Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
28.09.2009 р. Справа № 19/70
За заявою Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції, м.Полтава
про відстрочку виконання постанови від 20.05.2009 р. по справі № 19/70, порушеної
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській області, м. Полтава
до Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції, м.Полтава
про стягнення 472687,80 грн. економічних санкцій
Суддя Безрук Т. М.
Представники:
від боржника –Панченко О.О.
від відповідача (заявника) –не з"явився
від Київського ВДВС - не з"явився
Розглядається заява про відстрочення виконання постанови господарського суду Полтавської області від 20.05.2009р. по справі №19/70, в якій боржник прохає відстрочити виконання постанови до 31.12.2010р.
Стягувач письмового відзиву на заяву суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Господарським судом Полтавської області по даній справі прийнято постанову від 20.05.2009р. про стягнення з Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції в доход Державного бюджету України 472687,80 грн. економічних санкцій.
Дана постанова сторонами не оскаржувалася та набрала законної сили.
18.06.2009р. на виконання вказаної постанови господарським судом виданий виконавчий лист № 19/70.
Постановою Київського відділу Державної виконавчої служби Полтавського РУЮ від 26.06.2009р. відкрито виконавче провадження з примусового виконання вказаного виконавчого листа На даний час виконавчий лист не виконаний.
Заявник (боржник) в обґрунтування заяви про відстрочення виконання постанови посилається на те, що є бюджетною установою, яка утримується за рахунок обласного бюджету.
Згідно норм Бюджетного кодексу України, Закону України про Державний бюджет України та нормативно -правових актів, прийнятих на їх виконання Полтавська обласна санітарно-епідемілгічна станція є розпорядником бюджетних коштів та бере бюджетні зобов'язання та проводити видатки тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами.
Відповідно до пунктів 8 та 9 ст. 1 Бюджетного кодексу України:
бюджетне зобов'язання - будь-яке здійснене відповідно до бюджетного асигнування розміщення замовлення, укладення договору, придбання товару, послуги чи здійснення інших аналогічних операцій протягом бюджетного періоду, згідно з якими необхідно здійснити платежі протягом цього ж періоду або у майбутньому;
бюджетне призначення - повноваження, надане головному розпоряднику бюджетних коштів цим Кодексом, законом про Державний бюджет України або рішенням про місцевий бюджет, що має кількісні та часові обмеження та дозволяє надавати бюджетні асигнування;
Будь-які зобов'язання, взяті фізичними та юридичними особами за коштами Державного бюджету України без відповідних бюджетних асигнувань або ж з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом та законом про Державний бюджет України на відповідний рік, не вважаються бюджетними зобов'язаннями.
Витрати державного бюджету на покриття таких зобов'язань не можуть здійснюватися (п. 5, 6 ст. 51 Бюджетного кодексу України).
Згідно наказу Державного казначейства України від 05.10.2001 N 175, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.12.2001 за N 1001/6192 загальні правила, форми і розрахунки органів Державного казначейства України та розпорядників, одержувачів бюджетних кошів, інших клієнтів при примусовому списанні (стягненні) коштів з їх реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунків та рахунків інших клієнтів встановлюються Порядком примусового списання (стягнення) коштів з рахунків установ і організацій, відкритих в органах Державного казначейства.
Відповідно до пункту 3.5. Примусове списання (стягнення) коштів загального фонду державного бюджету проводиться органом Державного казначейства в межах асигнувань на поточний рік, передбачених у затвердженому кошторисі доходів і видатків, планів використання бюджетних коштів одержувачів, та при наявності на відповідних реєстраційних, спеціальних реєстраційних рахунках та рахунках інших клієнтів коштів за відповідними кодами бюджетної класифікації. Примусове списання (стягнення) коштів зі спеціальних реєстраційних рахунків у частині власних надходжень установ та організацій здійснюється безпосередньо із загальної суми залишку надходжень на відповідному спеціальному реєстраційному рахунку з подальшим віднесенням зазначеної суми на касові видатки в розрізі кодів бюджетної класифікації.
Примусове списання (стягнення) коштів з рахунків обліку коштів "Оплата інших послуг та інші видатки" (кошти, які мають цільове призначення і надходять на спеціальний реєстраційний рахунок установ з розбивкою за кодами економічної класифікації видатків) здійснюється у порядку, визначеному для коштів загального фонду.
Згідно наданого кошторису Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції на 2009 рік всього затвердженого бюджетних надходжень на суму 5 790 000 грн., з них надходжень коштів із загального бюджету в сумі 3 915 500 грн. та із спеціального фонду бюджету 1 875 200 грн.
Станом на 01 липеня 2009 року вже було витрачено коштів, які надійшли із спеціального фонду бюджету 579 195,17 грн.
На рахунок обліку коштів "Оплата інших послуг та інші видатки" (код економічної класифікації видатків 1139) станом на 01 липеня 2009 року затверджено кошторисом та надійшло 550 000 грн., з них витрачено 169 126,33 грн. На даному рахунку обліковуються та надходять кошти, призначення яких є тільки медичне страхування, страхування водіїв, послуги по охороні об'єктів та обов"язкові платежі до бюджету.
Тобто, у боржника відсутні грошові кошти на рахунках, які можуть бути направлені на погашення присудженої заборгованості, також є неможливим звернення стягнення на майно відповідача, оскільки останнє не належить боржнику на праві власності.
Згідно ст.263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність підстав для відстрочення виконання постанови на строк до 01.10.2010р., оскільки у заявлений боржником термін - 31.12.2010р. є закунченням наступного бюджетного року.
Таким чином, заява божника підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст. ст. 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Ухвалив:
1. Заяву Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції про відстрочку виконання постанови господарського суду Полтавської області від 20.05.2009р. по справі № 19/70 - задовольнити частково.
2. Відстрочити виконання постанови господарського суду Полтавської області від 20.05.2009р. про стягнення з Полтавської обласної санітарно-епідемілогічної станції (м. Полтава, вул..Ватутіна,35а; ідентифікаційний код 02008170) в дохід Державного бюджету України (код платежу 23030300; на р/р УДК м.Полтава, МФО 831019, код ЄДРПОУ УДК 34698804) 472687,80 грн. економічних санкцій - до 01 жовтня 2010 р.
3. В іншій частині заяву – відхилити.
4. Ухвалу направити сторонам та Київському ВДВС Полтавського РУЮ.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом п"яти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Безрук Т.М.