Рішення № 8264414, 08.02.2010, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
55/288-09
Номер документу
8264414
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

____________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2010 р. Справа № 55/288-09

вх. № 9416/5-55

Суддя господарського суду

при секретарі судовогозасідання

за участю представників сторін:

позивача - Шерстюка Р.В.

відповідача- не з"явився

3-ої особи- не з"явився

розглянувши справу за позовом Комунального закладу охорони здоров"я Обласний туберкульозний санаторій "Занки", с.Курортне

до Приватного підприємства "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія 3-я особа - Контрольно - ревізійне управління в Харківській області ,м. Х-в

про стягнення 7240,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Комунальний заклад охорони здоров"я Обласний туберкульозний санаторій "Занки", с. Курортне, звернувся до господарського суду Харківської області з позовною заявою про стягнення з Приватного підприємства "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія , 7240 грн. грошових коштів, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідачем при виконанні договору № 01/07-08 від 10.09.08 р. було завищено вартість виконаних робіт.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 20 листопада 2009 р. було прийнято вказану позовну заяву, порушено провадження у справі та призначено її розгляд на 08 грудня 2009 р.

04 грудня 2009 р. 3-я особа надала до суду письмові пояснення, в яких зазначила, що КРУ в Харківській області, м. Х-в, було проведено планову ревізію цільового та законного використання коштів, виділених на проведення ремонтно- будівельних робіт в КЗОЗ Обласний туберкульозний санаторій "Занки" за період з 01.11.06 р. по 01.08.09 р., та встановлено, що загальна сума завищеної вартості і обсягу виконаних робіт підрядною організацією відповідача складає 7240 грн.

Ухвалами господарського суду Харківської області від 08 грудня 2009 р., від 22 грудня 2009 р. було відкладено розгляд справи на інший день.

Ухвалою заступника голови господарського суду від 18 січня 2010 р. було продовжено строк розгляду справи за межі, передбачені ч. 1 ст 69 ГПК України, по 17 лютого 2010 р.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 18 січня 2010 р. було відкладено розгляд справи на 08 лютого 2010 р.

08 лютого 2010 р. позивач надав додаткові документи, які долучені судом до матеріалів справи.

Представник позивача у судовому засіданні підтримував позовні вимоги .

Представник відповідача у призначене судове засідання не з'явився, документів, витребуваних ухвалою, суду не надав, причини неявки суду не повідомив.

Представники 3-ої у призначене судове засідання не з'явився, документів, витребуваних ухвалою, суду не надав, про час та місце розгялду справи був повідомлений належним чином.

Судом перевірено юридичну адресу відповідача, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичих осіб та фізичних осіб підприємців станом на 15 грудня 2009 року юридична адреса відповідача - 64200, Харківська область, м. Балаклія, пров. Котовського, 4, саме на вказану адресу судом направлялись процесуальні документи.

Представник позивача звернувся до суду з заявою про розгляд справи без застосування технічних засобів фіксації судового процесу. Ця заява розглянута судом та задоволена як така, що не суперечить чинному законодавству.

У відповідності до ст.75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, повно та всебічно дослідивши обставини та докази на їх підтвердження, вислухавши уповноваженого представника позивача, судом встановлено наступне.

10 вересня 2008 р. між Комунальним закладом охорони здоров"я Обласний туберкульозний санаторій "Занки", с. Курортне (далі позивач) та Приватним підприємством "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія (далі відповідач) був укладений договір № 01/07-08, у відповідності до умов якого відповідач зобов"язується за дорученням позивача виконати капітальний ремонт системи теплопостачання: в 4-х лікувальних корпусах, адміністативного будинку, їдальні, клубу та системи гарячого водопостачання туберкульозного санаторію "Занки". Пунктом 2.1 договору передбачена загальна вартість робіт, які доручається відповідачу, та визначаються у відповідності до діючого законодавства на момент підписання договору і становить 100052 грн.. Пунтом 1.2 договору передбачено, що позивач проводить оплату робіт після виконання відповідачем у розмірі 100% згідно актів виконаних робіт при надходження заявлених коштів на відповідний рахунок позивача напротязі поточного місяця.

Вказаний договір був виконаний сторонами, про що свідчить акт прийомки виконаних робіт № 1 за вересень 2008 р. на загальну суму 100052 грн., який підписаний обома сторонами та скріплений печатками.

Позивачем були оплачені виконані роботи на суму 100052 грн., що підтверджується витягами банку від 29.09.08 р., від 30.09.08 р.

На підставі направлення, виданого начальником КРУ в Харківській області на проведення планової ревізії від 31.07.09 р. № 1155 в Обласному туберкульозному санаторію "Занки" була проведена планова ревізія фінансово- господарської діяльності, в тому числі виконання обсягів робіт та правильність визначення вартості по капітальному ремонту системи теплопостачання в 4-х лікувальних корпусах, адміністративного будинку, ідальні, клубу та системи гарячого водопостачання за період з 01.11.07 р. по 01.08.09 р.

За результатами перевірки контрольно-ревізійним відділом в Зміївському районі було складено акт № 04-11/71.

В зазначеному акті були зафіксовані порушення, а саме при проведенні контрольних обмірів в порушення Наказу № 174(п. 3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000) встановлена невідповідність між фактично виконаними обсягами робіт та обсягами, вказаними в акті № 1 форми КБ-2в за вересень 2008 р. на суму 100052 грн. при проведенні робіт по капітальному ремонту системи теплопостачання в 4-х лікувальних корпусах, адміністративного будинку, ідальні, клубу та системи гарячого водопостачання туберкульозного санаторію "Занки". При перерахунку було встановлено завищення обсягу виконаних робіт у сумі 5426 грн.

Також в акті зазначено про те, що в порушення наказу № 174 (п. 3.1.18.2 ДБН Д 1.1-1.2000) відповідач нарахував показник кошторисного прибутку згідно п. 1 таблиці 1 Додаток 12 ДБН Д 1.1-1.2000 в розмірі 7,76 грн./люд.год. "Складні інженерні споруди" (в тому числі ГЕС,АЕС та інше), замість показника 3,38 грн./люд.год. згідно п. 7 Додатку 12 ДБН Д 1.1-1-2000 "Будинки учбових закладів, охорони здоров"я та відпочинку", що призвело до завищення вартості виконаних робіт на суму 1814 грн.

Відповідно до п.7 ст. 10 ЗУ "Про державну контрольно- ревізійну службу в Україні", головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

Після проведення ревізії та виявлення порушень КРУ звернулось до позивача з вимогою вих. № 04-21/6727 від 25.09.09 р. про усунення виявлених ревізією Комунального закладу охорони здоров"я Обласний туберкульозний санаторій "Занки", порушень законодавства з фінансових питань.

Матеріали справи свідчать про те, що позивачем, в свою чергу, було направлено лист № 921 від 01.10.09 р. на адресу відповідача, яким було повідомлено про результати роботи ревізії, необхідність надання роз"яснень по виявленим фактам порушень та термінової необхідності усунення виявлених порушень.

Відповідач своїм листом б/н від 09.10.09 р. надав відповідь, відповідно до якої недоліки, виявлені ревізією, не визнав.

Враховуючи викладені обставини, позивач був змушений звернутись до суду з відповідним позовом про стягнення з відповідача 7240 грн.надмірно сплачених коштів внаслідок завищення вартості виконаних підрядних робіт.

Відповідно до ст. 2 ЗУ "Про державну контрольно- ревізійну службу в Україні", головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудита, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті.

Згідно із ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідно до вимог ст. 32 ГПК України: доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких грунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Враховуючи викладене, суд приймає до уваги акт КРУ в Харківській області № 04-11/71 від 18.09.09 р., вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 7240 грн.надмірно сплачених коштів внаслідок завищення вартості виконаних підрядних робіт, правомірними та обгрунтованими, та дійшов висновку про задоволення вказаних позовних вимог. Слід зазначити про те, що відповідач мав можливість скористуватись наданими йому процесуальними права, проте в судові засідання відповідач не з"являвся, відзив на позов не надав.

Відповідно до статті 44 та статті 49 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає необхідним витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційне-технічне забезпечення судового процесу покласти на відповідача, з вини якого спір доведено до суду.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 2, п.7 ст. 10 ЗУ "Про державну контрольно- ревізійну службу в Україні", ст.ст. 32, 33, 43, ст.ст.82-85 ГПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія(Харківська область, м. Балаклія, пров. Котовського, 4, код ЄДРПОУ 22659722, р/р № 2600131750392 в АКБ "Національний кредит" філія м. Балаклія, МФО 350705) на користь Комунального закладу охорони здоров"я Обласний туберкульозний санаторій "Занки", с.Курортне(Харківська область, Зміївський район, Сел. Курортне, код ЄДРПОУ 02003178, р/р № 35410001002092 в ГУДК Харківської області, МФО 851011) 7240 грн. грошових коштів.

Стягнути з Приватного підприємства "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія(Харківська область, м. Балаклія, пров. Котовського, 4, код ЄДРПОУ 22659722, р/р № 2600131750392 в АКБ "Національний кредит" філія м. Балаклія, МФО 350705) на користь державного бюджету України (відділення державного казначейства м. Харкова, код ЄДРПОУ 24134490, рахунок 31110095700002 в Управління державного казначейства у Харківський області, МФО 851011, код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095) - 102 грн. державного мита.

Стягнути з Приватного підприємства "Балаклійський тепло-енерго ремонт", м. Балаклія(Харківська область, м. Балаклія, пров. Котовського, 4, код ЄДРПОУ 22659722, р/р № 2600131750392 в АКБ "Національний кредит" філія м. Балаклія, МФО 350705) на користь державного бюджету України (одержувач коштів - УДК у м. Харкові, № рахунку 31213259700002, код ЄДРПОУ 24134490, код бюджетної класифікації 22050000,символ звітності банку 259, банк одержувача - ГУДКУ у Харківській обл., МФО 851011) - 236 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.

Суддя

Повний текст рішення підписано 10 лютого 2010 року.