Рішення № 8262875, 04.03.2010, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
04.03.2010
Номер справи
4/16-10
Номер документу
8262875
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

04.03.10           Справа № 4/16-10. За позовом          Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в особіСумської філії ВАТ «Укртелеком», м.Суми

до відповідача          Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, м.Шостка

про стягнення          37 992 грн. 74 коп.

                                                                                                                                                                                                                                      Суддя Лугова Н.П.

Представники:

від позивача           Лемешко О.М.          

від відповідача          Ткаченко Л.

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Балясна В.С.

          Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 37992 грн. 74 коп. боргу за надані позивачем послуги по експлуатаційно - технічному обслуговуванню засобів оповіщення цивільної оборони згідно укладеного між сторонами по справі договору від 25.12.2008р.

          Відповідач подав відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позовних вимог посилаючись на те, що згідно платіжного доручення № 1 від 12.02.2010р. Управлінням з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Шосткинської міської ради було перераховано ВАТ «Укртелеком» 3000 грн. 00 коп.

          Також, як вказує у відзиві відповідач згідно рішення виконкому міської ради від 30.12.2009р. № 433 «Про порядок фінансування видатків місцевого бюджету міста Шостка в I кварталі 2010 року та організацію бюджетного процесу в місті в 2010 році» фінансування видатків загального фонду має здійснюватися на цілі визначені рішенням міської ради від 20.01.2009р. «Про місцевий бюджет м.Шостка на 2009 рік» зі змінами та доповненнями. При цьому, щомісячні видатки не повинні перевищувати 1/12 обсягів передбачених вказаних рішенням.

На підставі даного рішення виконкому міської ради Управлінню з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Шосткинської міської ради було затверджено тимчасовий кошторис на I квартал 2010 року у відповідності до якого загальний розмір видатків на запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха складає 13 752 грн. 00 коп.

Отже, бюджетом та кошторисом не передбачено необхідний обсяг коштів які могли б забезпечити повну оплату вартості наданих позивачем послуг.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази, суд встановив:

Відкрите акціонерне товариство «Укртелеком» відповідно до вимог законодавства, а саме, Закону України «Про цивільну оборону України» № 2974-XII від 03.02.1993р. зі змінами та Положення «Про організацію оповіщення і зв»язку у надзвичайних ситуаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 192 від 15.02.1999р. забезпечує обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення і зв»язку цивільної оборони.

Як встановлено судом, 25.12.2008р. між Управлінням з питань НС та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи м.Шостка та ВАТ «Укртелеком»в особі Шосткінського центру електрозв»язку № 1 СФ ВАТ «Укртелеком» було укладено договір № 590100/96 про експлуатаційно - технічне обслуговування засобів оповіщення цивільної оборони.

Відповідно до п.1.1. вищевказаного договору, орган управління майном (відповідач) передає, а виконавець (позивач) приймає на себе зобов»язання щодо експлуатаційно - технічного обслуговування засобів оповіщення цивільної оборони згідно з переліком визначеним у додатку 1.

Зокрема, згідно п.1.2. вказаного договору, виконавець здійснює обслуговування, ремонт, контроль за робочим станом і збереженням апаратури та згідно п.2.2. зобов»язаний забезпечити належне обслуговування та утримання в стані постійної готовності апаратуру, прийняту на експлуатаційно – технічне обслуговування, своєчасно, якісно і повному обсязі проводити регламентні роботи; вести постійний облік витрат на обслуговування та утримання апаратури, щомісяця звітувати перед Органом управління майном і направляти йому складені кошториси витрат з платіжними документами для оплати цих витрат.

Згідно п.3.1. зазначеного договору, оплата та експлуатаційно – технічне обслуговування апаратури здійснюється органом управління майном згідно з доданим до цього договору кошторисно - фінансовим розрахунком (додаток 2). Плата вноситься щоквартально протягом 10-ти банківських діб з дня одержання рахунку, але не пізніше 20 числа наступного за кварталом місяця.

Підставою для розрахунку на експлуатаційно - технічне обслуговування є акт виконаних робіт, у якому можуть зазначатись випадки виходу апаратури оповіщення цивільної оборони з ладу, несанкціонованого запуску, а також неповний обсяг виконаних робіт з обслуговування, що тягне за собою зменшення суми перерахувань.

Умовами договору, а саме розділом 7 договору передбачено, що під час виконання обов»язків сторони керуються Положенням про організацію оповіщення і зв»язку в надзвичайних ситуаціях», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 192 від 15.02.1999р. У відповідності до п.5 даного Положення, підприємства електрозв»язку забезпечують на договірних умовах експлуатаційно - технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та зв»язку ЦО, що належить до сфери управління центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Оплата послуг зв»язку, вартості експлуатаційно - технічного обслуговування здійснюється за тарифами Держкомзв»язку.

У відповідності до п.6 вказаного Положення, фінансування вартості експлуатаційно - технічного обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та зв»язку ЦО провадиться за рахунок асигнувань, що передбачаються бюджетами відповідних центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно кошторисно - фінансового розрахунку експлуатаційно - технічного обслуговування апаратури оповіщення ЦО на 2009 рік загальна сума витрат складає: за рік - 46 556 грн. 12 коп., за квартал - 11639 грн. 03 коп., за місяць - 3879 грн. 68 коп.

Факт виконання позивачем експлуатаційно – технічного обслуговування підтверджується актами прийому - здачі виконаних робіт/послуг за I-й квартал 2009 р. № 37 від 31.03.2009р. на суму 11 639 грн. 03 коп., за II-й квартал 2009р. № 63 від 30.06.2009р. на суму 11639 грн. 03 коп., за III-й квартал 2009р. № 105 від 30.09.2009р. на суму 11639 грн. 03 коп., за IV-й квартал 2009р. № 147 від 30.12.2009р. на суму 11639 грн. 03 коп.

Всього за I - IV квартали 2009 року позивачем було надано відповідачеві послуг на загальну суму 46556 грн. 12 коп., з них погашено 8 563 грн. 38 коп.

Станом на 21.01.2010р. за відповідачем рахується борг по оплаті послуг по експлуатаційно – технічному обслуговуванню апаратури оповіщення ЦО у 2009 році на загальну суму 37992 грн. 74 коп.

Згідно ст.526, ч.1 ст.530 Цивільного кодексу України та ст.193 Господарського кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та у встановлений договором строк.

Факт заборгованості відповідача в сумі 37992 грн. 74 коп. підтверджено матеріалами справи, а саме, рахунками та актами прийому - здачі виконаних робіт/послуг. Доказів сплати боргу в сумі 37992 грн. 74 коп. відповідач не надав.

Щодо заперечень викладених відповідачем у відзиві на позовну заяву, суд дійшов висновку, що вони є неправомірними та необґрунтованими з огляду на наступне.

Відносини цивільної оборони в Україні регулюють: Закон України «Про цивільну оборону» № 2974-XII від 03.02.1993р. і Положення про організацію оповіщення і зв»язку у надзвичайних ситуаціях», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 192 від 15.02.1999р.

Зокрема, у відповідності до ст. 5 вищевказаного Закону, місцеві державні адміністрації забезпечують вирішення питань цивільної оборони.

Слід зазначити, що згідно ст.11 ЦК України, у випадках встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права і обов»язки викникають безпосередньо з актів органів державної влади або місцевого самоврядування.

Крім того, як свідчать матеріали справи, за час дії договору, а саме, з 01.01.2009р. по 31.12.2009р. відповідач не звернувся до позивача з пропозицією про його розірвання та продовжував користуватися послугами позивача.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача щодо стягнення з відповідача 37992 грн. 74 коп. правомірними та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ст.ст.44, 49 ГПК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 379 грн. 92 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 83, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (41100, Сумська область, м.Шостка, вул. К.Маркса, 61, код 26376990) на користь Відкритого акціонерного товариства «Укртелеком» в особі Сумської філії ВАТ «Укртелеком» (40030, м.Суми, вул. Іллінська, 2, код 23825401) 37992 грн. 74 коп. боргу; судові витрати: 379 грн. 92 коп. державного мита та 236 грн. 00 коп. - витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

3.Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

СУДДЯ                                                                                                     Н.П. Лугова

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Повний текст рішення підписано 10.03.2010 року.

Суддя