Постанова № 82547183, 21.06.2019, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
21.06.2019
Номер справи
398/1028/19
Номер документу
82547183
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 398/1028/19

провадження №: 3/398/698/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

"21" червня 2019 р. Cуддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Нерода Людмила Миколаївна, розглянувши матеріали щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою; АДРЕСА_2 ,

за ч. 4 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

23 березня 2019 року о 08 годині 12 хвилин в м.Олександрія, вул.Козацький Шлях, біля будинку №95 ОСОБА_1 керував автомобілем «SSANGYONG Korando», держаний номерний знак НОМЕР_1 , після дорожньо-транспортної пригоди за його участю та до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, вживав алкоголь.

Від проходження огляду для визначення стану алкогольного сп`яніння за допомогою алкотестера та в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.10є, п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за ч. 4 ст.130 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, не з`явився, причини неявки не повідомив.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП, з наступних підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За змістом ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Зі змісту ст. 279 КУпАП вбачається, що справа про адміністративне правопорушення підлягає судовому розгляду в межах обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому вони, з урахуванням положень ст. 256 КУпАП мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.

За ч. 4 ст. 130 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду

Відповідно до п.24 Постанови Пленуму ВС України від 23.12.2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага суду на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.130 КУпАП, його вина також підтверджуються наступними доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 23.03.2019 р., серія БД №030594 (а.с.1);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 23.03.2019 року, відповідно до яких, останній зазначив, що цього ж дня близько 08год. 12 хв., перебуваючи на заправці ОККО, розташованій за адресою: м.Олександрія, вул.Козацький Шлях,95, він, керуючи автомобілем SSANGYONG Korando», здійснив наїзд на шафу-вітрину, яка в свою чергу впала та розбила віконне скло АЗС. Вже після вчинення вказаного ДТП він вжив алкогольний напій «SHAKE». Від проходження медичного огляду та продуву алкотестера для визначення стану алкогольного сп`яніння він відмовляється.(а.с.2);

- письмовими поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 23.03.2019 року, відповідно до яких цього ж дня вони були запрошені в якості свідків, де в їхній присутності водій ОСОБА_2 , від якого було чути запах алкоголю з порожнини рота на відстані, зазначив, що він цього ж дня вчинив ДТП і після цього вживав алкогольні напої, від проходження огляду для визначення стану сп`яніння за допомогою алкотестера та в медичному закладі відмовився(а.с.3-4).

Зазначені письмові докази є чіткими, узгоджуються між собою та в адміністративних матеріалах відсутні докази, які б їх спростовували.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При призначені адміністративного стягнення враховується характер та ступінь небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника.

Обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність не встановлено.

Враховуючи викладене, з урахуванням обставин вчинення адміністративного правопорушення та особи порушника, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати адміністративне стягнення в виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Згідно інформації, наданої територіальним сервісним центром №3542 в Кіровоградськійц області від 17.04.2019 року(вих..№31/11/3542-810), ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 рок ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 року ВРЕР ДАІ №2 ГУМВСУ в м.Києві видано посвідчення водія серія НОМЕР_2 , категорія – В.

Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. ст.33, 130 , 266, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 20 400 (двадцять тисяч чотириста) грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Стягнути з ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України. Назва платежу "Адміністративні штрафи в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», № рахунку – 31117149011001, Назва одержувача коштів: ГУК у Кіров.обл/Кіров.обл.//21081300 (код – 37918230), Банк одержувача – Казначейство України, МФО 899998, призначення платежу *; 121; код платника; ПІБ адмінштраф.

Реквізити для сплати судового збору у розмірі 384 грн. 20 коп. такі: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету:22030106.)

Роз`яснити, що у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня її винесення

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3 місяців.

СУДДЯ: ЛЮДМИЛА МИКОЛАЇВНА НЕРОДА