
Справа № 288/934/19
Провадження № 3/288/300/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2019 року смт. Попільня
Суддя Попільнянського районного суду Житомирської області Рудник М.І., з участю секретаря судових засідань – Добрянської В.П., прокурора – Давидюк В.В., правопорушника – ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки в Житомирській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця, зареєстрованого та жителя АДРЕСА_1 ,
РНОКПП: НОМЕР_1 ,
місце роботи: Корнинське лісництво ДП «Попільнянське лісове господарство» - майстер лісу,
за частиною 1 статті 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , у період з 16 травня 2016 року по теперішній час обіймає посаду майстра лісу Корнинського лісництва ДП «Попільнянське лісове господарство».
Відповідно до підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі - Закону), суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення є посадові та службові особи державної лісової охорони.
Згідно частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункту «е» пункту 2 частини першої статті 3 даного Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб – сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Проте в порушення вимог частини 1 статті 45 Закону ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, а саме за 2018 рік, чим порушив вимоги передбачені чинним законодавством України.
Так, на підставі наказу директора ДП «Попільнянське лісове господарство» № 77-к від 16.05.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду майстра лісу Корнинського лісництва.
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на посадових та службових осіб державної лісової охорони.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону, передбачено, що Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти. Частиною 5 вказаної статті визначено, що нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
У відповідності до статті 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подано щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, тільки 15.04.2019 року, тобто несвоєчасно.
Відповідно до листа ДП «Українські спеціальні системи» від 08.05.2019 року № 07-1000 зазначено, що починаючи з 04.03.2019 року у окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, які в повній мірі були усунуті 06.03.2019 року о 14.40 годині. Іншим часом у визначений у зверненні період Реєстр функціонував у штатному режимі.
Отже, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, яка здійснює діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, лише 15.04.2019 року, що є вчиненням адміністративного правопорушення, передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Фактичним місцем скоєння вищевказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією слід вважати приміщення ДП «Попільнянське лісове господарство», яке розташоване за адресою: Житомирська область, смт. Попільня, вулиця Б.Хмельницького, 61.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав та пояснив, що не подав декларацію вчасно у зв`язку із технічними несправностями при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій, однак заходи спрямовані на подання своєї декларації почав здійснювати лише 15.04.2019 року.
Прокурор обставини викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення підтримала, просила визнати винним та притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина підтверджується: - протоколом про адміністративне правопорушення № 208 від 11.06.2019 року відносно ОСОБА_1 ; - листом НАЗК № 44-05/39652/19 від 14.05.2019 року; - Витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; - повідомленням НАЗК № 223 від 01.04.2019 року; - запитом УЗЕ в Житомирській області № 4993/39/105/01-2019 від 15.05.2019 року; - листом – відповіддю № 321 від 21.05.2019 року; - листом ВРУ № 04-18/10-1584 від 11.09.2019 року; - листом ДП «УСС» № 07-1000 від 08.05.2019 року; - листом НАЗК № 2659 від 13.02.2019 року; - поясненнями ОСОБА_1 від 21.05.2019 року; - листом прокуратури Житомирської області № 05/3-292вих -19 від 24.05.2019 року; - рапортом оперуповноваженого УЗЕ від 11.06.2019 року.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , згідно статті 34 КУпАП, є щире каяття.
Обставин, згідно статті 35 КУпАП, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , не встановлено.
Відповідно до ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, слід вважати дату зібрання всіх матеріалів перевірки та складання адміністративного протоколу, тобто – 11 червня 2019 року.
Таким чином, адміністративне правопорушення було виявлено 11 червня 2019 року.
Відповідно до статті 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Суддя, вислухавши особу правопорушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу, що передбачено санкцією даної статті.
Керуючись статтею 40-1, частиною 1 статті 172-6, статтями 221, 280, 283, 284 КУпАП, ст. ст. 4, 12 Закону України «Про запобігання корупції»; суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму, що становить 384 гривні 20 копійок та зарахувати його на рахунок отримувача: 31211256026001; отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/2203106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: (МФО): 899998; код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурором такої постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
Відповідно до статті 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Термін звернення до виконання три місяці.
Апеляційна скарга на постанову про притягнення до адміністративної відповідальності подається до Житомирського апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову, протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Попільнянського
районного суду М.І.Рудник