
Справа № 815/779/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м.Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області про визнання протиправними дії (бездіяльність) Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області щодо неправильного виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, зобов`язання Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Одеській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повного реальною інформацією, з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, визнання протиправною бездіяльності Головного управління ПФУ в Одеській області щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року., зобов`язання Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за новою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку, з повного реальною інформацією та з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 31.12.2013р. його було звільнено у відставку з посади інспектора-чергового чергової частини полку патрульної служби (підпорядкованого ВГБ) ОМУ ГУМВС України в Одеській області, військове звання-старший лейтенант. Позивач зазначив, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року № 900-VIII, статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських». Згідно з пунктом 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. Ясінський ОСОБА_2 Г ОСОБА_3 зазначив, що не погоджується із зазначеними в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №3643 розміром пенсії, оскільки: розмір премії був встановлений в розмірі 10,64%, незважаючи на те, що позивачем отримувалась з останньої дати перерахунку у розмірі 190%; оскільки постановою КМУ № 988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань та премій, а виплата їх врегульовано відповідно до постанови КМУ № 1294, то виплата вказаних надбавок повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував їх під час проходження служби.
26.03.2018р. до суду від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву у якому відповідач зазначив, що додаткові види грошового забезпечення та премії скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою для перерахунку пенсії не враховуються. Разом з тим, постановою №988 не передбачено встановлення та виплати надбавки за виконання особливо важливих завдань. Разом з тим, відповідачем зазначено, що головним управлінням буде проведено після надходження від уповноваженого органу оновленої довідки про розмір грошового забезпечення оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” внесено зміни до пункту 5 Порядку, а саме: особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції"” України. Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом 1 цього пункту. Водночас, відповідач вказав про те, що листом Міністрства внутрішніх справ України від 28.02.2018р. №2900/05/22-2018 повідомлено Пенсійний фонд України про те, що довідки, які були видані до 01.03.2018р.-є нечинними.
27.03.2018р. до суду від представника позивача надійшла відповідь на відзив у якій зазначено, що відповідач безпідставно у своєму відзиві зазначає, що перерахунку пенсії на виконання постанови КМУ від 11.11.2015р. №988 не здійснював, оскільки відсутнє фінансування, що підтверджується практикою Верховного Суду України. Разом з тим, представником позивача вказано, що дійсно, постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови КМУ №1294, яка була чинною на момент подачі позову і повинна враховуватися при перерахунках пенсій
Ухвалою суду від 28.02.2018р. відкрито провадження у вказаній справі та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою суду від 27.03.2018р. зупинено провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №802/2196/17-а.
Ухвалою суду від 30.05.2019р. поновлено провадження у справі.
Ухвалою суду від 30.05.2019р. витребувано у Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області інформацію чи нараховувалась у січні 2016 року надбавка за особливо важливі завдання, надбавка за специфічні умови проходження в поліції та премія (визначена у середньому розмірі, що фактично виплачена за відповідною посадою поліцейського) за прирівняною посадою поліцейського до посади на день звільнення ОСОБА_1 із служби “інспектор-черговий-чергової частини (підпорядкованого ВГБ) полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області”.
25.06.2019р. до суду від Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області надійшла витребувана судом інформація.
Сторони повідомлялись про день та час слухання справи, однак у судове засідання не з`явились.
Керуючись ч.1, 9 ст.205 КАС україни, судом продовжено розгляд справи у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 з 01.01.2014р. отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII.
Листом Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області №33/Я-62/аз від 13.02.2018р., складеного на заяву представника позивача від 06.02.2018р., повідомлено, що на підставі списків, які були надані Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області до ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, виготовлено Ясінському М.Г. довідку та згідно реєстру №2 від 17.05.2017р. направлено до ГУ ПФУ в Одеській області(а.с.14).
Згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016р. за посадою: «інспектор-черговий-чергової частини (підпорядкованого ВГБ) полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області», складає: посадовий оклад- 2400,00грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням -1600,00грн.; надбавка за стаж служби (50%)-2000,00грн.; премія – у розмірі 10,64 %-638,40грн.(а.с.15).
Разом з тим, ОСОБА_1 було видано нову довідку №3643 про розмір грошового забезпечення за нормами чинними за січень 2016 року за посадою: «інспектор-черговий-чергової частини (підпорядкованого ВГБ) полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області», до с кладу якого ввійшли: посадовий оклад- 2400,00грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням -1600,00грн.; надбавка за стаж служби (50%)-2000,00грн.; премія – у розмірі 5,95 %-357,00грн.(а.с.71).
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ, визначає «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 9 квітня 1992 року № 2262-XII.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частиною другою статті 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
07 листопада 2015 року набрав чинності Закон № 580-VIII, крім окремих положень, визначених у пункті 1 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону.
29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» (далі - Закон № 900-VIII).
Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-XII доповнено новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Законом № 900-VIII доповнено також пункт 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 580-VIII абзацом другим, відповідно до якого за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону № 580-VIII передбачено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом № 2262-XII.
Кабінет Міністрів України постановою № 988 встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.
Ця постанова набрала чинності 02 грудня 2015 року.
Таким чином, у зв`язку із змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими постановою № 988, та враховуючи зазначені вище положення частини другої статті 51 Закону № 2262-XII, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01 січня 2016 року.
Відповідно до пункту 2 постанови № 988 виплата грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання здійснюється в порядку, що затверджується МВС.
На виконання вимог статті 94 Закону № 580-VIII та постанови № 988 МВС видало наказ № 260, яким затвердило Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання.
Пунктом 2 наказу № 260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом № 580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Згідно з положеннями пунктів 1-3 Порядку № 45 (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-XII пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку №45 рішення Кабінету Міністрів України державні органи повідомляють у п`ятиденний строк ПФУ про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. ПФУ повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління ПФУ складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками.
Відповідно до абзаців першого - шостого пункту 5 Порядку № 45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об`єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення зі служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Абзацом сьомим пункту 5 Порядку № 45 установлено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
У рішенні від 08 листопада 2005 року у справі «Кечко проти України» (заява № 63134/00) ЄСПЛ дійшов висновку про те, що в межах свободи дій держави визначати, які надбавки виплачувати своїм робітникам з державного бюджету. Держава може вводити, призупиняти чи закінчити виплату таких надбавок, вносячи відповідні зміни в законодавство (пункт 23).
До змін в грошовому забезпеченні поліцейських, встановлених постановою № 988 та наказом №260, чинним законодавством України, а саме постановою № 1294 та наказом № 499, було передбачено, що особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ установлюється надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років, а тим, що безпосередньо розробляють, проводять експертизу проектів нормативно-правових актів, які передбачено положеннями про відповідні структурні підрозділи, особам рядового і начальницького складу за виконання спеціальних завдань, пов`язаних з антитерористичною діяльністю, особам начальницького складу слідчих підрозділів органів внутрішніх справ за службу на посадах слідчих, особам рядового і начальницького складу підрозділів міліції громадської безпеки за службу на посадах старших дільничних, дільничних і помічників дільничних інспекторів міліції та підрозділів з керівництва дільничними інспекторами міліції - у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 з 01.01.2014р. було призначено пенсію, до складу якої входили: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років-40%; щомісячна сума додаткових видів ГЗ за 24 місяці, в тому числі надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%. Основний розмір грошового забезпечення -80%.(а.с.17).
Згідно довідки Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016р. за посадою: «інспектор-черговий-чергової частини (підпорядкованого ВГБ) полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області», складає: посадовий оклад- 2400,00грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням -1600,00грн.; надбавка за стаж служби (50%)-2000,00грн.; премія – у розмірі 10,64 %-638,40грн.(а.с.15).
Разом з тим, 12.04.2019р. до суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшло клопотання про долучення додаткових матеріалів разом із новою довідкою №3643(із зазначенням розміру грошового забезпечення за нормами, чинними за січень 2016 року) та перерахунком пенсії з 01.04.2018р., здійсненого на підставі вказаної довідки(а.с.71-74).
Натомість відповідно до положень пункту 4 постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення: 1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем`єр-міністра України або Першого віце-прем`єр-міністра України, Віце-прем`єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ;
2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
Так, положеннями пункту 4 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, передбачено, що розмір надбавки за специфічні умови проходження служби в поліції встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу; виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.
Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським, затвердженого наказом № 260, розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Разом з тим, як встановлено судом під час з`ясування офіційних обставин справи, середній розмір премії за прирівняною вищезазначеною посадою станом на 01.01.2016р. склав 10,64%.
Згідно інформації Головного управління МВС України в Одеській області, викладеної у листі №33/128 від 10.06.2019р., середній розмір премії, що фактично сплачені за січень 2016 року за відповідною посадою інспектор чергової частини склала 5,95%. Додаткові види грошового забезпечення та премії які скасовані або не виплачувались на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою в Національній поліції, для перерахунку пенсії не враховуються, тому надбавка за особливо важливі завдання та надбавка за специфічні умови проходження служби до перерахунку пенсії не увійшла.
При цьому, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідачів щодо неврахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 р., суд вважає безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки з матеріалів справи вбачається, що основний розмір пенсії ОСОБА_1 на момент її призначення складає 80%, на момент здійснення Пенсійним фондом перерахунку з 01.01.2018р.(а.с.72)-70% грошового забезпечення.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій ліквідаційної комісії щодо неправильного виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 в частині не включення надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 50%, суд враховує, що у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії не належить вказувати надбавку за виконання особливо важливих завдань, яку отримував позивач під час проходження служби та яка була включена до грошового забезпечення при обрахунку пенсії, оскільки така надбавка вже не була встановлена законодавством для поліцейських та не виплачувалась.
Враховуючи викладене та те, що при складанні довідки Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Одеській області правомірно визначено складові та розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2016р. за посадою: «інспектор-черговий-чергової частини (підпорядкованого ВГБ) полку патрульної служби при ОМУ ГУМВС України в Одеській області», суд приходить до висновку про відсутність підстав для визнання протиправними дії (бездіяльність) Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Одеській області щодо неправильного виготовлення довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року та відповідно про відсутність підстав для визнання протиправною бездіяльності Головного управління ПФУ в Одеській області щодо непроведення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016р., який здійснюється на підставі виданої Ліквідаційною комісією довідки.
Поряд з цим, не підлягають задоволенню вимоги про зобов`язання Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Одеській області скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з повного реальною інформацією, з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, зобов`язання Головне управління ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за новою довідкою про грошове забезпечення для перерахунку, з повного реальною інформацією та з урахуванням таких складових грошового забезпечення: посадовий оклад - 2400,00 грн.; оклад за військове звання - 1600,00 грн.; процентна надбавка за вислугу років 50% - 2000,00 грн.; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 190%, з урахування основного розміру пенсії: 60% грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2016 року, оскільки дані вимоги є похідними від заявлених позивачем позовних вимог про визнання протиправними дій та бездіяльності, у задоволенні яких судом відмовлено з вищенаведених підстав.
При прийнятті рішення, судом враховано висновки Великої Палати Верховного Суду у зразковій справі №820/2196/17-а
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 - відмовити
Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.О. Танцюра
.