Єдиний державний реєстр судових рішень ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"15" березня 2010 р.Справа № 10/2227 За позовом Славутського міжрайонного прокурора м. Славута в інтересах держави в особі 1. Славутської районної державної адміністрації м. Славута
2. Лисиченської сільської ради
3. Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області
до Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” Славутського району с. Цвітоха
про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки, стягнення шкоди в сумі 87840,04 грн. та 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок
Суддя Виноградова В.В.
Представники сторін:
позивачів: 1. - не з'явився
2. - не з'явився
3. - не з'явився
відповідача: Костик О.М. - за довіреністю
за участю прокурора відділу прокуратури Хмельницької області Шкадько В.В.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Суть спору: Прокурор в інтересах держави в особі позивача звернувся до суду з позовом в якому просить зобов'язати відповідача звільнити та повернути самовільно зайняті земельні ділянки площею 47,88 га., 40,23га. та 9,10га., які розташовані за межами населеного пункту с.Дідова Гора та с.Потереба Славутського району за належністю Славутській районній державній адміністрації, стягнути з відповідача на користь Лисиченської сільської ради 87840,04грн. шкоди завданої самовільним зайняттям земельної ділянки, стягнути 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок. В обґрунтування вимог вказує на те, що відповідач самовільно, без правовстановлюючих документів, зайняв землі запасу сільськогосподарського призначення Лисиченської сільської ради за межами населеного пункту загальною площею 97,21 га., в тому числі земельні ділянки площею 47,88 га біля с.Дідова Гора, земельні ділянки площею 40,23 га, 9,1 га біля с.Потереба, що зафіксовано державним інспектором з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області в акті перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 26.11.2008р. Враховуючи дані обставини, посилаючись на ст. ст. 125,126, 212 Земельного кодексу України, вважає, що самовільно зайнята відповідачем земельна ділянка повинна бути звільнена та повернута за належністю власнику. При цьому, посилаючись на Методику визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, затверджену постановою КМУ №963 від 25.07.07р. нарахував відповідачу 87840,04 грн. шкоди, яку просить стягнути.
Славутська районна державна адміністрація в письмових поясненнях звертає увагу, що факт самовільного зайняття відповідачем, зазначених в позовній заяві земельних ділянок, підтверджено актами перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 26.11.08р. Щодо звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки зазначає, що земельна ділянка загальною площею 97,21 га на даний час відповідачем не зайнята і не використовуються, що підтверджено актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області від 23.12.09р., повідомленням Лисиченської сільської ради №10 від 26.01.10р.
Лисиченська сільська рада в судове засідання повноважного представника не направила, проте надіслала лист від 26.01.10р. №10 про те, що самовільно зайняті землі запасу сільськогосподарського призначення Лисиченської сільської ради за межами населеного пункту загальною площею 97,21 га, в тому числі площею 47,88 га біля с. Дідова Гора, земельні ділянки площею 40,23 га і 9,1 га біля с. Потереба станом на 25.01.10р. державним підприємством сільськогосподарське підприємство "Хмельницьке" звільнені.
Просить справу розглядати без участі представника, в зв'язку з неможливістю забезпечити явку представника в судове засідання через відсутність фінансування.
Представник Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області в судове засідання не з'явився, проте в попередніх судових засіданнях зазначив, що факт самовільного зайняття земельної ділянки відповідачем встановлено під час перевірки, про що складено відповідні акти перевірки, обстеження, в яких представник відповідача проти даного факту не заперечив. При цьому розрахунок шкоди проведено відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу, затверджену постановою КМУ №963 від 25.07.07р. Також зазначив, що на даний час відповідач не займає вказані в позовній заяві земельні ділянки. Наполягає на стягненні з відповідача шкоди завданої самовільним зайняттям земельної ділянки.
Відповідач проти позовних вимог заперечує, вважаючи їх необґрунтованими та безпідставними. Зазначає, що земельні ділянки площею 47,88 га., 40,23 га, 9,1 га, межують із земельними ділянками, які орендує підприємство, тривалий час не оброблялись та заросли бур'янами. З метою не розповсюдження бур'янів на орендовані земельні ділянки, що призвело б до погіршення корисних властивостей грунту, відповідач вжив заходи по боротьбі із бур'янами шляхом розорювання та обробітку землі пестицидами. В подальшому земельна ділянка підприємством не використовувалась і не оброблялась. При цьому посилається на довідку начальника державної інспекції захисту рослин Славутського району від 15.12.09р. №79, довідку в.о. начальника управління Держкомзему у Славутському районі від 15.12.2009р. №01-03-09/1023, акт перевірки вимог земельного законодавства від 23.12.2009р.
Щодо позовних вимог про стягнення шкоди завданої самовільним зайняттям земельної ділянки, вказує на те, що в позовних вимогах не зазначено в чому саме полягає шкода, безпосередньо у якій формі вона проявляється та який причинний зв'язок між неправомірними діями відповідача та наслідками (самою шкодою). При цьому посилається на ст. 22 ЦК України, пункт 5.4. Методичних рекомендацій, роз'яснення Вищого арбітражного суду України „Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних з відшкодуванням шкоди” від 01.04.1994р. Стверджує, що своїми діями відповідач не заподіяв шкоду, а лише покращив родючість грунту шляхом знищення бур'янів через оброблення земельної ділянки пестицидами.
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне.
Наказом Міністерства аграрної політики України від 15 грудня 2008 р. № 833 „Про створення державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” на базі філії №25 „Хмельницьке відділення агропромислового виробництва” державного підприємства „Агроспецсервіс” створено Державне підприємство „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” із наданням йому статусу юридичної особи та визначено, що Державне підприємство „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” є правонаступником майнових прав та обов'язків державного підприємства „Агроспецсервіс” відповідно до розподільчого балансу.
28.04.2009р. заступником Міністра аграрної політики України затверджено розподільчий баланс станом на 31.12.2008 року. Наказом генерального директора Державного підприємства „Агроспецсервіс” від 12.01.2009р. №01/1 ліквідовано філію № 25 „Хмельницьке відділення агропромислового виробництва ДП „Агроспецсервіс”, як структурний підрозділ ДП „Агроспецсервіс”.
Відповідно до пункту 1.2 Статуту Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке”, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 19 січня 2009р. №34, Державне підприємство „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” визначено правонаступником майнових прав та обов'язків державного підприємства „Агроспецсервіс” відповідно до розподільчого балансу.
Державне підприємство "Сільськогосподарське підприємство "Хмельницьке" зареєстроване, як юридична особа та включене до ЄДРПОУ, що підтверджується довідкою управління статистики у Славутському районі АБ №399809 від 23.03.2009р., свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серія А00 №539702.
Управлінням з контролю за використанням та охороною земель у Хмельницькій області проведено перевірку дотримання вимог земельного законодавства, якою встановлено, що на території Лисиченської сільської ради філією №25 Хмельницького відділення агропромислового виробництва ДП "Агроспецсервіс" використовуються землі запасу сільськогосподарського призначення загальною площею 97,21 га без правовстановлюючих документів на землю, а саме біля с. Дідова Гора земельна ділянка запасу сільськогосподарського призначення площею 47,88 га, біля с.Потереба земельні ділянки запасу сільськогосподарського призначення, що розділені меліоративним каналом площею 40,23 га та площею 9,10 га засіяні сільськогосподарськими культурами (озимий ячмінь), що є порушенням ст.ст. 125, 126 Земельного кодексу України. За результатами перевірки складено акт від 26.11.2008р., акти обстеження земельної ділянки та винесено приписи від 26.11.2008р. №006042, №006046 з вимогою в місячний термін усунути порушення земельного законодавства шляхом оформлення правовстановлюючих документів на самовільно зайняті земельні ділянки або їх звільнення.
12 грудня 2008р. складено протокол №003976 про адміністративне правопорушення відносно директора філії №25 ДП „Агроспецсервіс”. У протоколі про адміністративне правопорушення директор філії №25 ДП „Агроспецсервіс” пояснив, що на даний час вирішується питання по узаконенню даних земельних ділянок.
В матеріали справи надано лист директора філії №25 до голови Славутської райдержадміністрації від 22.01.2008р. №9 з клопотанням надати в постійне користування земельні ділянки, які розташовані на території Лисиченської сільської ради за межами населеного пункту загальною площею 282, 89 га, в тому числі 110,84 га ріллі, від 07.05.2008р. №67 про надання дозволу на надання в користування земель запасу, які знаходяться за межами населених пунктів Лисиченської сільської ради загальною площею 190,32 га, в тому числі ріллі 160,3 га.
Славутська райдержадміністрація листом від 05.12.2008р. № 01-01-11/1169 на запит Славутського міжрайонного прокурора повідомила, що розпоряджень по наданню в оренду відповідачу земельних ділянок на території Лисиченської сільської ради за межами населеного пункту на протязі 2007-2008р. головою Славутської райдержадміністрації не приймалося.
Управління держкомзему у Славутському районі у листі від 12.12.2008р. №25-6-8/666 зазначило, що земельні ділянки із земель запасу Лисиченської сільської ради в оренду чи постійне користування ДП "Агроспецсервіс" не передавались.
Оскільки на виконання припису Державне підприємство „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” Славутського району с. Цвітоха в добровільному порядку не звільнило земельні ділянки площею 47,88 га., 40,23га. та 9,10га., які розташовані за межами населеного пункту с.Дідова Гора та с.Потереба Славутського району, Славутським міжрайонним прокурором м. Славута в інтересах держави в особі позивачів подано позов до суду про зобов'язання відповідача звільнити та повернути самовільно зайняті земельні ділянки площею 47,88 га., 40,23га. та 9,10га., які розташовані за межами населеного пункту с.Дідова Гора та с.Потереба Славутського району за належністю Славутській районній державній адміністрації та стягнення з відповідача 87840,04грн. шкоди на користь Лисиченської сільської ради, стягнення 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок.
В матеріали справи надано довідку управління статистики у Славутському районі від 11.12.2009р. №38-01-20/599 про те, що відповідно до статистичного спостереження форми №29-с/г , розділу "Довідково" на 01.12.2008р. філія №25 ДП "Агроспецсервыс" посівних площ озимого ячменю під урожай 2009р. не мало.
Відповідачем подано довідку начальника Славутської державної інспекції захисту рослин №79 від 15.12.2009р. в якій вказується, що філією №25 ДП „Агроспецсервіс” у 2008 році, з метою не розповсюдження шкідливих об’єктів (бур`янів), було оброблено пестицидами 90 га земель державної власності на території Лисиченської сільської ради за межами населеного пункту, які перебувають у підпорядкуванні Славутської районної державної адміністрації, дані землі для вирощування сільськогосподарських культур не використовувались.
Також подано лист управління держкомзему у Славутському районі №01-03-09/1023 від 15.12.2009р., в якому зазначено, що земельні ділянки по яких було складено протоколи, щодо самовільного зайняття на даний час ДП „Хмельницьким” не використовуються і частково на дані землі оформляються державні акти на право власності на землю за громадянами у відповідності до рішень суду про визнання права власності на земельну частку (пай).
Державною інспекцію з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області надано акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства №56 від 23.12.2009 р., яким встановлено, що на час проведення перевірки, землі запасу на території Лисиченської сільської ради розпайовані між громадянами с. Дідова Гора та с. Потереба, в 2009р. землі не використовувались.
Славутською міжрайонною прокуратурою надіслано лист від 28.01.10р. №1268-09, в якому повідомлено, що за інформацією Лисиченської сільської ради на даний час земельні ділянки відповідачем звільнено.
В зв'язку із звільненням самовільно зайнятої земельної ділянки, проведенням розпаювання земельної ділянки, позивачами та прокурором в порядку ст.ст. 22,78 ГПК України подано письмове клопотання про відмову від позовних вимог в частині зобов'язання відповідача звільнити та повернути самовільно зайняті земельні ділянки площею 97,21 га та в частині стягнення 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок.
Враховуючи вищенаведене, подана заява про відмову від позову не порушує чиї-небудь права і охоронювані законом інтереси, не суперечить чинному законодавству, тому приймається судом.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом до уваги приймається наступне:
Відповідно до ст. 13 Конституції України земля та інші природні ресурси є об'єктами права власності українського народу, від імені якого права власника здійснюються органами державної влади та місцевого самоврядування.
Положеннями ст. 80 Земельного кодексу України (редакції чинній на момент фіксування порушення) встановлено, що суб'єктами права власності на землю є: а) громадяни та юридичні особи - на землі приватної власності; б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, - на землі комунальної власності; в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, - на землі державної власності.
Згідно п. 12 розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України до розмежування земель державної та комунальної власності повноваження щодо розпорядження землями (крім земель, переданих у приватну власність, та земель, зазначених в абзаці третьому цього пункту) в межах населених пунктів здійснюють відповідні сільські, селищні, міські ради, а за межами населених пунктів - відповідні органи виконавчої влади.
За приписами ст.116 Земельного кодексу України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Згідно ст. 125 Земельного кодексу України право власності та право користування земельною ділянкою виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації, а право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.
Статтею 126 Земельного кодексу України визначено, що право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону.
Згідно зі ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" самовільне зайняття земельних ділянок - будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування про її передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки, за винятком дій, які відповідно до закону є правомірними.
Факт самовільного зайняття земельної ділянки Державним підприємством „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” Славутського району с. Цвітоха підтверджено актом проведеної перевірки від 26.11.2008р., актами обстеження земельної ділянки від 26.11.2008р., приписами, протоколом про адміністративне правопорушення. Відповідачем не надано суду будь-яких правовстановлюючих документів, які б посвідчували право власності чи право користування земельною ділянкою площею 97,21 га, в тому числі земельними ділянками площею 47,88 га біля с.Дідова Гора, площею 40,23 га, 9,1 га біля с.Потереба, які знаходяться за межами населеного пункту.
Статтею 211 Земельного кодексу України визначено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за самовільне зайняття земельних ділянок.
У відповідності до ст. 212 Земельного кодексу України самовільно зайняті земельні ділянки підлягають поверненню власникам землі або землекористувачам без відшкодування затрат, понесених за час незаконного користування ними. Приведення земельних ділянок у придатний для використання стан, включаючи знесення споруд, здійснюється за рахунок громадян або юридичних осіб, які самовільно зайняли земельні ділянки.
Прокурором та позивачами в порядку ст.ст. 22,78 ГПК України надано суду письмову заяву про відмову від позову в частині зобов'язання відповідача звільнити та передати Славутській райдержадміністрації самовільно зайняті земельні ділянки площею 97,21 га та в частині стягнення 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок, з огляду на те, що згідно акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 23.12.2009р. №56 відповідач земельну ділянку площею 97,21 га. не використовує та не займає, на даній земельній ділянці проводиться розпаювання між фізичними особами. Враховуючи матеріали справи, дана заява прийнята судом, тому провадження у справі в частині позовних вимог про зобов'язання відповідача звільнити та повернути самовільно зайняті земельні ділянки площею 47,88 га біля с. Дідова Гора, площею 40,23 га, 9,1 га біля с. Потереба Славутській районній державні адміністрації, стягнення 794,73 грн. вартості обстеження зайнятих земельних ділянок підлягає припиненню відповідно до п. 4 ст. 80 ГПК України.
Щодо позовних вимог про стягнення шкоди, судом враховується, що згідно ст. 1166 Цивільного кодексу України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.
Розмір такої шкоди визначається відповідно до розрахунку, зробленого територіальними органами інспекції Міністерства охорони навколишнього природного середовища України або Державною інспекцією з контролю за використанням і охороною земель Держкомзему та її територіальними підрозділами на підставі Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року № 963.
Згідно з пунктом 3.1 наказу Державного агентства земельних ресурсів України та Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель від 12.09.2007 року № 110 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо застосування Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 року № 963" підставою для здійснення розрахунку розміру шкоди, заподіяної державі, територіальним громадам, юридичним чи фізичним особам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, є матеріали справи про адміністративне правопорушення, які підтверджують факт вчинення цього правопорушення, а саме: акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства; протокол про адміністративне правопорушення; припис (з вимогою усунення порушення земельного законодавства); акт обстеження земельної ділянки.
Оскільки факт самовільного зайняття відповідачем земельної ділянки є доведеним, що підтверджується відповідними матеріалами перевірки дотримання вимог земельного законодавства, він являється підставою для обрахунку розміру шкоди завданої самовільним зайняттям земельної ділянки відповідачем.
Розмір такої шкоди визначається відповідно до розрахунку, зробленого територіальними органами інспекції. Розрахунки розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки від 27.11.2008р., 04.12.08р. проведено відповідно до "Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу" затвердженої постановою Кабінету міністрів України № 963 від 25.07.2007р., шкода склала 87840,04 грн. Доказів сплати відповідачем шкоди у розмірі 87840,04 грн. суду не подано.
Доводи відповідача спростовуються вищенаведеними обставинами. При цьому щодо посилань відповідача на те, що ним знешкоджувався бур'ян на прилеглій території, судом враховується зайняття відповідачем значних площ земельних ділянок для знешкодження бур'янів, які навіть і не межували з земельною ділянкою відповідача та те, що відповідач під час перевірки не заперечив факту засіву земельних ділянок.
З огляду на вищевикладене, та враховуючи приписи ст. 33 ГПК України, в силу яких кожна сторона повинна довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 87840,04 грн. шкоди обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству і підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 1, 22, 33, 44, 49, п.4 ст. 80, ст.ст. 82, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов Славутського міжрайонного прокурора м. Славута в інтересах держави в особі Славутської районної державної адміністрації м. Славута, Лисиченської сільської ради, с. Лисиче Славутського району, Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Хмельницькій області до Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” Славутського району с. Цвітоха про звільнення та повернення самовільно зайнятої земельної ділянки, стягнення шкоди в сумі 87840,04 грн. та 794,73 грн. вартості обстеження самовільно зайнятих земельних ділянок задоволити частково.
Стягнути з Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” с. Цвітоха Славутського району, (код 35392510) на користь Лисиченської сільської ради, с. Лисиче Славутського району (код 04404987) для зарахування на рахунок №33112331700399, МФО 815013, код 23565199, код платежу 24062100) 87840,04 грн. (вісімдесят сім тисяч вісімсот сорок гривень 04 копійок) шкоди.
Стягнути з Державного підприємства „Сільськогосподарське підприємство „Хмельницьке” Славутського району (с. Цвітоха Славутського району, код 35392510) в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок 31112095700002, код 815013, ЗКПО 23565225, отримувач коштів - УДК м.Хмельницький, банк отримувача - ГУ ДКУ у Хмельницькій області, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності банку 095) державне мито у розмірі 848,40 грн. (вісімсот сорок вісім гривень 40 копійок) та в дохід Державного бюджету України на рахунок 31215259700002, код банку 815013, банк ГУ ДКУ у Хмельницькій області, отримувач - УДК м. Хмельницький, ЄДРПОУ 23565225, код бюджетної класифікації - 22050000) витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 236 грн. (двісті тридцять шість гривень).
Видати накази.
Провадження у справі в решті позовних вимог припинити.
Суддя
Повний текст рішення складено та підписано 16.03.2010р.
Віддрук. 7 прим: 1-до справи, 2-4 - позивачам, 5-відповідачу, 6,7-прокуратурі Славутського району, Хмельницької області