Рішення № 82706440, 27.06.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2019
Номер справи
1540/4554/18
Номер документу
82706440
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 1540/4554/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2019 року Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Левчук О.А.

за участю секретаря Белінського Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі справу за адміністративним позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з даним позовом до суду та, уточнивши позовні вимоги, просить суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи адміністративної будівлі Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей наведених в акті перевірки № 189 від 30.11.2018 року за номером 1.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що приписами Кодексу цивільного захисту України, а саме ч. 2 ст. 68, визначено, що у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом. За зверненням відповідача у період з 29.11.2018 року по 30.11.2018 року відповідно до наказу ГУ ДСНС в Одеській області № 480 від 26.11.2018 року здійснено позапланову перевірку додержання, виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки під час якої перевірено приміщення загальною площею 98 м. кв., розташоване за адресою: 67211, Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 32, та за результатами складено акт № 189 від 30.11.2018 року. Разом з тим, порушення за номером 1 акту № 189 є таким, що впливає на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що може спричинити загрозу життю та здоров`ю людей, а також неможливістю її ефективної ліквідації та рятування людей. Подальша робота адміністративної будівлі Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, розташованої за адресою: Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 32, з виявленими порушеннями створює реальну та невідворотну загрозу життю та здоров`ю людей.

Представником відповідача Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області до суду надано відзив на уточнену позовну заяву, в якому представник відповідача вказує, що виявлені позивачем порушення були усунуті органом місцевого самоврядування практично повністю, проте залишилось не усунутим лише одне правопорушення - обладнання приміщення автоматичною пожежною сигналізацією, що потребує бюджетного фінансування. Рішенням сесії Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області затверджено бюджет на 2019 рік, до якого включено витрати на обладнання будівлі, а тому найближчим часом порушення буде також усунуто. При цьому, представник відповідача зазначив, що адміністративна будівля не визнавалась потенційно небезпечним об`єктом, а захід реагування у вигляді повного зупинення роботи є крайнім заходом, обрання якого є доцільним лише у разі, якщо виявлені порушення реально створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей. Відсутність доведеної загрози життю та здоров`ю людей є підставою для відмови в позові контролюючого органу.

Ухвалою суду від 10 вересня 2018 року прийнято до розгляду позовну заяву Головного управління ДСНС України в Одеській області та відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін і призначено перше судове засідання.

08 листопада 2018 року винесено ухвалу про розгляд справи № 1540/4554/18 в порядку загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 08 листопада 2018 року задоволено клопотання представника позивача та представника відповідача про зупинення провадження у даній справі та надання часу для примирення сторін та зупинено провадження у справі № 1540/4554/18 до 29 листопада 2018 року до 12:00 год.

Ухвалою суду від 29 листопада 2018 року продовжено зупинення провадження по справі № 1540/4554/18 до 17 грудня 2018 року до 12:00 год.

Ухвалою суду від 17 грудня 2018 року відмовлено у затвердженні умов примирення сторін, викладених в заяві від 13.12.2018 року та закритті провадження по справі № 1540/4554/18 за позовом Головного управління ДСНС України в Одеській області до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи.

Ухвалою суду від 06 лютого 2019 року закрито підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду по суті на 26 лютого 2019 року на 10:00 год.

Ухвалою суду від 26 лютого 2019 року задоволено клопотання представника позивача та представника відповідача про зупинення провадження у даній справі та надання часу для примирення сторін та зупинено провадження у справі № 1540/4554/18 до 20 червня 2019 року до 11:00 год.

Ухвалою суду від 20 червня 2019 року поновлено провадження по справі № 1540/4554/18.

Представник позивача в судовому засіданні позовну заяву підтримав, просив її задовольнити та зазначив, що Знам`янською сільською радою Іванівського району Одеської області не усунуто виявлене порушення, яке створює загрозу життю та здоров`ю людей, зазначене в акті перевірки № 189 від 30.11.2018 року за номером 1.

Представник відповідача до суду не з`явився, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.

Згідно п. п. 57 п. 4 Указу Президента України "Про деякі питання Державної служби України з надзвичайних ситуацій" № 20/2013 від 16.01.2013 року, ДСНС України відповідно до покладених на неї завдань організовує та проводить перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних - ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.

Відповідно до Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області (далі - ГУ ДСНС України в Одеській області) затвердженого наказом ДСНС України № 507 від 21.09.2017 року ГУ ДСНС України в Одеській області відповідно до покладених на нього завдань, на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб`єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Згідно ст. 1 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

У відповідності до п.п. 12 ч. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України, до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємстві окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Відповідно до ч. 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2017 року №643-р "Деякі питання державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки" визначено: "Погодитися з пропозицією Міністерства внутрішніх справ щодо проведення Державною службою з надзвичайних ситуацій у жовтні - грудні 2017 р. позапланових перевірок стану техногенної і пожежної безпеки у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, закладах охорони здоров`я із стаціонарним лікуванням, будинках для людей похилого віку та інвалідів, закладах відпочинку та оздоровлення державної та комунальної форми власності, а також приватної форми власності - у разі письмового звернення суб`єктів господарювання. Обласним та Київській міській державним адміністраціям: за участю органів місцевого самоврядування сприяти проведенню перевірок; разом з Державною службою з надзвичайних ситуацій забезпечити проведення роз`яснювальної роботи щодо дотримання вимог техногенної та пожежної безпеки".

У період з 18.06.2018 року по 27.06.2018 року відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, наказу ГУ ДСНС України в Одеській області № 124 від 19.03.2018 року «Про здійснення заходів державного нагляду (контролю) у ІІ кварталі 2018 року», на підставі посвідчення про проведення перевірки від 18.06.2018 року № 44 провідним інспектором Іванівського РС ГУ ДСНС України в Одеській області майором служби цивільного захисту Гащенко Р.А. проведено перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки території, будівель, споруд та приміщень Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, розташованої за адресою: 67211, Одеська область, Іванівський район, вул. Генерала Плієва, 32 (а.с. 9, 10).

За результатом проведеної перевірки посадовими особами ДСНС України складено акт № 44, яким встановлено порушення Знам`янською сільською радою Іванівського району Одеської області законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей (а.с. 11-14), а саме:

- Розділ V п. 1 пп. 1.2 Наказу МВС № 1417, дод. А табл.. А1 ДБН В.2.5-56:2014 - не обладнано приміщення автоматичною пожежною сигналізацією;

- Розділ ІV п. 1 пп. 1.20 Наказу МВС № 1417 від 30.12.14 р. - не проведено заміри опору ізоляції електричних приміщень в майстерні;

- Розділ ІІ п. 15 ПКМУ № 444 від 26.06.13 р., Наказу МВС № 1417 від 30.12.14 р. - відповідальна особа за протипожежний стан не пройшла спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум);

- Розділ V п. 3 пп. 3.17 Наказу МВС № 1417 від 30.12.14 р.- не проведено перезарядку вогнегасників термін яких вийшов;

- Розділ V п. 3 пп. 3.6, п.п. 3.9 Наказу МВС № 1417 від 30.12.14 р.- приміщення не укомплектоване засобами пожежогасіння, згідно норм належності;

- Розділ V п. 3 пп. 3.10 Наказу МВС № 1417 від 30.12.14 р. - вогнегасники не встановлено на видних легкодоступних місцях шляхом навішування вертикальні конструкції на висоті не більше 1,5 м від підлоги до нижнього торця вогнегасника в приміщеннях майстерні;

- п. 4.5.2 Наказу МНС № 557 від 15.08.07 р. - не організовано вивчення працівниками об`єкту основних засобів захисту і дій у разі надзвичайних ситуаціях техногенного природного характеру;

- п. 7 Наказу МНС № 338 від 18.12.2000 р. - не проведено ідентифікацію на визначення рівня потенційної небезпеки з урахуванням усіх чинників небезпеки.

27 червня 2018 року ГУ ДСНС України в Одеській області на ім`я голови Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області винесено припис № 42 про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (а.с. 15-16).

У період з 29.11.2018 року по 30.11.2018 року відповідно до Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області від 26.11.2018 року № 480 на підставі посвідчення про проведення позапланового заходу (перевірки) від 27.11.2018 року № 280 старшим інспектором відділу нагляду (контролю) за ОВО ЦЗД ГУ ДСНС України в Одеській області підполковником служби цивільного захисту Гавриленком М.О. проведено позаплановий захід (перевірку) об`єктів, що належать до сфери управління Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області (а.с. 92-93).

За результатами позапланової перевірки об`єктів, що належать до сфери управління Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області посадовими особами ГУ ДСНС України в Одеській області складено акт № 189 (а.с. 94-97).

Під час позапланової перевірки Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області встановлено 7 порушень нормативно-правових актів, з яких 1 створює загрозу життю та здоров`ю людей, а саме: Розділ V п. 1 пп. 1.2 Наказу МВС № 1417, дод. А табл.. А1 ДБН В.2.5-56:2014 - не обладнано приміщення автоматичною пожежною сигналізацією.

Примірник акту перевірки № 189 отримано головою Знам`янської сільської ради Войніковим І.В. (а.с. 96).

Згідно ч. 3 ст. 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.

Відповідно до п. 3, 26, 43 ч. 1 ст. 2 Кодексу цивільного захисту України пожежна безпека - це відсутність неприпустимого ризику виникнення і розвитку пожеж та пов`язаної з ними можливості завдання шкоди живим істотам, матеріальним цінностям і довкіллю; техногенна безпека - відсутність ризику виникнення аварій та/або катастроф на потенційно небезпечних об`єктах, а також у суб`єктів господарювання, що можуть створити реальну загрозу їх виникнення. Техногенна безпека характеризує стан захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Забезпечення техногенної безпеки є особливою (специфічною) функцією захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій; небезпечний чинник - це складова частина небезпечного явища (пожежа, вибух, викидання, загроза викидання небезпечних хімічних, радіоактивних і біологічно небезпечних речовин) або процесу, що характеризується фізичною, хімічною, біологічною чи іншою дією (впливом), перевищенням нормативних показників і створює загрозу життю та/або здоров`ю людини.

Таким чином, з аналізу вказаних приписів вбачається, що настання реальної загрози життю та здоров`ю людей слід пов`язувати з обставинами, які можуть призвести до займання, розповсюдження вогню, виникнення аварій (катастроф) та з впливом небезпечних факторів, які породжують вказані явища.

Згідно ч. 1, 2, 3 ст. 63 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов`язані застосовувати санкції, визначені законом.

У разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Приписи, постанови, розпорядження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, щодо усунення порушень встановлених законодавством вимог з питань техногенної та пожежної безпеки можуть бути оскаржені до суду в установлений законом строк.

Відповідно до ст. 70 Кодексу цивільного захисту України підставами для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення; випуск і реалізація вибухопожежонебезпечної продукції та продукції протипожежного призначення з відхиленням від стандартів чи технічних умов або без даних щодо відповідності такої продукції вимогам пожежної безпеки; нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій; відсутність на виробництвах, на яких застосовуються небезпечні речовини, паспортів (формулярів) на обладнання та апаратуру або систем із забезпечення їх безперебійної (безаварійної) роботи; невідповідність кількості засобів індивідуального захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин нормам забезпечення ними працівників суб`єкта господарювання, їх непридатність або відсутність; порушення правил поводження з небезпечними речовинами; відсутність або непридатність до використання засобів індивідуального захисту в осіб, які здійснюють обслуговування потенційно небезпечних об`єктів або об`єктів підвищеної небезпеки, а також в осіб, участь яких у ліквідації наслідків надзвичайної ситуації передбачена планом локалізації і ліквідації наслідків аварій; відсутність на об`єкті підвищеної небезпеки диспетчерської служби або її неготовність до виконання покладених на неї завдань, у тому числі через відсутність відповідних документів, приладів, обладнання або засобів індивідуального захисту.

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Таким чином, застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів можливо в тому випадку, якщо суб`єктом господарювання не дотримано вимоги пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами, за обов`язкової умови, що таке порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки створює загрозу життю та здоров`ю людей.

Судом встановлено, що у період з 18.06.2018 року по 27.06.2018 року ГУ ДСНС України в Одеській області проведено перевірку додержання та виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки території, будівель, споруд та приміщень Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, розташованої за адресою: 67211, Одеська область, Іванівський район , вул . Генерала Плієва, 32, за результатом якої складено акт № 44 та встановлено 8 порушень законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей та винесено припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (а.с. 11-16).

В період з 29.11.2018 року по 30.11.2018 року Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Одеській області проведено позапланову перевірку виконання припису по усуненню порушень вимог законодавства у сфері пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області, за результатами якої складено акт № 189 від 30.11.2018 року (а.с. 94-97).

Відповідно до акту № 189 від 30.11.2018 року встановлено, що Знам`янською сільською радою Іванівського району Одеської області частково усунуто порушення визначені в акті № 44, не усунутим залишилось порушення, що створює реальну загрозу життю та здоров`ю людей, зафіксоване в акті № 189 від 30.11.2018 року за номером 1, а саме - приміщення будівлі розташованої за адресою: Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва , 32 , не обладнано автоматичною пожежною сигналізацією.

При цьому, доказів відсутності зазначених порушень станом на дату розгляду справи відповідачем не надано.

Разом з тим, суд не приймає доводи відповідача щодо того, що рішенням сесії Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області затверджено бюджет на 2019 рік, до якого включено витрати на обладнання будівлі, а тому найближчим часом порушення буде усунуто, оскільки вказані обставини не свідчать про усунення встановлених під час перевірки порушень та не усуває ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що може спричинити загрозу життю за здоров`ю людей.

Також суд вважає неспроможними посилання відповідача на те, що адміністративна будівля не визнавалась потенційно небезпечним об`єктом, оскільки вказані обставини не звільняють Знам`янську сільську раду Іванівського району Одеської області від обов`язку дотримання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту людей від надзвичайних ситуацій.

Відповідно до ст. 9 Конституції України людина, її життя і здоров`я, і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно ч. 1 ст. 6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу на підставі наданих доказів, приймаючи до уваги те, що станом на дату розгляду справи відповідачем зазначені в акті перевірки № 189 від 30.11.2018 року за номером 1 порушення не усунуто, суд дійшов висновку, адміністративний позов підлягає задоволенню шляхом застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Знам`янською сільською радою Іванівського району Одеської області будівлі, розташованої за адресою: Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 32, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей наведених в акті перевірки № 189 від 30.11.2018 року за номером 1.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 8, 9, 12, 52, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДСНС України в Одеській області (код ЄДРПОУ 38643633, адреса місцезнаходження: 65091, м. Одеса, вул. Прохорівська, 6) до Знам`янської сільської ради Іванівського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378474, адреса місцезнаходження: 67211, Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 30) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи, - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення експлуатації Знам`янською сільською радою Іванівського району Одеської області будівлі, розташованої за адресою: Одеська область, Іванівський район, село Знам`янка, вул. Генерала Плієва, 32, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та у сфері цивільного захисту, які впливають на ризик виникнення надзвичайної ситуації, аварії чи пожежі, що можуть спричинити загрозу життю та здоров`ю людей наведених в акті перевірки № 189 від 30.11.2018 року за номером 1.

Рішення може бути оскаржено в порядку та в строки встановлені ст. 295, 297 КАС України, з урахуванням особливостей, встановлених п. 15.5 Розділу VII Перехідних Положень КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 255 КАС України.

Повний текст рішення складено та підписано 27 червня 2019 року.

Суддя О.А. Левчук

.