Рішення № 82895377, 09.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
420/1739/19
Номер документу
82895377
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року м.Одеса Справа № 420/1739/19

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про зобов`язання відповідача здійснити з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування позивачу пенсії з урахуванням надбавки за високі досягнення, виконання особливо важливої роботи, премії, премії до державних, професійних свят та ювілейних дат, інші виплати, надбавки за ранг, індексації заробітної плати відповідно довідки виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати, яка була надана разом зі зверненням від 10.09.2018 року,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про зобов`язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 в адміністративному позові зазначила, що вона з 01.09.2003 року перебуває на обліку в Ізмаїльському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Одеської області та отримує пенсію як державний службовець відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Закону України «Про державну службу» в розмірі 80% від сум із заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування. Оскільки відповідачем при призначенні пенсії не повідомлено на підставі чого вона розраховувалась, позивач 10.09.2018 року звернулась до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з метою з`ясування зазначеного та у разі не врахування при розрахунку пенсії до розміру заробітної плати відповідачем таких складових як матеріальної допомоги, включаючи допомогу на оздоровлення, допомогу на вирішення соціально побутових питань, індексації тощо, просила провести відповідний перерахунок її пенсії. Разом із заявою до органу Пенсійного фонду України позивачем було надано довідку про складові її заробітної плати. Однак листом від 14.09.2018 року №144/О-01 відповідачем було відмовлено їй в перерахунку пенсії, зазначивши, що підстав для проведення перерахунку відповідно до наданої позивачем довідки немає. Не погодившись із зазначеними діями Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, позивач звернулась з даним адміністративним позовом до суду.

Представник відповідача надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що на момент звернення позивача до управління з заявою про перерахунок пенсії за віком, тобто 10.09.2018 року діяла норма ст. 37 Закону України «Про державну службу» (зі змінами внесеними Законом України «Про внесення змін та визнання такими що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» №76 від 28.11.2014 року), якою встановлено загальний процент розрахунку пенсії від заробітку в розмірі 60%, тобто внесені зміни в статтю 37-1 Закону України «Про державну службу», що регулює порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців та фактично скасовано норми законодавства, які визначали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою та підстави для такого перерахунку, зокрема, статтю 37-1 Закону №3723-XII викладено у новій редакції, згідно з якою умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Разом з тим, відсутні підстави у перерахунку пенсії, у зв`язку з тим, що відповідно до п. 5 розділу 3 Закону України від 02.03.2015 року № 213-VIII Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення», з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначалися відповідно до Закону України "Про державну службу" №3723-XII, в зв`язку з чим пенсії в порядку та на умовах, визначених цим Законом не призначаються та раніше призначені не перераховуються. Крім того, на думку відповідача, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, та індексація не входять до складу заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу» та не враховуються при обчисленні цього виду пенсії.

Ухвалою суду від 29.03.2019 року адміністративний позов залишено без руху.

Ухвалою суду від 15.04.2019 року відкрито провадження у справі та вирішено справу розглядати за правилами загально позовного провадження.

Разом з тим, зазначеною ухвалою було зобов`язано Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області надати до Одеського окружного адміністративного суду в строк до 19.05.2019 року засвідчену належним чином копію пенсійної справи ОСОБА_1 .

Сторони в судове засідання не з`явились, повідомлялись належним чином про дату, час та місце проведення розгляду справи. Разом з тим, від позивача та представника відповідача через канцелярію суду надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.

Згідно ч. 9 ст. 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про можливість розглянути заяву в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши письмові докази та оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні доказів, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Ізмаїльському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.09.2003 року та одержує пенсію як державний службовець відповідно до Закону України «Про державну службу» та Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

10.09.2018 року ОСОБА_1 письмово звернулась до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою в якій просила надати їй інформацію на підставі чого розраховувалась їй пенсія та у разі не врахування до розміру заробітної плати інших виплат, здійснити перерахунок раніше призначеної їй пенсії та відповідно включити до неї інші виплати із заробітної плати, а саме матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію заробітної плати тощо, якщо такі не були враховані під час обчислення пенсії при виході позивача на пенсію. Разом із заявою позивач надала до Пенсійного органу довідку виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області від 07.09.2018 року №0028 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу». (а.с.105)

Листом №144/О-01 від 14.09.2018 року Ізмаїльським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області ОСОБА_1 було відмовлено у проведенні перерахунку пенсії з тих підстав, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення та індексація не входять до складових заробітної плати та не враховуються при обчислені цього виду пенсії (а.с.9).

Не погодившись з відмовою відповідача, позивач звернулась до суду.

Оцінивши повідомленні позивачем обставини та дослідивши наявні в справі письмові докази, суд доходить висновку про необхідність задоволення позовних вимог ОСОБА_1 з наступних підстав.

Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України.

Принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби, яка функціонує в інтересах держави і суспільства, а також порядок реалізації громадянами України права рівного доступу до державної служби, що базується на їхніх особистих якостях та досягненнях на час розгляду справи в суді регламентуються Законом України «Про державну службу» №889-VIII від 10.12.2015 року.

Разом з тим на час розгляду справи в суді є чинними положення ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-XII, яким були врегульовані загальні засади діяльності, статус державних службовців, а також особливості їх пенсійного забезпечення.

Відповідно до статті 37 Закону України № 3723-ХІІ (у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.

У статті 33 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16.12.1993 (у редакції, чинній на час призначення пенсії) (далі - Закон № 3723-ХІІ) визначено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранг, надбавки за вислуги років на державній службі та інших надбавок. Державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов`язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно ч.1 ст. 1 Закону України «Про оплату праці» № 108/95-ВР від 24.03.1995 (в редакції на момент призначення пенсії) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 Закону № 108/95-ВР визначено, що структура заробітної плати складається з основної, додаткової заробітних плат та інших заохочувальних і компенсаційних виплат. До заохочувальних і компенсаційних виплат належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Правові основи проведення індексації, а також об`єкти індексації визначено Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 року.

Згідно зі статтями 1 та 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Об`єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація доходів входили до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої зазначеної статті до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема, до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування.

Таким чином, за змістом наведених правових норм вбачається, що отримувані суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов`язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна позиція викладена і в постановах Верховного Суду України від 25.04.2018 у справі № 346/6052/16-а, №234/3477/17 від 12.06.2018, № 464/3783/17 від 27.03.2018 та № 344/16515/16 від 02.05.2018 року.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як вбачається з довідки виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області від 07.09.2018 року №0028 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» до складу заробітної плати ОСОБА_1 за період з 01.06.1998 року по 31.05.2000 року входили: премії, надбавка за інтенсивність та матеріальна допомога на оздоровлення в сумі 2734,54 грн. На всі виплати були нараховані страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування ( а.с.105).

Водночас, як встановлено судом таких складових як надбавки за високі досягнення, за виконання особливо важливої роботи, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати в довідці виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області від 07.09.2018 року №0028 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) не вказано, а отже суд доходить висновку, що підстав для перерахунку та нарахування відповідних складових немає.

Щодо таких складових пенсії, як премія та надбавка за ранг судом встановлено, що зазначені складові ОСОБА_1 при призначенні та перерахунках пенсії Ізмаїльським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області враховувались, що підтверджується матеріалами особової справи позивача (а.с.30-85), а тому суд не вбачає підстав для повторного перерахунку пенсії відповідно до зазначених складових.

З огляду на зазначене та враховуючи те, що пенсія ОСОБА_1 була призначена без врахування сум матеріальної допомоги на оздоровлення, суд вважає відмову пенсійного органу щодо перерахунку пенсії позивачу протиправною та такою, що не відповідає положенням чинного законодавства.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723 -XII від 16.12.1993 року (в редакції, чинній на час призначення пенсії) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв`язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

У зв`язку із прийняттям Закону України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» текст статті 37-1 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».

Щодо заперечень відповідача про те, що на сьогодні вже не діє Закон України «Про державну службу» №3723-XII від 16.12.1993, то суд вважає безпідставним посилання відповідача у відзиві на те, що на теперішній час законодавством не передбачено можливості перерахунку пенсії державного службовця у разі підвищення заробітної плати.

Дійсно, Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2015 року, внесено зміни, зокрема, до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», що регулює порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців та фактично скасовано норми законодавства, які визначали право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою та підстави такого перерахунку. Разом з тим, даний спір випливає з вимоги позивача провести перерахунок призначеної пенсії не у зв`язку з підвищенням заробітної плати за відповідною посадою, а у зв`язку з невраховуванням під час призначення пенсії матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати тощо.

Таким чином, для застосування в даному випадку положень Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», який набрав чинності 01.01.2015 року, у суду немає підстав.

Крім того, відповідно до п.6 ст.7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Вирішуючи дане питання по суті, суд врахував положення Закону України «Про пенсійне забезпечення», який є загальним, щодо даних правовідносин. Зокрема, ст. 98 цього Закону встановлено, що перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку.

Таким чином, позовна вимога підлягає частковому задоволенню, а саме в частині щодо зобов`язання Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити перерахунок та нарахування ОСОБА_1 пенсії з урахуванням інших виплати відповідно до довідки виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати, яка була надана разом зі зверненням від 10.09.2018 року.

Згідно з ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п`ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки, а саме у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця,якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Враховуючи наведене та те, що ОСОБА_1 звернулась до відповідача з довідкою 10.09.2018, відповідачу необхідно здійснити перерахунок її пенсії, відповідно до уточнених документів, щодо повного складу заробітної плати згідно з довідкою про складові заробітної плати від 07.09.2018 року №0028 починаючи з 01.09.2018 року.

Як встановлено судом, відповідач, відмовляючи в перерахунку розміру пенсії, не діяв на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тобто діяв неправомірно, чим порушив право позивачки на отримання пенсії у належному розмірі, в зв`язку з чим таке право потребує судового захисту.

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У п. 58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі «Серявін та інші проти України» від 10.02.2010 Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення. Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 та ч. 1 ст. 73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

З огляду на зазначене та оцінюючи у сукупності встановлені обставини і перевіривши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем до заяви про усунення недоліків додана квитанція №101 від 08.04.2019 року на суму 768,40 грн. про сплату судового збору за подання адміністративного позову (а.с.21).

Враховуючи наявність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , суд вважає за необхідне стягнути на користь позивача з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень суму сплаченого позивачем судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись вимогами ст.ст. 2, 6-11, 77, 205, 241-246, 251, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області (68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул.. Кишинівська, 46, ЄДРПОУ 37743414) - задовольнити частково.

Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області здійснити з 01.09.2018 року перерахунок та нарахування ОСОБА_1 пенсії з урахуванням інших виплат відповідно до довідки виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради про складові заробітної плати, яка була надана разом зі зверненням від 10.09.2018 року.

Стягнути з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на користь ОСОБА_1 суму сплаченого позивачем судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 768,40 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст.255 КАС України.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення з урахуванням положень п.15-5 Перехідних положень КАС України.

Суддя Е.А.Іванов

.