Рішення № 82789584, 02.07.2019, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2019
Номер справи
480/1891/19
Номер документу
82789584
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2019 р. Справа № 480/1891/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - А.Б. Діски, розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,-

В С Т А Н О В И В:

28.05.2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області), в якому просить:

1. Визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Сумській області щодо відмови йому в перерахунку пенсії на підставі нової довідки № 6838 від 06.05.2019 року.

2. Зобов`язати ГУ ПФУ в Сумській області провести перерахунок та виплату пенсії відповідно до довідки №6838 від 06.05.2019 року, виданої Північно- ОСОБА_2 МУ ПВПП Міністерства юстиції України про розмір грошового забезпечення із врахуванням посадового окладу в розмірі 8800,00 грн., окладу за спеціальним званням 1410,00 грн. та надбавки за вислугу років (45%) в розмірі 4630,50 грн. з урахування раніше виплачених сум, починаючи з 01.01.2018 року, без обмеження граничного розміру пенсії.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що відповідач, всупереч ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII), відмовив у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки №6838 від 06.05.2019 року Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, виданої на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі №480/169/19.

Ухвалою суду від 29.05.2019 року вказану позовну заяву було прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідач, заперечуючи проти позову, подав до суду відзив, у якому просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі, оскільки рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі № 480/169/19 не визначено зобов`язань до ГУ ПФУ в Сумській області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 , довідка видана на зазначене вище рішення суду від 06.05.2019 року № 6838 долучена до матеріалів пенсійної справи, перерахунок пенсії не проводився. Отже, вважає, що ГУ ПФУ в Сумській області не порушує права позивача (а.с. 21).

Позивач подав до суду відповідь на відзив, в якій підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити (а.с.24-25).

Сторони у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Таким чином, розгляд справи проводиться у письмовому провадженні на підставі наявних матеріалів справи, запис судового засідання не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України, з 1995 року та перебуває на обліку у відповідача як отримувач пенсії, призначеної відповідно до Закону №2262-XII.

У зв`язку з виникненням у позивача права на перерахунок пенсії Північно- ОСОБА_2 МУ ПВКПП Міністерства юстиції для здійснення такого перерахунку складена довідка про розмір грошового забезпечення від 24.04.2018 року №6643, у якій посадовий оклад вказаний в сумі 6630,00 грн., оклад за спеціальним званням - 1410,00 грн., надбавка за вислугу років - 3618,00грн.

При цьому, розмір посадового окладу був визначений відповідно до Схеми тарифних розрядів за посадами осіб начальницького складу Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України та міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України, що затверджена наказом Міністерства юстиції України від 13.03.2018 №685/5, за посадою «начальник самостійного відділу», як таку, що прирівняна до посади «начальника відділу по виконанню покарань УМВС України в Сумській області», з якої був звільнений позивач згідно наказу Міністерства юстиції України від 13.03.2018 №686/5.

Позивач, не погоджуючись із зазначеним у довідці розміром посадового окладу, звернувся із заявами до Північно-Східного МУ ПВКПП Міністерства юстиції України та до Міністерства юстиції України, у яких просив переглянути посадовий оклад та видати нову довідку.

Листом від 16.05.2018 №22-714-18/КОЛ-280 Північно-Східне МУ ПВКПП Міністерства юстиції, з посиланням на наказ Міністерства юстиції України № 686/5 від 13.03.2018, повідомило про відсутність підстав для перегляду розміру посадового окладу, зазначеного у довідці про грошове забезпечення для перерахунку пенсії.

За аналогічних мотивів, листом №41935/КО-20854/16.3.2 від 17.10.2018, повідомило про відсутність підстав для перегляду розміру посадового окладу і Міністерство юстиції України.

Зазначені обставини було встановлено Сумським окружним адміністративним судом у рішенні від 15.04.2019 року у справі №480/169/19, яким визнано протиправною відмову Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України у перегляді розміру посадового окладу та видачі відповідної довідки для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , викладену у листі № 22-714-18/КОЛ-280 від 16.05.2018 року та зобов`язано Північно-Східне міжрегіональне управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції України видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 , виходячи з розміру грошового забезпечення, встановленого за відповідною посадою - начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань та пробації Міністерства юстиції (а.с.14-17).

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі №480/169/19 Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України було складено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року №6838 із зазначенням в ній посадового окладу позивача у розмірі 8880,00грн., окладу за спеціальним званням підполковник внутрішньої служби 1410,00грн., надбавки за вислугу років (45 %) в розмірі 4630,5 грн. (а.с.13).

На звернення позивача ГУ ПФУ в Сумській області 20.05.2019 року було надано відповідь за № 810/Ч-11, відповідно до якої, отримана довідка від 06.05.2019 року №6838, видана Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі №480/169/19, долучена до матеріалів його пенсійної справи. Оскільки зазначеним рішенням Сумського окружного адміністративного суду зобов`язань до ГУ ПФУ в Сумській області про проведення перерахунку пенсії згідно з наданою довідкою не визначено, то перерахунок пенсії не проводився (а.с.10-11).

Не погодившись з відмовою відповідача у проведенні перерахунку на підставі довідки від 06.05.2019 року, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку відносинам, що в даному випадку склалися між сторонами, суд виходить з наступного.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України визначає Закон №2262-XIІ.

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 51 Закону №2262-XIІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XIІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Як убачається з наведених норм права, підставою для проведення перерахунку пенсії є підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Умови, порядок та розміри перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-XIІ, визначаються Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року (далі – Порядок №45), та Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі – Постанова № 103).

Пунктами 1 та 2 Постанови № 103 (були чинні на момент виникнення спірних правовідносин), визначено обов`язок перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин), пенсії, призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС.

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

На виконання пункту 5 Порядку перерахунку пенсії (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі (п.4 Порядку №45).

Таким чином, у позивача, як у особи, яка проходила службу в органах виконання кримінальних покарань та пробації та отримує пенсію відповідно до Закону №2262-XIІ виникло право на перерахунок призначеної пенсії з 01.01.2018 року.

На виконання Постанови №103 Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України на адресу відповідача було направлено довідку від 24.04.2018 №6643, на підставі якої відповідачем і був проведений перерахунок з 01.01.2018 року.

Разом з тим, згідно ч.4 ст.78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

При цьому, рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі №480/169/19, яким, крім іншого, встановлено факт наявності у позивача права на проведення перерахунку на підставі Постанови №103, також встановлено факт протиправності відмови Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України у перегляді розміру посадового окладу за відповідною посадою.

Як було встановлено судом, на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 року у справі №480/169/19, Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України було складено іншу довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року №6838.

Дана довідка була направлена ГУ ПФУ в Сумській області та долучена відповідачем до матеріалів пенсійної справи позивача, що не заперечується відповідачем та підтверджується матеріалами справи.

Вказаними обставинами підтверджується виконання норм Порядку №45 в частині дотримання алгоритму дій, що передують перерахунку пенсії.

Таким чином, відповідач, як державний орган, який зобов`язаний відповідно до ст. 19 Конституції України діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, за наявності встановленого рішенням суду, що набрало законної сили, права позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року зобов`язаний був у відповідності до ст.ст. 51, 63 Закону №2262-XIІ, Порядку №45 здійснити такий перерахунок.

Однак, як встановлено судом, відповідачем не було вчинено дій щодо його проведення, у зв`язку з чим такі його дії не відповідають критеріям правомірності, визначеним ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, відтак, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а тому, суд з урахуванням ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України вважає необхідним визнати протиправною відмову відповідача у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року №6838, виданої Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України та зобов`язати відповідача провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року № 6838, виданої Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України із врахуванням посадового окладу в розмірі 8880,00 грн., окладу за спеціальним званням підполковник внутрішньої служби 1410,00 грн. та надбавки за вислугу років (45 %) в розмірі 4630,5 грн., починаючи з 01.01.2018 року, з урахування раніше виплачених сум.

Щодо позовних вимог в частині зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру пенсії, суд враховує наступне.

Так, Рішенням Конституціного Суду України у справі за №7-рп/2016 від 20.12.2016 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону №2262-XII зі змінами, а саме: частина сьома статті 43, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Не заперечуючи проти того, що з часу ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення до часу внесення змін до статті 43 Закону № 2262-ХІІ, виплата пенсії всім особам, які отримують таку пенсію відповідно до положень Закону № 2262-ХІІ, має здійснюватися без обмеження пенсії максимальним розміром, суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи відсутні докази того, що пенсія позивача після проведеного перерахунку буде перевищувати десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (або встановлений статтею 43 Закону № 2262-ХІІ максимальний розмір пенсії - 10740 грн.) та внаслідок таких протиправних дій відповідача буде порушено права позивача на належний розмір пенсії.

Суд враховує, що обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися (зачіпати) зазвичай індивідуально виражених права чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення.

Гарантоване статтею 55 Конституції України й конкретизоване у звичайних законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб стверджувальне порушення було обґрунтованим.

Наведені положення не дозволяють скаржитися щодо законодавства або певних обставин абстрактно, лише тому, що заявник вважає начебто певні положення норм законодавства впливають на його правове становище.

З огляду фактичні обставини справи та зумовленого ними нормативного регулювання спірних правовідносин, суд виходить з того, що заявлені позивачем вимоги про виплату пенсії без обмеження граничного розміру пенсії є передчасними, а від так задоволенню не підлягають.

З урахуванням вимог ч. 1 ст. 139 КАС України за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, позивачу підлягають відшкодуванню витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. за квитанцією №6 від 28.05.2019 року (а.с. 4).

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії – задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року №6838, виданої Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій від 06.05.2019 року №6838, виданої Північно-Східним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України із врахуванням посадового окладу в розмірі 8880,00 грн., окладу за спеціальним званням підполковник внутрішньої служби 1410,00 грн. та надбавки за вислугу років (45 %) в розмірі 4630,50 грн., починаючи з 01.01.2018 року, з урахування раніше виплачених сум.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. з державного бюджету за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (вул. Пушкіна, 1, м. Суми, 40009, код ЄДРПОУ 21108013).

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.Б. Діска