Рішення № 82596144, 24.06.2019, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.06.2019
Номер справи
140/1527/19
Номер документу
82596144
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 червня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1527/19

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Волдінера Ф.А.,

розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправною відмови та зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1 , позивач) звернувся з позовом до Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (далі – Луцьке ОУПФУ Волинської області, відповідач) про визнання протиправною відмови в здійсненні виплати призначеного позивачу щомісячного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% за період, починаючи з 01.08.2018 по даний час та зобов`язання здійснити виплату призначеного позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно постанови Луцького міськрайонного суду від 06.06.2017 в розмірі 90% щомісячного грошового утримання судді у відставці починаючи з 01.08.2018.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 24.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі, а також зазначено, що судовий розгляд справи необхідно проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що постановою Луцького міськрайонного суду від 06.06.2017 у справі № 161/6961/17 за позовом ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці позов задоволено. Визнано дії Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо призначення і виплату ОСОБА_1 , судді у відставці, щомісячного грошового утримання у розмірі 86 відсотків від заробітної плати працюючого судді протиправними. Зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право судді на відставку половину навчання у вищому навчальному закладі, стаж роботи органах внутрішніх справ Волинської області терміном 4 роки 04 місяці 05 днів та календарний період 2 роки 22 дні проходження строкової військової служби. Зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області здійснити перерахунок та виплату судді у відставці ОСОБА_1 щомісячне грошове утримання в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, з 24 грудня 2016 року із суми 29 920 (двадцять дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять) грн., без обмеження граничного розміру, із врахуванням раніше виплачених сум. Луцьке ОУПФУ Волинської області з 01.08.2018 здійснило перерахунок довічного грошового утримання ОСОБА_1 з 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді на 86%. Позивач звертався до відповідача із заявою про надання інформації в зв`язку з чим було проведено такий перерахунок, проте у відповідь Луцьке ОУПФУ Волинської області повідомило, що немає підстав для виплати щомісячного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90%. Пазюк ОСОБА_2 вважає таку відмову відповідача протиправною та просить задовольнити позовні вимоги.

11.06.2019 відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву. Луцьке ОУПФУ Волинської області вважає, що позовні вимоги позивача є безпідставними, виходячи з наступного. Судові рішення що набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов`язань, в установленому чинним законодавством порядку. Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.11.2017 по справі № 876/8012/17 та постанову Луцького міськрайонного суду від 06.06.2017по справі №161/6961/17 виконано відповідно до покладених зобов`язань. Виплати за рішеннями судів, якими зобов`язано органи Пенсійного фонду України здійснити перерахунок та виплату пенсії без обмеження строком продовжуються до внесення змін до норм законодавства, якими керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача (постанова Верховного Суду України від 05.11.2013 року у справі №21-293а13, постанова Пленуму Вищого адміністративного суду України від 19.12.2011 №8). Відповідно до пункту 4 розділу II Порядку подання документів для призначення (перерахунку) і виплати щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці органами Пенсійного фонду України від 25.01.2008 №3-1 перерахунок щомісячного довічного утримання проводиться з 01 числа місяця, наступного за місяцем, у якому змінилися розміри складових суддівської винагороди судді, який працює за відповідною посадою. Оскільки перерахунок довічного грошового утримання проводиться відповідно до чинної редакції статті 142 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402 - VIII, то з 01.08.2018 переглядається відсоток щомісячного довічного грошового утримання.

Сторони скористались своїм правом на подання до суду заяв по суті справи, в яких письмово виклали свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору, клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подали, а тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 06.06.2017 Луцький міськрайонний суд Волинської області виніс постанову у справі № 161/6961/17 17 за позовом ОСОБА_1 до Луцького об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання дій протиправними та зобов`язання здійснити перерахунок щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, яка ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.11.2017 залишена без змін. Позов задоволено повністю. Визнано дії Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо призначення і виплати ОСОБА_1 , судді у відставці, щомісячного грошового утримання у розмірі 86 відсотків від заробітної плати працюючого судді протиправними. Зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право судді на відставку половину навчання у вищому навчальному закладі, стаж роботи органах внутрішніх справ Волинської області терміном 4 роки 04 місяці 05 днів та календарний період 2 роки 22 дні проходження строкової військової служби. Зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області здійснити перерахунок та виплату судді у відставці ОСОБА_1 щомісячне грошове утримання в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, з 24 грудня 2016 року із суми 29 920 (двадцять дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять) грн., без обмеження граничного розміру, із врахуванням раніше виплачених сум.

12.02.2018 Луцьке ОУПФУ Волинської області згідно розпорядження № 831162 здійснило перерахунок пенсії позивача згідно постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 06.06.2017 в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді з 24 грудня 2016 року.

24.11.2018 Луцьке ОУПФУ Волинської області на підставі рішення № 907640831162 здійснило перерахунок довічного утриманні судді у відставці ОСОБА_1 в розмірі 86% суддівської винагороди з 01.12.2018.

25.01.2019 Луцьке ОУПФУ Волинської області на підставі рішення № 907640831162 здійснило перерахунок довічного утриманні судді у відставці ОСОБА_1 в розмірі 86% суддівської винагороди з 01.02.2019.

22.02.2019 Луцьке ОУПФУ Волинської області на підставі рішення № 907640831162 здійснило перерахунок довічного утриманні судді у відставці ОСОБА_1 в розмірі 86% суддівської винагороди з 01.01.2018.

12.11.2018 ОСОБА_1 звернувся до відповідача із запитом щодо роз`яснення правильності перерахунку довічного грошового утримання судді у відставці.

22.02.2019 Луцьке ОУПФУ Волинської області листом №03/П-01 повідомило позивача, що перерахунок був проведений у зв`язку з внесенням змін Законом України «Про ефективне управління майновими правами власників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» від 15.05.2018 № 2415-VIII до законів України в частині застосування для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017року як розрахунок величини. Тому провести перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці з 01.01.2018 згідно постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 06.06.2017 немає законних підстав.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується таким.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частин першої - третьої статті 138 Закону України від 07.07.2010 №2453-VI «Про судоустрій і статус суддів (втратив чинність частково, в його первісній редакції, далі Закон №2453-VI) судді, який вийшов у відставку, при досягненні пенсійного віку виплачується пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України «Про державну службу» або, за його вибором, щомісячне довічне грошове утримання. Суддя у відставці, який не досяг пенсійного віку, отримує неоподатковуване щомісячне довічне грошове утримання. При досягненні таким суддею пенсійного віку за ним зберігається право на одержання щомісячного довічного грошового утримання або, за його вибором, призначається пенсія на умовах, передбачених статтею 37 Закону України «Про державну службу». Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді. За кожний повний рік роботи на посаді судді понад 20 років розмір щомісячного довічного грошового утримання збільшується на два відсотки заробітку, але не більше ніж 90 відсотків заробітної плати судді, без обмеження граничного розміру щомісячного довічного грошового утримання.

Законом України від 08.07.2011 №3668-VІ «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» були внесені зміни до Закону №2453-VІ, відповідно до яких частина третя статті 138 Закону №2453-VІ була викладена у наступній редакції: «Щомісячне довічне грошове утримання виплачується судді у розмірі 80 відсотків грошового утримання судді з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, який працює на відповідній посаді».

Однак рішенням Конституційного Суду України від 03.06.2013 №3-рп/2013 у справі №1-2/2013 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень статті 2, абзацу другого пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», статті 138 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (справа щодо змін умов виплати пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці) визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), зокрема, частину третю статті 138 Закону №2453-VI (у редакції Закону №3668-VI).

Відповідно до частини четвертої статті 142 чинного Закону України від 02.06.2016 №1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон №1402-VIII) у разі зміни розміру складових суддівської винагороди судді, який працює на відповідній посаді, здійснюється перерахунок раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання.

Частиною третьою статті 133 Закону №2453-VІ (в редакції Закону України від 12.02.2015 №192-VІІІ «Про забезпечення права на справедливий суд») передбачено, що посадовий оклад судді місцевого суду встановлюється в розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

Пунктом 3 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (набрав чинності з 01 січня 2017 року) установлено, що мінімальна заробітна плата після набрання чинності цим Законом не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів та заробітної плати працівників та інших виплат. До внесення змін до законів України щодо незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини вона застосовується у розмірі 1600 гривень.

22.07.2018 набрав чинності Закон України від 15.05.2018 №2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав». Пунктом 6 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону в абзаці другому пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (Відомості Верховної ОСОБА_2 України, 2017 р., №2, ст. 25) слово та цифри «1600 гривень» замінено словами та цифрами «прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, починаючи з 1 січня 2017 року».

Статтею 7 Закону України від 07.12.2017 №2246-VIII «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 01 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1762 грн. 00 коп.

З огляду на зазначене, з 01 січня 2018 року посадовий оклад суддів встановлюється, виходячи із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1762 грн. 00 коп.

Таким чином, оскільки посадовий оклад судді місцевого суду з 01 січня 2018 року змінився у зв`язку із прийняттям Закону №2415-VIII (до 31 грудня 2017 року становив 16000 грн. 00 коп., а з 01 січня 2018 року 17 620 грн. 00 коп.), відтак вказане є підставою для проведення перерахунку раніше призначеного щомісячного довічного грошового утримання суддям у відставці, в тому числі і позивачу.

Внаслідок вказаних змін в законодавстві Пазюку О.С. Луцьким ОУПФУ Волинської області було проведено перерахунок довічного грошового утримання судді у відставці.

При вирішенні справи суд враховує правову позицію, викладену у рішеннях Конституційного Суду України від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій, від 01.12.2004 №19-рп/2004 у справі про незалежність суддів як складову їхнього статусу, від 11.10.2005 №8-рп/2005 у справі про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання, від 22.05.2008 №10-рп/2008 у справі щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України, від 03.06.2013 №3-рп/2013 у справі щодо змін умов виплати пенсій і щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці та від 08.06.2016 №4-рп/2016 у справі про щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці, у яких Конституційний Суд України зазначив, що конституційний принцип незалежності суддів забезпечує важливу роль судової влади в механізмі захисту прав і свобод людини і громадянина та є запорукою реалізації права на судовий захист, передбаченого частиною першою статті 55 Основного Закону України; положення Конституції України стосовно незалежності суддів, яка є невід`ємним елементом статусу суддів та їх професійної діяльності, пов`язані з принципом поділу державної влади та обумовлені необхідністю забезпечувати основи конституційного ладу й права людини, гарантувати самостійність і незалежність судової влади; гарантії незалежності суддів як необхідні умови здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом встановлені у базових законах з питань судоустрою, судочинства, статусу суддів, мають конституційний зміст і разом з визначеними Основним Законом України складають єдину систему гарантій незалежності суддів та повинні бути реально забезпечені; конституційний статус судді дає підстави ставити до судді високі вимоги і зберігати довіру до його компетентності та неупередженості, передбачає надання йому в майбутньому статусу судді у відставці, що також є гарантією належного здійснення правосуддя; однією з гарантій незалежності суддів є їх належне матеріальне та соціальне забезпечення, зокрема надання суддям за рахунок держави суддівської винагороди, а суддям у відставці - щомісячного довічного грошового утримання або пенсії за вибором.

Також Конституційний Суд України у своїх рішеннях покликається на норми Європейської хартії про закон «Про статус суддів» від 10.07.1998, відповідно до яких рівень винагороди суддям за виконання ними своїх професійних обов`язків має бути таким, щоб захистити їх від тиску, що може спричинити вплив на їхні рішення або взагалі поведінку суддів і таким чином вплинути на їхню незалежність та неупередженість (пункт 6.1), статус забезпечує судді, який досяг передбаченого законом віку для виходу у відставку із посади судді і який здійснював повноваження судді протягом певного строку, право на отримання виплат, рівень яких має бути якомога ближчим до рівня його останньої заробітної плати на посаді судді (пункт 6.4), а також на рекомендації Комітету ОСОБА_2 Європи від 13.10.1994 №(94)12, від 17.11.2010 №(2010)12, згідно з якими кожна держава має забезпечити відповідність статусу і винагороди суддів гідності їхньої професії та відповідальності, яку вони беруть на себе; суддівська винагорода має бути достатньою, щоб захистити суддів від дії стимулів, через які можна впливати на судові рішення; мають існувати гарантії виплат у зв`язку з відставкою суддів, які мають відповідати попередньому рівню оплати праці суддів.

Верховний Суд України в постанові від 24.03.2015 ( у справі №21-584а 14) висловив правову позицію про те, що оскільки розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці законодавством визначено у відсотковому відношенні до грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, то в разі зміни (у напрямі збільшення) вказаної винагороди, у судді, який вийшов у відставку з`являється право на перерахунок щомісячного довічного грошового утримання, в той час, як пенсійного органу - обов`язок здійснити відповідний перерахунок.

Крім цього, у рішенні Верховного Суду від 12.07.2018 (у справі №9901/602/18) зазначено, що згідно з абзацом 4 пунктом 34 розділу XII «Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402 -VIII за суддями призначеними чи обраними на посаду до набрання чинності цим законом, зберігається визначення стажу роботи на посаді судді відповідно до законодавства, що діяло на день їх призначення (обрання).

Постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 06.06.2017 року по справі № 161/6961/17, яка набрала законної сили, визнано дії Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області щодо призначення і виплати ОСОБА_1 , судді у відставці, щомісячного грошового утримання у розмірі 86 відсотків від заробітної плати працюючого судді протиправними. Зобов`язано об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області зарахувати ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право судді на відставку половину навчання у вищому навчальному закладі, стаж роботи органах внутрішніх справ Волинської області терміном 4 роки 04 місяці 05 днів та календарний період 2 роки 22 дні проходження строкової військової служби. Зобов`язано Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області здійснити перерахунок та виплату судді у відставці ОСОБА_1 щомісячне грошове утримання в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, з 24 грудня 2016 року із суми 29 920 (двадцять дев`ять тисяч дев`ятсот двадцять) грн., без обмеження граничного розміру, із врахуванням раніше виплачених сум.

Відповідно до частини четвертої статті 78 КАС України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи.

Таким чином, судовим рішенням, яке набрало законної сили, встановлено право ОСОБА_1 на отримання щомісячного довічного грошового утримання в розмірі 90% від суддівської винагороди та визнано протиправними дії пенсійного органу щодо призначення і виплати ОСОБА_1 , судді у відставці, щомісячного грошового утримання у розмірі 86% від заробітної плати працюючого судді.

Проте, з пенсійної справи, дослідженої судом вбачається, що на виконання рішення суду 12.02.2018 згідно розпорядження № 831162 було проведено перерахунок довічного грошового утримання позивачу з 24.12.2016 в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.

Однак, у відповідності до вищевказаних норм закону, відповідачем не було проведено позивачу перерахунку щомісячного довічного грошового утримання як судді у відставці з 01.08.2018 в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді, натомість провели перерахунок в розмірі 86 відсотків.

Проаналізувавши зміни внесені в законодавство щодо суддівської винагороди, варто зазначити, що вказані норми не змінили положень щодо відсоткового розрахунку щомісячного довічного утримання судді у відставці. Тому відповідач діяв протиправно визначаючи процент розрахунку щомісячного грошового утримання судді у відставці в розмірі 86%, так як зміни внесені Законом України від 15.05.2018 №2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» стосуються лише розміру суддівської винагороди, з якого органи пенсійного фонду розраховують розмір щомісячного грошового утримання судді у відставці. А тому Луцьке ОУПФУ Волинської області протиправно не виконує постанову Луцького міськрайонного суду Волинської області від 06.06.2017 року по справі № 161/6961/17 в частині зарахування стажу роботи, що дає право судді на відставку, а також призначення щомісячного грошового утримання в розмірі 90% грошового утримання судді, який працює на відповідній посаді.

Відповідно до частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням зазначеного, суд, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 необхідно задовольнити повністю.

Відтак, порушене право позивача підлягає поновленню шляхом визнання протиправною відмови Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області в здійсненні виплати призначеного ОСОБА_1 щомісячного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% за період, починаючи з 01.08.2018 по даний час, зобов`язання Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області здійснити виплату призначеного позивачу щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно постанови Луцького міськрайонного суду від 06.06.2017 в розмірі 90% щомісячного грошового утримання судді у відставці починаючи з 01.08.2018.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, необхідно стягнути на користь позивача всі здійснені ним і документально підтверджені судові витрати в сумі 768,40 грн. на підставі квитанції № 0.0.1348089250.1 від 10.05.2019 (а. с. 2) за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 139, 243, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною відмову Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області в здійсненні виплати призначеного ОСОБА_1 щомісячного грошового утримання судді у відставці в розмірі 90% за період починаючи з 01.08.2018 по даний час.

Зобов`язати Луцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області здійснити виплату призначеного ОСОБА_1 щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці згідно постанови Луцького міськрайонного суду від 06.06.2017 в розмірі 90% щомісячного грошового утримання судді у відставці починаючи з 01.08.2018.

Стягнути з Луцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Грушевського, 1, код ЄДРПОУ 40370530) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , номер облікової картки платника податку НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.

Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255, 295 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Суддя Ф. А. Волдінер