Постанова № 82509229, 20.06.2019, Куп'янський міськрайонний суд Харківської області

Дата ухвалення
20.06.2019
Номер справи
628/1553/19
Номер документу
82509229
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 628/1553/19

Провадження №3/628/364/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2019 року Куп`янський міськрайонний суд Харківської області

У складі: головуючого судді - Коваленко Оксани Анатоліївни

при секретарі – Горбашовій І.М.

За участю: прокурора Шершньова Є.О.

розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, який надійшов з Харківського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, не працюючого (до 30.05.2018 р. працював поліцейським СРПП № 1 Дворічанського відділення поліції Куп`янського ВП ГУНП в Харківській області) зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

права, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП, роз`яснені, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді поліцейського СППП № 1 Дворічанського ВП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, що знаходиться за адресою: Харківська область, смт. Дворічна, вул. Слобожанська, 33, та відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, будучи суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , визнав свою провину в скоєнні правопорушення, підтвердив той факт, що дійсно після звільнення з Дворічанського ВП Куп`янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області,забув подати декларацію в електронному режимі. Щиро кається в скоєному.

Заслухавши прокурора, з`ясувавши думку особи, яка притягується до адміністративного правопорушення, дослідивши письмові докази по справі, судом встановлено наступне.

Згідно з наказом ГУНП в Харківській області № 598 о/с від 30.12.2016 старшого сержанта поліції ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського СРПП № 1 патрульної поліції відділу поліції в метрополітені ГУНП в Харківській області.

Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 412 о/с від 04.07.2017 його призначено на посаду поліцейського СРПП № 3 Шевченківського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області.

Згідно з наказом ГУНП в Харківській області № 670 о/с від 31.10.2018 його призначено на посаду поліцейського СРПП № 1 Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області.

Наказом начальника ГУНП в Харківській області № 127 о/с від 30.05.2018 сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського СРПП № 1 Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області, звільнено з посади з 30.05.2018 відповідно до п.7 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням). Підставою для звільнення є рапорт ОСОБА_1 , який він подав 11.05.2018 року на ім`я начальника Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Відповідно до ст. 61 Закону України "Про Національну поліцію" на поліцейського поширюються обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції", цим та іншими законами України.

Згідно з ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Крім цього, датою припинення виконання суб`єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації, передбаченої п.п.2 п.5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другому п.11 Порядку.

Відповідно до п.2 Порядку перевірки факту подання суб`єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого Рішенням НАЗК № 19 від 06.09.2016, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.11.2016 за № 1479/29609, припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування є день видачі трудової книжки суб`єкту декларування, із зазначенням підстав такого припинення.

Відповідно витягу із наказу ГУНП в Харківській області від 30.05.2018 № 127 о/с сержанта поліції ОСОБА_1 поліцейського СРПП № 1 Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області , звільнено з посади з 30.05.2018 відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України "Про національну поліцію" (за власним бажанням), на підставі власноручно поданого рапорту від 11.05.2018 року.

Відповідно до заповненої власноруч ОСОБА_1 розписки, останній отримав трудову книжку, обхідний лист, виписку з наказів, припис до військомату та витяг з наказу про звільнення від 30.05.2018. Окрім цього, 18.05.2018, ОСОБА_1 було ознайомлено під підпис про вимогу ч. 2 ст. 45 Закону "Про запобігання корупції" та Роз`яснення НАЗК від 10.06.2016 № 3 щодо обов`язку подати декларацію перед звільненням.

Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 р № 13) декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та займали відповідальне або особливе відповідальне становище подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно поясненню свідків - начальника СКЗ Куп`янського ВП ГУНП в Харківській області Сіняєва О.М. та старшого інспектора СКЗ Куп`янського ВП ГУНП України в Харківській області ОСОБА_2 , ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подати електронну декларацію перед звільненням, про що свідчить його підпис у "Памятці-попередження про дотримання антикорупційного законодавства".

У ознайомленій та підписаній ОСОБА_1 " ОСОБА_3 " зазначено: "... декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функції держави або місцевого самоврядування., подається не пізніше дня такого припинення шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Також зобов`язуюсь наступного року подати у встановленому ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" порядку декларацію… за минулий рік...".

Таким чином, поліцейський СРПП№ 1 Дворічанського відділення поліції Куп`янського відділу поліції ГУНП в Харківській області Горобченко І.В. зобов`язаний був подати декларацію особи яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше дня припинення діяльності, а саме до 30.05.2018 року.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 тільки 02.05.2019 р. подав декларацію як особа, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація перед звільненням).

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 , будучи відповідно до п.п.«з» п.1 ч.1ст.З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст.172-6 КУпАП, суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», припинивши 30.05.2018 діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенні вимог абз.1 ч.2 ст.45 вказаного Закону, п.п.2 п.5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за № 959/29089, несвоєчасно, 02.05.2019 року, без поважних причин, подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Опрацюванням відомостей Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію як особа яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (декларація перед звільненням) 02.05.2019 р.

Об`єктивна сторона статті 172-6 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування.

Суб`єктивна сторона діяння, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає лише у формі умислу, коли особа, яка вчинила правопорушення, усвідомлювала противоправний характер своєї дії чи бажала їх або свідомо допустила настання цих наслідків (ст. 10 КУпАП).

Про прямий умисел ОСОБА_1 свідчать розписка та Пам`ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства, з якими він був ознайомлений під підпис. Окрім цього, свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_2 , підтверджують обізнаність ОСОБА_1 про вимогу ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", порушення якої останній свідомо допустив.

Об`єктивною ознакою ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України є несвоєчасне подання без поважних причин декларації.

Відповідно Роз`яснення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха, технічних збоїв офіційного веб-сайту НАЗК, витребування відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебування (тримання) під вартою тощо.

Під час збору матеріалу не встановлено фактів, які можна розцінити як поважну причину, про що зазначає ОСОБА_1 у своєму поясненні.

Таким чином в судовому засіданні знайшло своє підтвердження те, що ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави, усвідомлював противоправний характер своїх дій та свідомо допустив настання цих наслідків, про які був своєчасно ознайомлений під підпис, що свідчить Пам`ятка-попередження про дотримання антикорупційного законодавства.

Таким чином, суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Враховуючи характер скоєного правопорушення, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, обставини які пом`якшують відповідальність правопорушника, суд вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір по справі стягнути з правопорушника.

Керуючись ст. ст. 40-1, 172-6 ч.1, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 850 грн.

Штраф має бути сплачений правопорушником на розрахунковий рахунок: 31117106020013, код ЄДРПОУ: 37813292, отримувач: Куп`янське УК/м. Куп`янськ , Банк отримувача: Казначейство України, МФО: 899998, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, у порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 384, 20 грн. на такі реквізити рахунку: рахунок 31211256026001, код ЄДРПОУ 37993783, МФО 899998, отримувач : ГУК у м. Києві, банк отримувача Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету: 22030106,пункт з таблиці ставок судового збору 5.

Постанова суду дійсна для пред`явлення до виконання на протязі 3 місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Куп`янський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Головуючий Коваленко О.А.