"
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Приватного виконавця виконавчого округу міста Києва Вольф Тетяни Леонідівни, в якому просить суд:
- визнати незаконними дії по винесенню постанову ВП № 56186346 від 13.04.2018р. про відкриття виконавчого провадження по заяві про примусове виконання виконавчого напису № 624 виданого 16.02.2018р. приватним нотаріусом КМНО Хара Н.С. про стягнення з позивача на користь ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» заборгованості в розмірі 25 464,98 грн.;
- скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 13.04.2018р. ВП № 56186346 та зобов`язати відкликати всі процесуальні документи які були винесені на виконання постанови.
Крім того, в позовній заяві позивачем було заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку, оскільки, як зазначає позивач, копію оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.04.2018р. ним було отримано лише 28.08.2018р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.11.2018р. відкрито провадження у справі.
Відповідачем було подано заяву про залишення позовної заяви без розгляду у зв`язку з пропуском позивачем десятиденного строку звернення до суду передбаченого статтями 123, 287 Кодексу адміністративного судочинства України та статтею 74 Закону України "Про виконавче провадження".
Подане клопотання обґрунтовано тим, що лист з постановою про відкриття виконавчого провадження № 56186346 від 13.04.2018 року було направлено на адресу боржника 16.04.2018 року за № 0209417970572. Вказаний лист було повернуто 27.04.2018 року із зазначенням причини: «відмова від отримання» від 25.04.2018 року. Тобто, позивач 25.04.2018 року при згоді отримати лист від приватного виконавця, мав дізнатися про наявність виконавчого провадження, і порушення, на його думку, його прав, проте навмисно відмовився отримати дане відправлення. Враховуючи викладене, за посиланням відповідача, позовна заява мала бути подана до 05 травня 2018 року. Позивач, звертавшись до суду 05 вересня 2018 року, пропустив строк звернення до адміністративного суду, чим порушив вимоги ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України.
Під час розгляду справи судом встановлено, що позивач просить скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження від 13.04.2018р. ВП № 56186346.
Проте з позовною заявою позивач звернувся 24.09.2018р.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частин першої та другої статті 287 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Згідно з частиною п`ятою статті 74 Закону України "Про виконавче провадження" рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Отже позовні вимоги про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 13.04.2018р. подані з пропуском строку звернення до суду, а наведені в доданому до позовної заяви клопотанні причини пропуску такого строку є не поважними.
Відповідно до частин 13, 14, 15 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днівз дня вручення позивачу ухвали.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Відповідно до статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Враховуючи наведене, позивач має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду, де вказати інші поважні причини для поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.
Керуючись статттями 122, 123, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви, шляхом подання клопотання про поновлення пропущеного строку звернення до суду з зазначенням інших поважних підстав для його поновлення.
3. Попередити позивача, що якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Патратій