Рішення № 82676157, 27.06.2019, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2019
Номер справи
120/1568/19-а
Номер документу
82676157
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

27 червня 2019 р. Справа № 120/1568/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маслоід Олени Степанівни, розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21028)

про: визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (далі - відповідач) про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не виплати позивачеві пенсії за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп.; зобов`язання відповідача виплатити позивачеві пенсію за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп..

Позов обґрунтовано тим, що позивач є внутрішньо переміщеною особою та перебуває на обліку у відповідача, де і отримує пенсію за вислугу років. Однак за період з жовтня 2017 року по квітень 2018 року включно, а також за листопад 2018 року пенсія позивачеві не виплачувалась. З метою з`ясування правових підстав невиплати пенсії за вищевказаний період позивач звернулась до відповідача з відповідною заявою. У відповіді на заяву відповідач зазначив, що невиплачені розміри пенсії за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року в сумі 19 471 грн. 47 коп. та за листопад 2018 року в сумі 2 893 грн. 95 коп., які включені у відповідні додаткові відомості, обліковуються як заборгованість відповідно до п. 15 Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 365 від 08.06.2016 року (далі – Порядок № 365), та будуть виплачені на умовах окремого Порядку, як тільки даний Порядок буде затверджений Кабінетом Міністрів України, та при надходженні фінансування. Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо невиплати пенсії, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у даній справі.

Ухвалою від 17.05.2019 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві 10-денний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви (звернення до суду з заявою про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням та обґрунтуванням підстав для поновлення строку).

23.05.2019 року за вх. № 27428 позивачем надано до суду заяву про виправлення недоліків позовної заяви, до якої додано заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

Ухвалою від 28.05.2019 року заяву позивача про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду задоволено. Одночасно задоволено клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору до ухвалення рішення у даній справі.

Цією ж ухвалою вказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження, а також визначено, що вона буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

20.06.2019 року відповідачем за вх. № 32276 через канцелярію Вінницького окружного адміністративного суду подано відзив на позовну заяву, згідно якого відповідач позовні вимоги не визнає та просить відмовити у задоволенні позову у повному обсязі. В обґрунтування своєї позиції відповідач зазначає, що позивач неправомірно просить суд здійснити виплату пенсії за період з жовтня 2017 року, оскільки це суперечить нормам ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України). Позивач має статус внутрішньо переміщеної особи та перебуває у них на обліку. Заборгованість по виплаті буде погашена з моменту прийняття окремого порядку.

Дослідивши усі обставини справи та надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.

Позивач має статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 0000634392 від 16.10.2018 року, виданої Департаментом соціальної політики Вінницької міської ради Управління соціального захисту населення (Лівобережне).

Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію за вислугою років.

23.04.2019 року позивач звернулась із заявою до відповідача з метою з`ясування правових підстав невиплати пенсії.

У листі від 03.05.2019 року № 99/А-2 відповідач повідомив, що формування відомостей на виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється за результатами опрацювання списків осіб, наданих департаментом інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України. 17.10.2018 року позивач звернулась до відповідача з проханням запросити документи пенсійної справи із управління Пенсійного фонду України в Тульчинському районі Вінницької області у зв`язку із переїздом на нове місце проживання. Відповідно до супровідного листа № 148/09-33/021 від 31.10.2018 року, який був наданий управлінням Пенсійного фонду в Тульчинському районі Вінницької області, пенсію виплачено по 31.10.2018 року включно. Разом з тим, позивача включено в список № 93 від 17.10.2018 року для здійснення контролю та подання на розгляд комісії для прийняття рішення щодо поновлення виплати пенсії. Рішення комісії № 50 від 30.10.2018 року про продовження виплати пенсії внутрішньо переміщеним особам надійшло 02.11.2018 року за вх. № 1558/11-29-3. Відповідно до рішення комісії 06.11.2018 року була опрацьована справа позивача та поновлена виплата пенсії з 01.11.2018 року в розмірі 2 893 грн. 95 коп. На грудень місяць сформована відомість на виплату пенсії за 12-й місяць в сумі 2 893 грн. 55 коп., та в додаткову відомість поточна доплата за 11 місяць в сумі 2 893 грн. 95 коп., «відкладена доплата» за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року в сумі 19 417 грн. 47 коп. обліковується у відповідача. Пенсія за грудень місяць, в свою чергу, 14.12.2018 року перерахована на АТ «Ощадбанк» та зарахована на особовий рахунок позивача. Більш того, суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачується на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. Таким чином, доплати, які включені в додаткові відомості, будуть виплачені після прийняття окремого порядку виплати та при надходженні фінансування.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо невиплати пенсії, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходив з наступного.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У передмові до документа ООН E/CN.4/1998/53/Add.2 (1998) керівними принципами з питання переміщення осіб всередині країни, який визначає сферу охоплення та мету принципів, визначено: для цілей цих Принципів внутрішньо переміщеними особами вважаються особи або групи осіб, яких змусили покинути свої будинки або звичні місця проживання, зокрема, в результаті або щоб уникнути негативних наслідків збройного конфлікту, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, і які не перетинали міжнародно визнаних державних кордонів.

Визначення поняття внутрішньо переміщеної особи за національним правом міститься у ст. 1 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», який набрав чинності 22.11.2014 року.

За змістом визначення, внутрішньо переміщена особа - це особа, яка:

- перебуває на території України на законних підставах;

- має право на постійне проживання в Україні;

- була змушена залишити або покинути своє місце проживання в результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Реєстрація особи як внутрішньо переміщеної надає можливість державним органам врахувати її особливі потреби. Серед таких особливих потреб - доступ до належного житла та правової допомоги, доступ до спеціальних державних програм, зокрема, адресних програм для внутрішньо переміщених осіб, тощо.

Відповідно до ч. 1 – 3 ст. 7 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на пенсійне забезпечення, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених ст. 12 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Європейська соціальна хартія (переглянута) 1996 року, згода на обов`язковість якої надано Верховною Радою України та яка набрала чинності з 01.02.2007 року, визначає, що кожна особа похилого віку має право на соціальний захист. Тому Україна має міжнародне зобов`язання запроваджувати усіма відповідними засобами досягнення умов, за яких можуть ефективно здійснюватися права та принципи, що закріплені у Хартії.

Відносини, що виникають між суб`єктами системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, регламентуються Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»).

Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею та є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Ст. 8 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачено право громадян України на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Ч. 3 ст. 4 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено складові законодавства про пенсійне забезпечення в Україні. Виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються, зокрема, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

У відповідності до ст. 47 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, або через установи банків у порядку, передбаченому Кабінетом Міністрів України.

У ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено перелік підстав припинення виплати пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду. Перелік підстав припинення виплати пенсії, визначений ч. 1 ст. 49 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», є вичерпним та передбачає можливість припинення виплати пенсії з інших підстав лише у випадках, передбачених законом. Так, виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється:

1) якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;

2) на весь час проживання пенсіонера за кордоном, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України;

3) у разі смерті пенсіонера;

4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;

5) в інших випадках, передбачених законом.

Поновлення виплати пенсії здійснюється за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з`ясування обставин та наявності умов для відновлення її виплати. Виплата пенсії поновлюється в порядку, передбаченому ч. 3 ст. 35 та ст. 46 цього Закону.

П. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014 року № 637 у редакції, чинній станом на час виникнення спірних правовідносин, визначено, що призначення та продовження виплати пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, субсидій та пільг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування внутрішньо переміщеним особам здійснюються за місцем перебування таких осіб на обліку, що підтверджується довідкою, виданою згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509.

08.06.2016 року Кабінет Міністрів України прийняв Порядок № 365, п. 1 якої затверджено Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання /перебування.

П. 4 Порядку № 365 передбачено, що соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення), територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування, центрами зайнятості (далі - органи, що здійснюють соціальні виплати) за місцем їх фактичного проживання/перебування, незалежно від факту реєстрації місця проживання/перебування.

Право на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, гарантоване громадянам України ч. 1 ст. 46 Конституції України.

Конституційний Суд України у рішенні від 07.10.2009 року № 25-рп/2009 зауважив, що виходячи із правової, соціальної природи пенсій право громадянина на одержання призначеної йому пенсії держава відповідно до конституційних принципів зобов`язана гарантувати це право.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

З аналізу вище наведених положень слідує, що громадянин пенсійного віку та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, та яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. Більш того, статус внутрішньо переміщеної особи не лише не звужує права таких осіб, але й надає таким особам додаткові пільги, які пов`язані, зокрема, з доступом до належного житла та правової допомоги, доступом до спеціальних державних програм, зокрема адресних програм для внутрішньо переміщених осіб, тощо. Виходячи із соціального характеру пенсії, як регулярної грошової виплати (у розрахунку на місяць), яка призначається у встановленому державою порядку, як захід матеріального забезпечення певних категорій осіб за принципами пенсійного страхування, загальнолюдської солідарності й субсидування, то держава повинна гарантувати та забезпечувати право громадянина на виплату та отримання пенсії.

Верховний Суд в постанові від 29.06.2017 року у справі № 826/12123/16 вказав про те, що ст. 49 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» чітко визначає вичерпний перелік підстав для прийняття територіальними органом Пенсійного фонду України рішення про припинення виплати пенсії. Зміст цього положення чітко вказує, що визначення підстав припинення виплати пенсії перебуває у компетенції парламенту. Також, Верховний Суд у цій справі зробив висновок про те, що порядок реалізації, гарантованого законом права громадянина на пенсійне забезпечення, може бути змінено виключно законом, а не підзаконним актом.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на п. 15 Порядку № 365 стосовно того, що суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період, обліковуються в органі, що здійснює соціальні виплати, та виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України, а на теперішній час такий порядок відсутній, з огляду на наступне.

Вимогами ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (ст.. 46) не визначено, що виплата пенсій за минулий час, тобто заборгованості, повинно здійснюватись у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Лише п. 15 Порядку № 365 передбачено, що суми соціальних виплат, які не виплачені за минулий період виплачуються на умовах окремого порядку, визначеного Кабінетом Міністрів України. У даному випадку, відповідач, згідно ч. 2 ст.. 19 Конституції України, повинен, перш за все, керуватись саме Законом, який має вищу юридичну силу.

Крім цього, ч. 2 ст. 5 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» визначено, що виключно цим Законом визначаються, зокрема, порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов`язковим державним пенсійним страхуванням.

Суд також зазначає, що невиплата пенсії порушує звичний спосіб життя та порядок реалізації прав та інтересів позивача. Суд також зазначає, що відсутність механізму виплати особам заборгованості по невиплаченим пенсіям, не звільняє відповідача, як суб`єкта владних повноважень від обов`язку виконання вимог ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», що також передбачено ч. 2 ст. 19 Конституції України.

Крім того, суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що позивач звернулась до суду з пропущенням строків звернення, з огляду на наступне. Так, у постанові Верховного Суду від 19.03.2019 року у справі № 806/1952/18 колегія суддів дійшла висновку, що у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає і виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов`язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком. Тому, суд вирішуючи питання про відкриття провадження у вказаній справі досліджував відповідність позовної заяви вимогам ст. 160, 161 КАС України, зокрема, й у частині строків звернення до адміністративного суду. Від так, зважаючи на предмет спору та позовні вимоги, суд керувався, у тому числі, вказаною вище позицією Верховного Суду.

Більш того, позивачем 23.05.2019 року за вх. № 27428 подано заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду, яка ухвалою від 28.05.2019 року задоволена.

Таким чином, зважаючи на пояснення та доводи сторін, беручи до уваги норми національного та міжнародного права, бездіяльність відповідача щодо невиплати пенсії є неправомірною, а позовні вимоги у цій частині підлягають задоволенню.

Що стосується позовної вимоги щодо зобов`язання відповідача виплатити пенсію за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Аналіз вищенаведеної норми свідчить про безпосередній взаємозв`язок вимоги про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та вимоги про зобов`язання вчинення ним певних дій. Більш того, друга вимога є похідною та залежною від першої. Адже внаслідок визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною, можливим є зобов`язання до вчинення певних дій.

Матеріали справи свідчать, що відповідачем не виплачувалась пенсія позивачу за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп..

За таких обставин, позовна вимога щодо зобов`язання виплатити пенсію за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп. підлягає задоволенню.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 371 КАС України негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць.

З огляду на те, що позивач оскаржує бездіяльність суб`єкта владних повноважень щодо не виплати за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року, суд вважає за необхідне допустити до негайного виконання рішення суду в межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень та докази, надані позивачем, суд доходить висновку про задоволення позову в повному обсязі.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат у справі, суд зазначає, що ухвалою від 28.05.2019 року позивачу відстрочено сплату судового збору до ухвалення рішення у справі.

У відповідності до ст. 1 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір – це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір справляється, зокрема, й за подання до суду позовної заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Не сплата особою судового збору, за винятком випадків, коли така особа звільнена від його сплати на підставі положень ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», має своїм наслідком залишення позовної заяви без руху, а згодом, у разі не сплати судового збору, залишення її без розгляду. Водночас, КАС України передбачена можливість за відповідною ухвалою суду звільнення, розстрочення та відстрочення сплати судового збору з урахуванням матеріального стану особи.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова особа чи службова особа.

Так, з позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, які є пов`язаними між собою.

У відповідності до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» фізична особа при за подання позову немайнового характеру повинна сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00 коп..

Таким чином, за подання позовної заяви позивач повинна була сплатити 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 (сорок) коп. (1921 грн. 00 коп. Х 0,4).

Оскільки позов задоволено у повному обсязі, то судовий збір у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 (сорок) коп. слід стягнути з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.

Керуючись Європейською соціальною хартією 1996 року, Конституцією України, Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», Законом України «Про судовий збір», Законом України «Про державний бюджет України на 2019 рік», Постановою Кабінету Міністрів України «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 05.11.2014 року № 637, Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» від 08.06.2016 року № 365 та ст. 2, 6, 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 255, 295, 371 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці щодо не виплати ОСОБА_1 пенсії за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп..

Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці виплатити ОСОБА_1 пенсію за період з 10.10.2017 року по 30.04.2018 року та з 01.11.2018 року по 30.11.2018 року в загальній сумі 22 311 грн. 42 коп..

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21028, код ЄДРПОУ - 37979905) за рахунок бюджетних асигнувань на користь держави (отримувач коштів УДКСУ у м. Вінниці, код платежу 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ 38054707, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34318206084001, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу «Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 » Вінницький окружний адміністративний суд) судовий збір в сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 (сорок) коп..

Рішення суду в межах суми стягнення пенсії за один місяць допустити до негайного виконання.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21028)

Суддя Маслоід Олена Степанівна