
Справа № 128/1567/19
ПОСТАНОВА
27 червня 2019 року місто Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Васильєва Т.Ю., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , голови Фермерського господарства «Основа роду», (код ЄДРПОУ 38503740), за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України,
УСТАНОВИВ:
До Вінницького районного суду Вінницької області надійшли вищевказані адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-4 КпАП України.
Згідно з ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, надала до суду заяву, згідно якої просить суд розглянути справу за її відсутності.
Згідно з положеннями Розділу ІІ Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення № 566 від 02.07.2016, у Протоколі під час його складання обов`язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у Протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається Протокол, та які положення законодавства порушено.
Відповідно до ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, адміністративна відповідальність, передбачена даною статтею, настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян.
З формулювання обставин правопорушення, викладених у протоколі, неможливо зробити висновок про те, яке саме порушення, передбачене диспозицією ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, вчинила особа, щодо якої складено протокол, та за які саме дії, передбачені даною статтею, особа притягується до адміністративної відповідальності, оскільки суть викладеного правопорушення не відповідає диспозиції правопорушення, викладеної в ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Окрім того, у даному протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 притягалась до адміністративної відповідальності згідно акта перевірки від 23.01.2019 за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України, при цьому жодних документів на підтвердження викладених обставин суду не надано, та дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України.
Також даний протокол про адміністративне правопорушення не містить часу вчинення правопорушення, зокрема, коли саме були вчинені дії, вказані в описовій частині протоколу, у протоколі зазначено лише період, охоплений перевіркою та дату складення акту. При цьому дії, що полягають у несвоєчасному перерахуванні податку на доходи фізичних осіб є закінченими з часу такого перерахування податку, однак цього в протоколі не зазначено.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, адміністративний матеріал не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складанні, оскільки за наслідками таких встановлених недоліків немає можливості повно, всебічно та об`єктивно розглянути дану справу.
Тому суд, у відповідності до положень ст.ст. 256, 278 КУпАП, вважає необхідним даний адміністративний матеріал повернути до Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій областідля належного оформлення.
Суд звертає увагу на строки розгляду адміністративних матеріалів, тому роз`яснює необхідність терміново доопрацювати надані матеріали та направити їх на розгляд суду.
Керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-4 КпАП України повернути до Головного управління Державної фіскальної служби України у Вінницькій областідля належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: