
Справа № 282/751/19
Провадження № 3/282/366/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2019 року смт.Любар
Суддя Любарського районного суду Житомирської області Гуцал П. І. , розглянувши матеріали, які надійшли від начальника управління Державного агенства рибного господарства у Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого -,
за ч.4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
18 травня 2019 року о 18 год. 20 хв. гр. ОСОБА_1 на поверхневій водоймі в с.Коваленки Любарського району, ловив рибу хваткою виготовленою із сіткоснастевого матеріалу, застосування якої в даний час і в цьому місці заборонено. Виловив 25 карасів загальною вагою 1,5 кг., чим заподіяв державі збитку на суму 425 грн. 00 коп. У гр. ОСОБА_1 було вилучено заборонене знаряддя лову - хватку розміром 1,5 м.х1,5 м. з діаметром вічка 30 мм. х 30 мм. та рибу в кількості 25 карасів загальною вагою 1,5 кг.
Про час та місце розгляду справи, ОСОБА_1 був повідомлений у встановленому законом порядку, однак в судове засідання не з`явився, про причини своєї неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи на адресу суду від останнього не надходило.
Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи, а відтак суд з урахуванням вимог ч.1 ст.277 КУпАП щодо строків розгляду справ про адміністративні правопорушення, вважає за можливе провести розгляд справи у відсутності ОСОБА_1 .
Згідно ст.245 КУпАП основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації,трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №002274 від 18.05.2019 року, згідно якого останній свою вину у вчиненому визнав, та доданими до нього матеріалами.
Враховуючи вищенаведене та особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, характер вчиненого нею правопорушення, ступінь її вини, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення передбачене ч.4 ст 85 КУпАП, у виді штрафу з конфіскацією знарядь лову та незаконно добутих водних живих ресурсів - риби.
Керуючись ст.ст.9, 40-1, 245, 251, 268, 280, 283, 284, 287, 289, 291 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення за цією статтею у виді штрафу у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадя, що становить 510 грн. 00 коп., які стягнути на р/рахунок №31112106006311, одержувач - УК У Любарському районі, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 37683869, код доходу 21081100, найменування коду класифікації доходів бюджету - адміністративні штрафи та інші санкції з конфіскацією знарядь лову - павука розміром 1,5 м. х 1,5 м. з діаметром вічка 30 мм. х 30 мм. та незаконно добутих водних живих ресурсів – риби карась в кількості 25 шт., загальною вагою 1,5 кг., які знаходяться на зберіганні в управлінні Державного агенства рибного господарства у Житомирській області.
На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання цієї постанови органам державної виконавчої служби стягнути з особи, яка притягується до адміністративної відподальності подвійний розмір штрафу у сумі 1020 грн. 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 384,20 грн. на р/рахунок №31211256026001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ 22030106, банк одержувача - Казначейство України, МФО 899998, код за ЄДРПОУ 37993783, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Любарський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Гуцал П. І.
Строк пред”явлення постанови до виконання три місяці з моменту її винесення.