Рішення № 82895897, 09.07.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
560/1733/19
Номер документу
82895897
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/1733/19

РІШЕННЯ

іменем України

09 липня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Шевчука О.П.

розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якому просить: - визнати дію Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо повторного проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року із застосуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 протиправною; - зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до постанови від 12.09.2017 Вінницького апеляційного адміністративного суду у справі №671/885/17 на підставі довідки №50/121/49-2017 від 10.05.2017, яку надала ліквідаційна комісія управління МВС України в Хмельницькій області згідно Закону України "Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" із використанням при нарахуванні премії в розмірі 4,17%; - встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що є інвалідом війни ІІ групи та пенсіонером МВС України.

З жовтня 2006 року отримує пенсію по інвалідності. З липня 2009 року - перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Хмельницькій області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

05.05.2017 позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, однак 17.05.2017 ГУ ПФУ в Хмельницькій області відмовило у проведенні перерахунку, оскільки в державних бюджетах України на 2015-2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), виходячи із грошового забезпечення поліцейських не були передбачені. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Для захисту порушеного права звернувся до суду.

12 вересня 2017 року Вінницький апеляційний адміністративний суд по справі №671/885/17 адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнив частково. Визнав протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного Фонду України в Хмельницькій області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2016 року згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". В решті позовних вимог - відмовлено.

Зазначає, що на виконання зазначеного судового рішення відповідачем проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016 на підставі довідки №50/121/49-2017 від 10.05.2017.

23.03.2018 ліквідаційна комісія управління МВС України в Хмельницькій області надіслала відповідачу нову довідку №49/121/49-2018 для перерахунку пенсії на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018. Вказує, що розмір премії у довідці, яка видана на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018 є нижчим ніж у попередній, а тому 06.05.2019 звернувся до відповідача із заявою в якій просив визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Хмельницькій області про повторний перерахунок пенсії на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018, однак отримав лист від 20.05.2019 №1286/Б-8, у якому відповідач відмовив у задоволенні заяви.

Враховуючи наведене за для відновлення порушених прав, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 10.06.2019 у справі відкрито провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Відповідно до п.2 ч.1 статті 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно ч.2 ст.263 КАС України справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідач 25.06.2019 надав до суду відзив, в якому вказує, що підстав для визнання дії головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо повторного проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року із застосуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 протиправною та зобов`язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії відповідно до постанови від 12.09.2017року Вінницького апеляційного адміністративного суду у справі № 671/885/17 на підставі довідки № 50/121/49-2017 від 10 05.2017 року, - яку надала ліквідаційна комісія управління МВС України в Хмельницькій області, - згідно Закону України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, cт. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із використанням при нарахуванні премії в розмірі 4,17 % та встановлення судового контролю за виконанням судового рішення шляхом зобов`язання головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду, немає. З урахуванням зазначеного, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Також, відповідачем подано клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в зв`язку із пропущенням позивачем строку звернення до суду.

Дослідивши наявні в матеріалах справи належні та допустимі письмові докази, оцінивши їх у взаємозв`язку та сукупності, суд зазначає наступне.

Суд встановив, що з 20.10.2006 ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року (далі - Закон). З 01.01.2007 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області. ОСОБА_1 є інвалідом II групи.

05 травня 2017 позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою про проведення перерахунку його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 17 травня 2016 року позивача повідомлено, що в державних бюджетах України на 2015 - 2017 роки видатки на проведення перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) виходячи із грошового забезпечення поліцейських не були передбачені. Пенсійним Фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 12.09.2017 по справі № 671/885/17 зобов`язано головне управління Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2016 року згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

На виконання постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 12.09.2017 №671/885/17 головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області 29.09.2017 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року на підставі довідки ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області від 10.05.2017 року №50/121/49-2017 про суму грошового забезпечення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (6609,59 грн.) з наступних складових: 2700,00 грн. - посадовий оклад; 2000,00 грн. - оклад за військове (спеціальне) звання; 1645,00 грн. - надбавка за стаж служби (35%); 264,59 грн. - премія (4,17%). Розмір пенсії позивача за рішенням суду станом на 01.10.2017 року становив: 7184,39 грн. = 6609,59 грн. (сума грошового забезпечення згідно довідки від 10.05.2017р. №50/121/49-2017) * 80% (відсоток розміру пенсії по інвалідності) = 5287,67 грн. (основний розмір пенсії по інвалідності) + 1321,92 грн. (збільшення основного розміру пенсії на 25%) = 6609,59 грн. (основний розмір пенсії з урахуванням доплати) + 524,80 грн. (підвищення особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи) + 50,00 грн. (цільова грошова допомога на прожиття).

21.02.2018 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі постанова № 103).

Згідно п. 3 постанови № 103 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) підлягають перерахунку за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, з врахуванням відповідних окладів за посадою, спеціального звання, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» починаючи з 1 січня 2016 року. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Оскільки у раніше наданих ліквідаційною комісією управління МВС України в Хмельницькій області довідках про розмір грошового забезпечення середній розмір премії визначено за грудень 2015 року, тому з врахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 головним управлінням 02.03.2018 за вих. № 4725/03 було направлено на адресу ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області нові списки осіб, згідно яких необхідно оформити правильні довідки про суму грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

27.03.2018 року за вх. № 4184/03 на адресу Головного управління з ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області надійшла довідка на ім`я ОСОБА_1 від 23.03.2018 року № 49/121/49-2018 про суму грошового забезпечення згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення Поліцейських Національної поліції", для проведення перерахунку пенсії на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 на підставі якої 24.04.2018 року головним управлінням проведено ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Перерахунок пенсії ОСОБА_1 проведено з наступних складових: 2700,00 грн. - посадовий оклад; 2000,00 грн. - оклад за військове (спеціальне) звання; 1645,00 грн. - надбавка за стаж служби (35%); 170,05 грн. - премія (2,68%).

Оскільки розмір пенсії ОСОБА_1 було перераховано згідно постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від ,12.09.2017 року № 671/885/17, тому перерахунок пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 проведено з врахуванням перерахованих сум пенсії.

В результаті проведеного перерахунку розмір пенсії позивача станом на 01.05.2018 року становив: 7240,39 грн. = 6515,05 грн. (сума грошового забезпечення згідно довідки від 23.03.2018р. №49/121/49-2018) * 80% (відсоток розміру пенсії по інвалідності) = 5212,04 грн. (основний розмір пенсії по інвалідності) + 1303,01 грн. (збільшення основного розміру пенсії на 25%) = 6515,05 грн. (основний розмір пенсії з урахуванням доплати) + 94.54 грн. (доплата до попереднього основного розміру пенсії")" 6609,59 грн. (основний розмір пенсії з урахуванням доплати до попереднього розміру пенсії) + 580,80 грн. (підвищення особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи) + 50,00 грн. (цільова грошова допомога на прожиття).

Оскільки основний розмір пенсії ОСОБА_1 па виконання постанови №103 склав 6515,05 грн., що є нижчим від розміру пенсії, розрахованої на виконання рішення суду (6609,59 грн.), до розміру пенсії встановлено доплату - 94,54 грн. Таким чином, розмір пенсії після проведеного перерахунку за постановою № 103 залишився без змін - 7240,39 грн., відповідно доплата відсутня.

Станом на 01.05.2019 року розмір пенсії ОСОБА_1 становить: 7258,39 грн. = 6515,05 грн. (сума грошового забезпечення згідно довідки від 23.03.2018 №49/121/49-2018) * 80% (відсоток розміру пенсії по інвалідності) = 5212,04 грн. (основний розмір пенсії по інвалідності) + 1303,01 грн. (збільшення основного розміру пенсії на 25%) = 6515,05 грн. (основний розмір пенсії з урахуванням доплати) + 94.54 грн. (доплата до попереднього основного розміру пенсії) = 6609,59 грн. (основний розмір пенсії з урахуванням доплати до попереднього розміру пенсії) + 598,80 грн. (підвищення особі з інвалідністю внаслідок війни 2 групи) + 50,00 грн. (цільова грошова допомога на прожиття).

06.05.2019 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив визнати протиправним та скасувати рішення ГУ ПФУ в Хмельницькій області про повторний перерахунок пенсії на виконання постанови КМУ №103 від 21.02.2018, однак отримав лист від 20.05.2019 №1286/Б-8, у якому відповідач відмовив у задоволенні заяви.

Не погоджуючись з такою відмовою відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд враховує наступне.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.

Як стверджується в наведеній нормі Закону, вона не вказує на рішення суб`єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов`язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.

Розмір грошового забезпечення визначався Постановою Кабінету Міністрів України Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб від 07.11.2007 року № 1294 (далі постанова КМУ № 1294).

Пунктом 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого Постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 (надалі Порядок № 45) визначено послідовний порядок проведення перерахунку пенсії. Водночас було передбачено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням не тільки посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, але й додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, премій), за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (набрання чинності з 01.01.2017)

21.02.2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі постанова № 103).

Згідно п. 3 постанови № 103 пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) підлягають перерахунку за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, з врахуванням відповідних окладів за посадою, спеціального звання, відсоткової надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» починаючи з 1 січня 2016 року. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Оскільки у раніше наданих ліквідаційною комісією управління МВС України в Хмельницькій області довідках про розмір грошового забезпечення середній розмір премії визначено за грудень 2015 року, тому з врахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 головним управлінням 02.03.2018 за вих. № 4725/03 було направлено на адресу ліквідаційної комісії управління МВС України в Хмельницькій області нові списки осіб, згідно яких необхідно оформити правильні довідки про суму грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.

Пунктом 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 р. № 3-1, та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. № 393» (далі Порядок 45), перерахунок раніше призначених відповідно до вказаного Закону пенсій, пов`язаний із зміною розміру грошового забезпечення, здійснюється органами Пенсійного фонду України винятково на підставі документів, наданих уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств.

Пунктом 1 Порядку № 45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку № 45 визначено, що на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 45 Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

А тому, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснюючи перерахунок пенсії ОСОБА_1 діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законодавством, що регулює правовідносини у сфері перерахунку пенсій колишнім працівникам органів МВС.

З урахуванням встановлених обставин, суд дійшов до висновку, що у процесі судового розгляду Головним управлінням Пенсійного фонду України в Хмельницькій області доведено правомірність своїх дій, в зв`язку з чим позовні вимоги щодо визнання дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо повторного проведення перерахунку ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року із застосуванням постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 протиправною необхідно залишити без задоволення в повному обсязі.

Статтею 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Оскільки судом встановлено правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, тому інші позовні вимоги є похідними, а тому до задоволення не підлягають.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доводи позивача, якими він обґрунтовував свої позовні вимоги не знайшли свого підтвердження впродовж розгляду справи та спростовуються наведеними в рішенні суду обставинами.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу (ч. 1 ст. 77 КАС України).

В той же час згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що тягар доказування в спорі покладається на відповідача, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про правомірність його рішень.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що відповідачем доведено правомірність та обґрунтованість своїх дій з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 КАС України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та належних та допустимих письмових доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.

Щодо клопотання відповідача про залишення без розгляду по причині пропуску позивачем строку звернення до суду, суд звертає увагу відповідача на те, що відмова відповідача датована 20.05.2019, а позивач звернувся з позовною заявою 06.06.2019, тобто в межах строку передбаченого ч.2 ст.122 КАС України, а тому вказане клопотання відповідача задоволенню не підлягає.

У зв`язку із звільненням позивача від сплати судового збору та відмовою у задоволенні позовних вимог відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судовий збір з відповідача не стягується.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)

Головуючий суддя О.П. Шевчук