Рішення № 82556955, 15.04.2019, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2019
Номер справи
280/5326/18
Номер документу
82556955
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2019 року 10:40Справа № 280/5326/18 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі судді Киселя Р.В., за участю секретаря судового засідання Мащенко Д.В.,

представників:

позивача Волтера О.В.,

відповідача Лактіонової О.М.,

розглянув в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент» (вул. Цимлянська, буд. 29-А, м. Запоріжжя, 69034) до Запорізької митниці ДФС (вул. С. Синенка, буд. 12, м.Запоріжжя, 69041) про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

14.12.2018 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент» (далі - позивач або ТОВ «Технохімреагент») до Запорізької митниці ДФС (далі - відповідач або Митниця), в якому позивач просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення про визначення коду товару №КТ-UA112000-0009-2018 від 28.11.2018.

На обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним 29.10.2018 до митного оформлення заявлений товар - «MORPHOLINE» 99,5% та DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE (дідецил-демитил-хлорид-амонію) 50% за кодом згідно УКТЗЕД 3808941000 ставка мита 0%. Митницею було надано Рішення про визначення коду товару №KT-UA 112000-0009-2018 від 28.11.2018 p., яким товар класифікований наступним чином: - товар «DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE (дідецил-демитил-хлорид-амонію) 50%, партія №20180808» за кодом 3402901000 ставка мита 6%. В рішенні митниця вірно зазначила, що DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% є речовиною визначеного хімічного складу. Але зробила невірний висновок і прийняла рішення, визначивши код товарної позиції 3402, до якої відносяться тільки речовини невизначеного хімічного складу.

Ухвалою судді від 18.12.2018 позовну заяву залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 08.01.2019 позивачу був продовжений процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви до 31.01.2019.

Засобами Електронного суду до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла заява на усунення недоліків позову.

Ухвалою від 05 лютого 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі №280/5326/18, призначено підготовче засідання на 28 лютого 2019 року.

Відповідач позов не визнав, у своєму відзиві (від 22.02.2019 вх. №7448) зазначив, що на підставі експертних досліджень та інформації з технічної специфікації від постачальника, яка надавалась до митного оформлення, встановлено, що товар, який заявлено до митного оформлення позивачем, являє собою водно-спиртовий розчин нерозгалуженої вуглеводневої сполуки з вмістом четвертинної амонієвої групи. Відповідно до підпункту (А) пункту (II) пояснень до товарної позиції 340 УКТ ЗЕД, до цієї товарної позиції включаються поверхнево-активні засоби. Поверхнево-активні засоби, серед іншого, включають «розчини або дисперсії поверхнево-активних речовин, перерахованих у пункті І вище, в органічному розчиннику» (п.п (2) (Д) (II) пояснень до товарної позиції 3402 УКТ ЗЕД). Виходячи з вищезазначеного, товар «Дідецилдиметиламонію хлорид» розглядається як поверхнево-активний засіб (препарат) і тому, на підставі ОПІ УКТ ЗЕД № 1 та 16, які затверджені Законом України «Про митний тариф України» від 19.09.20113 № 584-VII, класифікується за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3402 90 10 00. Також зазначає, що вищезазначені характеристики досліджувались Департаментом податкових та митних експертиз ДФС (висновок ДВПЕД ДПМЕ ДФС від 09.11.2018 № 142008200-1170). Таким чином вважає, що Рішення про визначення коду товару №КТ-UA112000-0009-2018 від 28.11.2018 обґрунтоване, прийняте на підставі норм чинного законодавства, з урахуванням характеристик, визначальних для класифікації товарів. Просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Протокольною ухвалою суду від 28.02.2019 в підготовчому засіданні оголошено перерву до 06.03.2019.

06.03.2019 від позивача надійшла відповідь на відзив (вї.№9020) в якій посилається на те, що товар, пробу якого було досліджено експертом (висновок № 142008200-1170 від 09.11.2018) не може бути віднесено до групи 34 (та до товарної позиції 3402), оскільки він є сполукою визначеного хімічного складу. Зазначив, що експерт не підтвердив, що товар є поверхнево-активною речовиною. Пояснив, що він тільки має властивості такої речовини. Також, за хімічним складом його неможливо розглядати у товарній позиції 3402, оскільки ця група не включає окремі сполуки визначеного хімічного складу. Крім того зазначив, що бути поверхнево-активною речовиною можуть тільки сполуки невизначеного хімічного складу з вмістом однієї або кількох гідрофільних чи гідрофобних функціональних груп. Безліч інших товарів можуть мати властивості поверхнево-активної речовини, але не бути нею.

11.03.2019 від відповідача надійшло клопотання (вх.№9578) про неврахування при розгляді справи відповіді на відзив, оскільки остання подана з порушенням строків встановлених ч.3 ст.163 КАС України.

Протокольною ухвалою суду від 18.03.2019 закрито підготовче провадження, справа призначена до судового розгляду по суті на 02.04.2019.

Протокольною ухвалою від 02.04.2019 в судовому засіданні оголошено перерву до 15.04.2019.

08.04.2019, через систему «Електронний суд» від позивача надійшло клопотання про визнання недопустимим та недостовірним наданого відповідачем доказу, а саме висновку №142008200-1170 від 09.11.2018.

У судовому засіданні 15.04.2019 представник позивача наполягав на задоволенні позову з підстав, викладених у позовній заяві та відповіді на відзиві, представник відповідача заперечувала щодо задоволення позовних вимог з підстав, викладених у відзиві на позов.

15.04.2019, на підставі ст.250 КАС України, судом проголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Заслухавши пояснення представників сторін, розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

19.10.2018 ТОВ «Технохімреагент» до митного оформленні був заявлений товар «DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% ( DDAC 50 % дідецил диметил хлорид амонію 50%), за кодом згідно з УКТ ЗЕЦ 3808 94 10 00, ставка ввізного мита 0%.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 Митного кодексу України (далі - МК України) декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним цифровим підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Підприємство до митного оформлення заявила попередню митну декларацію №UA112080/2018/025680.

Згідно ч.1 та ч.2 ст. 259 МК України попередня митна декларація (інший документ, що може використовуватися замість митної декларації відповідно до статті 94 цього Кодексу) подається до ввезення в Україну товарів, транспортних засобів комерційного призначення (у тому числі з метою транзиту) або після їх ввезення, якщо ці товари, транспортні засоби перебувають на території пункту пропуску через державний кордон України.

Попередня митна декларація подається декларантом або уповноваженою ним особою органу доходів і зборів, в зоні діяльності якого товари, транспортні засоби комерційного призначення будуть пред`явлені для митного оформлення, з метою проведення аналізу ризиків та прискорення виконання митних формальностей.

29.10.2018 позивачем була заявлена митна декларація в режимі імпорт за №UA112080/2018/026376 за кодом УКТ ЗЕД 3808941000. У зв`язку з відборові зразків товару для визначення правильності декларування заявленого товару, ТОВ «Технохімреагент» було заявлена тимчасова митна декларація.

Частинами 1 та 2 ст.260 МК України встановлено, що якщо декларант або уповноважена ним особа не володіє точними відомостями про характеристики товарів, необхідні для заповнення митної декларації у звичайному порядку, вона може подати органу доходів і зборів тимчасову митну декларацію на такі товари за умови, що вона містить дані, достатні для поміщення їх у заявлений митний режим, та під зобов`язання про подання додаткової декларації у строк не більше 45 днів з дати оформлення тимчасової митної декларації.

Якщо під час митного оформлення товарів за тимчасовою митною декларацією органом доходів і зборів бралися проби (зразки) цих товарів для проведення їх дослідження (аналізу, експертизи) і рішення органу доходів і зборів за результатами такого дослідження (аналізу, експертизи) не може бути прийнято у 30-денний строк з дня оформлення тимчасової митної декларації, цей строк продовжується органом доходів і зборів, але не більше ніж на 15 днів.

29.11.2018 ТОВ «Технохімреагент» було заявлена тимчасова митна декларація за №UA112080/2018/026498.

28.11.2018 Митниця прийняла рішення про визначення коду товару № КТ-UA112000-009-2018.

Відповідно до ч.1 ст. 261 МК України у разі подання відповідно до статей 259 і 260 цього Кодексу попередньої, тимчасової або періодичної митної декларації декларант або уповноважена ним особа повинні протягом строків, визначених відповідно до цього Кодексу, подати органу доходів і зборів додаткову декларацію, яка містить точні відомості про товари, задекларовані за попередньою, тимчасовою або періодичною митною декларацією, що подавалися б у разі декларування цих товарів за митною декларацією, заповненою у звичайному порядку.

11.12.2018 позивач заявив додаткову митну декларацію №UA112080/2018/026376 за кодом УКТ ЗЕД 3402901000.

Не погодившись з рішенням відповідача про визначення коду товару №КТ-UA112000-0009-2018 від 28.11.2018 позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з того, що згідно з ч.1 ст.246 Митного кодексу України метою митного оформлення є забезпечення дотримання встановленого законодавством України порядку переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, а також забезпечення статистичного обліку ввезення на митну територію України, вивезення за її межі і транзиту через її територію товарів.

Відповідно до ч.1 ст.248 МК України митне оформлення розпочинається з моменту подання органу доходів і зборів декларантом або уповноваженою ним особою митної декларації або документа, який відповідно до законодавства її замінює, та документів, необхідних для митного оформлення, а в разі електронного декларування - з моменту отримання органом доходів і зборів від декларанта або уповноваженої ним особи електронної митної декларації або електронного документа, який відповідно до законодавства замінює митну декларацію..

Статтею 49 МК України встановлено, що митною вартістю товарів, які переміщуються через митний кордон України, є вартість товарів, що використовується для митних цілей, яка базується на ціні, що фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари.

Згідно ч.1 ст.51 МК України митна вартість товарів, що переміщуються через митний кордон України, визначається декларантом відповідно до норм цього Кодексу.

Частиною 1 ст.52 МК України визначено, що заявлення митної вартості товарів здійснюється декларантом або уповноваженою ним особою під час декларування товарів у порядку, встановленому розділом VIII цього Кодексу та цією главою.

Відповідно до ч.2 ст.52 МК України декларант або уповноважена ним особа, які заявляють митну вартість товару, зобов`язані:

1) заявляти митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з органом доходів і зборів;

2) подавати органу доходів і зборів достовірні відомості про визначення митної вартості, які повинні базуватися на об`єктивних, документально підтверджених даних, що піддаються обчисленню;

3) нести всі додаткові витрати, пов`язані з коригуванням митної вартості або наданням органу доходів і зборів додаткової інформації.

Згідно з ч.1 ст.53 МК України у випадках, передбачених цим Кодексом, одночасно з митною декларацією декларант подає митному органу документи, що підтверджують заявлену митну вартість товарів і обраний метод її визначення.

Документами, які підтверджують митну вартість товарів, є:

1) декларація митної вартості, що подається у випадках, визначених у частинах п`ятій і шостій статті 52 цього Кодексу, та документи, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості;

2) зовнішньоекономічний договір (контракт) або документ, який його замінює, та додатки до нього у разі їх наявності;

3) рахунок-фактура (інвойс) або рахунок-проформа (якщо товар не є об`єктом купівлі-продажу);

4) якщо рахунок сплачено, - банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару;

5) за наявності - інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару;

6) транспортні (перевізні) документи, якщо за умовами поставки витрати на транспортування не включені у вартість товару, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів;

7) ліцензія на імпорт товару, якщо імпорт товару підлягає ліцензуванню;

8) якщо здійснювалося страхування, - страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування. (ч.2 ст.53 МК України).

Відповідно до ч.3 ст.53 МК України у разі якщо документи, зазначені у частині другій цієї статті, містять розбіжності, наявні ознаки підробки або не містять всіх відомостей, що підтверджують числові значення складових митної вартості товарів, чи відомостей щодо ціни, що була фактично сплачена або підлягає сплаті за ці товари, декларант або уповноважена ним особа на письмову вимогу митного органу зобов`язані протягом 10 календарних днів надати (за наявності) такі додаткові документи:

1) договір (угоду, контракт) із третіми особами, пов`язаний з договором (угодою, контрактом) про поставку товарів, митна вартість яких визначається;

2) рахунки про здійснення платежів третім особам на користь продавця, якщо такі платежі здійснюються за умовами, визначеними договором (угодою, контрактом);

3) рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту);

4) виписку з бухгалтерської документації;

5) ліцензійний чи авторський договір покупця, що стосується оцінюваних товарів та є умовою продажу оцінюваних товарів;

6) каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) виробника товару;

7) копію митної декларації країни відправлення;

8) висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини.

Аналіз вказаних норм дозволяє дійти висновку, що до виключної компетенції митних органів відноситься вирішення питання перевірки та контролю правильності обчислення декларантом митної вартості, а також самостійного її визначення у встановлених Законом випадках. Даний висновок узгоджується з основним принципом оцінки товарів для митних цілей, закріпленим у ст. VII Генеральної асамблеї з тарифів і торгівлі «Оцінка товарів для митних цілей», згідно з яким оцінка імпортованого товару для митних цілей має базуватися на дійсній вартості імпортованого товару, на якій розраховується мито, або аналогічного товару.

Стосовно визначення коду товару суд зазначає наступне.

Класифікація товарів для цілей митного оформлення здійснюється згідно вимогами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі УКТ ЗЕД), що є товарною номенклатурою МК України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VІІ, з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - ОПІ) та визначальний для класифікації характеристик товару.

Міжнародною основою УКТ ЗЕД є Гармонізована система опису та кодуванні товарів (далі - ГС). Законом України від 19.09.2013 № 584-VII «Про Митний тариф України» затверджена УКТ ЗЕД на основі ГС 2012 року.

З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні розроблено пояснення до УКТ ЗЕД, побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу, які затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 № 401.

Відповідно до статті 69 МК України органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари.

Відповідно до пункту 3 Розділу І Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 (далі - Порядок), класифікація товару - визначення коду товарі відповідно до вимог Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, передбаченні Законом України «Про Митний тариф України», з урахуванням Пояснень до УКТ ЗЕД, рішень Комітету з Гармонізованої системи опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації, методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТ ЗЕД, розробленні центральним органом виконавчої влади у сфері митної справи на виконання статті 68 Кодексу, до початку переміщення товару через митний кордон України, під час митного оформлення та після завершення митного оформлення.

Відповідно до пункту 3 Розділу III Порядку, Рішення приймається за результатами класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД у разі необхідності зміни задекларованого коду товару згідно з УКТ ЗЕД, у тому числі за результатами спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками та у складних випадках митних формальностей.

Як зазначив відповідач у наданому відзиві, рішення про визначення коду товару №КТ-UА112000-0009-2018 від 28.11.2018 (далі - спірне рішення) прийнято за результатом спрацювання автоматизованої системи аналізу та управління ризиками та на підставі документів, зазначених у пункті 3 Рішення, а саме:

Закону України «Про митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VІІ, приміток до розділу VІ УКТ ЗЕД, приміток до груп 34, 38 УКТ ЗЕД, ОПІ № 1 та № 6, Пояснень до товарних позицій 3402, 3808 УКТ ЗЕД, затверджених наказом ДФС України від 09.06.2015 № 401, Висновку ДВПЕД ДПМЕ ДФС від 09.11.2018 №142008200-1170, технічної специфікації, сертифікату аналізу, Акту про проведення огляду товарів від 29.10.2018 №UА112080/2018/026376 з фото товару. Також, враховувалась інформація щодо класифікації товару «дідецил диметил амоній хлорид» згідно з УКТ ЗЕД, яка направлялась листом Міністерства доходів і зборів України від 26.07.2013 № 7676/6/99-99-24-02-02-16.

Спірне рішення прийнято на товар «DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% (DDAC 50 % дідецил диметил хлорид амонію 50%), заявлений до митного оформлення за митною декларацією від 29.10.2018 № UA112080/2018/026376, за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3808 94 10 00, ставка ввізного мита 0%.

Відповідно до УКТ ЗЕД зазначеному коду товару відповідає опис: «Інсектициди, родентициди, фунгіциди, гербіциди, засоби, що запобігають проростанню паростків, та регулятори росту рослин, дезінфекційні засоби та аналогічні засоби, подані у формах чи упаковках для роздрібної торгівлі або як препарати, або у вигляді готових виробів (наприклад, стрічки, оброблені сіркою, ґноти, свічки і папір липкий від мух)

- інші: -- дезінфекційні засоби: --- на основі четвертинних амонієвих солей».

Рішенням встановлений код товару 3402 90 10 00 згідно з УКТ ЗЕД, ставка ввізного мита 6,5%, якому, відповідно до УКТ ЗЕД, відповідає опис:

«Поверхнево-активні органічні речовини (крім мила); поверхнево-активні препарати, засоби для прання, миття (включаючи допоміжні мийні засоби) та засоби для чищення із вмістом або без вмісту мила (крім, засобів, включених до товарної позиції 3401):

- інші: -- поверхнево-активні засоби».

Відповідно до інформації з технічної специфікації на товар від постачальника - «КСС INDUSTRIAL ENTERPRISE LIMITED», Китай, яка надавалась до митного оформлення, товар з хімічною назвою «дидецилдиметил амонію хлорид (DDAC)» має наступний склад: дидецилдиметил амонію хлорид - 50%+/-2%, вода - 40%, етанол - 10%, дидецил метил амін - 2% макс.

За зовнішнім виглядом є рідиною від безкольорового до світло-жовтого, активний аналіз 50%, (значення рН 5-9, вільний амін та його солі 2% макс., колір! 200# макс.

Пакування - 180,кг/пластикова бочка.

Призначення продукту: чотирьохкомпонентна активна речовина для виробництва твердих дезінфікуючих засобів, фунгіцидів, альгіцидів для плавальних басейнів, мікробіоцидів для промислового очищення води та агенти контролю деревного сапестіну.

За результатами експертних досліджень Дніпропетровського відділу з питань експертиз та досліджень Департаменту податкових та митних експертиз ДФС (висновок ДВПЕД ДПМЕ ДФС від 09.11.2018 № 142008200-1170) встановлено, що товар ідентифікований як прозора безколірна рідина, яка складається із водно-спиртового розчину неразголудженої вуглеводневої сполуки з вмістом четвертинної амонієвої групи (речовина визначеного хімічного складу). Продукт під час змішування з водою у концентрації 0,5% при температурі 20 град. С та витримуванні упродовж години за тієї самої температури утворює прозорий безколірний розчин. Поверхневий натяг 0,5 % водного розчину продукту становіть (2.70±0.01)х10-2 Н/м при температурі 20 град С. Продукт має катіонні поверхнево-активні властивості, використовується в якості катіонного сурфактанту (ПАР) та має антибактеріальні властивості. Вміст нелеткої складової становить (52.3±0.01) мас. %, вміст етилового спирту - приблизно 9 об.%. Відповідно п.7.2 Висновку товар постачається у бочках по 180 кг. Визначений хімічний склад не суперечить зазначеному в гр.31 МД (п. 12 висновку).

Дезінфікуючі засоби на основі поверхнево-активних речовин (далі - ПАР) активним катіоном включаються до товарної позиції 3808 УКТ ЗЕД за певних умов: відповідно до пункту І (а) пояснень до товарної позиції 3808 УКТ ЗЕД, органічні ПАР та препарати з активним катіоном (наприклад, четвертинні амонієві солі), що мають антисептичні, дезінфекційні, бактерицидні чи герміцидні властивості, включаються до цієї товарної позиції за умови, що вони розфасовані для роздрібної торгівлі як дезінфекційні засоби, фунгіциди і т.д.

У даному випадку товар постачався в бочках по 180 кг., а отже не був розфасований для роздрібної торгівлі як дезінфекційний засіб.

Крім того, відповідно до інформації з технічної специфікації від постачальника, товар, «DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% (DDAC 50 % дідецил диметил хлорид амонію 50%)» призначений для виробництва дезінфекційних засобів (тобто є сировиною), має великі об`єми, не представлений в упаковці для роздрібної торгівлі як дезінфекційний засіб, тому не відповідає вищенаведеним умовам і в товарній позиції 3808 УКТ ЗЕД не класифікується.

Як зазначено у п. 11.3) висновку експертних досліджень (від 09.11.2018 № 142008200-1170), дидецилдиметиламоній хлорид має у своїй структурі С10 ланцюг метильної групи та четвертинну амонієву групу. Четвертинні амонієві сполуки відносяться до катіонактивних ПАР.

У примітці 3 до групи 34 УКТ ЗЕД, які затверджені Законом України «Про митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII, зазначено наступне:

«у товарній позиції 3402 термін «поверхнево-активні органічні речовини» означає такі продукти, які у разі змішування з водою у концентрації 0,5 % при температурі 20°С та витримування протягом однієї години при тій самій температурі:

(a) утворюють прозору або напівпрозору рідину чи стабільну емульсію без випадання нерозчинної речовини; та

(b) знижують поверхневий натяг води до 4,5 х 10-2 Н/м (45 дин/см) або менше.

Як зазначено у п. 12 висновку експертних досліджень (від 09.11.2018 № 142008200-1170), продукт під час змішування з водою у концентрації 0,5% при температурі 20°С та витримуванні упродовж години за тієї самої температури утворює прозорий безколірний розчин. Поверхневий натяг 0,5 % водного розчину продукту становіть (2.70±0.01)х10-2 Н/м при температурі 20°С.

Таким чином, товар «DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% (DDAC 50 % дідецил диметил хлорид амонію 50%)», відповідно до вищезазначеної примітки, за своїми характеристиками відноситься до товарній позиції 3402 УКТ ЗЕД та відповідає терміну «поверхнево-активні органічні речовини».

Також, експерт у висновку експертних досліджень (п.12 висновку) зазначає, що продукт має катіонні поверхнево-активні властивості.

Відповідно до підпункту (2) пункту І пояснень до товарної позиції 3402 УКТ ЗЕД, затверджених наказом ДФС України від 09.06.2015 № 401, органічні поверхнево-активні речовини можуть бути катіонними, які дисоціюють у водному розчині з утворенням позитивно заряджених органічних іонів, відповідальних за поверхневу активність. Приклади: солі жирних амінів і четвертинних амонієвих основ.

На підставі експертних досліджень та інформації з технічної специфікації від постачальника, яка надавалась до митного оформлення, вбачається, що товар являє собою водно-спиртовий розчин нерозгалуженої вуглеводневої сполуки з вмістом четвертинної амонієвої групи.

Відповідно до підпункту (А) пункту (II) пояснень до товарної позиції 340 УКТ ЗЕД, до цієї товарної позиції включаються поверхнево-активні засоби. Поверхнево-активні засоби, серед іншого, включають «розчини або дисперсії поверхнево-активних речовин, перерахованих у пункті І вище, в органічному розчиннику» (п.п (2) (Д) (II) пояснень до товарної позиції 3402 УКТ ЗЕД).

Виходячи з вищезазначеного, товар «Дідецилдиметиламонію хлорид» слід розглядати як поверхнево-активний засіб (препарат) і тому, на підставі ОПІ УКТ ЗЕД № 1 та 16, які затверджені Законом України «Про митний тариф України», слід класифікувати за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3402 90 10 00.

Також суд зазначає, що експортній декларації країни відправлення (а.с. 101) спірний товар також визначений класифікований за групою 3402.

Щодо встановленого опису товару, відповідно до Рішення від 28.11.2018 № КТ-UA112000-0009-2018.

Встановлено наступний опис товару «Поверхнево-активний засіб. DIDECYL DIMETHYL AMMONIUM CHLORIDE 50% (DDAC 50 % дідецил диметил хлорид амонію 50%), партія № 20180808. Склад: дідецил диметил амоній хлорид, Cas. № 7173-51-5- 50 %; етанол, Cas. № 64-17-5- 10 %; вода, Cas. № 7732-18-5- 40 %: дідецил метил амін, Cas. № 7396-58-9- 2 % max, відповідно до сертифікату аналізу вміст активної речовийи 50,58 %. Продукт являє собою прозору безколірну рідину, яка складається із водно-спиртового розчину нерозгалуженої вуглеводневої сполуки з вмістом четвертинної амонієвої групи (речовина визначеного хімічного складу). Продукт під час змішування з водою у концентрації 0,5 % при температурі 20 град С та витримуванні упродовж години за тієї самої температури утворює прозорий безколірний розчин. Поверхневий натяг 0,5 % водного розчину продукту становіть (2.70±0.01)х10-2 Н/м при температурі 20 град С. Продукт має катіонні поверхнево-активні властивості, використовується в якості катіонного сурфактанту (ПАР) та має антибактеріальні властивості. Продукт постачається у бочках по 180 кг. Не в аерозольній упаковці; не розфасовано для роздрібної торгівлі».

Отже, товар, відповідно до опису, не є речовиною визначеного хімічного складу, а являє собою прозору безколірну рідину, яка складається із водно-спиртового розчину неразголудженої вуглеводневої сполуки з вмістом четвертинної амонієвої групи та має катіонні поверхнево-активні властивості. Як зазначалося вище, четвертинні амонієві сполуки відносяться до катіонактивних ПАР.

Вищезазначені характеристики досліджувались Департаментом податкових та митних експертиз ДФС (висновок ДВПЕД ДПМЕ ДФС від 09.11.2018 № 142008200-1170 долучений до матеріалів справи).

Згідно з ч.1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Позивачем не доведено обґрунтованість заявлених вимог.

Таким чином, рішення про визначення коду товару від 28.11.2018 № КТ-UA112000-0009-2018 винесено обґрунтовано на підставі норм чинного законодавства, з урахуванням характеристик, визначальних для класифікації даного виду товару (продукції).

З урахуванням наведених обставин суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

В зв`язку з відмовою у задоволенні позовних вимог питання щодо судових витрат судом не вирішувалось.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Технохімреагент» (вул. Цимлянська, буд. 29-А, м. Запоріжжя, 69034) до Запорізької митниці ДФС (вул. С. Синенка, буд. 12, м. Запоріжжя, 69041) про визнання протиправним та скасування рішення відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статзті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення у повному обсязі виготовлено та підписано 21.06.2019.

Суддя Р.В. Кисіль