Постанова № 82745562, 02.07.2019, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
02.07.2019
Номер справи
227/2020/19
Номер документу
82745562
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

02.07.2019 227/2020/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2019 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Левченко А.М. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від уповноваженої особи виконуючого обов`зки начальника Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби К.П. Дебела про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянки України, головного бухгалтера ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», юридична адреса: 85043, Донецька область, м. Добропілля, м. Білицьке, вул. Красноармійська, буд. 1-А, у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ

16.05.2019 року Добропільським міськрайонним судом Донецької області отримано матеріали про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП головним бухгалтером ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» ОСОБА_1 .

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 19/28-10-46-14 від 12 квітня 2019 року, при проведенні головним державним ревізором-інспектором відділу планових та позапланових перевірок Дніпропетровського Управління Офісу великих платників податків ДФС Щастною В.М. документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля», встановлено, що порушено встановлений законом порядок ведення податкового обліку, а саме: занижено суму податку на додану вартість за період з 01.05.2017 по 31.05.2017 р. на 1 969 706,60 грн.; завищено суму від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду за період з 01.06.2017 по 30.06.2017 на 181 793,4 грн., та завищено від`ємне значення об`єкту оподаткування за І півріччя 2017 року на суму 12 909 00,00 грн., чим порушено п. 44.1, п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями. За результатами перевірки складено акт від 12.04.2019 року № 56/28-10-46-14-37014600).

Своїми діями, на думку особи, яка склала протокол, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про час та місце розгляду протоколу про адміністративне правопорушення повідомлялася належним чином. Надала до суду письмові заперечення до протоколу про адміністративне правопорушення, також просила провадження по справі закрити та здійснювати розгляд без її участі.

Суд, вивчивши матеріали адміністративної справи у їх сукупності приходить до наступного висновку.

Так, положення ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачають відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Об`єктивною стороною ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є порушення правил ведення податкового обліку. Правила ведення податкового обліку зазначенні в Главі 2 «Податкова звітність» Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року. Як вбачається із змістової частини згаданої норми КУпАП, об`єктивна сторона саме цього складу адміністративного правопорушення не прирівнює заниження суми податку на додану вартість та завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, до ведення податкового обліку з порушенням встановленого порядку. Помилка або неправильність дій, спрямованих на формування податкового кредиту, складом зазначеного правопорушення не охоплюється. Значення має порушення самого порядку або процедури ведення податкового обліку (неподання, несвоєчасне подання певних документів, звітів і т. ін.)

Крім того, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП є бланкетною, тобто такою, що посилається на певні норми права, які встановлюють саме порядок ведення податкового обліку, але ці норми у протоколі не вказані. В акті про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» з питань дотримання податкового законодавства України при визначенні по взаємовідносинах з ТОВ «Агрокапітал Інвест ЛТД» за травень 2017 року показників декларації з податку на додану вартість за травень, червень 2017 року, та за 2017 рік показників фінансової звітності з їх відображенням у декларації з податку на прибуток підприємств, відсутні посилання на порушення головним бухгалтером ТОВ «ДТЕК Добропіллявушілля» ОСОБА_1 правил ведення податкового обліку. Натомість в акті міститься твердження податкового органу про заниження податку на додану вартість та завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду за червень 2017 року.

Складаючи протокол про адміністративне правопорушення, особа, яка його склала, зазначених положень закону не врахувала.

Отже, суд прийшов до висновку, що в діях головного бухгалтера ТОВ «ДТЕК Добропіллявушілля» ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП.

Відповідно до ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 163-1, 247, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ

Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , яка працює головним бухгалтером ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля», про притягнення до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, - закрити, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя А.М. Левченко