Постанова № 82507840, 14.06.2019, Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Дата ухвалення
14.06.2019
Номер справи
541/1215/19
Номер документу
82507840
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 541/1215/19

Номер провадження3/541/431/2019

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 року м. Миргород

Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Городівський О. А., розглянувши з участю секретаря Ніколаєнко М.В., прокурора Передерія А.А., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Миргород, громадянина України, на даний час не працює, місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ,-

установив:

До Миргородського міськрайонного суду одночасно надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1215/19) та за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1218/19).

Враховуючи, що вищевказані адміністративні матеріали, які надійшли до суду стосуються однієї і тієї ж особи, яка вчинила два адміністративні правопорушення, а справи розглядаються одним і тим же органом, вважаю за доцільне справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1215/19) та за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1218/19) об`єднати в одне провадження з присвоєнням номеру справи №541/1215/19.

Відповідно до протоколу № 214 від 05 червня 2019 року ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади державного виконавця Миргородського міськрайонного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції У Полтавській області, являючись суб`єктом за корупційне правопорушення, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (наступного року після припинення діяльності до 01.04.2018), а саме 25.01.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу № 222 від 06 червня 2019 року ОСОБА_1 , будучи звільненим з посади державного виконавця Миргородського міськрайонного відділу виконавчої служби Головного територіального управління юстиції У Полтавській області, являючись суб`єктом за корупційне правопорушення, згідно з підпунктом «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування (не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня коли дізнався про своє звільнення - до 26.10.2017), а саме 05.06.2019 подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію після звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно- правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно - правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до статті 1 Закону, суб`єктами декларування є, зокрема, особи, зазначені у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, а саме державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування.

З матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 наказом начальника Головного територіального управління юстиції у Полтавській області від 29.09.2017 № 960/5-3, був звільнений з посади державної служби в державному органі, яка відноситься до категорії «В», а отже він є суб`єктом декларування, на якого поширюються дія розділу V («Фінансовий контроль») Закону України «Про запобігання корупції».

У відповідності до ч.2 ст. 45 «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, суб`єкти декларування які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування зобов`язані подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Окрім того, вказані особи зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Фактично, декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 було подано 05.06.2019 року. Декларацію після припинення діяльності особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування було подано 25.01.2019 року.

Доказів поважності несвоєчасного подання, ОСОБА_1 суду не надав. Натомість з матеріалів справи вбачається, що а ні за станом здоров`я, а ні технічних неполадок, які б перешкоджали у доступі до Єдиного державного реєстру декларацій, заповненні та поданні електронної декларації ОСОБА_1 не мав.

Враховуючи обставини справи, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вина останнього доведена в судовому засіданні, а отже він повинен нести відповідальність передбачену законом.

Разом з тим, відповідно до ст.36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 384 гривні 20 копійок.

Керуючись ст.ст 245, 247, 283, 284 КУпАП, -

ухвалив:

Справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1215/19) та за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа №541/1218/19) об`єднати в одне провадження з присвоєнням номеру справи №541/1215/19.

Відповідно до санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 100 (ста) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. (тисячу сімсот гривень) на користь держави, на р/р для сплати штрафу 31111106016012, код ЄДРПОУ 37845125, код вид платежу 21081100, МФО 899998, банк одержувача Казначейство України (ЕАП), одержувач коштів УК Миргородський р-н/ м. Миргород/21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 384 грн. 20 коп. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) судового збору на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ:37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Миргородський міськрайонний суд Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на оскарження.

Суддя О.А. Городівський