
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 УХВАЛА
18 червня 2019 року м. Київ № 640/10709/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Смолій І.В., розглянувши заяву про забезпечення позову, подану Товариством з обмеженою відповідальністю «АТІС + 1» до відкриття провадження у справі за позовом Товариством з обмеженою відповідальністю «АТІС + 1» ()08301, Київська область, м.Бориспіль, вул.Бежівка, 35 до Антимонопольного комітету України Постійно діючої адміністративної колегії антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (03680, м.Київ, вул.Митрополита В. Ліпківського, 45), треті особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Семат» (08000, Київська область, смт.Макарів, вул.Дмитрія Ростовського, 37-Б), Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації Київської області (08301, Київська область, м.Бориспіль, вул.К.Шлях, 74) про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «АТІС + 1» звернулось до Окружного адміністративного суду м.Києва з заявою про забезпечення позову до пред`явлення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення №6929-р/пк-пз, яким було зобов`язано Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації Київської області скасувати рішення про визначення ТОВ «АТІС + 1» переможцем процедури закупівлі ДК 021:2015:45210000-2 - Будівництво будівель, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2019-04-12-000579b до вирішення питання по суті.
На підставі частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) судом вирішено здійснити розгляд заяви без повідомлення учасників справи.
Відповідно до статті 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову (частина перша). Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову заявник зазначає, що рішення №6929-р/пк-пз зобов`язано Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації Київської області скасувати рішення про визначення ТОВ «АТІС + 1» переможцем процедури закупівлі ДК 021:2015:45210000-2 - Будівництво будівель, оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2019-04-12-000579b.
Таким чином, Управління капітального будівництва та архітектури Бориспільської районної державної адміністрації Київської області має за необхідність визначити переможцем процедури закупівлі ТОВ «БК «Семат» та укласти з ним договір на будівництво об`єкта».
В разі визначення переможцем ТОВ «БК «Семат» будуть порушені права заявника та призведе до порушення прав заявника.
Розглянувши подану заяву про забезпечення позову, суд зазначає наступне.
У відповідності до п.1 ч.1 ст.153 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову подається до подання позовної заяви - до суду, до якого має бути подано позов за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Згідно ч.2 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Частиною 1 ст.151 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Згідно ч.1 ст.154 Кодексу адміністративного судочинства України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Частиною 5 ст.154 Кодексу адміністративного судочинства України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.
Як вбачається з заяви про забезпечення позову, позивачем не надано суду достатніх доказів в обґрунтування заяви та належних доказів наявності очевидної небезпеки заподіяння шкоди його правам, свободам та інтересам до ухвалення рішення в адміністративній справі та неможливості захисту прав, свобод та інтересів без вжиття заходів забезпечення позову, а відтак суд не вбачає підстав для задоволення заяви про вжиття заходів забезпечення позову.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви щодо забезпечення адміністративного позову, відповідно в задоволенні такої заяви слід відмовити.
Керуючись статтями 150-154 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно зі статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя І.В. Смолій