Рішення № 82752262, 25.06.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2019
Номер справи
1340/3465/18
Номер документу
82752262
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 1340/3465/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М., за участі секретаря судового засідання Михалюк М.Ю., представника позивача Пасічник Ю.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Львові адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» про застосування заходів реагування щодо державного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпраці у Львівській області (далі – ГУ Держпраці у Львівській області) звернулося 03.08.2018 до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» (далі - ТзОВ «Феєрія розваг», відповідач) з вимогою застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТзОВ «Феєрія розваг», а саме – заборонити йому експлуатацію твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» (№ 709610) до усунення зазначених у позовній заяві порушень. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що під час позапланової перевірки відповідача встановлено факти порушення вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Ці порушення створюють загрозу життю та здоров`ю працівників відповідача. Оскільки в силу норм частини п`ятої статті 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» виробництво (виготовлення) або реалізація продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання можуть бути зупинені повністю або частково виключно за рішенням суду, Головне управління Держпраці у Львівській області звернулося до суду з цим позовом.

Суд зупиняв провадження у цій справі за спільним клопотанням учасників справи для досягнення порозуміння та примирення, а також проведення позапланової перевірки на предмет усунення відповідачем порушення законодавства в сфері охорони праці.

25.06.2019 позивач подав суду заяву, уточнив підстави позову (а.с. 198). В заяві повідомив, що порушення, які були підставою звернення ГУ Держпраці у Львівській області до суду з цим позовом та зафіксовані в акті перевірки від 26.06.2018 відповідач усунув частково. Зазначив, що 26.09.2018 відповідач організував проведення первинного технічного огляду котла «Данко-300 ТС», а 13.03.2019 відповідач скерував повідомлення до ГУ Держпраці у Львівській області про проведення навчання відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію котлів та машиністів котлів. Відтак, актуальною підставою позову є порушення, що полягає у відсутності дозволу на експлуатацію котла опалювального твердопаливного стального «Данко-300 ТС» (завод. № 709610) від органів Держпраці.

Відповідач подав відзив на позовну заяву (а.с. 40-41) з посиланням на пункт 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затв. постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011 вказує, що дозвіл на застосування водогрійного опалювального твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» надано виробнику цього котла приватному акціонерному товариству «Агроресурс» (дозвіл № НОМЕР_1 , а.с. 45). Підприємство наполягає, що у нього відсутній обов`язок на отримання дозволу на експлуатацію цього котла від органів Держпраці. На вимогу суду відповідач надав суду копію технічного паспорта котла «Данко-300 ТС», постанови з монтажу, з експлуатації та копію дозволу на застосування котла «Данко-300 ТС», виданого ПАТ «Агроресурс» (а.с. 128-194). Відповідач стверджує, що цей котел використовується для обігріву приміщень спортивно-оздоровчого комплексу ТзОВ «Феєрія розваг» та введений в експлуатацію разом з об`єктом будівництва, що підтверджується декларацією про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованою Департаментом ДАБІ у Львівській області 17.07.2015 № ЛВ 143151970215 (а.с. 111-114).

Позивач надав пояснення, з посиланням на частину третю статті 21 Закону України «Про охорону праці» звернув увагу суду на те, що одержання дозволу на експлуатацію котла від органів Держпраці не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації. При оформленні підприємством декларації про готовність об`єкта до експлуатації від 15.07.2015 відсутні будь-які докази первинного технічного огляду після монтажу та прийняття твердопаливного котла «Данко-300 ТС» в експлуатацію, відсутній кваліфікований персонал для його обслуговування, що свідчить про неспроможність позиції підприємства (а.с. 105-107).

Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини:

23.06.2018 перший заступник начальника ГУ Держпраці у Львівській області на підставі ч.1 абзацу 7 статті 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» видав наказ № 1443-П про здійснення позапланової перевірки ТзОВ «Феєрія розваг» на предмет дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, в термін з 25.06.2018 по 26.06.2018 (а.с. 10).

На підставі наказу від 23.06.2018 № 1443-П та направлення на проведення перевірки від 23.06.2018 № 1314 впродовж 25-26 червня 2018 року комісія в складі головних державних інспекторів провела планову перевірку ТзОВ «Феєрія розваг» на предмет дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в ТзОВ «Феєрія розваг» (а.с. 9,11), за наслідками якої складено акт перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) № 13/07/140/0669 від 26.06.2018 (далі – акт перевірки від 26.06.2018, а.с. 11-14). В розділі V цього акта зафіксовано перелік з двадцяти двох пунктів виявлених порушень вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

У зв`язку з виявленими порушеннями, що відображені у рядках 12-14 розділу V акта перевірки від 26.06.2018, визначено необхідність негайного зупинення робіт (експлуатацію твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» (№ 709610)). Зміст цих порушень такий:

- статті 13, 14 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – Закон № 2694-XII): «не проведено первинний технічний огляд котла опалювального твердопаливного стального «Данко-300 ТС» (завод. № 709610) після введення в експлуатацію, що є порушенням п.8 Порядку проведення огляду, випробування та експертного обстеження (технічного діагностування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, який затверджений постановою КМУ № 687 від 26.05.2004»;

- стаття 21 Закону № 2694: «котел опалювальний твердопаливний стальний «Данко-300 ТС» (завод. № 709610) не має дозволу на експлуатацію від органів Держпраці, що є порушенням Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 №1107»;

- стаття 18 Закону № 2694: «не проведено навчання відповідального за справний стан і безпечну експлуатацію котлів та машиністів котлів, що є порушенням частини 5 статті 18 Закону України «Про охорону праці».

Примірник акта перевірки від 26.06.2018 вручений директору ТЗОВ «Феєрія розваг», про що останній розписався, зауважень чи заперечень щодо результатів перевірки не висловив.

В ході судового розгляду справи ТзОВ «Феєрія розваг» усунуло порушення, зазначені в пп. 12, 14 акта перевірки від 26.06.2018. Як вбачається з технічного паспорту котла опалювального твердопаливного стального водогрійного «Данко-300ТС», проведено первинний технічний огляд котла після його монтажу, про що експерт ДП «Західний експертно-технічний центр» Звонецький В.О. 26.09.2018 в розділі 13 технічного паспорта котла здійснив відповідний запис. Відповідно до витягу з протоколу ДП «Західний експертно-технічний центр» № 12-231 від 12.08.2018, за результатами перевірки знань в інженерно технічних працівників по «Правилах охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» (НПАОП 0.00-1.81-18), комісія дійшла висновку, що ОСОБА_1 , інженер ТЗОВ «Феєрія розваг» може бути призначений відповідальною особою за справний стан і безпечну експлуатацію парових і водогрійних котлів, у зв`язку з цим 21.08.2018 відповідальній особі видано відповідне посвідчення № 12-231/15 (а.с.46, 47). Позивач стверджує, що відсутність дозволу на експлуатацію котла опалювального твердопаливного стального «Данко-300 ТС» (завод. № 709610) від органів Держпраці свідчить про те, що підприємство експлуатує його без проведення відповідної експертизи з питань охорони праці, що передує видачі дозволу, а отже - створює загрозу життю та здоров`ю як працівників, так відвідувачів ТзОВ «Феєрія розваг».

Вирішуючи питання про обґрунтованість позовних вимог суд керувався такими нормами права:

відповідно до частини першої статті 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. В статті 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V (далі - Закон № 877-V) державний нагляд (контроль) - державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Згідно з пунктами 1,7 Положення про Державна служба України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року № 96, Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Пунктом 1 Положення про Головне управління Держпраці у Львівській області, затвердженого наказом Державної служби України з питань праці 03.08.2018 № 84 визначено, що Головне управління Державної служби України з питань праці у Львівській області (далі - Управління Держпраці) є територіальним органом Державної служби України з питань праці, що їй підпорядковується. Серед основних завданнями Управління Держпраці, визначених в 3 Положення, зокрема, є: - реалізація державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб; - здійснення державного регулювання і контролю у сфері діяльності, пов`язаної з об`єктами підвищеної небезпеки.

Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII (далі – Закон № 2694-XII) визначено, що державна політика в галузі охорони праці базується, у тому числі, на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.

Згідно з статтею 13 Закону № 2694-XII роботодавець зобов`язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. З цією метою роботодавець, зокрема, створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує інструкції про їх обов`язки, права та відповідальність за виконання покладених на них функцій, а також контролює їх додержання; забезпечує належне утримання будівель і споруд, виробничого обладнання та устаткування, моніторинг за їх технічним станом; здійснює контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, використанням засобів колективного та індивідуального захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.

Відповідно до статті 21 Закону № 2694-XII виробничі будівлі, споруди, машини, механізми, устаткування, транспортні засоби, що вводяться в дію після будівництва (виготовлення) або реконструкції, капітального ремонту тощо, та технологічні процеси повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів з охорони праці (частина перша).

Роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл). Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, видає дозволи на безоплатній основі на підставі висновку експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, проведеної експертно-технічними центрами, які належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, або незалежними експертними організаціями, які забезпечують науково-технічну підтримку державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці. На застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки виробник або постачальник устаткування підвищеної небезпеки отримує дозвіл до прийняття зобов`язань на постачання. Одержання дозволу не вимагається у разі експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, яке прийнято в експлуатацію з видачею відповідного сертифіката або щодо якого зареєстровано декларацію про готовність до експлуатації, а також у разі реєстрації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці (частина третя).

Порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, та граничні розміри тарифів на проведення експертизи стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб`єкта господарювання, висновок якої є підставою для видачі дозволів, встановлюються Кабінетом Міністрів України (частина четверта).

Постановою Кабінету Міністрів України № 1107 від 26.10.2011 затверджений Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, який визначає процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, анулювання Держпраці та її територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (далі - дозвіл).

Відповідно до пункту 6 цього Порядку дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається:

- роботодавцеві, зокрема, на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3;

- виробникові або постачальникові машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - виробник або постачальник) - на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, якщо інша форма оцінки його відповідності, яка є обов`язковою вимогою до нього, не встановлена технічними регламентами.

Дозвіл видається територіальним органом Держпраці – на виконання робіт підвищеної небезпеки, крім тих, що зазначені в абзаці другому цього пункту, та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначені у додатку 3 (пункт 7 Порядку № 1107).

За визначенням, наведеним в пункті 3 Порядку № 1107:

- експлуатація машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - довготривалий період використання під час виробничого процесу машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки з урахуванням їх експлуатаційних характеристик;

- застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - використання машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки за призначенням згідно з результатами оцінки їх відповідності вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки;

Згідно з додатком 3 до цього Порядку парові та водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,1 МВт віднесено до переліку машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Відповідно до частини 5 статті 4 Закону № 877-V повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання може бути виключно за рішенням суду. Відповідно до частини 7 статті 7 згаданого Закону орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва, (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства.

Отже, діяльність суб`єкта господарювання може бути тимчасово заборонена (зупинена) на підставі рішення суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

При прийнятті рішення суд керується такими мотивами:

з огляду на повідомлені сторонами обставини та зменшення позивачем підстав позову суд обмежується оцінкою обставин, відображених в пункті 13 розділу V акта перевірки від 26.06.2018.

ТЗОВ «Феєрія розваг» використовує для здійснення господарської діяльності спортивно-оздоровчий комплекс, що знаходиться в місті Стрий, вулиця Сколівська, 9К. Опалення цієї будівлі здійснюється за допомогою твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» (№ 709610), що в силу своїх технічних параметрів (потужності) класифікується як устаткування підвищеної небезпеки. Позаплановою перевіркою територіального органу Держпраці встановлено, що експлуатація цього котла здійснюється без дозволу на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Ці обставини підтверджуються долученими до справи письмовими доказами та визнаються сторонами.

Підприємство займає позицію, відповідно до якої:

- застосовує це устаткування на підставі нотаріально посвідченої копії дозволу №210.13.56 (а.с. 45), виданого 13.09.2013 Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Рівненській області приватному акціонерному товариству «Агроресурс» (виробнику котла) на застосування водогрійних опалювальних твердопаливних сталевих котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт в т.ч. типу «Данко-300 ТС»;

- котел прийнятий в експлуатацію разом із будівлею спорткомплексу шляхом реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації.

Оцінюючи ці доводи підприємства, суд керується такими міркуваннями:

1) ПАТ «Агроресурс» отримало дозвіл на застосування котлів певних серій як їх виробник. ТзОВ «Феєрія розваг» експлуатує індивідуально визначений твердопаливний стальний котел «Данко-300 ТС» (№ 709610), що після поставки на об`єкт та перед початком експлуатації повинен бути встановлений та змонтований в комплексі з системою опалення будівлі спорткомплексу, після чого пройти процедуру первинного технічного огляду;

2) відповідно до Декларації про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованої Департаментом ДАБІ у Львівській області 14.07.2015 № ЛВ 143151970215 (а.с. 112-114) в пункті 12 техніко-економічних показників опису об`єкта зазначено вид індивідуальних опалювальних установок, що буде використовуватись на об`єкті – котел на тверде паливо. В Декларації не зазначено, що об`єкт прийнято в експлуатацію разом з твердопаливним котлом «Данко-300 ТС» (№709610). Запис, здійснений в розділі 7 (відомості про місцезнаходження котла, а.с. 151) паспорта котла, суд оцінює критично, оскільки такий не містить вказівки про те, коли і ким здійснений. При цьому суд враховує також і той факт, що Декларація про готовність об`єкта до експлуатації була зареєстрована територіальним органом ДАБІ 14.07.2015, а персонал підприємства пройшов навчання та відповідальний за справний технічний стан і безпечну експлуатацію котлів призначений лише в серпні 2018 року.

Отже, суд встановив, що: - дату монтажу котла «Данко-300 ТС» (№709610) встановити достовірно неможливо, оскільки відповідний запис в техпаспорті не містить ані дати, ані підпису/печатки особи/підприємства, що його монтувала; - первинний технічний огляд та навчання персоналу проведено підприємством в 2018 році, вже після завершення ТУ Держпраці перевірки. Ці обставини свідчать про те, що котел «Данко-300 ТС» (№709610) не був введений в експлуатацію в 2015 році разом із об`єктом будівництва.

З огляду на це суд дійшов висновку, що підприємство експлуатує обладнання підвищеної небезпеки без проведення уповноваженою установою експертизи його стану, що передує видачі ТУ Держпраці відповідного дозволу. Тому суд вважає обґрунтованим висновок контролюючого органу про те, що експлуатація твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» за таких обставин створює об`єктивну загрозу здоров`ю і життю працівників та відвідувачів спортивно-оздоровчого розважального комплексу ТзОВ «Феєрія розваг», може призвести до тяжких та невідворотніх наслідків. Ці висновки суду свідчать про необхідність задоволення звернення контролюючого органу про застосування до відповідача заходів реагування у сфері державного нагляду, а саме - заборони ТзОВ «Феєрія розваг» експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» (№ 709610), - до усунення порушення, зазначеного в пункті 13 розділу V акта перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) № 13/07/140/0669 від 26.06.2018. Таким чином, позовні вимоги Головного управління Держпраці у Львівській області є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Оскільки позивач у цій справі є суб`єктом владних повноважень та не надав доказів понесення витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, визначених статтею 139 КАС України підстав для стягнення судових витрать з відповідача не встановлено.

Керуючись ст.ст. 19-20, 22, 25-26, 90, 126, 139, 205, 229, 241-246, 250, 251, 255, 295, пп. 15.5 п.15 розділу VII “Перехідні положення” КАС України, суд –

ВИРІШИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Заборонити товариству з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» (82400, Львівська область, місто Стрий, вул. Сколівська, буд. 9К; ідентифікаційний код 39325274) експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки – твердопаливного стального котла «Данко-300 ТС» (№ 709610).

Встановлена судом заборона діє до усунення товариством з обмеженою відповідальністю «Феєрія розваг» порушення, зазначеного в пункті 13 розділу V акта перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) № 13/07/140/0669 від 26.06.2018.

Судові витрати розподілу не підлягають.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня складення його повного тексту. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який постановив рішення. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 02.07.2019.

Суддя Москаль Р.М.